Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tornerans Mágusképző Szakiskola

Tornerans Mágusképző Szakiskola :: http://torneransmagusk.atw.hu/
 
Sövénykert - Page 14 75555681FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekKeresésFelvételizésBelépésRegisztráció

Megosztás | 
 

 Sövénykert

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
SzerzőÜzenet
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeHétf. Márc. 01 2010, 21:57

*Nem kertelt, bár nem is fogalmazott nagyon keményen, viszonylag finoman közölte, milyen hatása lehet a cuccnak, ha valaki elveti a sulykot rendesen. Nem díler, ez egy hatalmas tévedés, az, hogy jointtal él a mai napig, az egy dolog. A keményebbekkel leállt egyszer és mindenkorra, a füvet is csak néhanapján használja. Nem véletlenül mondja azt, hogy aki még nem kattant rá, ne tegye, tapasztalatból beszél. Marha nehéz leállni és leszokni róla, az is kínszenvedéssel jár, de még mindig jobb, mint átélni azt, amit ő átélt. Ha Raul nem az aki, akkor későn érkezett volna a segítség is, ezt tudja, és egy életre megjegyezte.*

-Nem is azt mondtam, elmondanád, csak azt értsd meg, hogy nem a folyosón összefutva szokás ilyet kérni, vagy átadni. Szűk körben, elkülönülve, úgy, hogy lehetőleg mások ne tudják. Jellegzetes szaga van, így ha rágyújtasz, érezhető, ezért jobb szabad levegőn, figyelve a széljárásra. Itt, persze, most már könnyen mondom, de azért akkor nem így volt. Az egyik legnagyobb hiba, amit elkövethetsz, hogy eleve félrevonulva, egyedül teszed mindezt, és amikor gebasz van, nem tudsz szólni. A másik, hogy nem hallgatsz a józan a szóra, az észérvekre, ahogy én sem tettem. Könyöröghet neked bárki, ha éppen úgy érzed, ez így tökéletes, aztán utólag jössz rá, már ha van lehetőséged, hogy mekkora barom voltál. A múlté, valóban, és nem, soha többet nem nyúlok hozzá, elég nekem a joint is.
Ebben pedig tévedsz, nem mondom ezt, mert nem tehetem meg. Az, hogy néha rágyújtok erre is, az egy dolog, de ami volt, az örökre itt marad bent, és sosem felejtem el. Ez az, ami visszatart attól, hogy újra belekezdjek. Valaki gyengébb, visszaesik, de többnyire csak az, aki nem jutott el odáig, ahová én. Fejezd be a dacolást. Van kis szád, akarsz, szólsz. Szóltál, megjegyeztem.

*Nem süket, és nem is szenilis. Ed csatlakozni akar, tudomásul vette, nem fog nemet mondani rá, miért tenné? Ha komolya az elhatározása –márpedig úgy tűnik-, hogy nem bújik el a csigaházába, hanem esetleg lófrálni akar vele, akkor mennek együtt. Nem szokott senkit elküldeni, neki nem volt része barátokban ezelőtt, legalábbis nem a korosztályában. Van, amibe még neki is bele kell rázódnia, és nem megy zökkenőmentesen. Azt megértette, hogy a fiú miért ilyen, nem is hibáztatja érte, mindenkinek vannak olyan heppjei, amit el kell fogadni. Hibázik, hibázik, majd javít, ha nem olyan volumenű, ezért még senkit nem nyakaztak le.*

-Mi mást? Nekem az stílusos, még ha mások szemében morbid és gyalázás. Ne légy irigy, mit szólnál olyan gumicukor sírhoz, ami mindig újraterem, ha leszednek egyet? Az sokkal érdekesebb szerintem, de ahogy érzed. Persze rongálni nem engednénk, ezt megígérhetem. Tökéletes, ugyan ha oltani tudunk, csak nem égünk ott. Ufo köröket? Hm… nem igazán.

*Ő még a helyet keresi, ám amikor látja, hogy Ed szenved a kövekkel, odalép, hogy segítsen neki. Nem esik nehezére, ugyan nem kétajtós szekrény, mégis viszonylag könnyedén emeli ki a kezéből az utolsót, ha már csak az jutott neki. Leteszi a másik kettő mellé, és elhelyezi a többit is. Tényleg nem mindegy, hogy mindent felgyújtanak, vagy ésszel alkotnak, és talán nem kellene az egészet felégetni csak azért, mert erre jártak. Az ültetés kérdése…*

-Megoldjuk.
Vissza az elejére Go down
Edward Lyons
Prefektus - Pugnax
Edward Lyons

Férfi Szűz Jelige : Az ördög elcseszett kisöccse
Hozzászólások : 682
Évfolyam : Első
Kor : 29

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeCsüt. Márc. 04 2010, 22:00

-Elővigyázatos vagy, ez jó…gondolom. *Ezért lenne ő szar füves. Van egy hétig biztosan titokban tudná tartani (s akkor lehet sokat írtam)*
-Wooow, tényleg mindenre gondolsz! *Mint a Tefál, noha ezt nem mondja hangosan ki. Persze teljesen logikus, amit Noel mond, érti ő, kockázatos lenne bárhol fesztelen szívogatni, mégiscsak egy iskoláról van szó.*
-Még a széljárás is? Azért remélem nem kell belőle gyököt vonni… *Vele tök hamar lebuknának a srácok, Ed fejében megint összeáll egy elmélet, mely még lehet hamis is akár. (arra nem gondol, hogy nem akarják megrontani Razz talán mert már eleve romlott.) Bólint a srác szavaira, mázlija volt ebben is, megeshetett volna, hogy nem áll le, s most az eminens helyett egy lepukkant betépett Noelt ismernének. Nem tudja maga elé képzelni, ahogy szépen lassan beszúrja magának…megborzong, rühelli a tűket. Kérdés, hogyan és mit akar csinálni? Válasz: valszeg nem fog semmit, legalábbis ebben a pillanatban kezd rendkívül biztosnak lenni a szupertitkos tervében. A kis szájon felröhög.
-Gondolom azt akartad mondani Nagy Pofád. *Azért tuti, hogy nem lesz a csüngőmajom rajtuk. Sammy volt így vele és Mickeyvel, először rájuk tapadt, ők meg nem akarták elküldeni…Szerinte hálátlan egy szerep, na meg nem is az ő stílusa. Megy, nem zárkózik el, ha olyan van, aztán majd visszahívják, s majd akkor is megy és így, s majd alakul, majd elhozza a jövő, amit elhoz, s ha nem, hát megtartja magának. Ed kicsit visszamaradott, problémás, pszichológiai eset, de ha elfogadja őt valaki így, remek. Ritka az olyan diákdíszpinty, aki hajlandó befogadni egy nehézségekkel küzdőt, vagy egy nemolyat. Számára azonban nem jött ki a lépés, egyáltalán, ezzel nem is lehet mást egyelőre, mint elfogadni és lassan helyrehozni. Persze elég nehéz lenne neki, ha senki nem állna mellette, de legyünk optimisták… Hibázni meg azért hibázik, mert ember, pont.*
- Szerintem nem gyalázás, én is gondoltam arra, hogy kiások egy csontvázat és megvizsgálom anatómiailag. Szerintem tökjóóó lenne. Valami híres mágus koponyáját…hátha van egy rejtett dudora, amit be kell nyomni a fejen, hogy önműködő legyen és zseniális. Mondjuk a te fejed is szívesen szétszedném, persze nem hiszem, hogy túléllek, de mondjuk Flamelé is jöhetne, nem haladok ezzel a bölcsek csöve projekttel. Vagy kő…tényleg, nem is cső. Vagy de? *Néz a másikra kissé bizonytalanul.*
- Háááát jobb fejnek tartanának az emberek, aztán halál után sem árt a presztízs, de meg kell ígérned, hogy növeled a sírhelyem népszerűségét. Volt nekem olyan, de elvesztettem és legalább a halálom után szeretném visszakapni. *Ezt viszont halálosan komolyan mondja Noelnek, rá tényleg rábízhatná, megbízhatónak látja, talán még a végrendeletét sem tömné Francis szájába, hogy „vacsora“ Lehet Noel azt hiszi, hülyül csak, de most igazán komolyan beszél. Noel serénykedését figyeli, itt-ott besegít.*
- Kösz, haver. *De régen mondta már ki ezt a szót… Mindenesetre inkább akciózik, mint agyal, Noelt kissé maga mögé vonja, tudja, hogy nem az az én védem meg típus, de megbocsáthatatlan bűnöcske lenne, ha leégne a szép hosszú haja, míg ő begyújtja a füvet, szóval csak fő a biztonság. Cirkalmas mozdulatokkal szépen elmormolja a varázsszót:*
- Leviflamm. *S a sövénykert kicsiny, elkerített része talán fellobban, így ő enyhe pirománként csillogó szemmel gyönyörködhet a lángok fényében.*
-Szóval a jointnak meleg kell, hogy teremjen úgy, mint a tyúkoknak? De ülni felette remélem nem kell… Amúgy szerintem olyan helyre kéne az ültetvény, ahol az ember sosem keresné , valami teljesen jelentéktelen, nem figyelmet keltő sövényrész…nekünk meg tudni kéne hol van…Valami alapján megszámolni, vagy izééé…Meg ha nő, hogy elvesszen a többi között. Lehet meg kéne bűvölni, hogy ne annak mutassa magát ami, nem? *Bámul Noelre, aztán vissza a tűzbe. Eszébe jut, hogy aki soká nézi bepisil, s halkan röhögni kezd azon, hogy mekkora hülyeség ez.*
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeHétf. Márc. 08 2010, 16:52

-Mondhatni, talán… egy kicsit benőtt a fejem lágya, nem tudom. Az is lehet, ha ezeken nem megyek keresztül, egészen másként gondolkodom, mint ahogy sokan mások.

*Nem lenne megfontolt, és nem vigyázna, nem figyelne az apró jelekre sem. A kérdésre bólint, bizony az sem mindegy, merről fúj a szél. Ha egyszer dohányzik az ember, és nem éppen legálisat szív, akkor még óvatosabbnak kell lenni, hogy le ne bukjon. Volt ideje kitapasztalni, begyakorolni, így már reflexből is tudja, mi az, amire ügyelnie kell általában.*

-Igen, arra is. Tudod, az édeskés szagot semmivel sem lehet összetéveszteni. Ha éppen arrafelé fúj, amerre az emberek felbukkanása várható, nem éppen jó dolog. Gyököt vonni nem kell, ez nem matematika, csupán figyelős játék.

*Elvigyorodik, ezt otthon is próbálgatta, bár többnyire lebukott, igaz, csak Raul és Pierre, valamint a vérfarkas előtt, ami nem is csoda. Azonban az embereket sikerült kijátszania, és ezt próbálta tökélyre fejleszteni. Persze ehhez kellett egy olyan kihívás, hogy az éjlények elől is el tudjon tűnni úgy, hogy ne találjanak rá. Nem sok sikert könyvelhetett el, de már azt is felírta ünnepnapként, amikor összehozta, vagyis azt az egy alkalmat. Azt csak remélni tudja, hogy Ed nem olyan őrült, hogy azért is alapon kemény cucc után rohangál, hanem megmarad a gyengébbeknél. Elmondta a tapasztalatait, csak elég lesz.*

-Ne, Ed. Ha azt akartam volna mondani, akkor valóban azt is mondom. Én nem szoktam szépíteni, kimondom lazán, de ha neked így jobban tetszik, akkor legyen.

*Ezen ő is elröhögi magát, meg kell hagyni, a fiú sem az az egyszerű eset, akárcsak ő maga. Ami nem baj, hiszen ahogy látja, a valóban normális emberekkel nem tud szót érteni, annyira másként gondolkodnak. Amilyen színes társaságban élt, valahol megszokta, hogy mindenkit olyannak kell elfogadni, amilyen. Vele is ezt tették, akkor miért tenne másképp másokkal? Nem ítél elsőre, aztán majd elválik, és akkor dönt. Persze ez nem azt jelenti, hogy lépten-nyomon keresi a társaságot, inkább akkor fordul elő, ha éppen belefut valakibe.*

-Ezt próbáld megmagyarázni azoknak, akik mindenféle hasonló műveletet annak tartanak. Nehéz lesz. Azt persze nem veszik figyelembe, hogy a medimágusok sem tudnának fejlődni, ha nem tennének így, de sebaj. Egysíkú gondolkodás. Az eredmény kell, ám jobb, ha nem tudják, hogyan érik el. Olyat ne keress, nem fogsz találni, semmiféle rejtett nyomható dudorral nem rendelkeznek. Az enyémet? Kedves tőled. Bölcsek köve az. Az alkímia pedig érdekes rész, sokkal nagyobb tudást igényel, mint a sima átváltoztatás.

*Megint elröhögi magát, elképzeli Edet, amint koponyákat vizsgál és nyomogat ezerrel, hátha rájön a nyitjára. Az alkímia érdekli, az is egy olyan terület, ahol nem árt, ha ésszel cselekszik az ember. Szereti a kihívás-jellegű dolgokat, aminél nem elég a reflex, agyalni is kell, különben balul sül el minden. A kérésre bólint, nem hiszi, hogy akkora gondot okozna egy gumicukor sír fenntartása, vagy reklámozása.*

-Hidd el, ha híre megy, le sem lehet lőni az érdeklődőket. Megoldjuk, ha tényleg ezt szeretnéd. Nincs mit.

*Beáll a fiú mögé, nem akar élő fáklyaként tetszelegni, ha lehet. Ugyan a tűz elterelő hadművelet, mégis bólint. Utána pedig halálosan komoly pofával válaszol, nem lehet eldönteni, hogy most viccel, vagy sem. Ám ha egyszer magas labdát kap, azt kíméletlenül lecsapja, ahogy most is.*

-Igen, amolyan üvegházhatás, akkor sokkal jobban fejlődnek. De, azt is kell, ülni rajtuk, hogy érezzék a törődést. Az egyértelmű, hogy nem hagyhatjuk itt magában, mindenképpen rejteni kell, különben repülünk azonnal, ha valaki észreveszi.

*Persze a kotlást nem gondolta komolyan, így el is vigyorodik. Milyen szép látvány lenne, ha ezt tennék, mégpedig felváltva. Ha ez így működne, akkor nem szórakoznának vele, csak az igazán mazochisták, mert kimerítő feladat lenne, és nem is érné meg. *
Vissza az elejére Go down
Edward Lyons
Prefektus - Pugnax
Edward Lyons

Férfi Szűz Jelige : Az ördög elcseszett kisöccse
Hozzászólások : 682
Évfolyam : Első
Kor : 29

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimePént. Márc. 12 2010, 13:26

-Aha *Bólint rá.*
- Vannak olyan szituációk, amik megváltoztatják az embert, vagy hatással vannak a döntéseikre, meg a személyiségükre is. *Bólint egy aprót.*
- Ezért tiszta hülyeség nem érteni valakit…mármint úgy értem nem tudhatjuk, hogy miért viselkedik úgy ahogy, mi váltotta ki belőle…Szerintem inkább rejtélyként kell felfogni. Remélem most már érted miért voltam féltékeny…én, aki egész életemben megkaptam mindent és a legnépszerűbb gyerek voltam az iskolában és elvesztettem az életemből két évet…és rá kellett jönnöm, hogy azokat a dolgokat amik egykor még királlyá tettek, most népszerűtlenségbe taszítanak…és hogy ti, nagyobbak másképp fogjátok fel, mint a tizenhárom évesek. Két éve még szörnyen vicces lett volna részegen bemenni egy órára, vagy meghúzni egy lány haját…csupa ilyesmit csináltunk, meg még nagyobb ökörségeket és számtalan rajongónk is volt. Ha ebből a szemszögből nézem, akkor azt hiszem értem miért nem akarsz nekem jointot adni… Szóval nem azért mert irigy vagy, ahogy akkor gondolnám, ha még a régi sulimban lennék, de ami nekem szinte most volt, na érted…időeltolódás. Hanem azért nem, mert szerinted rászokom, mint te, kipróbálok kemény dolgokat és az gáz lenne nekem. Te már megélted, nem volt jó, ettől pedig megfontoltabb lettél, mondjuk annyira, hogy ne osztogasd másoknak, mint a cukorkát. Jól gondolom, vagy szerinted hibás az elmélet? *Kérdezi. Noellel lehet ilyenekről filózgatni.*
-Ahha…meg a matek nem is játék. *teszi hozzá nagy komolyan. Inkább nem mond többet, azt sem tudta, hogy a jointnak édeskés szaga van.*
-Ne haragudj, de szerintem ez a kis száj vicces volt. De ha valóban így gondolod, felőlem….Szóval te soha nem szoktál se szépíteni, se kertelni? *Kérdez rá, még mindig azon szórakozva magában „kis száj”*
- Lehet, hogy rájuk ez volt hatással…Kiásták a hullájukat előző életükben, most meg ronda dolognak tartják csontvázak után kutatni… *Von vállat kissé.*
- Jó, akkor genetikaliag úgy születtek. Hogy szakadnának meg! Én meg itt szenvedek normális aggyal, meg sok érthetetlen kifejezéssel…egyeseknek meg elég csak elolvasniuk valamit és máris visszamondják szó szerint. Tiszta geneitikai diszkrimináció! *Fejti ki.*
- Persze, te ne szakadjál meg, mert te sokat tanulsz, csak arra lennék kíváncsi, hogy hová fér az e rengeteg minden…mert, ha nincs rejtett dudor, titkos agy-fiók, akkor nem tudom. *Vallogat, miközben Noel fejét mustrálja.*
-Ahha, ahha, szívesen lennék alkimista, te nem? Majd a következő életemben. *Dönti el, mikor rájön, hogy ez miért nem fog most sikerülni és tovább bámulja Noel fejét.*
-Mefoghatom hátul? Ja…ez csak a hajad…pedig kiállt valami…*Körbejárja a srácot és a fejét vizsgálja, tekintettel, amíg nem kap fejmosási engedélyt.*
-Ezt…ezt, hamarosan meghalok és legyen utánam valami, szóval érted… Nincs idő hírnevet szerezni, karriert építeni, akkor valami rögtönzött hülyeség kell, ami jellemző rám. Mint a gumicukor, amiből nem kap senki más…vagyis minden gyerek…Habár, ha jobban belegondolok, ott fognak dekkolni naphosszat a síromnál…Szerinted nem kéne valami akadálypálya nekik? Habár csak a morbid gyerekek fognak sírnál falatozni, meg gondolom félni fognak a szellememtől, a morbid gyerekek meg megérdemlik, hogy nem tojnak be…ha nem tojnak be. Nagyon szépen köszönöm! Ígérem, hogy annyi cukrot ehetsz, amennyit akarsz és nálad morbidabb gyerek úgysem van. *Húzza a srácot, vigyorogva, a vállát is megveregeti kissé nevetve.*
-Nem mondod, hogy kotlani kell a mariskán? *Néz rá először nagyon szem kidüllesztve, hogy utána vigyorogva megrázza a fejét.*
-Az növény, nem? Nem ülhetünk rá egy növényre. *Kb leesik neki, hogy Noel csak szívatja, csak azt nem tudja, hogy tényleg kell-e meleg neki.*
- Tényleg titkos hely kell…*Vigyorogja. Ő is elképzeli a kotlást…*
- De azért gyakran ellenőrizni kell. Persze úgy, hogy ne tűnjön fel, hogy valamiért nagyon járunk erre…Szerintem megbűvölni kéne, hogy másnak mutassa magát. *A tűz fénykörében elindul, megfigyelő körútra, hogy valami alkalmas helyet találjon. Az egyik fal tövében egy kisebb susnyás burjánzik, nem annyira feltűnő, de mégis megjegyezhető…*
- Ahhoz mit szólsz? Kilazítjuk az egyik téglafalat és ami már kész, oda tesszük. Szerintem nem ismernék fel…nem túl feltűnő. *Vélekedik.*
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeKedd Márc. 16 2010, 21:12

-Ezt nem is vitatom, gyakran előfordul. Ám nem mindegy, hogy az ember valóban megváltozik a történtek miatt, vagy csak úgy tesz. Ed, nem azzal van a baj, hogy nem értjük a másikat, hanem azzal, hogy az emberek többségét nem is érdekli, nekik egyszerűbb elkönyvelni valamit, beállítani valamilyennek, ahogy a szájuk íze kívánja, érted? Ez a baj. Kevesen vannak olyanok, akiket valóban érdekel, milyen a másik.
Annyiban nem értem, hogy én egyáltalán nem vagyok népszerű, hiába gondolod azt, viszont így arról a részről értem, hogy találtam barátot, barátokat talán, amit te hiányolsz a korábbi életedből. Azt is elhiszem, hogy nem könnyű a váltás, nem egyszerű megszokni, hogy valami másképp van, mint volt régebben. Abban viszont tévedsz, hogy azért látom másként a dolgokat, mert idősebb vagyok, nem így van. Azért állok másképp néhány dologhoz, mert más környezetből jöttem, idősebbek között éltem. Ott bármennyire nem akarsz, óhatatlanul is felnősz előbb, mint kellene, de… azért imádok ökörködni is.
A joint pedig… nem azért nem osztogatom, mert esetleg gyereknek tartalak, hanem azért, mert egyrészt nem tudtam, kérsz, másrészt óvatosan kell vele bánni. Ez nem annyira necces, mint a keményebb cuccok, ha így lenne, ezt sem használnám. Tényleg csak arról szeretnélek lebeszélni, hogy máshoz nyúlj. Hidd el, nem éri meg. Nagyon sokat nyomott a latba nálam, amit tapasztaltam, egyáltalán nem játék, nem egy jó hecc, mint ahogy ezt többen gondolják. Annál sokkal veszélyesebb.

*Nagyjából kimerítő választ adott, érti a fiú problémáját, elhiszi, hogy nehéz egy megszokott helyzetből váltani, pláne úgy, hogy elveszítette a barátait. Persze ha jó a sejtése, és Ed márpedig vadász, akkor ez benne van ugyancsak a pakliban. Bólint, viszont a „felháborodáson” röhögni kezd. Ha a fiúnak ez a kívánsága, akkor mondhatja másképp is, nem kell könyörögni érte.*

-Ragaszkodsz ahhoz, hogy azt mondjam, van elég nagy pofád hozzá? Ne csináld. Á, az nem az én asztalom, mindig kimondom, amit gondolok. Minek dumáljak mellé? Minek írjam körül? Semmi értelme nincs. Ezt pedig nem tudom, az az igazság. Minden esetre néha megfejthetetlen nekem pár elmélet, mert ellentmondanak egymásnak. A mai napig így fejlődnek, igenis holttesteken gyakorolnak, mégis fújolnak, ha te ki mered ejteni ezt a szót. Genetikailag, egen. Irigylem őket azért, hatalmas koponyák lehettek. Hm… van olyan is, de ha többnyire érdekel egy téma, akkor benned is megragad, próbáld ki.

*Vállon veregeti a fiút, nem reménytelen eset, csak azt hiszi magáról. Az elméleten ismételten elvigyorodik, érdekesen hangzik. Titkos agy-fiók. Vizuális típus, el is képzeli, amint valaki megtanul valamit, szépen kihúzza azt a bizonyos fiókot, beleteszi a tudást, és betolja. Szép is lenne, ha így működne, mennyivel egyszerűbb dolga lenne az emberiségnek.*

-Ezt ne kérdezd, tényleg nem tudom, de azt hiszem a rengeteg olvasás segít ebben. Alkimista? Igen, kipróbálnám, mert érdekes dolgokat lehetne alkotni. Kedvelem a kémiát is, és a kísérletezéseket is, mert mindig más hatást lehet elérni akár csak egy cseppnyi anyaggal is. Tessék? Mit? Felőlem.

*Még meg is fordul, hogy Ednek könnyebb dolga legyen, bár nem igazán érti, mit keres rajta annyira. Arra, hogy mindenképpen maradandót szeretne alkotni, elmosolyodik. Ezt magyarázta számmisztikán Dorotheának, hogy minden épeszű embernek ez a vágya, és nem csupán egy bizonyos csoportba eső személyeknek tulajdonítható. *

-Morbidnak tartasz? Legyen. Nem hiszem, a gumicukrot és az édességet sokan szeretik, és ha más a köntös, akkor hidd el, másként állnak hozzá. Tudod, olyan, mintha egy farkast beöltöztetnél angyali jelmezbe, akkor aranyosnak titulálják, de ha feketének, vagy szürkének láttatod, akkor máris félnek tőle. Kösz, ígérem, nem eszem le az összeset, ha mégis, akkor pótolom. Akadálypályát építhetünk, az kap cukrot, aki eljut odáig.

*Elneveti magát a döbbent arcon, persze, hogy csak ugratja Edet, a frászt kell kotlani azon, bele is őszülnének. A titkos helyre és az újabb ötletre bólint, körbenéz, mégis hol lenne a legjobb az egészet kivitelezni. A fiú rá is mutat egy igencsak megfelelőnek tűnő helyre, ami alapjában véve nem is rossz. Ki a fene gondolná, hogy a gaz mögött valami egészen más lapul?*

-Zseniális ötlet, mi tudni fogjuk, hogy ott van, másnak fel sem tűnik. Persze ápolni kell, de megoldható úgy, hogy ne legyen bukás a vége. Eleve, ha más alakot ölt, nyert ügyünk van. Maximum romantikus léleknek tartanak majd, hogy valami virágot gondozol nagy előszeretettel.
Vissza az elejére Go down
Thirrin Freer
Diák - Pugnax
Thirrin Freer

nő Oroszlán Jelige : mosolygós tünde^^
Hozzászólások : 24
Évfolyam : Első
Kor : 194

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeVas. Márc. 21 2010, 12:10

//Vergil Lewin//

Lassan sétáltam...
~A kastélynak ezen a részén még nem jártam.Azt a hatást kelltette bennem mintha egy mesekönyből varázsolták volna ide.S valahogy állandóan a Csipkerózsika jutott róla eszembe.Nem nagyon szerettem azt a mesét.A királyfinak mindössze szerencséje volt.Éppen akkor telt le a gonosz varázslat ideje.Nem igazán értem mi a mese lényege.Az hogy a szerencse...A sövények rémisztően szabályosak voltak,hogy már-már műnek tüntek.~
Megpillantotam egy fiút és mivel nem volt vele senki megszólítottam:
-Szia.Engem Thirrinnek hívnak.Pugnaxos.De te gondolom nem lehetsz az hiszen akkor már láttalak volna. -vélekedtem.
~Bár kitudja annyi ember jár ide...Talán csak elkerülte a figyelmemet.~
S bár nem szerettem volna kibukott belőlem:
-Mért szeretik az emberek annyira Csipkerózsika meséjét?
~Sose tudom tartani a szám.Mért pont egy idióta gyermekmeséről kellett nekem kérdeznem?Hát ilyen az én szerencsém.~
Megse várva a választ gyorsan kérdeztem valamit:
-Sétájunk vagy inkább leülljünk valamelyik padra? -bár nem volt túl sok értelme a kérdésnek hiszen a padok most nyirkosak és hidegek voltak ,legalább egy kicsit elterelték a figyelmet az előbbi gyerekes kérdésemről.
Vissza az elejére Go down
Edward Lyons
Prefektus - Pugnax
Edward Lyons

Férfi Szűz Jelige : Az ördög elcseszett kisöccse
Hozzászólások : 682
Évfolyam : Első
Kor : 29

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimePént. Márc. 26 2010, 18:22

**Noel**



- Pedig változni nem nagy művészet. A korral is jár, mondjuk mennyit változik egy gyerek tíz és tizenhat éves kora között. Évek, élmények, emlékek, gondolatok, mind-mind befolyásolják és alakítják az embert. Szerintem lehetetlen nem változni, csak nagyon alapok maradnak meg egy emberben. *Vélekedik.*
- Ez tényleg baj… Utálom az embereket! *Nem viccel, indulatosan mondja, még kezei is ökölbe szorulnak. Igaz, hogy néhány másodperc múlva elmúlik ez a megállapítás is, Ed mint minden gyerek, vagy fejlődő gyerek inkább, nagyon gyorsan képes váltani, a kellemetlenből hülyeséget csinálni, hogy könnyebben elfogadhassa.*
- Alapítsunk embergyűlölő brigádot! Kampánymondat *Írja a levegőbe mutató ujjával…*
- NORMÁLISAK VAGYTOK? *Kissé felnevet, aztán megrázza a fejét.*

- Amikor pofon csaptál, neked drukkoltak, mindenki megbotránkozott egy olyan tett miatt, ami az én idősíkomon, vagyis pontosan két évvel ezelőtt még menő lett volna. Nem ellened irányult, hanem azért, hogy együtt szórakozzunk, hogy én is a te és az Izzy bandájába tartozzam. Egyértelmű, nem? Elvesztettem, ami megvolt és vissza akartam szerezni. Ti voltatok a társaság, mert ketten voltatok. Nekem te voltál a népszerű, Noel. Nem tudom, hogy az vagy-e, de én úgy láttam és marhára idegesített, hogy soha nem fogtok befogadni a bandátokba, hogy az enyémek elvesztek méghozzá nem a legkellemesebb módon és az is, hogy ami két évvel ezelőtt királlyá tett, az most letaszított a pokolba. *Képletesen persze…*
- Minden, ami az én időmben érvényes volt, az itt már nem az. Itt nem módi tanárok alsó gatyáját az iskola zászlajával kicserélni és meghúzni a lányok haját, vagy éppen, amit ebből te is megéltél, nevetségessé tenni egy valaki számára fontos tárgyat. Két éve az volt és nekem nem volt életem, tudatom, se semmi két évig, vagyis teljesen kimaradt. Egyszer csak felébredtem és nem azt az évet írták már. *Kiderül, hogy Ed a terminátor, de kivételesen a kómára, vagy sokkra gondol, amit most bonyi lenne leírni, főleg csillagokba foglalva, de talán majdan, ha egyszer valakit érdekelne.*
- Csak azt tudom nyújtani, amit két éve, vagyis 13 éves koromba. De az idő elmúlt én pedig lemaradtam benne… és ami két éve vicces volt most már idiótaság… Akkor azért. *Bólint Noel szavaira, enyhén el is mosolyodik, ahelyett, hogy kiakadna. A gát áll, erősen távol tartja magától Mickeyt, majd össze szarja magát – képletesen, de olyasmihez hasonlít… Az embernek nagyon kell, de nem tud, nem lehet elmennie wcre. Ez az állapot már tart nála egy darabig, ha beszél is róla, kikerüli. Nem fogja sokáig bírni, nem az örökkévalóságig.*


-A joint azért kellett, mert ki vagyok készülve. El akarom bódítani az agyam, hogy ne gondoljak dolgokra, hogy túléljem… Nem azért, mert menő. Fura, de tényleg nem azért. Ahogy te tudsz vidám lenni, én is komoly. Komolyan tartok attól, hogy megőrülök egy … dolog miatt, amire gondolnom sem szabad. De tudod milyen nehéz kordában tartani egy ember gondolatait? Terelni kell, majd veszek, szerzek valahogy, vagy nem tudom. *megoldja ő, ha mégis túléli, ügyes gyerek. Ha meg nem…nem ő az első tinédzser, aki megölte magát. Abban különbözik tőlük csak, hogy neki tényleg van oka rá.*
- Nem tudok máshoz nyúlni… A barátokhoz akartam, de nincsenek és te mondtad, hogy ahhoz idő kell. Nekem nincsen időm, egy perc sem, minden percben menekülök a gondolataimtól…percről, percre…küzdök valami ellen, ami ellen nem lehet. Rohadt nehéz… *Néz rá komolyan és kezdi letojni, hogy az érzéseiről beszél és hogy őszinte. Kell a változatosság, egy titokzatos emberre is rá lehet unni. Halálosan. Néha azt érzi ez sem segítene, hanem egyszerűen nincs megoldás, ahogy a fiú is mondta az előbb, soha nem lesz vége. Fel kéne fognia, hogy az élet nem az a habos torta, amit eddig tapasztalt belőle, hanem hogy a torta tölteléke néha bizony sár… Csakhogy az ember még a sarat is felfalja, anélkül, hogy tudatosítaná mit eszik, ha közben körülveszik számára fontos emberek és együtt csinálják az egészet végig. Most, hogy nem minden perce móka is kacagás jött csak rá, hogy a szája körüli maszat nem csokoládé, hanem sár. Noelnek is lehetett rá oka, biztosan nem véletlenül használt ilyeneket fiatalabb korában. Edben pedig szinte megszűnik a diszkréció, ha lehetett esetében valaha is erről beszélni. Azt hiszem lehetett, de abba, hogy az ember folyamatosan tartóztatja magát egészen biztosan bele lehet őrülni egy idő után.*
- Te miért szedted? Mi elől menekültél? Vagy csak egyedül voltál? *Azt mondta felnőttek között. Lehet, hogy nem volt senki, korabeli, akivel megoszthatta volna a személyes dolgait, de az is lehet, hogy puszta szórakozásból állt rá ezekre.*
Neki, Edwardnak nem kéne, annyira el van rontva már és néha mégis annyira ártatlan tud lenni. Nem tud és nem kéne neki gyorsan felnőni.*


- Tulajdonképpen teljesen lényegtelen, hogy pofa, száj, vagy akármi. *Von vállat, talán még egy félmosolyra is futja neki, miközben erősen, ököllel megdörgöli a szemeit, mintha csak ásított volna. Ki tudja…*
- Tényleg semmi értelme körülírni valamit, jól teszed. *Ha egyenesen beszél valaki, legalább nem lehet félreérteni, elismeri, hogy ez nem rossz stratégia a kegyetlen sakkpartihoz, az életben maradáshoz. Ugyanakkor veszélyes…ellenségekkel szemben. Persze ez egy iskolában csekély mértékű, Noel pedig még diák, hiába tűnik Ed szemében néha egészen felnőttnek.*
- Igen, én is irigylem őket… Kinek a pap, kinek a papné. Valaki meg hulla fóbiás. *Ő is az volt valamilyen szinten. Ahogy szembenézett velük sokkal kevésbé, mégis még néha mindig összerezzen a hirtelen mozdulatoktól. Esetleg majd kiheveri. Az ember mindenen képes túllépni és mindent fel tud adni egy perc leforgása alatt.*
- Kösz, asszem majd kipróbálom. Végülis idő töltésnek sem rossz, lehet, hogy ebbe kellene energiát fektetnem. *Ha túléli… de az is lehet, hogy túlságosan elkomolyítanák a könyvek és az egyedüllét és nem Ed lenne többé. Elvégre eddig is azért volt ilyen, mert régi emlékeiből táplálkozott, egyáltalán nem így viselkedne, ha a kihagyások és traumák szőtte következményeket élné át, vagy ha elvonulna tanulni, ahelyett, hogy igyekszik minél több időt emberek közlében tölteni, hátha körül belül olyan lesz, mint régen volt, felfedezhet egy-egy pillantást valaki szemében, ami a Mickeyére hasonlít… De olyan nehéz ez, neki kéne kezdeményeznie, amikor utána rohangált barátságért az uzsorás gyereksereg világ éltében? Nem csoda, hogy cefettül és koldusnak érzi magát, nincs mása, csak az átélt tapasztalatai, egy ember és a személyisége mind azokból épül fel. Ahogy Noel sem tud lelkes ötéves módjára odacsámpázni néhány emberhez és pislogva megkérni őket, legyenek a barátai… hiszen hamar fel kellett nőnie, magányos emberré fejlődött. Nem követeli tőle senki, hogy ne így tegyen, ezért is van Ed összezavarodva, nem tudja miért nem népszerű újra és eszik a tenyérből mindenki, akire ő flegmán ránevet, mint régen. Ki lehet ebből egyáltalán gabalyodni? Van megoldás, ha azt érzed az életed elveszett? Szerkeszthetsz újat? Mi választása van az embernek? Kettő talán… Megállni és folytatni…ő pillanatnyilag kevésnek érzi magát jól dönteni.*


- Aha, jó dolog kísérletezgetni. Érdekes…*Lehet azt kéne csinálnia, megfontolja, amíg letapogatja a másiknak a koponyáját, nincs-e eggyel több kereke a fején, vagy titkos fiókja. Az is lehet, amit a fiú mond, egyszerűen csak minden érdekli.*
- Normális vagy… *Állapítja meg.*
- Se rejtett dudor, kinövés, fiók, semmi… Igen, morbidnak tartalak. De nem ítéllek el miatta, ilyen vagy és kész. Igaz, hogy 13 éves koromban kiröhögtelek volta csak a hecc kedvéért, furcsa, de most már semmi késztetést nem érzek erre. Talán mert azóta már kinevettek engem is. Nem hiszem, hogy baj az, ha valaki morbid egy kicsit. Oké, majd szellemként lehet elnézek és meglátom mire jutottatok. Nagyon érdekes lenne egy ilyen akadálypálya a temetőben. Színes, cukros, rendesen feldobná. *Nem vigyorog, mert valahol bánja, hogy meg akar halni és lemarad róla. Hülye ez az Ed gyerek, olyan sok minden van rá hatással, hogy néha totális ellentétek ütköznek ki nála. Élne és mégsem, halna meg nem is. Nagyon sok mindennel így van. Noelnek ellenben határozott elképzelései lehetnek. Vajon így van minden téren?*


-Most elképzeltelek, ahogy virágos kancsóban nap, mint nap jársz majd öntözni. *itt mégiscsak elvigyorodik halványan.*
- Azok pedig, akik azt hitték, hogy démoni jelenés vagy megcsóválják a fejüket és egymás között azt mondják, hogy ja, mindig is tudtuk, hogy nem olyan veszélyes figura, mint amilyennek mutatja magát. Nagyon rá van kattanva a méhekre meg a virágokra. És majd félnek, hogy szaporodni akarsz, osztódással. *Somolyog, de aztán tanácstalanul néz fel a fiúra. Feltehetőleg magasabb, mint ő, ha Ed 152 cm lehet, akkor Noel 16O körüli. De ez csak feltételezés, lehet, hogy ránéz, mert ő sincs több stöpszlinél, bár ez erősen kétlendő és az user sem tudja maga elé képzelni.*
- Nem tudom hogy kell ilyet szülni. Elülteted és van is magod, hogy most megcsináljuk?


- Amúgy… *szólal meg némi habozás után.*
- Amit nekem mondtál az rád is érvényes. Hiába vagy morbid és hordozod magaddal Francist mindenhová. Valójában egyáltalán nem is vagy veszélyes baltásgyilkos, aki fejeket vág le úton útfélen. Hülyéskedni is tudsz. Reklámozhatnál valami ronda kaját. Tudod, ne ítélj elsőre. Nem mintha te ronda kaja lennél, de na érted. *A sok beszéd végére megint kiütött nála a régi Edes-ség, a fura, néhol érthetetlen kifejezésekkel, egyáltalán nem választékos mondatokkal, gyerekességgel együtt. - Nem tudok máshoz nyúlni… A barátokhoz akartam, de nincsenek és te mondtad, hogy ahhoz idő kell. Nekem nincsen időm, egy perc sem, minden percben menekülök a gondolataimtól…percről, percre…küzdök valami ellen, ami ellen nem lehet. Rohadt nehéz… *Néz rá komolyan és kezdi letojni, hogy az érzéseiről beszél és hogy őszinte. Kell a változatosság, egy titokzatos emberre is rá lehet unni. Halálosan. Néha azt érzi ez sem segítene, hanem egyszerűen nincs megoldás, ahogy a fiú is mondta az előbb, soha nem lesz vége. Fel kéne fognia, hogy az élet nem az a habos torta, amit eddig tapasztalt belőle, hanem hogy a torta tölteléke néha bizony sár… Csakhogy az ember még a sarat is felfalja, anélkül, hogy tudatosítaná mit eszik, ha közben körülveszik és együtt csinálják az egészet végig. Most, hogy nem minden perce móka is kacagás jött csak rá, hogy a szája körüli maszat nem csokoládé, hanem sár. Noelnek is lehetett rá oka, biztosan nem véletlenül használt ilyeneket fiatalabb korában. Edben pedig szinte megszűnik a diszkréció, ha lehetett esetében valaha is erről beszélni. Azt hiszem lehetett, de abba, hogy az ember folyamatosan tartóztatja magát egészen biztosan bele lehet őrülni egy idő után.*
- Te miért szedted? Mi elől menekültél? Vagy csak egyedül voltál? *Azt mondta felnőttek között. Lehet, hogy nem volt senki, korabeli, akivel megoszthatta volna a személyes dolgait, de az is lehet, hogy puszta szórakozásból állt rá ezekre.*
* Neki, Edwardnak nem kéne, annyira el van rontva már és néha mégis annyira ártatlan tud lenni. Nem tud és nem kéne neki gyorsan felnőni.*

- Tulajdonképpen teljesen lényegtelen, hogy pofa, száj, vagy akármi. *Von vállat, talán még egy félmosolyra is futja neki, miközben erősen, ököllel megdörgöli a szemeit, mintha csak ásított volna. Ki tudja…*
- Tényleg semmi értelme körülírni valamit, jól teszed. *Ha egyenesen beszél valaki, legalább nem lehet félreérteni, elismeri, hogy ez nem rossz stratégia a kegyetlen sakkpartihoz, az életben maradáshoz. Ugyanakkor veszélyes…ellenségekkel szemben. Persze ez egy iskolában csekély mértékű, Noel pedig még diák, hiába tűnik Ed szemében néha egészen felnőttnek.*
- Igen, én is irigylem őket… Kinek a pap, kinek a papné. Valaki meg hulla fóbiás. *Ő is az volt valamilyen szinten. Ahogy szembenézett velük sokkal kevésbé, mégis még néha mindig összerezzen a hirtelen mozdulatoktól. Esetleg majd kiheveri. Az ember mindenen képes túllépni és mindent fel tud adni egy perc leforgása alatt.*
- Kösz, asszem majd kipróbálom. Végülis idő töltésnek sem rossz, lehet, hogy ebbe kellene energiát fektetnem. *Ha túléli… de az is lehet, hogy túlságosan elkomolyítanák a könyvek és az egyedüllét és nem Ed lenne többé. Elvágre eddig is azért volt ilyen, mert régi emlékeiből táplálkozott, egyáltalán nem így viselkedne, ha a kihagyások és traumák szőtte következményeket élné át, vagy ha elvonulna tanulni, ahelyett, hogy igyekszik minél több időt ember közlében tölteni, hátha körül belül olyan lesz, mint régen volt, felfedezhet egy-egy pillantást valaki szemében, ami a Mickeyére hasonlít… De olyan nehéz ez, neki kéne kezdeményeznie, amikor utána rohangált barátságért az uzsorás gyereksereg világ éltében? Nem csoda, hogycefettül és koldusnak érzi magát, nincs mása, csak az átélt tapasztalatai, egy ember és a személyisége mind azokból épül. Ahogy Noel sem tud lelkes ötéves módjára odacsámpázni néhány emberhez és pislogva megkérni őket, legyenek a barátai… hiszen hamar fel kellett nőnie, magányos emberré fejlődött. Nem követeli tőle senki, hogy ne így tegyen, ezért is van Ed összezavarodva, nem tudja miért nem népszerű újra és eszik a tenyerből mindenki, akire ő flegmán ránevet, mint régen. Ki lehet ebből egyáltalán gabalyodni? Van megoldás, ha auzt érzed az életed elveszett? Szerkeszthetsz újat? Mi választása van az embernek? Kettő talán… Megállni és folytatni…ő pillanatnyilag kevésnek érzi magát jól dönteni.*

- Aha, jó dolog kísérletezgetni. Érdekes…*Lehet azt kéne csinálnia, megfontolja, amíg letapogatja a másiknak a koponyáját, nincs-e eggyel több kereke a fején, vagy titkos fiókja. Az is lehet, amit a fiú m,ond, egyszerűen csak minden érdekli.*

- Normális vagy… *Állapítja meg.*
- Se rejtett dudor, kinövés, fiók, semmi… Igen, morbidnak tartalak. De nem ítéllek el miatta, ilyen vagy és kész. Igaz, hogy 13 éves koromban kiröhögtelek volta csak a hecc kedvéért, furcsa, de most már semmi késztetést nem érzek erre. Talán mert azóta már kinevettek engem is. Nem hiszem, hogy baj az, ha valaki morbid egy kicsit. Oké, majd szellemként lehet elnézek és meglátom mire jutottatok. Nagyon érdekes lenne egy ilyen akadálypálya a temetőben. Színes, cukros, rendesen feldobná. *Nem vigyorog, mert valahol bánja, hogy meg akar halni és lemarad róla. Hülye ez az Ed gyerek, olyan sok minden van rá hatással, hogy néha totális ellentétek ütköznek ki nála. Élne és megsem, halna meg nem is. Nagyon sok mindennel így van. Noelnek ellenben határozott elképzelései lehetnek. Vajon így van minden téren?*

-Most elképzeltelek, ahogy virágos kancsóban nap, mint nap jársz majd öntözni. *itt mégiscsak elvigyorodik halványan.*
- Azok pedig, akik azt hitték, hogy démoni jelenés vagy megcsóválják a fejüket és egymás között azt mondják, hogy ja, mindig is tudtuk, hogy nem olyan veszélyes figura, mint amilyennek mutatja magát. Nagyon rá van kattanva a méhekre meg a virágokra. És majd félnek, hogy szporodni akarsz, osztódással. *Somolyog, de aztán tanácstalanul néz fel a fiúra. Feltehetőleg magsabb, mint ő, ha Ed 152 cm lehet, akkor Noel 16O körüli. De ez csak feltételezés, lehet, hogy ránéz.*
- Nem tudom hogy kell ilyet szülni. Eltüteted és van is magod, hogy most megcsináljuk?

- Amúgy… *szólal meg némi habozás után.*
- Amit nekem mondtál az rád is érvényes. Hiába vagy morbid és hordozod magaddal Francist mindenhová. Valójában egyáltalán nem is vagy veszélyes baltásgyilkos ki fejeket vág le úton útfélen. Hülyéskedni is tudsz. reklámozhatnál valami ronda kaját. tuidod, ne ítélj elsőre. Nem mitha te ronda kaja lennél, de na érted. *A sok beszéd végére megint kiütött nál a régi edesség, a fura é néhol érthetetlen kifejezésekkel, egyáltalán nem választékos mondatokkal a gyerekességgel együtt. vet még egy félmosolyt Noelra, mire felfogná mit csinál ellép mellőle és próbál valami magokra kobcentrálni, amit a fiú majd kihúz egyik titkos agyreteszéből, de előtte megveregeti hátát, ami tán ölelés akart volna lenni, valami gyerekes „együttérzés” szerűség a mégse molyan emberek iránt, akik első látásra legyőzhetetlennek tűnnek, valójában csak fél vámpírok és gyerek vámpír vadászok*
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeKedd Ápr. 13 2010, 18:36

Ed


-Ez egy dolog, viszont más az, amikor rá vagy kényszerítve, és nem azért teszed, mert az idő hozza magával. Vannak olyan dolgok, amiket akkor sem tudsz kifordítani, ha akarod, mert egyszerűen lehetetlen. Évek… élmények… a környezet, Ed. Ahonnan jössz, ahol vagy, és ahová tartasz. Vagy felveszed a kesztyűt, vagy pedig elveszel, és akkor az életben nem leszel egyéniség, mert kiölik belőled. Azonban ha elég erős vagy, ez sosem fog sikerülni. Nem mondanám, hogy utálom az embereket, csak néha nem értem őket. Az ellentmondások, amikbe keverednek, és nem is rosszindulatból… a megszokás, igen, a szokások és a sztereotípiák miatt.

*Érti, Ed mit akar mondani, ám nem teljesen osztja a véleményét, Van igazsága, ám ennyire lesarkítani sem lehet az egészet, mert nem ilyen egyszerű. Az ember alkalmazkodó képes bizonyos fokig, ezért képes a túlélésre, ezért tudott fejlődni, és nőtte ki magát azzá, ami. A brigádra elvigyorodik, a kampánymondatra még inkább. A pofonra legyint, azt már ezer éve lezárta, akkor reflexből cselekedett, automatikusan ütött. Hallgatja a fiút, végül megrázza a fejét.*

-Drukkolásról szó sem volt, Ed. Inkább döbbenet uralkodott az arcokon, mert tőlem ilyet még nem láttak. Értem, mit akartál ezzel elérni, ám miből gondoltad azt, hogy te nem csatlakozhatsz? Honnan vetted azt, hogy ez egy zárt közösség? Valamit nagyon félreértettél, de ezt már te is tudod. Egyáltalán nem vagyok népszerű, mint mondtam, érzésem szerint inkább Francist tartják érdekesnek, nem engem. Bár az is lehet, ebben most én tévedek, hiszen megismertem néhány embert, akiket kedvelek, nem ítélnek meg, sem el, hanem elfogadnak olyannak, amilyen vagyok. A te barátaid elvesztek, nekem sosem voltak, illetve ez nem igaz, pontosabban a korosztályomból nem voltak.
Ami kisebbként még hatalmas teljesítmény, az elhalványul az évek múltával, és el kell fogadni azt, hogy felnő az ember szépen lassan. A lányok haját húzni… kicsiktől láttam ilyet, ám azért a nagyobbaknál ez már nem divat. Minden kornak megvannak a sajátosságai, azt hiszem. Az a két év, ami neked kimaradt, sok, elhiszem, hogy nehéz váltani, de nem lehetetlen, hiszen most is azt teszed. Én is játszottam ilyesmit, aztán elrohantam, majd vissza, persze… gondolom halálra idegesítettem ezzel mindenkit.

*Elneveti magát, azt azért nem lehet róla elmondani, hogy jó gyerek volt, mert ha éppen unta magát, akkor keresett magának játszótársat, és ez többnyire Pierre volt, ha Raul nem ért rá. Ugyan ő nem azért tette, mert az menő, vagy hasonló, csupán unatkozott, egészen addig, amíg le nem kötötték. Sejti, Ed miért nem emlékszik 2 évre, nála ilyen nem volt, csupán a korosztálya maradt ki az életéből, hiszen a csoport tagjai mind idősebbek nála.*

-Gondolom, hogy borzalmas volt azon átmenni, de hidd el, nem maradtál le túl sok mindenről, ha jól tudom. Igaz, erről nem sokat tudok mondani, mert mint mondtam, nem voltak barátaim a korosztályom tagjaiból. Félre ne érts, azért azt nem mondanám, hogy bármiben is hiányt szenvedtem volna, mert nem így van. Raultól mindent megkaptam, ahogy a többiektől is, csupán ez az egy hiányzott mindig is, de mondtam már, miért nem fogadtak el.

*A jointról is elmondta már a véleményét, hogy él vele, ezt sem tagadja, azt is érti, Ed miért akarja. Menekül, ahogy ő is tette egykor, szerencsére azóta győzött a józan ész, és eljutott odáig, hogy elfogadja a múltat teljes mértékben. Tulajdonképpen most is ki kellett volna akadnia, ehelyett csak megdöbbent, és nem rohant egyenesen Raulhoz, magyarázatot követelve, sem máshoz. Majd annak is eljön ideje, hogy megtudja az igazságot, addig pedig egyszerűen elfogadja azt, ami már amúgy is megváltoztathatatlan. Egy halvány mosoly jelenik meg a szája szélén, ami inkább a keserűségé.
Ed kikészült, megérti, átesett ezen ő maga is, még ha egészen más ok miatt is. A fiú mindenkit elveszített maga körül, ő viszont valami olyat tett, amit soha senki nem gondolna róla. Azóta is őrzi a titkot, kevesen tudják, mi történt akkor, és nem is tartozik senkire. Akkor nem tudta feldolgozni, fogalma nem volt, mit tegyen, végül túllépett rajta, mert kénytelen volt. Rengeteget gondolkodott rajta, szűk körben idővel sokat beszélgettek róla, így sikerült átlépnie, és helyére tenni a dolgokat.*

-Egy darabig menekülhetsz, a homokba dughatod a fejed, ám eljön az idő, amikor jobban teszed, ha szisztematikusan végiggondolod, és bizony feldolgozod. Nem az a megoldás, hogy terelsz, és kizárod azt, ami történt. Akkor örök életedben menekülni fogsz, és hibáztatod magad, ami ahhoz vezet, hogy mindenkit kizársz az életedből, elutasítasz, és egy rakás szerencsétlenségnek tartod majd magad. Ezt nevezik, azt hiszem, örök vesztesnek. És hogy miért használtam? Először kíváncsiságból, aztán a hatása miatt, végül pedig menekültem valami elől, amit nem akartam elfogadni, holott én voltam az okozója. Amikor rájöttem arra, ez nem mehet így tovább, akkor felálltam a padlóról, igaz, mint mondtam, sikerült majdnem hidegre tennem saját magamat.

*Elméletileg neki kellene pont ott tartania, ahol Ed, mégsem bánkódik, mégsem áll úgy mindenhez, hogy ez a vég. Miután sikerült átértékelnie mindent, és eldöntenie, jól tette azt, amit tett, máris másként látott mindent. Időbe tellett, de Raulnak köszönhetően megértette, egyszer túl kell lépnie a történteken, nem futhat el mindig. Felvállalta, és most már emelt fővel viseli, csupán csak nem beszél róla. Senkinek. Az asszociáción elmosolyodik, bólint, végül is tényleg mindegy. A fóbiák említésén elneveti magát, a halottaktól való félelem az emberek sajátossága, holott szerinte az ugyanúgy hozzátartozik az élethez, mint bármi más.*

-Hulla fóbia… érdekes megfogalmazás. Aki a halottaktól fél, az álszent többnyire, bár ugye előfordul a másik véglet, amikor olyan tapasztalatot szerzett az illető, amikor is érthető. Ám azt is el kell fogadni, hogy nem minden úgymond élettelen tartozik az ártó kategóriába. Ezt pedig tényleg javaslom. Ha valamit úgy olvasol, hogy érdekel is, megragad benned, de ha kényszerből teszed, akkor ha agyon ütnek sem fogod megjegyezni. Energiát fektetni? Hm… ha most nem görcsösen barátokat keresnél, akkor előrébb jutnál. Volt egy múltad, az valahol lezárult, most azt kell szeretned, ami van, de az nem azt jelenti, hogy nem lehet hasonlóképp, mint régen.

*Valamit feladni, elkönyvelni úgy, soha többet nem történhet meg, azt ő nem ismeri. Sosem hagyott félbe semmit, még akkor sem, ha a korosztálya nem fogadta el, és egyedül volt, idősebbekkel körülvéve. Hamar komolyodott meg és nőtt fel, igen, lehetséges, bár még mindig képes őrültségekbe belemenni, és ha kell, ökörködni is. Persze nem mindegy, kivel teszi, eddig Izzy volt az, akivel bármikor megtehette, és mint kiderült, vannak még néhányan hasonszőrűek. Amilyen mogorván hat néha, egyáltalán nem elutasító, aki pedig beskatulyázza, vagy megbélyegzi, azokkal nem törődik. A vizsgálaton elröhögi magát, ezt nem is lehet komoly képpel elviselni, ahogy Ed végrehajtja…*

-Milyen meglepő. Ha lenne, szerinted hagynám, hogy megnézd? Morbidnak? Nem vagy vele egyedül, sokan annak tartanak, de legyen ez a véleményük. Senkit nem akarok meggyőzni az ellenkezőjéről, igazán mindenki akkor jön rá arra, maga is lehet hasonló helyzetben, ha átélte, vagy átéli. Ne aggódj, virágozni fog az üzlet, ezt megígérhetem.

*Azzal nem tud mit kezdeni, hogy Ed a menekülésének megoldását már csak a halálban látja, de talán sikerült megmagyarázni neki, ez nem vezet sehová. Valóban határozott véleménye van mindenről, ritka, ha meggondolatlan döntést hoz. Mindent felmér, előnyöket és hátrányokat csoportosít, igaz, azt marha gyorsan, és utána mondja ki a végső szót. Ha még így is falnak csapódik, bevállalja, maximum megtanulja, tévedés volt, és ami a legfontosabb, képes elismerni is. Mivel nem hoztam magammal semmit, így ültetni nem fogunk tudni, de nem árt, ha kinézünk egy helyet neki, és előkészítjük. Virágos kancsó… csakis, mellé veszek egy kalapot is, hogy jobban fessek. Megfelel?

*Már ezen is elröhögi magát, vizuális típusként elképzeli, ahogy egy kertésznadrágban és a fent említett felszereléssel rohangál, és gondozza a növényt. Pont úgy néz ki, mint aki ezt megteszi, és hajlamos hasonló göncöket magára ölteni. Ed hatalmasat téved, ha 160 körülinek tippeli őt, hiszen magas és szikár, 180 körül mozog a magassága.*

-Démoni jelenés, hogyne. A probléma az, hogy elég egy sötét öltözék, mellé egy… csont, és máris másnak látnak, mint ami vagy aki vagy valójában. Nem hibáztatom őket érte.

*Arra nem reagál semmit, mire képes és mire nem, ez az ő titka, és nem is osztja meg senkivel. Nem veszélyes… végül is, nem ismeri senki, nem szokása galibát csinálni, sem megemelni a hangját, és még csak nem is keresi a bajt, a verekedés lehetőségét. Így nézve, Ednek igaza van, érti is, mit akar ezzel mondani. A hátba veregetésre félmosollyal válaszol, érdekes párost alkotnak ők ketten. Ugyan a fiú nem tudja róla azt, ami nemrégiben kiderült, ő viszont 90%-ig biztos abban, hogy a másik egy vadász család sarja.*
Vissza az elejére Go down
Serenity Crusade
Prefektus - Pilluamuleto
Serenity Crusade

nő Skorpió Jelige : plüssnyuszíí alias Noel Wyard fogadott hugicája
Hozzászólások : 649
Évfolyam : Második
Kor : 31

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 24 2010, 11:31

Sövénykert - Page 14 QEMUUUtvAwJWU1NOQAVQ


*Hát ez egy érdekes szituáció. Egész addig oldalra billentett fejjel, mosolyogva nézi, ahogy szegény lány menekül Cymru elől, amíg hasra nem esnek benne. Az oké, hogy ő is a földön ült, mivel a kutya volt olyan dága ellene is támadást indítani, de nem esik jól neki, hogy egy gyönyörű hasassal rajta landolnak. Nyikkan egy aprót, mikor még a az a dög is a nehezékén landol, majd valahogy rácsapva a hátára/lábára/hasára, leparancsolja magukról.*
-Szállj már le, te koszos dög, nem illik másokat nyalogatni. Gyerünk máááár.
*Alig kap levegőt, elzsibbadt a lába, és a nehezékének a haja is a szájában van. Hát lehet ennél rosszabb. Nagyot sóhajtmikor felelmelkednek róla, de egy láb még mindig rajta marad. Miokor pedig attól is megszabadul, nagyokat lélegezve ül fel. Elfogadja a segítő kezet, majd gyengéden elmosolyodik.*
-Semmi gond, ne aggódj, nem haltam meg. Tényleg semmi gond.
*Nos ez nem teljesen igaz, de legalább bocsánatot kért. És még milyen kétségbeesetten. Talán tényleg nem olyan nagy dolog. Leporolgatja kabátját, és kicsit elkeseredve látja, hogy teljesen átázott mindene. Olyan gyönyörű tüdőgyulladást fog kapni, hogy három hétig fog a gyengélkedőn feküdni. Ennek örömére még hapcizik is egy hatalmasat.
-Ilyen nincs. Öhm....A hóban. Hát hóangyalkát.
*Mutat a helyre, amin feküdt, és amiből mostanra egy angyali paca lett. Megvakagatja a fejét, és mégegyet hapcizik. Felnézve veszi észre a felé nyújtott kezet, így gyorsan leveszi kesztyűjét, és fagyos kezecskéjét belecsúsztatja Hajnaléba.*
-Serenity Crusade. Emlékszem rád a Grimmes találkozóról. Csak aztán te meg Ed elmentetek másik irányba.
*Mégse olyan rossz a memóriája, mint ahogy gondolta. Elkezd köhögni, majd kérlelő szemekkel ránéz Hajnalra.*
-Öhm....szerintem megfáztam. Elkísérnél a gyengélkedőre?
*Na oda vágyik most a legkevésbé, de a megfázás nem játék. Csak láza ne legyen.mondjuk nála minden betegség negyven fokos lázzal jár. Ráteszi Cymrura a pórázt, és vár.*


///Ég az arcomról a bőr, ezer bocsánat.///
Vissza az elejére Go down
Edward Lyons
Prefektus - Pugnax
Edward Lyons

Férfi Szűz Jelige : Az ördög elcseszett kisöccse
Hozzászólások : 682
Évfolyam : Első
Kor : 29

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeSzer. Május 12 2010, 14:14

*Kb csak bólogat Noel szavaira. Nagyrészt egyetért vele, de sok mindent már nem tud kivitelezni a gyakorlatban. Sok mindent tud is már, sejt, sokat nem, s talán fiatal korából eredően, talán másból egyáltalán nem tökéletlen. Talán a hibái teszik érdekessé, mert sokszor nem ért, vagy félreért dolgokat.*
- Nem tudom, úgy tűnt nem lehet…*Von vállat a csatlakozásra. Talán azért akart csoportba tarozni, mert mindig tartozott, ebben élt, de az is lehet váltania kéne, ahogy Noel mondja. Lassan kinövi a lányhaj húzást, talán az örökös kalamajka okozás kényszert, vagy, hogy minden áron tartozni akarjon valahová. Kérdés önmaga marad-e ettől, ha bepótolja azt a két évet. Megvan rá az esély, hogy egy rendkívül komoly, komoly és visszahúzódó magányos alakká váljon, egy egészen vékonyka perem válassza el ettől a megoldástól és egy vadabbtól, szabályszegő énjétől, ami cseppet sem felnőttebb, ugyan olyan őszintén meggondolatlan, mint most épp csak nem veszi figyelembe a nehézségeket. Ki tudja mi lesz belőle, de most már nincs kedve tagadni a tényeket. Sem az elmúltakat sem a jelenlegieket.*
- Szerettem volna közétek tartozni, mert jó csapatnak tűntetek és emlékeztettek rájuk, talán az őrültségetek. De ha ideje tovább lépnem, akkor nem tudom szeretnék-e tartozni valahová, néha már nincsen hozzá kedvem… Nincsen kedvem semmihez és ahhoz sem volt, hogy semmihez ne legyen ezért jöttek volna jól a drogok, vagy a barátok, ez esetben. Néha meg úgy gondolom nem akarom erőltetni, vagy ez egy olyan harc, amiért nem érdemes küzdeni. Barátokat szerezni… Neked kialakult magától, én is így akartam, hogy különösebb erőltetés nélkül csak valamiért megkedveljen valaki és akarjon velem lógni.
*Noel talán nem is gondolná, hogy problémájának forrása ugyan az, mint neki volt egykor, nem azért akar menekülni, itt még a halálba, mert meghalt körülötte mindenki, hanem mert ő okozta a mindenki közüli személyek legfontosabbikának vesztét. Róla sem gondolná senki, de a látszat csal… Lehetnek titkai egy nyugodt, sokat megélt srácnak és lehetnek egy hiperaktív kölyöknek. Milyen vicces, hogy ezek a titkok még ilyen eltérő személyiségeknél is megegyezhetnek.*
- Aha… Hát gratulálok hozzá. *Mosolyog halványan Noelra.*
- Te elég erős voltál. Nekem meg remélem sikerülni fog. *Mármint hidegre tenni magát, csak ezt nem teszi hozzá, így olyan, mintha felállnia sikerülhetne, vagy erre célozna Aztán idővel talán az is, vagy nem…*

Noel igazán kedves és biztató dolgokat mond, Ed halványan mosolyog tőle, de ebben a játékban még nem hiszi, hogy képes lenne csak úgy lezárni a dolgokat és továbblépni. S innen már egy rejtély a folytatás… Akkor hát 180 körüli, Ed is annyinak nézi, ha annyi, mert látja és nem vak, csak az usere nem tudta pontosan. Ebben az esetben meglehetősen pöttöm hozzá képest és állandóan fel kell rá néznie, de legalább viccesen jön ki, ha elképzeli őt kertészszerelésben. Annyira, hogy öngyilkolászási hajlamai ellenére hangosan röhögni kezd, kacagni, és a végén meg kell támaszkodnia Noelben, annyira rájön, hogy állva maradni is problémát okoz neki. S mindez a Noel elképzelve kertésznek kép…Nehéz elképzelni, hogy az után megpróbál majd rávenni egy vámpírnak öltözött lányt, hogy harapja meg…Habár ez is az őrültség egy kategóriájába tartozik, józan ember biztosan nem így akarna öngyilkos lenni… Vagy legalább átlátna az álcán. Milyen kár, hogy ő nem tudja, hogy Noel micsoda XD így tényleg érdekes. Mindketten ugyan azt csinálták, de erről sincsen tudomásuk. Ő meg csak röhög jelenleg, úgy tűnik abba hagyni sem tudja, s egészen furcsa Ed így, amióta itt van nem kacagott ennyire, max csak óvatosan nevette el magát halkan valamin, de ennyire… Talán ez is a fáradt kiakadás következménye, vagy tényleg annyira abszurd Noel kertészgatyában. Mintha valami furcsa táncot lejtene, egyre lejjebb ereszkedik, a fiút is elengedi közben, mert nem szeretné illetlen helyen tapintani. Könnyeit törölgeti már a földön.*
- Kikeltek már azok a cserjék, kokacserjék, nem? Mert ha kikeltek keresek egy mosdót, asszem mindjárt bepisilek. *A röhögéstől egyszerű. Aztán Edből bármit kinézni, attól mert mááár 15 éves XD papíron. Szegény Noel.*
Vissza az elejére Go down
Tanmesélő
Mesélő


Hozzászólások : 11

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimePént. Júl. 02 2010, 20:37

Varázsfegyvertan óra

Igen, egy időre birtokba veszik a diákok a sövénykertet. De nem ám olyan szokványos dolgokra, mint például egy padon üldögélés, vagy séta. Nem ám, hisz a sövénykert most más funkciót tölt be, így kissé át is alakult. Nem sokat, hisz a labirintust alkotó növények megfeleltek a célnak, amit Owain professzor most szánt nekik. Csupán annyiban, hogy egymás mellett több folyosó is van, amin a diákok elindulhatnak, s mindegyik bevezet a kis tóhoz, középre.
A professzor már idehozott egy hatalmas ládát, amiben megtalálhatóak az tanult varázsfegyverek, tárgyak, kréták a rúnákhoz, pentagramm vagy éppen varázskörök rajzolásához. Amint a láda érzékeli a diákok és főképp a professzor közeledtét kitárul, hogy szabadon lehessen válogatni tárgyaiból, szám szerint maximum hármat, plusz ehhez jön azok a tárgyak, amiket magukkal cipelnek a mai óráról. Az eszközök szinte mindenkinek sikerültek, hellyel-közel. Hisz ha a sorrenden nem cserélték fel, és kivehető a rúnakép, akkor nagy gond nem lehet.
Menet közben a professzor elkéri a két diáktól munkájuk papírformátumát, hogy tanulmányozhassa, de nem árul el senki másnak belőle semmit, csak bólint elismerésképp a fiúk felé. Ők ezt pluszban használhatják. Hogy ez netán nem lenne fair? Dehogynem, hisz mindenkinek meg volt a lehetősége arra, hogy pályázatot nyújtson be, kemény munkával kiérdemeljen egy kis előnyt.
A csapat felé int pálcájával okítójuk, s egy Tutomen varázslat teljesül be, megvédvén testi sérülésektől őket, majd felvonul egy emelvényre, hogy beláthassa ki merre jár.
- Cél, a tó közepén lévő emelvényről megszerezni egy gyűrűt. Mehetnek! Aztán egyben kijönni mindenkinek, nem akarok gyógyítót hívni!
De hogy mi vár rájuk odabenn, az még rejtély….


//Mivel nem igazán alakultak ki párok, és nem egyformán aktív mindenki, egyénileg fog folyni a verseny, s később az aktívak szembekerülnek egymással. Elnézést azoktól, akik már kialakítottak párokat.//
Vissza az elejére Go down
Jasmine Simms
Diák - Extremus
Jasmine Simms

nő Oroszlán Jelige : ~the best damn thing
Hozzászólások : 58
Évfolyam : Első
Kor : 31

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeHétf. Júl. 05 2010, 23:43

VFT… VTF… WTF?!

Vannak olyan napok, amikor az ember tudja, hogy egyszerűen lógnia kell egy óráról. Mentségemre szóljon, reggel teljesen véletlenül pillantottam rá az órarendemre, én nem akartam ránézni, egyszerűen csak ott volt a fürdőszobámban a fogkefém mellett. Azt pedig elég gyakran használom, úgyhogy evidens, hogy a reggelemet is vele kezdem el. Többek között. Azt már ne kérdezze senki, hogy került oda, mindenki emlékezetében akadnak lyukas foltok, nem? Ha az az átkozott papírcafat nem kerül oda a mosdókagylóra, ez a kis hiányzás nem is lenne lógás, hiszen amiről nem tudunk, arról ellógni se lehet, ugye? Ez az én felfogásom, a saját gondolataimmal pedig általában egyetértek, úgyhogy most nyugodt szívvel szidhatnám magamat, amiért egyáltalán ránéztem az elkövetkezendő órák listájára. Azon a tényen persze semmit nem változtat, hogy nem tisztelem meg jelenlétemmel a tanár urat. Varázsfegyvertan, könyörgöm! Ha valakinek van pálcája meg egy kis józan esze, minek kellenek neki még fegyverek is? Egyébként se valószínű, hogy ebben az iskolában bárkit is szeretnék karddal felnyársalni, még akkor se, ha néhány pillanatig el is merengek az ötleten. Biztos jó feszültség-levezető lenne valakibe beledöfni a pengét és nézni, ahogy a vére… Nem, ezt most hagyjuk abba, mielőtt tényleg kedvem támad a tettlegességre. És ne nézz így rám, tudom, hogy gondolatban te is szívesen megölnél pár embert. Például azt, aki nem hagyja, hogy dolgozatnál less róla, vagy a tanárt, aki akkor hív ki felelni, amikor nemhogy beszélni, de még lélegezni is alig van erőd.
Miután összegyűröm az órarendet és a legközelebbi szemetesbe hajítom, a kinti melegre való tekintettel rövidnadrágba, ujjatlanba és strandpapucsba bújok, az orromra pedig piroskeretes napszemüveget tolok a nyárias összhatás végett. Miközben felfelé haladok a lépcsőn, azon filozofálok, hol élvezhetném ki a legteljesebben a lógást. Nincsenek nagy igényeim, egy strand is megtenné, ha járnék strandra, de mivel nem szokásom medenceközelben tanyázni, valami kevésbé életveszélyeset választok. Végigsétálva az udvaron a sövénykertnél kötök ki, ami nemcsak árnyékosnak, de még néptelennek is tűnik, úgyhogy elégedett mosollyal az arcomon sétálok be a bokrok közé. Alig pár métert teszek csak meg, ki tudja, nem rejtőzik-e valami minotaurusz a labirintus közepén… A legközelebbi padnál állok meg, tessék-lássék lesöprögetem egy papírzsebkendővel, hogy nyugodt szívvel kényelembe helyezhessem magam rajta.
Csend.
Madárcsicsergés.
Léptek zaja.
Egy felnőtt férfi kiabálása.
Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar az uralma alá von az álom, hiszen ez utóbbi két zaj mi más lenne, mint az alvó képzelet csúnya játéka? Épp csak egy kicsit fordítom oldalra a fejem fektemben, hogy kinyitva a szemem rögtön megnézhessem magamnak, ha valami gyanúsat észlelnék. Itt már sose lehet tudni.
Vissza az elejére Go down
Tayler Thor Owain
Karvezető helyettes - Pilluamuleto
Tayler Thor Owain

Hozzászólások : 1071
Tantárgy(ak) : Rúnamágia, Varázsfegyvertan, Mitológiák és Vallások tanár

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeSzomb. Júl. 17 2010, 13:02

//Sajnálom, hogy Jasmine és Raphael játéka elveszett a másik fórumon, de az életnek nem kellene megállni . Szóval a lehetőség megvan rá, hogy játszunk itt tovább, amennyiben arra igény van. Az igényt pedig egy hsz formájában kérném jelezni. Ezek után a játékot itt fogjuk már befejezni, ha közben lesz új fórum, akkor is.

Mivel a fent említett kettős már két-két bejegyzéssel előre haladt, emlékezetből leírom, hogy mi is volt kettejük játékának lényege, így nekik innen lehet folytatni, a többieknek pedig ez nem annyira befolyásoló tényező, lévén külön folyosókon haladtok, már ha elindultok.

Szóval a kettős egy padon bukkant "egymásba", a szó szoros értelmében Raphael ráesett Jasmine-re, elég közel kerülve egymáshoz ezáltal, s kezdenek megfeledkezni arról, hogy egy óra kellős közepén csücsülnek, azaz fekszenek.

Szerk: Ha esetleg még valaki kedvet kap, csatlakozhat.
Ha nem akarjátok folytatni az órát, szóljatok, hogy hagyjam a francba!//
Vissza az elejére Go down
Amelie Clarkson
Diák - Pugnax
Amelie Clarkson

nő Halak Jelige : Leterézanyuzott álmodozó - Keleti boszorkány
Hozzászólások : 1449
Évfolyam : Második
Kor : 33

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeVas. Júl. 18 2010, 15:15

Az első pillanatban meg mert volna esküdni, hogy a fiú kivonul az óráról, szaván fogva a tanárt, hogy ezt megteheti. De nem, a másik csak arrébb vonul, a világ összes fájdalmával az arcán.
- Csak tudnám, hogy mire fel ez a nagy haragszom rád... - mérgesen összepréseli ajkait egy vonallá, mielőtt valami más is kicsúszna a száján.
Mindig utálta az ilyen nagy drámákat, főleg, ha közönsége is volt. Zavarba hozta a helyzet, és most kínosan feszeng, arcán lángrózsákkal, és tök mindegy, milyen szép volt régen, most hókon tudná vágni a fiút. A tapintatlansága miatt, és azért, mert szemellenzőt hord. Honnan a fenéből hitte, hogy a régen lezárt kapcsolatukat onnan folytatják, mint nyolc hónappal ezelőtt?!
Lapos pillantásokkal Robbie arcát fürkészi, hogy ő vajon mennyit értett meg ebből a helyzetből. Remélhetőleg átlátja az egészet, vagy legalábbis kapisgálja, és nem hisz bele még valami mást is, mert akkor mindent kezdhet előröl.
Amikor a tanár vezetésével kivonulnak a teremből, bevárja Robbie-t, és mellette menetel szótlanul, zavarban. Igen, egyszer azt mondta neki, hogy neki kellenek az érzelmek, néha a veszekedések, de nem, semmiképpen sem közönség előtt. A sövénykert előtti fadobozra egy ideig rámered, aztán megrázza a fejét. Krétát nem visz, a rúnatanban nincsen otthon, fegyvereket megint nem visz, mert inkább a pálcáját használja, védelemként ott van a pajzs a kezében. Ennyi bőven elég lesz.
- Nos, akkor győzzön a jobbik! - és megint a sövénykert felé, figyelmen kívül hagyva a deja vu érzést, amikor meglátja, hogy Raphael Jasmine-en landol. Úgy látszik, ez a sors iróniája, és lehet, hogy minden megismétli önmagát, csupán más szereplőkkel?
Mielőtt még belépne az útvesztőbe, hirtelen megperdül, és a tanárra vigyorog.
- Csak, hogy tudja, elkészítettem az önkéntesen elvégzendő büntetőmunkát. És már most látni lehet, hogy szegény Noel milyen lelki károsodást szenvedett. Szóval...., nekem volt igazam - Noelre kacsint egyet egy kimondottan piszkálódós, huncut mosollyal, mert a zavarra a legjobb gyógyír a hülyeség, amiért neki sohasem kellett a szomszédba mennie, majd beleveti magát a kis kalandba.
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeVas. Júl. 18 2010, 17:54

*Miért is mondott volna mást? Az lenne a furcsa, ha vigasztalást nyújtott volna Amelie-nek, és nem vigyorogva jegyzi meg a tényeket. Az már egészen más kérdés, hogy elsőként ér a sövénykerthez, aminek megvan az oka, csak nem beszél róla. Hozott mindent, Francist, a kardot és a pajzsot, no meg a szerkezeteket, ha minden igaz. Mivel nem síva, az lenne a csoda, ha minden a kezében maradt volna, és nem hangos csörömpöléssel érnek földet.
Most már a holtak is tudják, itt van, ám nem igazán töri magát azért, hogy felvegye a fegyvereket, a lényeg, hogy a koponyája épségben van. Megáll, megvárja a többieket is, addig nem lép be, bár már járt itt néhányszor, de muszáj lepleznie azt a helyet, ahol a kis magánültetvényük van. Rejtette, remélhetőleg senki nem szúrja ki, a legjobb, ha úgy tesz, mintha minden normális lenne, és szuper. Izzynek dől, halálosan fáradtnak tűnik, még mindig nem pihente ki az alkotás gyönyörűségét, de majd eljön az idő, amikor ezen is túl lesz. Hallgatja az instrukciókat...*

-Zseniális, gyűrűért kell rohanni. Francis, akarsz egyet? Izzy?

*Pofátlan vigyorral az arcán várja meg a választ, nem hagyná ki semmi pénzért sem. Amelie bejelentésére felvonja a szemöldökét, még hogy ő lelki károsodást szenvedett? Persze, már vagy 17 évvel ezelőtt, de nem a kísérlet miatt, azonban rendes gyerek, nem árulja el a lányt... annyira, csupán nemet int a fejével Tayler felé, miszerint semmi baja, de a tanulmány... az magáért beszél.*

-Neked, Amelie, másnap fájt a hasam a röhögéstől is. Ez miattad van, kezdődött a tálcával való felsasszézásoddal. Kijelenthetem, szadista hajlamokkal megáldott nőszemély vagy.

*Elneveti magát, nem rosszindulatúan mondja, de ami tény, az tény, ő már órán megmondta. Aki csinálja, az mazochista, aki csináltatja, az a szadista. A verseny viszont verseny, naná, hogy elsőként a teleportálással próbálkozik, hiszen logikus lépés.*

-Transportus gyűrű!

*Maximum nem jön be, és ha nem jön be, akkor beveti a szerkezetet is, és máris ott fog kikötni a tó közepén, az emelvényen a gyűrű mellett. Remélhetőleg az közben nem hülyül be, és nem fecseg hülyeségeket, mert már más sem hiányzik, mint a beégés. Nem nagyon foglalkozik azzal, mi várja bent, ha minden igaz, Izzyvel egy időben érkezik az meg, a meridián segítségével. Még a párt is látja, ám most fontosabb a gyűrű megszerzése.*


A hozzászólást Noel Wyard összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Júl. 24 2010, 17:35-kor.
Vissza az elejére Go down
Midorikawa Kumiko
Prefektus - Extremus
Midorikawa Kumiko

nő Halak Jelige : Mérgezett Fekete-Fehér
Hozzászólások : 2161
Tantárgy(ak) : Átváltoztatástan tanársegéd
Évfolyam : Második
Kor : 32

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeHétf. Júl. 19 2010, 09:27

*Raphael nem zavarja el, sőt még abba is beleegyezik, hogy menjenek együtt. Ez jó, mert a feladat ismertetése közben Kumikonak elég rossz érzése támad. Nem fél, erről szó sincs, szimplán csak már megint az az érzése, mint a tavalyi Gynt-n volt, vagy éppen az egyik természetmágia órán, hogy ez az óra nem lesz biztonságos. Emiatt már többször megbánhatta volna, hogy idejött, mégsem tette. Érdekes, de valahol legbelül azért örül az ilyen kis kalandoknak. A teremből kihozott fegyverét most a bal kezében tartja, a jobban a pálca van. A ládához is odasétál nézelődik benne, hogy vajon mire lehet majd még szüksége, végül egy krétát vesz el, elvégre ezzel rajzolhat rúnát, varázskört meg különböző pentagrammákat is. Nézelődik még, de nem talál mást, amit ő megfelelően tudna használni, így inkább visszamegy, és rákészül a feladatra.
Hogy időközben Raphael hova tűnt, az számára rejtély. Körbe pillant párszor, de nem találja a tekintetével, így végül kénytelen lesz egyedül nekivágni a sétának. Előtte még hallja Noelt, ahogy egy teleportálással próbálkozik, ami nem rossz ötlet, de Kumiko sejti, hogy Owain professzor nem adja ilyen könnyen a dolgot. A cél most az lenne, hogy a varázsfegyvetanon tanult tudást alkalmazzák, nem az, hogy a bűbájtani ismereteikkel vágjanak fel. Miután megbizonyosodik róla, //legalábbis user reménykedik, hogy így lesz// elindul a sövénykert egyik bejáratán befelé. A krétát zsebre vágja, a pálcát és a kunait azonban a kezeiben tartja, felkészülve minden eshetőségre.*


//bocsi rémálmom volt éjjel, többre nem futja :/ //

A fegyver, még mindig ez: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d1/Kunai05.jpg
Vissza az elejére Go down
Izzy Maddison
Diák - Pilluamuleto
Izzy Maddison

Férfi Kos Jelige : Az embernek az a sorsa, ami, és az élet különben is illúzió.
Hozzászólások : 439
Évfolyam : Első
Kor : 30

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeSzomb. Júl. 24 2010, 17:01

*Kicsit felhúzza az orrát amiatt, hogy Noel nem várja őt be, hanem rohan előre, mint akit üldöznek. Mivel már ismeri jól a fiút, sejti, hogy nyomós oka van ennek, így nem morog, csak egy kicsit még a magasban tartja nóziját. Mikor végre beéri, és majd a fiú magától rátámaszkodik, végre elvigyorogja magát, hiszen a dolgok visszazökkentek a régi medrükbe. *
-Persze, de csak ha tőled kapom, és nem az ujjamra húzod fel.
*Mindezt annyira halkan suttogja, hogy még véletlenül se hallhassa meg más. Hozzá képest Raphi a csajozásával egy szende virágszál. Amelie kijelentésére kérdőn néz fel Noelre. Igazából nem lát rajta semmi változást, mentális állapota teljesen olyan, mint amilyen szokott lenni, azaz kellemesen őrült a srác. *
-Amelie,nem végeztél rendes munkát! Legközelebb szólj, és segítek! Ketten egész biztosan maradandót fogunk alkotni!
*Kemény munka lesz, de ketten már csak sikerül Noelt rendesen kikészíteniük.
A feladatot hallva nem riad vissza, meg sem válik a védőfelszerelésétől, hanem azzal együtt indul útnak. A ládából választ magának krétát, meg azt a hálót, amit még az első órán tanultak meg elkészíteni.*
-Nah, legalább kipróbálhatjuk éles helyzetben is!
*Elviekben működik a cuccos, csak mondjuk egy transportusnál tovább tart bepötyögni, hogy hova szeretne menni. Kár egy gyűrűt Noeltől, és ráteszi a pálcája végére. A kis indának köszönhetően egyből rá is csavarodik. Bemondja az úti célt, s ha mázlija van, akkor másodperceken belül ott fog állni rajta. Milyen jó, hogy nem a sírkövet csinálták meg, az csak az hátralévő időt számolta volna vissza, utazni nem lehet vele.*
Vissza az elejére Go down
Tayler Thor Owain
Karvezető helyettes - Pilluamuleto
Tayler Thor Owain

Hozzászólások : 1071
Tantárgy(ak) : Rúnamágia, Varázsfegyvertan, Mitológiák és Vallások tanár

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeSzer. Júl. 28 2010, 14:52

- Rendben kisasszony, igazán örülök neki, hogy nekiláttak.
Amelie szavaira, miként is Noel már nem igazán normális felvonom a szemöldökömet, mint aki meglepődik.
- Eddig az lett volna?
Igen, tudom, hogy vannak a fiúban rejtett tartalékok, melyek súrolják egyesek szerint az őrültség határát, de hát kiben nincs efféle? Úgyhogy némi iróniával nézek le a lányra, miközben mögötte a srácokat lesve egy halványka mosoly is végigfut vonásaimon.
Nem kívánok vele erről többet beszélni jelenleg, de nem felejtem el, hogy megcsinálták azt, ami valójában nem is volt kötelező.
Végre mindenki elindul, s én felvonulok az emelvényre, ahonnan figyelem őket, közte a kis szerelmi légyottot. Na igen, ilyenkor már más tanárok elindulnának netán, hogy fülön fogják őket, de én csak figyelek tovább, s várom, hogy ki is fog legelőször eljutni a kis tavacskához.
Terveztem nekik pár akadályt, s ahogy elnéztem választásukat nem vagyok benne biztos, hogy sikerrel járnak minden esetben. Bár a leleményességükön is múlik sok minden. No persze nem megy az olyan könnyen, mint azt Noel gondolta, de egy próbát megért, de csak annyit ért el vele, hogy fejemet rázom nemet intve felé.
Kommunikációs hiba miatt jelenleg érdekesen vágtak neki a versenynek, de a végén csak egy nyerhet, szóval teljesen mindegy, hogy párban, vagy egyenként is mennek végig a feladatokon.


A hozzászólást Tayler Thor Owain összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Júl. 28 2010, 15:43-kor.
Vissza az elejére Go down
Tanmesélő
Mesélő


Hozzászólások : 11

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeSzer. Júl. 28 2010, 15:39

Az ám, az akadályok, melyekkel szembesülnek eme diákok. Mert hát ahogy haladnak beljebb, vagy éppen fekszenek a padon, csak hitük szerint vannak egyedül. Valójában egy elég érdekes szerzet halad mögöttük, elég gyorsan mozogva. Úgy két méter magas lehet, s a hasuk alján szívókájuk vannak, farka vége időnként felrobban, az állat így halad előre. Nem célszerű alája kerülni, vagy farka útjába sodródni.
De, hogy ne legyen olyan egyszerű az életük szemből is közeledik valami, mégpedig egy átlátszó, kissé a föld fölött lebegő lény, egy-egy szellem.
Raphaelék felé egy idősebb férfi akar egy fémdobozt repíteni, remélve, hogy azzal csapdába ejti őket, hisz elvarázsolt skatulyáról van szó, melynek kulcsa is ott van a hangosan csörgő láncok végén.
Kumiko egy kislánnyal találja szembe magát, aki fénylő tekintetét mereszti a japán lányra, s szinte csalogatja maga felé, vonzza magához, ha nem vigyáz rabul ejti, s ha bekerül a lány aurájába, akár el is ragadhatja lányt a szellemek világába.
Noelnek egy gyönyörű tekintetű nő jutott, aki hozzá hasonlóan egy koponyát tart kezében. Nem is annyira Noelre pályázik, sokkal inkább társaságot keres kedvencének.
Izzy felé egyarctalan csuklyás fazon halad, remélve, hogy köpenye bűvkörével elragadja Izzy vörös üstökét, akár a fiúval, akár nélküle.
Amelie és Robert maradt már csak hátra, s feléjük egy férfi ereje sugárzik a túlvilágról, mely szét akarja őket választani, de ha elég erősek, inkább megerősíti bimbózó kapcsolatukat. Kérdés, hogy Amelie-t nem emlékezteti-e valakire a szellem.
Vajon ki hogyan fogja megoldani ezt a helyzetet, ami úgymond két tűz közé szorítja a diákokat.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások : 47

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeHétf. Május 07 2012, 21:49

*Egy kísértet szálla végig Tornerans egykori romjai között.....*
Vissza az elejére Go down
Tayler Thor Owain
Karvezető helyettes - Pilluamuleto
Tayler Thor Owain

Hozzászólások : 1071
Tantárgy(ak) : Rúnamágia, Varázsfegyvertan, Mitológiák és Vallások tanár

Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitimeCsüt. Nov. 22 2012, 22:36

*Egy másik is erre jár, bár ő még él...csak szívesen emlékszik olykor hajdani városára.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Sövénykert - Page 14 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Sövénykert   Sövénykert - Page 14 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Sövénykert

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
14 / 14 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Tornerans Mágusképző Szakiskola :: A kastély parkja :: A kastély körüli park-


Free forum | ©phpBB | Free forum support | Visszaélés jelentése | Legfrissebb megbeszélés