Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tornerans Mágusképző Szakiskola

Tornerans Mágusképző Szakiskola :: http://torneransmagusk.atw.hu/
 
Számmisztika tanterem - Page 3 75555681FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekKeresésFelvételizésBelépésRegisztráció

Megosztás | 
 

 Számmisztika tanterem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
SzerzőÜzenet
Dorothea Bristow
Karvezető - Pugnax
Dorothea Bristow

nő Bika Jelige : Néniiii ^^
Hozzászólások : 852
Tantárgy(ak) : Számmisztika, Mitológiák és Vallások tanár
Kor : 48

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeVas. Feb. 07 2010, 21:45

Arcán egy alig elnyomott csibészes mosollyal lépked a tanterem felé, ahol tervei szerint remélhetőleg minden diák akadályba ütközött. Néha olyan, mint egy nagy gyerek, aki maga is élvezi a diákoknak felállított kis bűbájokat. Ezt persze ők nem tudják, és jobb is addig, míg tisztelettel viseltetnek irányába. Azt tudja kezelni. A szemtelenséget is tudja, de nem biztos benne, hogy a mód, ahogyan ő reagálna, helyes lenne e egy olyan pozícióban lévő nőnek, mint ő.
A terem ajtajának kilincséhez hozzá sem kell nyúlnia, az ajtó automatikusan kitárul előtte, csak hogy abba a kis helyiségbe jusson, ahová bűbája után a diákjai is. Megzavarodottan néz körbe, de hiába nyomja le a kilincset, az ajtó zárva. Fülét az ajtóra tapasztja, úgy látszik, hogy a terem érzékeli a jelenlétét, mert az időzített bűbáj beindul, és egy hang kezd el beszélni az ő születési számának jellemzőiről.

A Neptunusz szimbólumában álló 7-es szám jelképezi az önfeláldozást, a szétáradó szeretetet, az Istenben való vallásos hitet, az egyetemességben való felolvadást, a határtalanság átélését, zsenialitást, spiritualitást, misztikum iránti fogékonyságot.

Előkapja pálcáját és az ajtóra mutat vele.
- Mint a terem jogos használója, megparancsolom, hogy engedj utamra! - pálcapöccintés, és semmi.
Közben a teremben:

...A 7-es ember érzékeny, fogékony az érzékfölötti dolgok iránt, nagyfokú képzelőerővel és empátiás készséggel rendelkezik, impulzív, vonzódik az okkult tudományokhoz. Emberszerető, erkölcsös, segítőkész. Csendes, visszahúzódó természetéből fakadóan ambícióit nem közli másokkal, nincs igénye megvitatni, megtárgyalni azokat senkivel. Jótékonykodó természetének köszönhetően rendkívül együtt érző mások szenvedéseivel, fájdalmaival. Ez az oka annak, hogy a barátai, rokonai, munkatársai minden problémájukkal őt keresik meg, tőle várnak megoldást, segítséget...

Aztán a pergamenre vet egy pillantást, és nagy szemeket mereszt, amikor azon feltűnik saját neve, cikornyás betűkkel.
Dorothea McFarlane Bristow

- Ez nevetséges - mormogja az orra alatt, de azért előkapja öntöltő pennáját, és dőlt betűkkel felírja rá a születési dátumát.

1975. május 7.

Pennája a táskájában landol, de az ajtó még mindig nem nyílik ki. Reszketegen felnevet, és újra az íróeszközért nyúl, hogy felfirkantsa a 9-es számjegyet. Még a hideg is kirázza az emlékre, ami a számhoz köti, igazából még csodával határos, hogy egyáltalán életben van.
És közben lám, az ajtó feltárul, ő pedig gyorsan hullámos tincsei közé túr, hogy rendezze kicsit ziláltságukat.

Étrendjét ajánlatos a következő nyersanyagokból összeállítania: gomba, saláta, sóska, kelkáposzta, uborka, lenmag, alma, áfonya. Fogyasszon sok gyümölcslevet. A gyógynövények közül részesítse előnyben a levendulavirág, borsmentalevél, galagonyavirág, izsópfű, diólevél főzetét.


Közben a monológ is véget ért, ő pedig táskáját lendületesen leteszi az asztalra, és szokásos ülőhelyét is elfoglalja az asztal tetején, onnan mosolyog a diákokra. Megjelenése, mint mindig, most is könnyed, mégis nőies. Egy vékony zöld pulcsi, és egy magasított derekú nadrágszoknya, amely kiemeli vékony alakját, hozzá és egy lapos talpú cipő; haja pedig kibontva keretezi lazán sminkelt arcát.
- Szép reggelt mindenkinek! - köszön, és megpróbál úgy tenni, mintha a saját terme nem tréfálta volna meg. - Amit hallottak, az elemzés szerint én lennék. És akár hiszik, akár nem, nagyon sok minden igaz is rám - egy pillantást vet a szkeptikus Noelre, majd kicsit hátra dől, és tapsol egyet.
- Üdvözlök minden új és régi diákot az órámon. Hogy az újak se érezzék úgy, hogy le vannak maradva, gyorsan ismételjük át az előző óra anyagát - előre dől, és gyorsan szemrevételez mindenkit, majd már záporoznak is tőle a kérdések.
- Mr. Wyard, kérem Öntől a számmisztika alapfogalmát, illetve azt, hogyan állnak e tudományághoz a varázstalanok, illetve a varázslók.
- Mr. Lyons, miért akarunk mi a számmisztikával foglalkozni, illetve mikre kaphatunk választ?
- Mr. Longin, Ön az egyszerű számok alapfogalmával kezdje, illetve azokkal a bolygók felsorolásával folytassa, amik ezen számokhoz tartoznak.
- Miss Midorikawa, mit tanultunk a különböző számkulcsok megkülönböztetéséről? Közben jöjjön ki, és rajzolja fel nekünk a püthagoraszi számkulcsot.
Utána az újakra pillant, és bólint egyet.
- Remélem, hogy az előző anyagokat elolvasták, mert az alaptudás nélkül elvesznek az órán - és már Erikre is pillant.
- Mr. Schattental, az előző órán megbeszéltük, hogy én miért is a püthagoraszi számkulcsot alkalmazom szívesebben. Érdeklődött efelől a kartársainál?
- Mr. Gavaril, könnyű kérdést kap. Mi a névszám fogalma, és minek a titkát fedi fel?
- És Miss Darnay, hogyan számoljuk ki a névszámot, illetve mire kell figyelnünk mesterszámok esetében?
Bátorítóan a diákjaira mosolyog, miközben előredől, és két kezével megkapaszkodik az asztal szélében.
- Gyerünk, gyerünk, hölgyeim és uraim, frissen és üdén ezen a reggelen, nem érünk rá egész nap - cinkosan hunyorít szemeivel, ahogyan a kérdéseire megkapja a válaszokat.


// Aki szeretne még csatlakozni, nyugodtan megteheti, de kérem, hogy késést játsszon ki. Illetve ő is akadjon el a bolondos ajtó előtt, és írja fel születési dátumát, illetve babonás számát. ^^ //
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeVas. Feb. 07 2010, 22:25

*Az érkezőkkel nem igazán foglalkozik, egyedül Kumikonak enged meg egy halvány mosolyt, a másik két sráccal annyit törődik, hogy tudomásul veszi bejöttek, és egy biccentést mellékel hozzá. Siont ugyan látásból ismeri, elvégre együtt hajkurászták a dögöket, de ennyivel letudja a dolgot. A másik fiú nem olyan kaliberű, hogy egyáltalán felkeltse az érdeklődését. Kifejezetten jól érzi magát leghátul a szélén, esze ágában sincs közelebb menni senkihez. Ed viszont csak megérkezik és csak mellé vágódik le. A kérdésén eleve megrökönyödik, mi a fészkes fenének piszkálná Francist? Nem bástya az.*

-Szia! Nem, még baja esik. Nem erőd ő, hogy ezt megtegyem, jó így, ahogy van. Minek akarsz ennyire eltűnni?

*Nem hitte volna, hogy a fiúnak éppen kámforosdit támad kedve játszani. Hajnalnak is biccent, utána visszatér semmittevéshez, csak akkor pillant fel, amikor megszólal a hang. Hallgatja, már most vigyorog rajta, mert el tudja képzelni az ilyen embert. Az ilyet nevezik halottnak és életképtelennek, erre a nyakát teszi. Bármiféle gebasz van, az önkéntes kamikaze szerepében tetszeleg, ahogy kitűnik. Ráadásul elméleti vegetáriánus, ami már önmagában is bizarr. Magában jól szórakozik ezen, Dorothea belépője és bejelentése után nem bírja tovább, felröhög. Csodás, kielemezte a saját professzorát a maga módján, talán jobb, ha ezt nem osztja meg vele.*

-Elnézést, professzor, jó reggelt. A numerológia, ahogy a nevében is benne van, számokkal foglalkozó tudomány, és rendszer, mely az ezoterikus és okkultista területekre épít. Itt nem csupán matematikai szempontot képvisel, vagyis nem a mennyiség a fontos, hanem a minőség, tehát a tartalom és jelentés. Azt állítják, hogy a muglik nem hisznek az ilyesmiben, míg a mágustársadalomban igen. Ezt vitatom. Én mágusnak születtem, mégsem hiszek benne, míg tudok olyan muglit, aki pedig szentül hiszi, hogy majd így megtudja, mi a küldetése, és kicsoda is valójában.
Véleményem szerint nem lehet általánosítani, vagy konkrétan kijelenteni, hogy melyik réteg az, amelyik elfogadja az ilyesmit. Burkolt magyarázat a jövőre… nem feltétlenül. Az, hogy ki hisz benne vagy ki nem, az egyén és személyiség kérdése. Hiába volt a káldeusok áldásos tevékenysége, hiába fejlesztették ki az alapokat, és akartak rámutatni arra, hogy márpedig összefüggés van köztünk és egyes számok között, ezt nem mindenki fogadta el már annak idején sem. Manapság is ez a helyzet, olyan mindegy, hogy az ember mágus, vagy sem.

*Nhezen, de komolyságot erőltet magára, vigyorogva nem lehet beszélni. Persze nem is ő lenne, ha rábólintott volna, vagy csak arra hagyatkozik, amit leírtak. Ráadásul nem is szó szerint adja vissza a fogalmat, sosem szeretett magolni. Vagy érti azt amit mond, vagy meg sem szólal. Azt nem áll neki találgatni, Dorothea mit szól a fejtegetéséhez, majd elválik, miután mindenki válaszolt. Addig hátradől, és címszavakban feljegyzi, mik hangzottak el.*
Vissza az elejére Go down
Erik von Schattental
Diák - Extremus
Erik von Schattental

Férfi Bika Jelige : Jöjj sűrű éjszaka, s pokolfüstbe öltözz
Hozzászólások : 208
Évfolyam : Első
Kor : 30

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeHétf. Feb. 08 2010, 03:55

*Hintázik a székén, közben malmozik és felettébb érdekesnek találja, hogy megfigyeli a többieket. Gesztusokat, arcvonásokat, mozgást, mindent raktároz.
Csendes figyelő, feltűnést nem kelt. Kifejezetten jó kém válna belőle.
A professzor belépőjére egy apró szemöldökfelvonás a reakciója.
A sötét ördög a sarokban abbahagyja a széken való billegést, majd előre hajol, könyökeivel az asztalon támaszkodik, úgy hallgatja a nő kérdéseit a diákokhoz.
Többek között az is szemet szúr neki, hogy egy elég magyaros csengésű név tulajdonosa is van a teremben. Persze lehet van több is, sőt az is lehet, hogy az illető valójában nem is magyar, de mindegy. Ezt majd könnyű lesz kideríteni, ha egyáltalán ki szeretné. Elég lenne csak elejtenie egy pár magyar szót.
~ „És Miss Darnay, hogyan számoljuk ki a névszámot, illetve mire kell figyelnünk mesterszámok esetében?” ~
A kérdésekből az derül ki számára, hogy rajta kívül szinte mindenki volt az előző órán.*
~Remek~
*A professzor kérdésére nagyon egyszerű a válasza*
-Nem.
*Mivel ez így elég setének és túl tömörnek, amolyan székelyesnek, sőt, nemtörődömnek hat, azért kiegészíti, még akkor is, ha legszívesebben tényleg ennyiben hagyná. Hol érdekli őt, hogy a tanár miért szereti az egyiket jobban mint a másikat? Tanítsák meg neki és kész.*
- Bár a legegyszerűbb magyarázat talán az, hogy Püthagorasz jóval régebben élt, és általában a tantervet úgy szokták felépíteni, hogy az első zseni felfedezéseire építik a következőt.
*Jó ezt meg nem egészen így akarta mondani, így elég gyökér beszólásnak tűnik.*
-Gondolok itt arra, hogy végül is ő volt, aki minden dolgok lényegének a számot tette meg. Gyakorlatilag ezzel elindított egymástól függetlenül sok-sok tudományt, ráadásul ez az egész felkarolta a miszticizmust és a racionális tudományokat, mint a matematikát is.
*Persze nyilván más oka is lehet/van. A történelmet is lehetne kezdeni a XX. századtól, de akkor nem látná át az ember a múlt eseményeit, amik elvezettek eddig.
Az is előfordulhat, hogy hatalmas bakot lőtt, de sebaj, ez a nő nem tűnik olyannak, aki keresztben nyeli le a hülyéket.*
Vissza az elejére Go down
Edward Lyons
Prefektus - Pugnax
Edward Lyons

Férfi Szűz Jelige : Az ördög elcseszett kisöccse
Hozzászólások : 682
Évfolyam : Első
Kor : 29

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeHétf. Feb. 08 2010, 15:17

*Biccentget, különben csak ül a helyén és a változatosság kedvéért a padra firkál. Semmi Piccasoi műalkotás, szó szerint firkál, húzza a még csak nem is olyan egyenes vonalakat egymás mellé. Tudta, hogy Noel így reagál, képtelen rá, hogy ne akasszon ki valakit mindjárt az első öt percben. Ilyenkor csak szívózik, nyilvánvaló, hogy ha belép Dorothea akkor az ő fejét és nem egy 2OO éves csontot fog a testén látni. Pedig mekkora poén lenne...kár, hogy a srác sosem menne bele...Úgy szívbajt hozna szegény tanárnőre...*
-Tudod, hogy nem mondtam komolyan. Ma semmi kedvem a KOhoz...*Úgy van, szeret játszani, eltűnősdit például, ma fáradt és nincs kedve butának lennie, ez sem éri meg neki, olyat meg nem csinál, csak amiből ő jól jön ki. Se a pofonból nem jönne ki jól, se egy elemzésből. Akkor se, ha hülyeség, de pláne nem, ha igaz...*
-Mert tegnap elaludtam a könyvön és nem száll bele a fejembe közben a tartalma...de még csak a tartalomjegyzéke sem és nem akarok megint könnyű feladatot kapni!*teszi hozzá dacosan. Bizony, örök lelki trauma marad. Firkálás közben ő is figyelgeti a többi delikvenst, lehet rajzol majd róluk karikatúrát, aztán az asztalukra röpteti óra közben...Habár nem tud rajzolni, jó lesz az a mozgó pálcika ember stíl...majd menet közben kitalálja. Kisvártatva meg is jön a tanárnő, meg Hajnal, na ő nem kap semmiféle rajzot majd csak egy nagy vigyort, jön a tanárnő...jönne...Ő pedig elképedve hallgatja a jellemzést. Még a tolla is megáll a pad felett. Najó, lehet van ebben a számmisztikában valami, de nem mindenkinek jól jön ki. A tanárnőre igaz lehet...de ha teljesen igazságos lenne akkor neki a mesterszámot kellett volna kapni, valami isteni vezető, vagy ilyesmi. Tátott szájjal bámul a nőre, ahogy belép, majd gyorsan becsukja és újfent a pad fölé görnyed. Szerinte egyáltalán nem vicces ez az elemzés, hanem inkább borzasztó. Most mindenki megtudta, hogy milyen a tanárnő...és ő is ezt látja benne tényleg. Méginkább elsápad és lejjebb fekszik azon a padon, hátha eggyé válik a fával. Közben hallgatja a neveket, Hajnal nevét kissé furcsállja, hallgatja a válaszokat is. Mi is az ő kérdése? Ahhjajjj... még jó, hogy erre emlékszik multkorról.*
~Azért akarunk, mert hülyék vagyunk...~

-Mert...az emberek azt akarják megtudni, hogy mi az élet értelme, vagy, hogy egyes embereknek mi értelmük van. Bár erre én is könnyen választ adhatok, egyes embereknek semmi. Szóval a varázslók, de szerintem ugyan úgy a muglik is meg akarják ismerni az élet mélyebb értelmét, úgyhogy kitalálták a számokat, mintha ettől okosabbak lennének...Úgy értem azért, hogy az életüket integrált irányba teherelhessék.
~Ezt a mondatot nem értettem, úgyhogy sokszor elolvastam....Még most sem értem...mi a fene az, hogy integrált?~
Szóval a könyv szerint az emberek szerepet akarnak játszani és nem megélni a valódi személyiségüket, de szerintem a numerológia, csak általánosít, tehát felületesen adja meg egy ember tulajdonságait, az események, benyomások, történések alakítanak valakit olyanná, amilyen. Vagyis ez is...meg az is, ami eredendően benne volt. Például, ha egy agresszív gyereket szeretnek, lehet, hogy nem fogja megölni az anyját.
A számmisztika segít megismerni önmagunkat. Arra kapunk választ, hogy milyenek vagyunk, de szerintem nem teljesen...vagy milyenek lehetnénk, ha hallgatnák a számokra.Ja, meg az élet értelme...de ezt nem értettem...mert a könyv nem írta le, hogy mi az élet értelme.

*Ő persze tudja, csak nem tetszik neki. De nem ez a kérdés, el is hallhat és figyeli a többiek válaszát.*


A hozzászólást Edward Lyons összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Feb. 08 2010, 18:42-kor.
Vissza az elejére Go down
Darnay Hajnal
Diák - Pugnax
Darnay Hajnal

nő Bika Jelige : Pukkancs, Gumilány, Angyalka, Csiszolatlan gyémánt
Hozzászólások : 410
Évfolyam : Első
Kor : 31

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeHétf. Feb. 08 2010, 17:32

Szegény Edwardot észre se vettem, olyan álmos vagyok. Hogy tehet valaki reggelre egy órát, ha rendelkezésére áll a délelőtt és a kora délután is?! Elképesztő! Most meg persze én pirulhatok, hogy Babaarcra vissza se mosolyogtam. Ezért különös figyelmet szentelek arra az órán, hogyha rám néz, visszamosolyogjak rá. Nem akarom én senkit se megbántani, de ...
Elnyomok még egy ásítást, elteszem a könyvem. Úgy se tudom mit olvasok, inkább még alszom pár percet. Csak pár percet...
Lehajtom a fejem a padomra, és a világ elsötétül pár pillanat alatt. De az embernek csak nem hagynak nyugtot, és ahogy elaludtam (vajon tényleg aludtam?), úgy is ébredek fel a monoton hangra. Mi a jó édes isten, elkezdődött volna már az óra?! De akkor hol a tanárnő? Gyorsan megdörzsölöm a szemem, hátranézek, nem, mögöttem nincs. Megnyugszom, amikor az ajtón lép be, és nem az egyik pad mögül tűnik fel. Szerencsére választ ad fel se tett kérdésemre, így megtudom mi is történt valójában. Ettől függően ez nem segít nekem túlságosan sokat abban, hogy pár pillanaton belül közel ne álljak megint ahhoz, hogy lebukjon a fejem az asztalra, és békésen folytassam szunyókálásomat. Tudtam én, hogy nem kellett volna bejönnöm ide, de ha már egyszer itt vagyok, csak nem állhatok fel, hogy kimenjek.
Újabb ásítás, megdörgölöm a szemeimet. Kihúzom magam, hátradőlök a széken reménykedve, hogy így nem alszom el. De a fejem már dőlne hátra, a zajok csendesedni kezdenek...
...amikor meghallom a nevemet.
Kipattan a szemem, ébren vagyok, ébren vagyok!
...Vagy nem ez a probléma forrása? Megköszörülöm a torkomat. Agysejtecskéim újra mozgásba lendülnek, habár eléggé csigalassúságban. Komolyan engem kérdez, úgy, hogy itt se voltam előző órán? Mondhatom igazán kedves kivételezés saját diákjaival, de egye fene, igaza van... Tehát... Mi volt a kérdés?
Fejvakarás. Ha nem akarom nagyon felhívni magamra a figyelmet, akkor igazán be kéne nyögni már valami érdemes választ...
- Tehát a névszámok, a névszámok... Öh... Hát püthagoraszi számkulcs segítségével számoljuk ki... Összeadjuk külön a neveink betűiből átváltott számokat, aztán azok számjegyeit... Egészen addig, amíg 10-nél kisebb számot nem kapunk. A két mesterszám a 11 és a 22, ezeket a számokat nem lehet egyszerű számmá alakítani. Kivételt képez, ha névszámra jön ki 11 vagy 22, illetve ha ezt a számot egy születési dátumból nyertük. - Huh. Huh. Huhhh... Azt hiszem eljött az ideje annak, amikor figyelni kéne. Ettől a kis "pofontól" fel is ébredtem, úgy érzem újra kéne tanulnom fogalmazni. Táskámból a válaszom után gyorsan füzetet és tollat veszek elő, és leteszem magam elé. Hajamat amikor nem néz senki, gyorsan elrendezem, ne nézzek úgy ki, mint aki most kelt fel.
Ébren vagyok. Fent vagyok. Figyelek...
Egy utolsót ásítok, de szám elé kapom a kezem.
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeHétf. Feb. 08 2010, 20:42

*Aki utána jön be, annak csak biccent, vagy int. Látja hogy Kumiko is biztos újra elkezdett órákra járni. Majd egy hang szólal meg, a hetes számú emberről mondva okosságokat. De most hol van a professzornő? Biztos elbújt. Vagy csak bűbáj van rajta, ami elfedi. Hamarosan megláthatja, mindenki. Az ajtón jön be, miután befejezte a mondatait a hang. Utána a tanárnő elkezdi kiosztani a feladatokat, kis ismétlés. Koni a többiek után felel a hozzá szóló kérdésre.*
- A számmisztika számokkal foglalkozó ezoterikus rendszer. Alapvetése, hogy a számok nem csak mennyiségi, hanem minőségi mutatóval is rendelkeznek. Minden egyes számnak jelentése is van, ebben a rendszerben.
*Magabiztosan mondja. Nem hiába olvasta el vagy ezerszer az előző órai tananyagot. Majd, megint szóra nyitja a száját, mert nem csak ez volt a feladata.*
- Akkor a bolygók: A Nap az egyes számhoz tartozik, a Hold a ketteshez, a Jupiter a hármashoz, az Uránusz a négyeshez, a Merkúr az ötöshöz, a Vénusz a hatoshoz, a Neptunusz a heteshez, a Szaturnusz a nyolcashoz, a Mars a kilenceshez, és a Plútó a nulláshoz. Elnézést, ha a nullával kellett volna kezdenem.
*Miután befejezte a szöveget, amit jól megtanult, csak nem emlékezett, hogy az egyessel, vagy a nullással kell kezdeni, biccent, és tovább figyeli a többieket. Ásít egyet, nem unatkozik, csak egy kicsit fáradt. Nem aludt jól, de ez nem hátráltathatja a tanulásban! Csak egy kicsit. De azért a figyelme 109%-os. Most nem képes 110%-ra. Legközelebb előbb hajtja álomra a fejét!*
Vissza az elejére Go down
Sion Gavrail
Diák - Extremus
Sion Gavrail

Férfi Skorpió Jelige : Einmal ist keinmal.
Hozzászólások : 107
Évfolyam : Első
Kor : 32

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeHétf. Feb. 08 2010, 22:29

*Jó hangulatban van, igaz nem sokat aludt az éjszaka (fránya idő eltolódás, hát nem lehet így kommunikálni rendesen a világ másik felén maradt ismerősökkel) de legalább számára hasznosan töltötte el az időt. Igaz talált volna sokkal kellemesebb elfoglaltságot is, de az élet nem csak olyasmiből áll. -> Ez volt a poén helye. Kinyújtóztatja végtagjait és elnyúlik a székben, a támla a háta közepét támasztja már, olyan szép ívbe feszül meg ásítás közben, ha a lába nem lenne beakasztva a padba, akkor most olyan igazán isteneset zakózna.*
- Áááh, ez eddig nem valami nagy szám.
*Él a gyenge kis "szóviccel" inkább csak magának, mintsem a többieknek, sötét fürtjeibe túr aztán előre lendül, hogy egy koppanással ismét a szék mind a négy lábán álljon. Üljön. Álljon, Sion meg üljön. A tanárnő érkezését megvigyorogja, de csodával határos módon egyelőre még nem nyitja ki a száját - az majd később, de valószínűleg abban nem lesz köszönet. Mondjuk lehet vissza kéne fognia magát, nem lenne nyerő ha arról a kevés óráról is kipenderítenék, amire hajlandó bevonszolni a seggét.
Ha legfrissebb állapotában találták volna meg, akkor az elemzésre még be is fütyült volna. Még így is jó, hogy nem körbe nem ér a szája a feje körül. Nahát, még külön "kémkednie" sem kell az információkért? Igaz ez annyira nem dobja fel, mint a szituáció, ő azért igenis élvezi, ha kifürkészhet másokat - és itt nem a beteges kukkolási szokásait érthetjük. (Szerencsére olyan nincs is, de van helyette más.)
Amikor kikapják a kérdéseket, a többiekre pillant, hátha van olyan akinek a reakciója arra hajaz, hogy vele egy cipőben jár - ami teljesen kizárt, ugyanis neki csakis egyedi, méretre és egyénre szabott cipői, csizmái, bőrcsizmái (bizonyos alkalmakra magassarkú bőrcsizmái) vannak. Esetleg Erikről sejthetné de a srác olyan faarccal válaszol, hogy nem tud belőle leszűrni semmit. Szívás.
Inkább ismét előrefordul, és még a könnyűnek minősített kérdésen is fennakad kicsit. Hát honnan tudja? Itt nincs olyan hogy izé.. hiányzás miatt felmentést kap az órai munka ismétlésre vonatkozó része alól? Nincs? Biztos? A szertárban szívesen "pótolna". Hogy az sem lehet? Francba ezzel a mágusoktatási-rendszerrel. Francba a korkülönbségekkel szemben felállított előítéletekkel.
A világon tulajdonképpen nincs igazság az olyan kedves, diszkrét és elbűvölő emberek számára, mint amilyen Sion Gavrail.
Semmi gond, show must go on, attól hogy nem tanult semmit, és tulajdonképpen nagyon azt sem érti amit a többiek mondanak, csak úgy egy kis részét, amit első hallásra, józan paraszti ésszel fel lehet fogni... attól még tehet úgy, mintha nagyon képben lenne, nem? Egyébként is volt anno valami ezotéria-mániás kliense aki igaz nem volt varázsló, de azért ehhez még a muglik is konyítanak egy picikét. Onnan össze tud kaparni némi emlékfoszlányt. Talán. Ismétlem, talán. Oké. Koncentrálj. A nők nem szeretik, ha tájékozatlan vagy olyan dolgokban amik őket érdeklik - egyszóval tűnj tájékozottnak, még ha alig-alig is vagy az.*
- Khm.. Igen, ez abszolút könnyű kérdés, igazán semmiség..
*Időhúzás, rizsa, ez az, nyerj pár másodpercet. Névszám, névszám, hát nézzük logikusan, azért nagy logikai csavar nem lehet benne. Ki lehet ezt találni.*
- A személyiségünkre, a jellemvonásainkra utal. ~Gondolom.~
*Valószínűtlen zöld szemeivel lapos, feltűnésmentesen vizslató pillantást vet Dorotheára, figyelve az arcvonásait, hogy most elszúrta-e vagy sem, de mivel nem kap látványos fintort, ezért mondja is tovább.*
- Meg olyan belőlünk eredő adottságokra, amik alapvető tulajdonságaink, tehát velünk születtek..
*Majdnem felvitte a hangsúlyt a mondat végén, de túl gyanús lenne, és az amúgy is bizonytalanságot engedne feltételezni róla. Lenne mire.. Eléggé zsákbamacska ez, mert fogalma sincs arról, hogy a mugli számmisztika mennyiben tér el a varázslókétól, szóval lehet, hogy a hajdani nőcinek ez elég jó válasz lenne, itt meg egyetlen szava sem stimmel. Mindegy, akárhogy is lesz, ő győztes hadvezérként, maga előtt összefont karokkal hátradől a székben.*
Vissza az elejére Go down
Genevieve McDarell
Diák - Pilluamuleto
Genevieve McDarell

Jelige : Plázacica
Hozzászólások : 72
Évfolyam : Második

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeHétf. Feb. 08 2010, 23:38

Számmisztika tanterem - Page 3 Eva_Longoria_009_0 Számmisztika tanterem - Page 3 Eva_Longoria_009_0 Számmisztika tanterem - Page 3 Eva_Longoria_009_0
Még egy kis púder ide, még egy kis alapozó oda. Igen, már megint órára készülök, és őszintén szólva, akármennyi is legyen az idő, ezt a szépítkezési időszakot senki sem veheti el tőlem, még egy tanár sem. Hiszen a megjelenés nagyon fontos, még az iskolában is, ez a szabály pedig nálam végképp érvényben van, elvégre arra születtem, hogy tökéletes alakomat, és testemet mindenki csodálja, a kifutón, és a folyosókon egyaránt. Amint az utolsó apró kis simításokkal is végzek, megigazítom magamon a különös gonddal kiválasztott miniruhát, és a hozzá dukáló harisnyát is, és elhatározom, hogy ideje elindulni, negyedórányi késés után. Az ajtóig egy tökéletes taktikát követve el is jutok, mely szerint nem állok meg, azonban ott a kilincs lenyomását követően alaposan elgondolkozom, hogy mennyire van értelme annak, hogy most beüljek az órára. Hiszen, megtehetném, hogy elmenjek az uszodába, és figyeljem az úszkáló férfiakat, és talán összefutok egy ugyanolyan erkölcstelen Don Juannal, mint a múltkor is, bár ebben a mélyen vallásos, szentképző iskolában az ilyen ritka kincsnek számít.

Nagy küzdelmek árán mégis ráveszem magam, hogy elinduljak, ha másért nem is, hogy elpanaszoljam, mennyire keserves az élet velem szemben mostanság. Kényelmesen sétálva a folyosón néha oldalra pillantok, az ismerős arcoknak pedig intek egyet, egy angyali mosolyt mellékelve mellé jutalomképpen. Belegondolva, annyira nem is olyan szörnyű ez az egész intézmény, csak mélyen be kell magunkat rágni a belsejébe, hogy megismerjük, milyen az alma belülről, amikor a féreg rágja. Egy nagyon apró, önző férgecske. Szerencsére a toronyból leérve annyira nincs messze a számmisztika tanterem, így viszonylag rövid időn belül megérkezem annak az ajtaja elé, szemeimmel hosszasan a kilincsre fókuszálva. Kezemet lassan felemelvén úgy döntök, hogy ideje bejelenteni a megérkezésemet, így kopogtatok; ha már egyszer a trombitasereg nem érkezett meg a vörös szőnyeggel, és pódiummal, pedig ez lenne a minimum, elvégre mégiscsak az óra fényét jöttem emelni. Mivel valami fura rendszernek köszönhetően nem enged be az ajtó, nagy logikának köszönhetően rájövök, hogy az előttem lévő papírra kell felírni a születési évemet, és a kedvenc számomat. Mivel a toll a táskám mélyén lapul, míg a rúzs nagyon is felül, jobb ötlet híján azzal írom fel cirka betűkkel nevemet, az 1992. március 5.-i évszámot, illetve a tizennégyes számot. Akár engedélyezik a belépésemet, akár nem, én ettől függetlenül belibbenek a terembe, bájosan mosolyogva kedvenc tanáromra.

– Szép napot, tanárnő, sziasztok. Elnézést a késésért, csak szépészeti problémák adódtak, nem találtam a púderes dobozkámat, illetve sajnos a tökéletes harisnyát sem találtam meg ehhez a ruhához. Úgy érzem, hogy még a mai nap folyamán át kell rendszereznem a gardróbomat, vagy pedig valami nagyobbat rendelni, mert egyszerűen felháborító, hogy manapság már ennyire nem lehet elférni normálisan – jegyzem meg felháborodott hangvétellel, miközben tűsarkúmmal kopácsolva elindulok a belső tér felé, egyenesen egy szőke hajú lány, Hajnal mellé leülve. – Szia. Genevieve McDarell vagyok, ha nem ismernél. Meg tudod mondani, addig miről volt szó? Ja, és szerintem legközelebb több alapozót tegyél ide, és ide – mutatok mindenféle kényelmetlen, bunkó érzés nélkül arcának két orcájára, majd szinte rögtön el is fordulok, egyenesen a tanár felé, és próbálok úgy tenni, mint aki ért bármit is abból, ami az órán folyik.
Vissza az elejére Go down
Midorikawa Kumiko
Prefektus - Extremus
Midorikawa Kumiko

nő Halak Jelige : Mérgezett Fekete-Fehér
Hozzászólások : 2161
Tantárgy(ak) : Átváltoztatástan tanársegéd
Évfolyam : Második
Kor : 32

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeSzer. Feb. 10 2010, 00:15

*Szépen illedelmesen köszön mindenkinek, aki beérkezik még a terembe, nem zavarja, hogy mindenki tőle hátrébb ül le. Bár az az igazság, hogy nem érti, miért gondolják a többiek, hogy ha pár sorral arrébb vannak, akkor nem fogja őket észrevenni a tanár. Neki épp az ellenkező a tapasztalata. Több okból is. Egyrészt mindenki tudja, hogy aki nem készül az ül hátra, a tanár is. És természetesen a tanárok szeretik azokat kérdezni, akik nem tudják az anyagot. Így ő speciel akkor is előre ül, ha nem tud valamit. Bár ez nagyon-nagyon-nagyon ritkán, pontosabban SOHA, nem fordult még elő. (Leszámítva egy kis bűbájtant, meg a legelső gyógynövénytant, de azóta tényleg soha.)
A tanárnő megjelenésétől nincs elájulva. Oké, hogy fiatal, meg szép, de azért ez egy iskola. Milyen már az, hogy az asztalra ül és bájcseveg? Igaz neki mindegy, amíg tanulnak is, és végül is a múlt óra is egész érdekes lett, így szemet huny a számára szokatlan magatartásformán, és szépen lejegyzeteli a kérdéseket meg a válaszokat a füzetébe. Amikor a saját kérdését megkapja, kimegy a táblához, és szépen felírja a Püthagorasz-táblázatot, közben pedig válaszol a kérdésre.*


Püthagorasz rendszer

1
2
3
4
5
6
7
8
9
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z

- A különböző számkulcsok között leginkább abban van különbség, hogy melyik betűt melyik számhoz rendeljük hozzá. Lényegében nem mondhatjuk egyikről sem azt, hogy jobb vagy rosszabb mint a másik, mert mindegyik különböző és mindegyiknek más az előnye-hátránya. Szóval mindegyik egyformán jó, vagy ha éppen úgy tetszik egyeseknek - nem célozgat még véletlenül sem Razz - akkor ugyanolyan rossz. A legtöbben miután megismerkedtek mindegyikkel kiválasztják a számukra legszimpatikusabbat és azt használják ezután. A püthagoraszi rendszeren kívül mi még a Cheiro rendszert említettük, ami abban különbözik, hogy a 9-es számhoz nem rendel hozzá betűket, viszont az ékezetes betűknek is ad egy-egy számot.
*Ezzel szépen visszasétál a helyére, és továbbra is figyelmesen jegyzetel. Geneiveve megjelenése, igazán botrányos a szemében, de rezzenéstelen arccal hallgatja végig a rengeteg felesleges információt, majd inkább a tanár felé fordul remélve, hogy ezért járni fog valamiféle büntetés, de legalább egy enyhébb szidás. Aztán ha mindez meg van, akkor várja a folytatást. Ha jobban belegondol, szereti a számmisztikát.*
Vissza az elejére Go down
Dorothea Bristow
Karvezető - Pugnax
Dorothea Bristow

nő Bika Jelige : Néniiii ^^
Hozzászólások : 852
Tantárgy(ak) : Számmisztika, Mitológiák és Vallások tanár
Kor : 48

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeSzer. Feb. 10 2010, 14:08

A diákok vajon összefogtak ellene? És, ha igen, akkor miért? Van nála szigorúbb és fegyelmezőbb tanár is az iskolában, ő egyedül a tiszteletet követeli meg, arról pedig úgy gondolja, hogyha a diák megkapja, akkor viszonozni is fogja. De ez a teória most esik a kútba, nagyon úgy látszik...
De még jól bírja, bár az, hogy nem mindenki nézte át az előző tananyagot, illetve nem tanulta meg, kicsit már bosszantó. Nagy levegő, komolyság az arcára, de a levegő bent reked. Ezt a fajta döbbenetet eddig egyelőre csak Genevieve tudja előidézni, de ő úgy, hogy elgondolkodik rajta, ő vajon jó ajtón jött be az előbb?
Levegő kifúj, kedves mosoly az arcra, úgy pillant a pillus lányra.
- Miss McDarell, természetesen semmi gond - elnéző vele. - De csak ajánlani tudom, hogy legközelebb, ha nem megy a választás, számolja ki a számmisztika segítségével, hogy melyik ruhájához mely harisnya illik, és akkor időben meg tud jelenni az órán, és még gyakorolt is - hangja egy cseppet sem gúnyos, a mondanivalója annál inkább.
Aztán már a többi diákkal foglalkozik, mindenkihez szeretne intézni pár szót, senki sem lehet kivétel.
- Mr. Wyard, örülök, hogy jókedve van - biccent a fiúnak. - A válasza és a véleménye - itt egy pillanatra megáll -, nos, megígértem, hogy nem fog zavarni a szkeptikussága, és ez végül is így van. A válasza a fogalmat illetően helytálló, és örülök, hogy azt a saját szavaival formálta meg, így legalább tudom, hogy készült az órámra. Én még talán annyit fűznék ehhez hozzá, hogy míg a mugli világban a számmisztika iránti érdeklődést általában titokban tartják az emberek majd mindenki előtt, addig a varázsvilágban senki nem nézi a másikat futóbolondnak, csak mert útmutatásra van szüksége. Legalábbis remélem - nem, nem néz a fiúra célzatosan. Egy mosoly, és már új diákjára is néz, akinek nyegle válasza hallatán megint az egekbe szökken egy pillanatra szemöldöke.
- Mr. Schattental, csak mert nem vett részt az előző órán, nem jelenti azt, hogy ne is kellett volna készülnie - oktatja ki a fiút finom hangon, nem szokott ő kiabálni. Ahhoz nagyon ki kellene, hogy boruljon. - A válasza, bár kissé nyegle volt, még jó is lehetne, de én nem ezért preferálom jobban. És most jegyzeteljen, hosszú válasz következik - figyelmeztet, és már mondja is.
- Püthagorasz úgy vélte, hogy a jelenségek alapjában mindenhol aritmetikai, illetve geometriai törvényszerűségek állnak, és a való világ jelenségei csak ezek többé-kevésbé tökéletlen kifejeződései: minden mulandó, csak a számok örökkévalóak. Azt tartotta, hogy a világon minden viszony kifejezhető természetes számok arányaival, illetve összegzésével, ezért a püthagoreusok minden jelenségben ezeket az arányokat próbálták meg fölfedezni. Mivel ezeket az összefüggéseket a zenében sikerült egzakt módon bizonyítani, a püthagoreusok előszeretettel tekintettek mindent - ide értve még az emberi testet is - egy-egy fajta hangszernek, ezért a pszichoterápia legősibb formájaként a lélek bajait is zenével gyógyították: a pácienst sípok és dobok hangjával a kimerült összeesésig tartó, tébolyult táncra kényszerítették. A mai medi-pszichológiában is alkalmazzuk a zene gyógyító erejét, no persze, jóval szelídebb formában. Mivel magam is az vagyok, talán már érthető, miért Püthagorasz rendszere vonzott.
Mivel minden mindennel arányos, szükségképpen az égitestek mozgásának is arányosnak kell lennie. Püthagorasz világának közepén a gömb alakú Föld lebeg, és körülötte keringenek egy-egy kerékre, azaz szférára erősítve a bolygók, valamint a Nap és a Hold - ez volt az ő akkori felfogása -.
A szférák forgása suhogó neszt, egyfajta zenei hangzást kelt: ez volt a szférák harmóniája. Ezt a világon egyedüliként Püthagorasz állítólag hallotta is.
Ebben a rendszerben a Naprendszer afféle hatalmas lant, aminek a húrjai körkörösek, az egyes égitestek távolságai pedig arányosak: a Föld és a Hold zenei hangköze egy nagyszekund, a Merkúr és a Hold, illetve a Merkúr és a Vénusz között pedig egy-egy kis szekund van. A Vénusz és a Nap között kis terc, a Mars és a Jupiter között kis szekund, a Jupiter és a Szaturnusz között úgyszintén kis szekund, végül a Szaturnusz és az állócsillagok szférája között ismét egy kis terc távolságot tételezett fel.

- Csodálatos rendszer, igaz? - néz Erikre kérdőn. - Máskor tényleg készüljön órára, nem fogom még egyszer ismételni magamat - inti a fiút szigorúbban, majd egy biccentés után már Ednek is szenteli figyelmét.
- Mr. Lyons, örülök, hogy belenézett a könyvbe, és Ön is a saját szavaival próbált meg választ adni. Bár itt-ott megtalálható volt a véleménye is, a válasza, azt hiszem, rendben van - mosolyog a fiúra. - Az élet értelme mindenkinek más, azt hiszem - mereng el egy pillanatra. - De azt hiszem - néz megint Edre -, az a legfontosabb, hogy megtaláljuk önmagunkat, harmóniában éljünk, s valami olyannal foglalkozzunk, ami boldoggá tesz minket - nagyokat bólogat, majd Hajnalra pillant.
- Miss Darnay, a válasza helyes - biccent a lánynak. - És remélem, hogy az óra ezek után lesz olyan érdekes, hogy ne aludjon el rajta - felvont szemöldökkel vár valamiféle reakcióra, és amikor megkapja, halvány mosoly terül szét arcán, majd Konidikhoz fordul.
- Mr. Longin, az Ön válasza is helyes. De, ne legyen ennyire szigorú, ne ragaszkodjon annyira ahhoz, ami a könyvben le van írva. Arra is kíváncsi vagyok, hogy Ön máskor hogyan fogalmazná meg a dolgokat - ad egy tanácsot a prefektusának, majd udvarias mosollyal Sion felé fordul, szemöldöke megint a magasban, pillantása szórakozott.
- Mr. Gavrail, örülök, hogy a kérdést könnyűnek találta - felei kedélyesen. - Mégis..., elég nehezen találta a szavakat. Tán elvesztette őket útközben? - mosolyog a fiúra, majd halkan sóhajt egyet. - A válasza, bár hiányos, de jó volt. Mondhatnám úgy is, hogy szerencséje volt - céloz halkan. - De hadd egészítsem ki, hátha valaki jegyzetelne. Olyan kérdésekre kaphatunk vele választ, hogy hogyan használjuk ki a sors által hozott lehetőségeket, milyen az egyéniségünk, melyek a jó és rossz tulajdonságaink: kitartó, sokoldalú, netán megközelíthetetlen vagyunk-e.
- És Mr. Gavrail, a Mr. Schattentalnak elmondott figyelmeztetés Önnek is szól. Az órámra az előző anyagból mindig készüljenek fel. Nem kérek senkit, hogy dolgozzon előre, de amit már leadtam, elvárom, hogy tudják - nem dühös, nem mérges, csupán tisztán cseng a hangja. Ezek az ő szabályai. Végül Kumikora pillant, aki eddig szorgalmasan dolgozott a mögötte lévő táblánál.
- Miss Midorikawa, szép munka, és gyorsan dolgozik - biccent a lány felé. - És a válasza is helytálló, örülök, hogy Ön is a saját szavait használta a megfogalmazásra - mosolyodik el, majd nagy levegőt vesz.
- Az ismétlés sohasem nekem szól, és nem is nekem, nem is értem tanulnak, ezt remélem, hogy tudják - jegyzi meg csendesen. - De akkor térjünk át a mai óra anyagára - újra kedves a pillantása, nincs benne egy cseppnyi neheztelés sem.
- Először az egyszerű számokról fogunk tanulni, aztán pedig a hozzájuk társított jellemzésekről, ahol a születési számunk segítségével kiválaszthatjuk, hogy melyik a ránk jellemző leírás.
A numerológusok azt feltételezték, hogy a születés dátuma egy olyan kulcsszámot határoz meg, amely szám szorosan kapcsolódik valamelyik planétához. Ennek a számnak a vibrálása jellemző lesz az illető emberre, ez a szám hatással lesz rá az egész élete során, és mindazokra a más vibrálásúakra, akikkel élete során az illető kontaktusba lép. Tehát minden asztrológiai jegyet egy-egy planetáris kormányzó irányít, és mindegyik planéta egy-egy bizonyos számmal vibrál - közben lassan leugrik az asztalról, és a lépcsőkön fellépeget, és a diákok között kezd sétálni, miközben magyaráz.
Almafa pálcájának pöccintésére megjelenik újra az a kilenc planéta, amivel már első órán találkoztak. A nap, a hold, a jupiter, az uránusz, a merkúr, a vénusz, a neptunusz, a szaturnusz és a mars picike mása, kb. két fej nagyságúak, és minden diák előtt ellebegnek, de meghatározhatatlan útirányban. Van olyan bolygó, ami egyik-másik diákhoz gyakran visszatér, mintha kötődne hozzájuk.
- Az egyszerű számok az individualitás és a személyiség számai, az összetett számok a karmikus hatások révén előrevetítik az egyén sorsát. Ezeket a karmikus hatásokat azonban lehet ellensúlyozni, tompítani. Egy másik lényeges különbség az egyszerű és az összetett számok között az, hogy amíg az alapszámok az emberek fizikai vagy anyagi oldalát szimbolizálják, addig az összetett számok inkább az élet szellemi oldalát képesek feltárni. Akinek sikerül elsajátítani a numerológia helyes használatát, az nemcsak magáról és másokról fog megtudni többet, plusz információkhoz jutni, de képes lesz megfigyelni a különböző karmikus típusokat is, s ennek segítségével ki tudja majd választani a fontos találkozások, vállalkozások vagy események szerencsés napjait is.
Lassan visszatér az asztalához, kellemesen zsongó hangja egy kicsit elhallgat, hagyja, hogy a diákok emésszék a szavakat. Visszacsúszik az asztalra, majd kedvesen folytatja, a röpködő mini planéták pedig közben "gazdát választanak.
- A születésszámunk megváltoztathatatlan, magában hordozza a bolygóknak a születés pillanatára gyakorolt hatását, és a misztikus vibrálás miatt a születésszám az élet anyagi oldalával, a fizikai, materiális világgal kapcsolatos. Kiszámítása egyszerű, meghatározásához elegendő a születési dátum napjának az ismerete, az év és a hónap száma nem bír különösebb jelentőséggel. Ha valaki például 1953. július 27-én született, annak az egyszerű születési száma a 2+7=9. A születési szám ismeretében életünket, döntéseinket a szám vibrálásához igazíthatjuk, ezáltal lehetőségünk nyílik sorsunk bizonyos fokú változtatására, befolyásolására - pálcájával int egyet hátra, mire a táblán megjelenik a rém egyszerűen kiszámítható módszer.
- Azt tudni kell, hogy akinek összetett számú a születési száma, annak ugye le kell redukálnia azt egyszerű számmá. Ez a kapott összeg ugyanúgy rá is jellemző lesz, mint az adott számon születű egyénre, de, és ez nagyon fontos - emeli fel az ujját -, az illetőnek ismernie kell az összetett születési számának jellemzőit is, mert az illető így kaphat csak teljes képet önnön magáról.
Közben egy-egy mini planéta átalakul, és van, amiből egyszerre több kezd keringeni a teremben. Ő hozzá odaszáll egy mini neptunusz, és a feje felett kering, vagy pedig egyszerűen körülötte, de nem zavaróan.
Noelhez egy nap csatlakozik, Konidikhoz egy kis mars, Kumiko mellett a Hold áll meg, de kap egy furcsa pillantást is a tanárnőtől. Ő biztosan valami olyat lát, amiről a lánynak egyelőre fogalma sincsen. De számaiban fellelhető a kikényszerített jóindulat, az örökbeszorított kéz, mester szám, nehéz múlt, kemény jövő. Erősnek kell lennie.
Erik mellé a kis szaturnusz csatlakozik, Sion mellé szintén neptunusz, mint Dorothea mellé, Edhez egy kis hold társul hangtalanul, Hajnalhoz szintén a tüzes nap, mint Noelhez, és a késő Genevieve-hez a merkúr.
- Mint látják, azok a kis bolygók egy ügyes bűbájjal, amit a pergamenre és a teremre vetettem, megtalálták magukat; mert ezek pont Önökhöz tartoznak, ezek Önök - mosolyodik el. - Vegyék elő a könyvüket, és nyissák ki a 37. oldalon. Olvassák el a jellemzéseket, majd pedig hallani szeretném, hogy mi a véleményük arról, hogy az ott leírtak mennyiben igazak Önökre, avagy sem. Aki pedig elég bátor, engem is elemezhet, és cserébe én is elárulok pár dolgot - villant fel egy vidám mosolyt a diákjaira.
- És tudják, akinek közben kérdése van, tegye fel a kezét, én odasétálok hozzá, és válaszolok majd halkan, hogy ne zavarjuk meg közben a többieket az elemzésben - lecsusszan megint az asztalról, a mini neptunusz pedig újra a feje fölött kezd keringeni.


// Kicsit hosszú lett, elnézést érte. ^^ //
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeSzer. Feb. 10 2010, 21:00

*Genevive érkezése, és mondandója… eddig tartott a komolyága. Hogy valakinek ez legyen a legfőbb problémája, megint röhögni kezd. Igazából nem gondolta volna, hogy vicces órának néz elébe, de szemmel láthatólag ez a helyzet. Azért késni óráról, mert a smink… ez kész. Képtelen befejezni a röhögést, ez már nem is óra, ez az őrültek háza. Ha egyszer olyan indokkal jönne be, hogy bocs, de Francis nem szívta fel az aolajat, és meg kellett tisztítani, minden bizonnyal kiakadnának. Dorothea válaszára felvonja a szemöldökét, továbbra sem osztja a véleményét.*

-Köszönöm, professzor, de ezt miből gondolja? Azért a muglik ennyire nem tekinthetők külön állatfajnak, ott is elfogadott, ha valaki ilyen területek iránt érdeklődik. Régebben lehet, futóbolondnak tartották őket, de ma már nem. Egyáltalán nem titkolják, hogy esetleg hisznek benne, vagy élnek is vele. Most ez úgy hangzik, mintha mi meg sem lennénk nélküle, mint valami félresikerült, elfuserált banda, akik ha nem kapnak útmutatást, meghaltak. Ez nem igaz. Az elfuseráltság megy anélkül is. Továbbá szerintem közöttünk is vannak olyanok, akik furán néznek azokra, akik komolyan veszik a számmisztikát, a jóslásokat és társaikat. Ez ismét skatulyázás lenne, holott azért nem ilyen egyszerű.

*Miért nézne bárkit is hülyének, mert hisz ebben az egészben? Az, hogy ő másként viszonyul hozzá, attól még elfogadja, ha valakinek ez a heppje és a dilije, ahogy neki is megvan a sajátja. Ez nem attól függ, ki melyik társadalomhoz tartozik, hanem attól, mennyire képes tolerálni a társait. Ez pedig már intelligencia kérdése, és nem annak függvénye, hogy valaki mágus vagy sem. A mellévándorló napra pillant, aztán a könyvet nyitja ki. Olvasni kezdi, egyre szélesedő vigyorral, a végén hangosan röhög. Tökéletes jellemzés, kérdés, kinek? Neki nem, az biztos.*

-Professzor, ha itt azt írja, hogy maga a jellemvonás ugye függ a zodiákus jegyektől is, vagyis felsorol néhányat, amire egyáltalán nem illik amit leírtak, akkor mi a fészkes fenét keresnek itt? Máris megdőlt az egész, ismét. Ha egyesével mennék végig ezen, akkor csak azt hallaná, nem nyert, ez sem nyert, az sem nyert. Társaságkedvelő… hogyne. Pont úgy nézek ki. Ezektől a színektől falnak megyek, nem gyűjtök semmit, nem szeretem az ékszereket, nem vagyok emberszerető, sem nyílt, nem rajongok a természetért, sem az állatokért. Még a szép ruhákat sem kedvelem, viszont a sportokat igen, és nem csak nézőként.
Továbbra sem értem, hogy ha velem ellentétes az egész, és erre fel is hívja a figyelmemet a zodiákus miatt, akkor most nekem ezt miért kell elemeznem? Miért nincs olyan elemzés, amire azt mondja, ekkor születtél, akkor elméletben ez vagy? Így valamilyen szinten kissé nevetségessé válik az egész, és ismét arra mutat rá, hogy ez az egész egy hatalmas maszlag, és mindenki kiválogatja az általános jellemzőkből, mi az, ami illik rá. Ezt alapul véve azt mondom, hogy minden ember keverék. Ha azt a 7-est nézem, hát nem irigylem azt az embert, aki elméletileg oda tartozik, már azt a felét nem figyelembe véve, hogy mennyire érzékeny…etc. Amennyiben teljes mértékben illene rá az, ami elhangzott, akkor az az ember, már rég nem élne, mert életképtelen, öngyilkos típus. A professzor nem hiszem, hogy ilyen lenne.
számomra az egész számmisztika olyannak tűnik, mint a jóslás. Úgy magyarázom, ahogy akarom, azt magyarázok bele, amit akarok, és azt veszem komolyan, ha véletlenül esetleg eltalál valamit, amit akarok. Esetleg tévednék?

*Becsukja a könyvet, bujkáló mosollyal a szája szélén pillant Dorotheára. Annyira abszurd és nonszensz az egész, hogy ezen tényleg csak nevetni tud. Egyáltalán nem meggyőző, semmiféle ésszerűség nincs benne, logikátlan, ráadásul már azonnal védekezéssel kezd, miszerint a fél társaságra nem igaz, csak az ellenkezője, mert… így mégis hogyan vegye komolyan? Tényleg jókedvű, ami nem is csoda, és ha így halad, akkor szokatlan módon, végig fogja vigyorogni az órát.*
Vissza az elejére Go down
Edward Lyons
Prefektus - Pugnax
Edward Lyons

Férfi Szűz Jelige : Az ördög elcseszett kisöccse
Hozzászólások : 682
Évfolyam : Első
Kor : 29

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeCsüt. Feb. 11 2010, 20:58

*Noel valahogy nem nagyon foglalkozik vele, úgy látszik túlságosan el van foglalva a helytelen elemzésével…Mielőtt még a fiú fejére csapna, hogy „héé, én is itt vagyok, teljeskörű figyelmet igényelek, mondjuk zsonglőrködj nekem aranyalmákkal” belibben Genevieve és onnantól kezdve megszűnik Noel, az óra, a világ, de még a pálcika baba figurák is, amiket füzete szélére firkált le, hogy majd puszta jóindulatból megdobálja vele társait. Tulajdonképpen félig nyitott szájjal, állára támaszkodva bámulja a csajt, lassan, minden részletében, de főleg a lábait…mint akit fejbe vertek és az agya körül keringő csillagokat számolgatná. A nyála csak majdnem folyik ki, az is csak azért nem, mert sokat nyel, hogy képes legyen normális hangnemben köszönni a lánynak, mit lánynak, nőnek! Ha az arrafelé pillantgat esetleg, ne héliumhangon, mintha Noel az ölébe ültette volna a koponyáját és az még mozogna… Sajnos nem is figyel a többiekre, pedig de lelkes lenne, hogy nem mindenki bifláz be könyveket, multkor már ott tartott, minek az iskola, mindenki tud mindent…de Dorothea szavai, mintha nem is léteznének, ő maga is egy másik filmben van most és lehet lassan jöhetnének azzal a nyálelszívóval… Mr Lyons? Ki is az? Nem mindegy, kit érdekel? A lány leül ő meg feleszmél:*
-Mi? Hogy? Nem én csináltam! Öh… *Tér magához hirtelen. A tanárnő tulajdonképpeni dicséret szerűségén elvigyorodik, belenézett a könyvbe, bizony, reggel a tükör előtt is ezt leste, ezt a hülye mondatot próbálta megérteni, amiről még mindig nem tudja mit jelent, főleg most, hogy Genevieve itt van. Annyit tud csak, hogy nagyon is fiú. A fenébe! Nem a könyvet kellett volna lesnie reggel a tükör előtt!!! Gyorsan kihúzza magát, bevágja a begyakorolt rosszfiú képet, ami Noel szerint nagyonis ment volna, ha nincs a kezében gumicukor…s most nincs is, beállítja a szemreflektorokat, megfeszíti arcizmait, tekintete kissé vad és cseppet sem bizalomgerjesztő, hülye bunkó, mint ahogy Ireth mondani szokta, de mindegy, megéri, ha öregedik vele legalább egy évet…Figyel tovább a Kvjára, méghogy harmónia…önmaga, meg hogy olyannal foglalkozzon, ami boldoggá teszi. Rekedten és jó adag iróniával telítve felnevet, persze magán röhög, mert, ha ez az élet értelme jobb, ha azonnal öngyilkos lesz. Egyik sincs meg a háromból, de nem röhög sokat, egyrészt színtelen az egész, másrészt nem szeretné, ha hisztérikus dühkitörés lenne a vége és a plázacica tanúja lenne. Gyorsan befogja tehát a száját és úgy tesz, mintha nagyon érdekelné a kis Holdja, ami felé tart, hogy a fejét böködje. Közben persze valami teljesen mással foglalatoskodik…*


Csao cica
Már a múltkor is mondtad, hogy eljátszadoznál velem… Van egy kis gombolyagom a számodra…

Ed


*Gyorsan lefirkantja az alábbi sorokat, s persze azon mesterkedik, hogy amíg a tanárnő nem figyel ezt lepasszolhassa Genevievenek, akinek azóta sem tudja a nevét…így marad cica. Lehet nem is utálja annyira macskákat, vagy csak meghazudtolja önmagát megint. Közben Noel szövegel arról milyennek is kéne lennie, kicsit még röhög is rajta, nem mintha a fiú emberimádó hippi lenne… belepillant saját jellemzésébe is, csak úgy mellesleg a lányok asztalára hajítja a cetlijét, még jó, hogy nem tud olvasni Hajnal csillagaiban, mert attól, hogy babaarcú tényleg elmenne az élet kedve. A hold az még így is cseszegeti, már-már arra gondol kilyukassza, csak ekkor veszi észre és, hogy kicsi és, ha valaki nagyon figyel láthatja, hogyan kékül el Edward feje a hátsó padban. Neki mééér van ilyen kicsi holdjaa? Miéééééért? Ez biztos célzás akart lenni! Utálja a számmisztikát, még a hold is szívatja! Fogadjunk, azt írja róla, hogy visszafogott jó kisfiú, aki utálja a csokit…de elég meglepő dolgokat olvas…A szűzről nem írnak az elején, bár biztos lenne, hogy valami negatív jönne ki a dologból, mert ahogy tovább olvassa főleg a negatív hatásokban ismer magára. Hangulati labilotás pk stimmel, meg a fantázia is, csak azt nem érti neki miééért kicsi a holdja. Barátságtalanul megböki, hátha ettől kidurran. Aztán sok minden nem tetszik neki, valamivel egyáltalán nem ért egyet, valami viszont egészen igaz.*
-Nekem jobb, mint Noelnek, meg szerintem a magáé is talált valamikben, szerintem a személyiségre több minden van hatással, ez csak egy részük, valakiben jobban megnyilvánul, valakiben kevésbé.
-Fele fele *Böki ki végül. A többségek nem kell tudni róla, hogy igaz és mi nem.*
Vissza az elejére Go down
Darnay Hajnal
Diák - Pugnax
Darnay Hajnal

nő Bika Jelige : Pukkancs, Gumilány, Angyalka, Csiszolatlan gyémánt
Hozzászólások : 410
Évfolyam : Első
Kor : 31

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimePént. Feb. 12 2010, 01:20

Genevieve... A fejemet fogom. Hogy lehet valaki ennyire... Ostoba? Szenvedhet valaki ekkora feltűnési viszketegségben? Komolyan ennyit ér a külső? Ez egyszerűen csak... Felháborító, hogy úgy érzi, ezt megteheti. És a vicc az, hogy megteheti, ugyanis drága KV-m csak hangsúlyával jelzi a szemrehányást. Lehet fel kéne állnom, és elmondanom a véleményemet.
Újabb meghökkenésként ér, hogy ez, ez a ... Nincs is szó rá. Pimasz. Hogy képzeli, hogy pont mellém ül?! De ha Dorothea nem tett semmit, nem én fogom kioktatni. Rámosolygok, habár kicsit csikorog a fogam.
- Köszönöm szépen, de nekem nincs szükségem alapozóra ahhoz, hogy szép legyek. - Amúgy is, eltakarná gyönyörűséges szeplőimet, ami kisugárzásom egyik alapvető tényezője. De persze erről az ilyen műbabák mit se tudhatnak, hiszen abban a tudatban élnek fel, amit a média közvetít: a mű a szép. Üljön le ha akar, legalább nem alszom el, és egy kis idegeskedéssel és agytornával indul a reggel.
- Én pedig Darnay Hajnal vagyok, örvendek a szerencsének. - Te léptél a saját kínzókamrádba azzal, hogy mellém léptél... És még tipegsz is hozzá. Hát jó, te akartad.
- Ismételtünk az előző órák anyagából. - Nem hagyom figyelmen kívül őfenségét, ha hozzám szól, nyugodtan várhat választ. Viszont nincs kedvem lemaradni az anyagból, így a tanárnőre figyelek inkább Genevieve helyett.
Püthagorasznak nem volt élete, ennyit tudok leszűrni a történetből. Amúgy is, micsoda hülyeség az, hogy állítólag hallotta a szférák suhogó hangját? Hiszen tény, hogy minden bolygónak saját hangja van, felvételek vannak róla - és ezek nem zajok, hanem gyönyörű zene. Talán túlvilági, ki tudja... De nem a számok okozzák, ebben teljesen biztos vagyok.
Kis piros folt lesz az arcomon a karvezetőnő megjegyzésére. Már felébredtem, Genevieve kedves felébresztett hatásos belépőjével, nem fogok elaludni. Ölembe veszem a füzetem, és miközben a szék hátsó két lábára állok, jegyzetelek is. A bolygók megjelenésére elmosolyodom, ez aranyos ötlet. A Nap mikor elér hozzám, tesz egy kört a fejem körül, aztán tovább megy, de később még visszatér hozzám, én pedig erre az alkalomra várva elveszem asztalomról pálcámat, és megbököm vele. Fler* keletkezik, én pedig újra elmosolyodom, aztán hagyom tovább menni az égitestet. Percek telnek, én pedig kezdem unni a beszédet, a jegyzetelést. Oldalra sandítok Genevievére.
És vége. Számolni kéne, de újfent visszatér hozzám a Nap, én pedig mosolyogva üdvözlöm. Tetszik nekem ez a hülye kis égitest a kitöréseivel, az állandó változásával, erejével... Na de számoljunk.

1992.05.10., 1+0= 1
Darnay Hajnal = 4+1+9+5+1+7=27 8+1+1+5+1+3=19; 2+7=9 1+9=10; 9+1=10=1


Legalább nem kell sokat lapozgatni, egyből az első vagyok. Nap... Micsoda meglepetés. De lássuk csak, mit ír a könyv, vajon mit nem tudok még szerinte magamról?
Idézet :
Az egyest a Nappal szimbolizálják, ezért ez a szám birtokosának kolerikus vérmérsékletet, kirobbanó vitalitást, kezdeményezőkészséget, bátorságot, erős és tartós érzelmeket kölcsönöz. (...) míg a többieknek ezen kívül számolniuk kell a 10-es, a 19-es és a 28-as összetett számok karmikus befolyásával is.
Elakadok, megvakarom a fejemet. Az első mondattal még nincs is bajom, bárki igazolni tudja forrófejűségemet. De a többi... Nem értem. A 10-es számnak is van külön befolyása rám? Annak is van valami kedves kis leírása, ami mindenkire illik? Talán lemaradtam volna egy anyaggal, vagy olyanról beszél a leírás, amit még nem vettünk?
Sóhajtok, és tovább olvasok. Egyre több sötét folt keletkezik a szövegben, amit nem értek. Én bika vagyok, akkor most mégse illik rám az egész? Cinikusan felhorkantok. Hogy miket be lehet etetni az emberekkel, főleg ha szépen megfogalmazott szövegbe teszik! Azt se tudják, mit olvasnak, mégis hisznek benne. Elképesztő. Szemem szinte már csak fut a szövegen, értelmezés nélkül. Végül hangosan el kezdek nevetni, tőlem nézhet aki akar... Nem érdekel.
Idézet :
Fokozott szexualitása szinte kielégíthetetlen, túl fiatalon kezdi el a rendszeres nemi életet. Könnyen gyullad szerelemre, ami nem tart sokáig. Házasság helyett megfelelőbb számára az élettársi kapcsolat.
Azt hiszem, ez valakinek nagyon tetszene... Főleg az első és utolsó rész. Elnézést, de ezt nem üti a pár sorral feletti részt? Hogy ragaszkodó az 1-es? Megköszörülöm a torkomat, és "Ez baromság" kijelentéssel, becsukom a könyvet, sőt, még el is tolom magam elől. Nekem ebből elegem van, miért ilyen hiszékeny az emberiség? Miért gondolják azt, hogy mindenkit be lehet skatulyázni valamiféle rendszerbe, itt például a számok rendszerébe? Valamiben hinni akarnak, mert ha nem hisznek, üres a világuk. Nekem erre nincs szükségem, akkor mégis mi a fenéért ülök itt? Miért gondolja az iskola, hogy nekem szükségem van ilyesfajta, jósláshoz hasonló tantárgyra? Mert hagy mondjam meg, nem lesz rá szükségem. Hacsak nem találkozom valamilyen hiszékeny bolonddal, akit semmi másként nem tudok meggyőzni igazamról, csak ha belevonom a számmisztika órán tanult személyiségtípusokat. Brr. Ilyeneket én is tudok írni, talán majd megalapítom a Hajnalizmust, és hívőinek én leszek az istene... Ugyanis meg tudom majd mondani egy egyszerű teszt kitöltéséből, hogy kicsodák-micsodák is ők, és merre tart az életük. Egyenek sok zöldséget! Legyenek kedvesebbek az ismerőseikhez! Az összes sablonos baromság.
Genevievére nézek. Ez a lány tuti elhiszi azt, amit a könyv ír róla... Ránézek, biccentek felé egyet a fejemmel.
- Melyik vagy? - Fene se emlékszik a lány teljes nevére, és kedvem sincs számolgatni tovább. Örülök annak, hogy a Genevievét meg tudtam jegyezni csak így, elsőre, nem mintha szeretnék ezzel a lánnyal később is találkozni. Vajon mégis mi vezérelte arra, hogy mellém üljön? Inkább ült volna valamelyik fiú mellé, csábítgassa őket.
Edward cetlije esik közben a padra. Valahogy nyilvánvalónak veszem, hogy az az enyém, hiszen ki gondolná, ismerik egymást? Olyan normálisnak tűnt nekem Babaarc, nem hogy ilyen lányokkal barátkozzon. Csalódok benne, nem valami nőiesen felhorkanok az írás elolvasása után... Még szép, hiszen Nap vagyok, megtehetem. Odaadom Genevievének a lapocskát, és habár megvetem ezt a lányt teljes egészében, hangomat mégis a normálisnak mondható tartományban tartom.
- Asszem ez a tiéd, ezer bocsi... - ...cica. Haha. Még hogy cica! Hova süllyed ez a mai fiatalság, és én miért nem születtem egy másik korba? Ha manapság azok a lányok hódítanak el babaarcú szíveket, akik műanyagból vannak, akkor azt hiszem lejjebb már nem süllyedhet a világ. Megcsóválom a fejem, és szórakozottan a tollammal kezdek el játszani, miközben nézelődöm. Szemem megakad Noel Napján, aztán újra elmosolyodom. Talán nem csak én hiszem azt, hogy ennek nincs semmi alapja, habár meg kell hagyni, hogy rám a szöveg többsége igaz volt... Akarom vagy nem, megnyugtat az a tudat, hogy van még valaki ugyanazzal a számmal, mint én.
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeSzomb. Feb. 13 2010, 11:04

*Arra csak bólint, hogy ne ragaszkodjon ennyire a könyvhöz. Miután mindenki teljesítette a feladatát, a tanárnő magyarázni kezd. Koni figyel, és jegyzetel. Egy mars indul felé, amit a tanárnő teremtett. Konidik megszemléli, mindig is szerette a mars bolygót. Legalábbis azt szerette a legjobban. Meg a Földet. A könyve már a padon nyugszik, és sejti hogy mi van a megnevezett oldalon. Azért a könyvért nyúl, és kinyitja azt. Kicsit lapozgat, majd megtalálja az oldalt. Egyből a kilences számú részt kezdi olvasni. Hiszen most csak az vonatkozik rá. Gyorsan átfutja a szöveget, majd kicsit elgondolkodik, hogy mi igaz rá, és hogy mi nem. Megvárja, ameddig a többiek emelkednek szólásra. Rájuk is figyel. Majd, mikor a többi diáktársa, hangja elhal, ő föláll, és megszólal.*
- Nagyrészt igaz rám, ami le van írva, nagyrészt egyet értek vele. De vannak benne olyan dolgok, amik szerintem egyáltalán nem jellemzők rám. Először is, egyáltalán nem szeretek vitatkozni! Aztán, szerintem nem vagyok, se agresszív, se verekedős, se bosszúálló. A fejfájásról szóló mondatnak, igazat adok, tényleg hajlamos vagyok rá. A gyerek betegségeket sem kerültem el, szóval ez is igaz. És még egy kicsit visszatérve, nem értek egyet azzal, hogy vad lennék, bár lehet hogy valaki más véleményen van, én nem tudom. Azt hiszem a többi dologgal egyet értek. Igaz rám.
*Ezzel leül, és elgondolkozik, hogy mindent elmondott-e. Magában bólint egyet, csak ennyit akart mondani. Nem fejti ki annyira a véleményét, mint a többiek, de igaz rá, hogy nem a szavak embere. Soha nem szeretett túl sokat beszélni. Mert szerinte nincs annak sok értelme. Nem beszélni kell, hanem cselekedni! Mindig is ezen a véleményen volt, és most a könyvben szembe találta magát ezzel. Teljesen igaz, az a rész. Ő elhiszi, ami le van írva. Hülyeségeket úgy sem tanítanának nekik. És most be is bizonyosodott, hogy igaz, ami a könyvben van. Az a rész biztosan, ami Konira vonatkozik, szerinte. Sőt, biztos benne, mivel a nagy része igaz volt rá. Hát elégedetten dől hátra, és figyel a többiekre.*
Vissza az elejére Go down
Sion Gavrail
Diák - Extremus
Sion Gavrail

Férfi Skorpió Jelige : Einmal ist keinmal.
Hozzászólások : 107
Évfolyam : Első
Kor : 32

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeKedd Feb. 16 2010, 23:35

*A megrovás nem szegi kedvét, áh ennyi nem elég ahhoz, hogy le lehessen törni. Az egy dolog, hogy nem válaszolt tökéletesen a kérdésre, de ismerjük el, hogy nem is várta, hogy perfekt válasszal tud szolgálni, ha csak a hasára vág és mond valami kamu dolgot emlékezetből amire talán nem is emlékszik jól. Egyszóval.. az eredmény nem is olyan vészes.*
- Egy szép hölgy előtt természetes, hogy még a szavam is eláll.
*Hát lehet haragudni erre a kedves, megnyerő, mégsem túl szende (és valójában megjátszott) mosolyra? Nem, ahhoz túlságosan is meggyőzően játszik, évekig fejlesztgette az "őszinte srác vagyok mosolyt" is többet közt. Persze ezer százalékra meg tudná mondani, hogy a jelenlévő lányok mindegyike fintorogni vagy szájhúzni fog ezen, de hát ilyen az élet, így járt, egyszerre nem lehet mindenkinél bevágódni.*
- Rendben, legközelebbi órára majd igyekszem jobban felkészülni.
*Mikre nem vetemedik, csak azért hogy szerezzen egy jó pontot még jegyzetelni is hajlandó! Órán! Az anyagot! Azért ez nem semmi. Épp Kumiko magyarázatának felénél jár a jegyzetelésnél, amikor Gen nemes egyszerűséggel belejt, és de még milyen szerelésben. Az biztos, hogy nem egy szívbajos lány, szóval ki is érdemel Siontól egy elismerő füttyentést és egy vigyort.
És még ő panaszkodott egyik nap, hogy nincsenek szép lányok az iskolában. Ezennel sztornó. Igaz nem feltétlenül Gen az esete, de.. áh milyen vetítünk, Sionnak ki nem az esete aki szép, vagy karakteres, vagy különleges? Lehet, hogy a pilluamuleto-s leányzó kifejezetten az a tipikus kifutólány, de ennyi különleges egyén mellett ilyennek lenni egyedüliként szintén kuriózumnak számít a Torneransban. Ezért igazán nem szólhatják meg a srácokat.
Hátrafordul a lányokhoz, és nem csak Genevieve, de Hajnal számára is van egy mosolya. Különben sem olyan ember, aki spórolna a pozitív megnyilvánulásokkal - valószínűleg sosem lesz olyan morcos személyiség. Megaztán...*
- Jó a szerkó, remek ízlésre vall..
*És ezzel még nem is hazudott, elvégre ismerjük el, hogy a lány tényleg jól kiválasztotta azokat a darabokat amik illenek hozzá. Közben átnézi a rá vonatkozó részeket, és muszáj vagy kétszer végigolvasnia. Azt már leszűrte, hogy ő is hetes, mint Dorothea. Jóóó, ebből ki lehet indulni. Valami jó lelkitársas duma kéne. De még ráér egyelőre elég, ha nem röhögi el magát. Szája így is gyanúsan felfelé kunkorodik.*
~Erkölcsös? Önfeláldozó? Vallásos hit? Oké a zsenialitást én is elismerem és alátámasztom, na de a többi? Remélhetőleg tényleg kamu, mert ha ez igaz, akkor tuti nincs esélye egyetlen körnek sem a szertárban. Mekkora szívás.~
*A nagyfokú képzelőerőt elismeri tényleg nagy a khm.. fantáziája, meg az empatikus készségekkel sincs baja. De hogy visszahúzódó szolid személyisége lenne? Naneee.. Legfeljebb akkor ha egy numeráért nagyon megerőlteti magát, és hajlandó ilyen attitűdöt felvenni. Viszont az tényleg igaz, hogy az ismerősei hozzá járnak a problémáikkal, merthogy Sion úgyis tud más fejével gondolkozni. Néha kifizetődő a volt-állása. A következő bekezdés is nagyjából rendben van. Ezen kívül már csak a drogokra való hajlam, és az analizáló képesség stimmel az összes többi hülyeség.
Nem mondhatná, hogy meggyőzte az eredmény a számmisztika hatékonyságáról.*
Vissza az elejére Go down
Erik von Schattental
Diák - Extremus
Erik von Schattental

Férfi Bika Jelige : Jöjj sűrű éjszaka, s pokolfüstbe öltözz
Hozzászólások : 208
Évfolyam : Első
Kor : 30

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeSzer. Feb. 17 2010, 03:40

*Erik kicsit előrébb hajol, amikor a tanárnő mondja a választ. S közben jegyzetel. Serceg a penna, néha két bejegyzés között felpillant a tanárnőre, s amikor elhangzik a tény, mely szerint miért is vonzódik a nő jobban a Püthagorasz-féle rendszerhez csak önkéntelenül elhagyja a torkát egy nagy:
- Áhhháááááááááááááá!
*Mint aki valami nagyon izgalmasat fedezett fel. És tulajdonképpen így is van. Megértett valamit. Azt, hogy saját számításai nem mindig helyesek. Bejött egy nem ismert információ, egy tény, amiről nem tudott, így a saját logikus kis képe leomlott, új alapokra helyeződött és felépült egy másik.
Ilyen szempontból mindig rugalmas volt.
A zenéhez annyit ért körülbelül, mint csiga a tájfutáshoz, szóval ezt a részt szóról szóra le is írja. Majd olvas ezekről valamit.
Viszont nem hagyja ő ezt ennyiben, nem ám. Kíváncsivá tette a kölyköt a tanárnő, tehát elkezdett érdeklődni. Az érdeklődésnek legegyszerűbb formája pedig az, ha kérdez.*
- Püthagorasz szerint akkor lélek is felírható számokkal? Lehet, hogy hülye vagyok, de én ezt így értelmeztem. És ha ez így van engem rettentően érdekelne a lélek képlete.
*Jelen pillanatban úgy tudja elképzelni ezt az egészet, mint egy egyenletet. Ha baj van, akkor valami nem stimmel, ergo egyenlőtlenség alakul ki és a zenével gyakorlatilag behelyettesítik a hiányzó számokat, hogy újra helyes definíciót kapjunk.
Lehet, hogy elkanyarodott egy kicsit az óra anyagától.

Mindegy is, haladnia kell az óra anyagával, tehát megnézi magának a kis Szaturnuszt, ami odalebegett elé.
Szereti ezt a bolygót.
Előresandít Kumikora… csillagvizsgáló-bolygók-és most kivételesen a lány nem őérte rajong, nem legyeskedi körbe már megint.
De vissza a tananyaghoz.*
~8-as Szaturnusz~
*Még jó, hogy kivette a könyvtárból a könyvet, mielőtt eljött órára, akkor most bajban lenne.
Olvassa a jellemzést. Egy darabig egyet is ért a dolgokkal, de aztán jönnek a sértő megjegyzések: bűnöző, hamiskártyás…*
~Ez mekkora hülyeség!~
*Tényleg az, de nem emiatt. Kicsit más oka van. Például, hogy Erik nem utasítja el az agressziót, nincsenek igazi barátai, nem tenne soha semmit senkiért, nemhogy feláldozza magát. De ez csak példa, valójában teljes egészében egy másik ember leírása lehetne.*
- Pár apróságtól eltekintve rám igaz.
*Megvonja a vállát és nézegeti tovább a mini Szaturnuszt. A gyűrűjét ha lehet meg is pöcköli.
Amúgy meg nem fog vitatkozni ilyesmiről. Teljesen feleslegesnek gondolja vitába szállni arról, hogy milyen az ő jelleme. Különben meg ez amolyan privát dolog, jobb is, ha senki sem tudja az igazat.
A lélek receptje jobban érdekli.*
Vissza az elejére Go down
Midorikawa Kumiko
Prefektus - Extremus
Midorikawa Kumiko

nő Halak Jelige : Mérgezett Fekete-Fehér
Hozzászólások : 2161
Tantárgy(ak) : Átváltoztatástan tanársegéd
Évfolyam : Második
Kor : 32

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeSzer. Feb. 17 2010, 23:02

*Őszintén remélte, hogy Genevieve valami normális büntetést kap, de nem így lett. Egy csalódott mosoly ül ki az arcára a gondolattól, de inkább gyors jegyzetelésbe kezd. Többször is megjelenik körülötte a hold és ő meglehetősen csúnyán néz a sápadt kis bolygóra.* ~Oké, hogy olyan fehér és sápadt vagyok, mint Te, de muszáj rá emlékeztetned? ~ *Teszi fel a kérdést magában, hisz a csúf kis égitest utánzat úgysem tud válaszolni. A többi bolygó felé reménykedve pillant, hátha mégis egy másik fog mellé állni. Természetesen nem ez történik, s mire a tanárnő befejezi a mondókáját meg is állapodik mellette az éjszaka fény hozója. Vet még rá egy csúnya pillantást, leírja az utolsó mondatot, s ahogy felpillant, találkozik a tekintete a tanáréval. Nem érti a furcsa pillantást, így csak megrántja a vállát, majd kinyitja a könyvet, és neki áll a feladatnak.*

29 -> 2+9=11 -> 1+1=2

*Nem lepi meg, hogy a hold szerepel a kettes szám mellett, meg aztán megnézte ő már ezt a részt korábban is, de nem foglalkozott vele igazán. Most azonban tényleg rendesen elolvassa, mit is ír a születés napjáról a leírás. Kivételesen, nem fa arccal olvassa végig a bejegyzést. Olvasás közben többször is hitetlenkedve pillant a kicsi bolygóra. Sajnos több minden igaz rá, mint szeretné, de nincs mit tenni. a Többiek láthatóan elég vegyesen állnak hozzá a a saját számukhoz. Noel például teljesen ellentétesnek tartja a sajátját, bár van benne valami, Kumiko sem olyannak ismerte meg, mint amilyennek lennie kéne, de hát róla sem sokan tudják, hogy mennyire érzékeny... Viszont ott az a szemét becsületesség is, és ez az ami a leginkább zavarja, ez olyasmi, amit ki kéne irtania magából. De nem fog menni. Ahogy rákerül a sor, megköszörüli a torkát, kivételesen egyáltalán nem szeretne válaszolni a neki feltett kérdésre.*
- Nos az én számom ugye a 2-es, ami a Hold száma - kezd bele kicsit húzva az időt s közben megböki az égitestet - mivel a halak jegyében születtem, így rám állítólag jobban igaz, amit itt leír. A nagyja az igaz, bár a kitartás terén, azt hiszem én a "ritka" kategóriába tartozom, mivel nem szoktam feladni soha semmit, amit eltervezek. Túl színezni sem szoktam semmit, szerintem reálisan látom a világot. Babonásnak sem mondanám magam, inkább vallásosnak, persze van akinek a kettő egy és ugyanaz. Nem gondolom, hogy hazudozó, kicsinyes, megbízhatatlan vagy éppen lusta lennék, és soha nem nyúlnék drogokhoz vagy alkoholhoz problémamegoldásként. Amivel még nem értek egyet, az az amit a színekkel kapcsolatban ír. Én nagyon szeretem a lilát és a feketét, bár a zöld is szép szín. Az elemem tényleg víz, és ha választanom kéne az ezüstöt preferálnám, tehát ez igaz. A betegségek közt is van olyan, ami sajnos igaz rám és szeretem a felsorolt zöldségeket, gyógynövényeket. Összességében, leszámítva egy-két dolgot, igaz rám, az amit a kettes számról írnak.
*Természetesen direkt nem említette meg a személyiségére vonatkozó tulajdonságokat. Az hogy milyen színeket szeret, vagy hogy mit eszik, ilyen szempontból teljesen lényegtelen. Ha szerencséje van a többiek nem olvassák el a más számokra vonatkozó dolgokat és akkor nem fogják tudni, hogy milyen is ő valójában. Persze Ed olvasta a 2-est, hiszen ő is azt kapta, ez azonban nem izgatja túlságosan a lányt, ahogy hátra pillant abban sem biztos, hogy Ed felfogta, hogy ugyanazt a számot kapták. Mintha jobban lekötnék őt most a lányok. Nem is nézelődik tovább hátra, mert csak felbosszantja, amit ott lát. Inkább előre figyel, várja mi lesz a következő feladat, és reméli, hogy előbb-utóbb ő is reagálhat majd úgy mint Noel...*
Vissza az elejére Go down
Genevieve McDarell
Diák - Pilluamuleto
Genevieve McDarell

Jelige : Plázacica
Hozzászólások : 72
Évfolyam : Második

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeHétf. Feb. 22 2010, 19:32

Számmisztika tanterem - Page 3 Eva_Longoria_019 Számmisztika tanterem - Page 3 Eva_Longoria_019 Számmisztika tanterem - Page 3 Eva_Longoria_019
Hát igen, el kell ismerni, hogy ismételten hatásos belépőt tettem, minden egyes férfiszívet megdobogtatva. Azaz majdnem mindegyiket, Noel nevetésén kissé felvonom a szemöldököm, de ez a szükséges rossz. Lehet, hogy neki sem a kinézetemmel, a megjelenésemmel van a gondja, hanem szimplán azzal az eget verően nagy problémával, amivel szembesülnöm kellett az óra előtt. Ez viszont sérti lelki világomat, így természetes, hogy felvont arccal, méltóságteljesen kezdek el Hajnal felé közeledni. Az, ha nincs meg a sminkkészletem, olyan, mintha a lelkem egy darabját vesztettem volna el hirtelenjében. Aki pedig ezt nem tudja értékelni, az nem is foglalkozzon vele. Még nem jött rá, hogy a szakadt csöves megjelenés, melyet produkál, nem nyerő mások szemszögéből nézve. – Tanárnő, ami nem megy, azt nem kell erőltetni, szerintem – jelentem ki halálosan komoly, mosolygós arccal, angyali tekintetek küldve a tanerő felé. Nem tehetek róla, de semmiféle tehetségem nincsen a matematika irányába, akkor a számmisztika miért lenne jobb helyzetben? Hiszen a mágiához sem értek egy cseppet sem. Ahol pedig a kettő keresztezi egymást, csak botrány alakulhat ki, legalábbis az én kezeim alatt biztosan.

Mondhatni, hogy még alig ülök le, máris jönnek a kötelezően elvárt rajongói elismerések. A fütty, a szájhúzások, és kelletlenkedések, mind-mind zene füleimnek, illetve gyönyör a szemeimnek. Köztudott, hogy csak az fintorog valakin, ha irigykedik rá, legalábbis az én világszemléletem ezt sugallja. Hát, de kérem szépen, egyszerűen tökéletes géneket örököltem, minden egyes porcikám maga a földi csoda, az már nem az én gondom, hogy a többi jelenlévő lány nem kapott ennyire finom, és érzéki vonalakat, úgy, mint én. Hajnal értekezésén halkan, és nőiesen vihogok, kezemet a szám elé téve. – Aranyom, én nem csak a sminkemmel vagyok gyönyörű, de tudod, a férfiak szeretik, ha egy nő ad magára, és eltünteti a kevésbé csinos részeket. Ez már nem csak a természetes szépség évszázada, remélem tisztában vagy vele. Haladni kell a korral, és használni az általa adott lehetőségeket, hogy a megadott lehetőségeken túl még tökéletesebbet tudjunk alkotni – abszolút jogosnak érzem a kioktatásomat, és ajánlom is, hogy fogadja meg ezeket a szívből jött tanácsokat, mert tényleg kedvességből mondtam, és nem pedig rossz szándékból. Ha kipróbálja ezeket a női praktikákat, biztos, hogy csak úgy omlani fognak utána a férfiak, a nők pedig szeretik, ha körüllegyeskedik őket. Még ha ezt nem is vallják be, élvezik.

– Köszönöm, de te sem panaszkodhatsz. Gondolom nem két font volt neked sem az öltözéked – jegyzem meg teljes szakértelemmel, ránézésre megállapítva a ruha márkáját, anyagát, és egyéb fontos dolgokat, magamban konstatálva. Nem véletlen a nagy tudás, a napjaim jelentős része telik el egy-egy pláza meglátogatásával. Ha több időt kaphatnék a gondolkozásra, akkor talán még a tényleges árat is meg tudnám saccolni, persze szigorúan angol pénztárcát terhelően, a külföldi árakkal nem vagyok tisztában, bármennyire is szeretnék. Esetleg még a franciáknál tudok néhányat, de azokban sem vagyok teljesen biztos. De az idő nem adatik meg, ugyanis a következő pillanatban égitestek kezdenek körözni a teremben, fel-alá, a Merkúr túlságosan is hozzám húzódva. Először ezt betudom a természetes szépségemnek, de azért ennyire tudatlan még én sem vagyok, annyival azért tisztában vagyok, hogy ezeknek nincsenek érzései, így lehetetlen, hogy a vonzalom következtében legyeskedik körülöttem az említett bolygó. A táskám mélyéről lassan előszedem a tollat, melynek keresése még az ajtó előtt nem nagyon vonzott, illetve a számmisztika tankönyvet is, mely valami különös csoda következtében lehet nálam: amúgy valahol a polc leghátsó részén lapul, észrevétlenül. Így, összességében, végignézve a pad rám eső részén, elmondható, hogy készültem a mai tanórára, senkinek sem lehet ilyen téren panasza rám. Sőt, semmilyen téren sem, ez a hibátlanság átka.

Amint megállapodik mellettem ténylegesen a Merkúr, és megtudom, hogy ez a bolygó, illetve a hozzá tartozó szám mutatja meg nekem énem legbelső részét, numerológiai szempontból vizsgálva, finom mozdulatokkal kezdek lapozni az említett 37. oldal felé, a cukibbnál cukibb rajzokat megfigyelve. Amint elérek a kívánt laphoz, ujjamat végighúzom azon, kikeresve az 5-ös számot, majd belevetem magam a betűk rengetegébe. A szöveg… röviden és tömören megfogalmazva vicces. Jóízűeket kacagok némelyik mondaton, teljesen beleélve magam a tartalomba. Igyekszem magam visszafogni, és nem kinyilvánítani a véleményemet idő előtt, illedelmesen megvárom az én időmet, amikor én állhatok fel, ontva magamból az isteni igét. A percek unalmas lassúsággal telnek, és már éppen hogy elaludni készülök Noel szkeptikus jellegű kiselőadása alatt, amikor egy levél landol a padon, melyet Hajnal kezd el bontogatni. Pár másodperc után az említett leányzó továbbítja is a papír fecnit, amit mohó gyorsasággal kezdek el olvasni. Arcomra elégedett mosoly ül fel. Lehet, hogy más ezen kacagna, én viszont teljesen komolyan véve átélem ezt a pár mondatot, mely most az aktuális órai örömforrássá avanzsál pár pillanat alatt. Tollammal gyors választ kreálok, és egy olyan pillanatban, amikor remélhetőleg nem figyel a tanár, odadobom, egyenesen Edward asztalára.

„Remélem, hogy a kis gombolyagod sokáig fogja bírni, és nagyon egzotikus. Szeretem az egzotikus dolgokat.”
Elégedett mosollyal az arcomon kacsintok egyet a fiúnak, majd újra a többiekre kezdek figyelni. Elégedetten állapítom meg magamnak a tényt, hogy Noel befejezte értekezését, és lassan az utolsó emberek is kifejtették véleményüket a megállapításokról. – A Merkúr vagyok. És te? Mennyire igaz rád? – kérdezem Hajnaltól, ha már egyszer ennyire kommunikatív kedvében van a leányzó. Kedvem felállni, és beszélni nincs túlságosan, és ezen kívül nem akarom senki illúzióját sem elkergetni, de amiket írtak ebben a könyvben az én jellemrajzomról, eléggé hihetetlenek, és nulla igazságtartalmúak. Persze néhol van egy-két igazság, de akár azokba is képes lennék belekötni, ha nagyon szeretnék, vagy pedig más köntösbe öltöztetni, hogyha minimálisan is, de új értelmet nyerhessen. Hajcsavargatási akcióba lendülök, és amint kezd kínossá válni az, hogy ennyire mélyen hallgatok, abbahagyás nélkül szólalok meg, nem zavartatva magam. – Lehetne számot cserélni? Esetleg ha lehazudom a koromat, és fiatalítom magam?
Vissza az elejére Go down
Dorothea Bristow
Karvezető - Pugnax
Dorothea Bristow

nő Bika Jelige : Néniiii ^^
Hozzászólások : 852
Tantárgy(ak) : Számmisztika, Mitológiák és Vallások tanár
Kor : 48

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeKedd Márc. 02 2010, 14:58

És lám, nem magyarázhatott nagyon érthetően, mert a többség csendben van, nem véleményeznek, nem tagadnak, csak csendben ülnek, és néha kritikus pillantást vetnek rá. Arcáról már régen eltűnt a mosoly, most inkább töprengő, gondolkodó arcot vág, azon tanakodik, hol rontotta el a dolgokat, de Noel megmenti a helyzetet, amikor végre megszólal. De mielőtt még a mostani feladatra reagálna, visszatér egy pillanatra a fiú előző feltevésére.
- Mr. Wyard, még egy szó erejéig az előzőhöz. Talán igaza van, és ez nem volt a leghelyesebb megállapítás tőlem. De akkor Ön úgy gondolja, hogy a muglik tökéletes, töretlen hittel hisznek a mágiában, és annak ágaiban? Ugye, hogy nem. Vannak köztük csodabogarak, akik megpróbálják ezzel a tudományággal megváltoztatni az életüket, de higgyen nekem, amikor azt mondom, hogy a varázstalan világban ezért még sokszor bolondnak nézik az embert. Nem véletlenül él elszigetelve a varázsló társadalom a mugliktól - ettől függetlenül a fiú válasza meglepte, és azt nem is tagadja, hogy a mágiával rendelkező emberek ne lennének meg számmisztika nélkül. Aztán rámosolyog a fiúra, amivel remélhetőleg meglepi, vagy a másik pont erre számít, nem tudhatja.
- Érdekes volt ez a vehemens megnyilvánulása, de akkor nézzük azt, amit Ön felhozott, és hadd cáfoljam meg Önnek - kedélyes, lábát is kicsit lógázni kezdi, ahogyan koncentrál. - Azt mondta, hogy nem társaság kedvelő. Nos, én többször láttam már, és tanúsíthatom, hogy mindig sokan vannak Ön körül. Az már más kérdés, hogy nehezen oldódik fel. Változhat, nem igaz? - tárja szét kicsit a kezeit, és már folytatja is tovább. - Nem gyűjti az ékszereket, ez tényleg így lehet, de én úgy látom, hogy egyhez mégis ragaszkodik. Ahhoz, ami a nyakában lóg, a medállal együtt - ő figyel a részletekre. - De nézzük egy másik szempontból a halált, ne azt nézzük, hogy mi akarunk öngyilkosok lenni, hanem maga a halál érdekel minket. Akkor már teljesen más szemszögből lehet látni a dolgokat, nem igaz? Hiszen mindig itt van Önnel a koponyája. Lásson a sorok között, Mr. Wyard - hangja nem gúnyolódó egy pillanatra sem, csupán kedvesen magyaráz, és hoz fel példákat, hogy a fiú is megláthassa, talán mégsem volt mindenben igaza. Ettől függetlenül nagy fába vágta a fejszéjét, ha a fiút bármiről is megpróbálja meggyőzni. Makacssága határtalan.
És már Edre figyel, de a szófukarsága miatt rá nem igen tud reagálni.
- Szóval, Mr. Lyons, fele-fele arányban igazak Önre az állítások, ez már haladás - csillan meg vidáman a szeme. - Mondjon erről bővebben is valamit, mi az, ami igaz Önre? - nem hagyja, hogy a fiú kibújjon a válasz adás alól. Vacsoráig még bőven van idő, hogy mindegyik diákja megoldja a feladatot. A levelezés nem kerüli el a figyelmét, de egyelőre csendben marad, és figyel...
A kissé ronda kifejezési módra Hajnalra vet egy szigorúbb pillantást, és megköszörüli a torkát.
- Miss Darnay, megkérném, hogy az órámon kulturáltabban fejezze ki magát, nem kultiválom a ronda beszédet - főleg nem karának egyik diákjától. - De szeretném Öntől is megkérdezni, hogy mi történt, ami miatt így kifakadt, mivel értett, illetve nem értett egyet? - vonja fel a szemöldökét, és bár haragudnia kellene, megereszt egy halvány, biztató mosolyt. Nem, még mindig nem szabadulhat senki sem a feladat alól.
Konidikra néz lassan, és elégedetten bólint, hogy van még valaki, aki nem egy szóban fejezte ki magát.
- Mr. Longin, köszönöm, hogy megosztotta velünk a gondolatait, és azt, hogy mi lehet jellemző Önre a leírások által. A vadságot ettől függetlenül szerintem sokféleképpen lehet értelmezni. Nézze onnan, hogy melyik karba is került, és máris másképpen láthatja talán a dolgokat - bólint egyet, és már fordul is Sion felé.
Az előbbi megjegyzése egy pillanatra kibillentette egyensúlyából, de nem kell aggódni, ő mindig visszatereli a dolgokat a helyes medrükbe.
- Mr. Gavrail, köszönöm a bókot, de jobban örülnék, ha inkább beszélne az órámon, mintsem elakadjon a szava - kedves mosolyt viszonozza, de hangjában mintha lenne egy cseppnyi fegyelmezés. - Öntől sem hallottam, hogy milyen végeredményre jutott a feladattal kapcsolatban, csak Miss McDarell öltözködési stílusára hívta fel megjegyzésével mindenki figyelmét. Szóval, fiatalember, Önnek is a 7-es a születési száma. Láttam, hogy olvasás közben elmosolyodott. Mi szórakoztatta? - és tényleg kíváncsi, általában azon szoktak az emberek kiakadni, ami a leginkább jellemző rájuk, csak ezt szívesen tagadják.
Erik lelkesedése, és az, hogy szorgalmasan jegyzetel, mosolyt csal az arcára, egy olyan örömtelit, hogy valakit tényleg érdekel, amiről itt beszél. A kérdése meglepi, el is gondolkoztatja, és kis gondolkodás után lassan válaszolni kezd.
- Mr. Schattental, én úgy gondolom, hogy a számmisztika segít nekünk, földi halandóknak megérteni, hogy mi végre vagyunk itt, mi a feladatunk, amit úgy gondolom, hogy lelkekként még tudunk, mielőtt leszületünk. Így aztán a léleknek nem kellenek számítások, hiszen ő tudatában van minden feladatának, és annak, hogyan kell tovább fejlődnie. Szerintem csak akkor lehet képletet felírni, ha a lélek már földi porhüvelyt kapott, hiszen onnantól kezdve kapcsolódik az olyan földi dolgokhoz, mint idő és számok - finoman fogalmaz, nem tudni, hogy ilyetén felfogása vajon értő fülekre talál, vagy egyszerűen maszlagnak tekintik a mondatait. - De kérem, ha már ez volt a feladat, mesélje el nekem, hogy mi az, ami nem illett Önre a leírásban - az arca mégis ragyog, végre valaki, aki nem tagad, hanem bevallja emberi mivoltát, mindennel együtt.
Kumiko felé fordul, és őt is megajándékozza egy mosollyal, amiért a lány is beszélt magáról, illetve hasonlóságokról, tévedésekről.
- Köszönöm, Miss Midorikawa, hogy megosztotta velünk az eredményét, és örülök, hogy ilyen alaposan végig vette az egészet - bólint egyet, de pillantásában van most valami furcsa. Természetesen észrevette, hogy az elemzés egy része kimaradt, és nem is kell hangosan kimondani ahhoz, hogy tudja, a lány titkol valami nagyon fontosat. - Ne feledje, hogy Önnek mesterszám a születési száma, így a kettes csak másodlagosan igaz, vannak dolgok, amik a 11-ből, illetve a 29-ből fognak kiderülni - néz célzatosan a lányra, majd a többiekre. - Ez mindenkire vonatkozik, akinek összetett szám a születési száma, de ezt már elmondtam az óra elején - mosolyodik el feledékenységén a végére, majd Genevieve-re néz végül. Arcán még mindig kedves pillantással kezd beszélni.
- Miss McDarell, szerintem, ami nem megy, azt gyakorolni kell. Hiszen nincsen lehetetlen, csak tehetetlen ember, nem igaz? - kérdez vissza felvont szemöldökkel. - De Öntől nem hallottam egyetlen árva szót sem a feladatról, kérem, hogy jellemezze magát, mi igaz, és mi nem - őt sem engedi, hogy kihúzza magát a feladat alól.
- De a kérdése nagyon érdekes, kisasszony, és elvezet minket a következő feladathoz - meglepetten pillant rá, miközben elegánsan lecsusszan az asztalról, és már előtte járkálva magyarázni kezd.
- A születési számot megváltoztatni nem tudjuk, vagyis igen, de ettől függetlenül mindig az eredeti lesz ránk igaz, sajnálom - néz Genre, aztán folytatja is tovább. - De, a nevünket meg lehet változtatni, és gyakran azt használva megváltoztathatóak bizonyos dolgok. Mondok erre egy példát Önöknek. Engem hiába hívnak Dorothea McFarlane Bristownak, a középső nevemet szinte sohasem használom, így aztán a személyiségemet az első és az utolsó nevem hatja át, így ha kiszámolom a személyiségszámomat, ennek a kettő névnek az eredményét kell, hogy nézzem - tekintete végig söpör a diákokon, majd a táblához sétál.
- Ma a továbbiakban a személyiségszámról fogunk tanulni. Nézzük, mi az alapfogalom - pálcájával pöccint egyet, mire szép betűkkel a következő jelenik meg a táblán:

A személyiségszám a nevünkben szereplő mássalhangzók összegéből tevődik össze, mely rámutat külsőségeinkre, s arra, hogy milyennek lát minket a külvilág.


- A feladat nagyon egyszerű. A táblán még mindig fent van a püthagoraszi kulcsunk. Ennek a segítségével kiszámoljuk a nevünk mássalhangzóinak számait összeadva, hogy milyennek is láthatnak minket a számmisztika szerint az emberek. Ne feledjék, itt a névszámmal ellentétben, ahol ugye a velünk született tulajdonságainkat ismerhetjük meg, és nem változtathatjuk meg a nevünket, itt mindenképpen azt a nevet kell kiszámolni, amit a hétköznapi életben is használunk, minden egyes nap. Így hiába van három nevük, ha csak kettőt használnak, azzal a kettővel számoljanak - figyelmezteti a diákokat, aztán halványan elmosolyodik. - És most is kérek véleményt, hogy igaz e Önökre valami is, vagy csak szemfényvesztés az egész - igazán rugalmasan fogja fel a dolgokat, nem erőszakol semmit senkire. - A könyvüket nyissák ki a személyiségszámnál, ott megtalálhatják a leírásokat - ad ki még egy utasítást, mielőtt visszaülne előző helyére. Közben pöccint egyet még pálcájával utólag, és a kis bolygók eltűnnek egy szempillantás alatt, rájuk már nincsen szükség.
- Akinek van kedve hozzá, továbbra is kielemezhet engem, véleményt is mondhat, ma megengedett - cinkosan mosolyog, hátha most valaki magabiztosabban kihasználja a már előzőleg is felajánlott lehetőséget...
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeCsüt. Márc. 04 2010, 21:19

-Nem terveztem ilyesmi, Ed, hidd el. Az akkor jött, csípőből, ez van. Hülyeség, lazán kirázod a kisujjadból, ne szórakozz. Nem bonyolult, logikád van, menni fog az.

*Miután kissé fáziskéső így reggel, nem csoda, ha csak most jut el odáig, hogy Ednek válaszoljon. Nem felejt, csupán raktároz, aztán ha eljön az ideje, vagy rádöbben arra, valamit elmulasztott, akkor pótolja, mint most is. Dorothea válaszát érdeklődve hallgatja, még el is mosolyodik, mennyire lelkesen és türelmesen próbálja vele elhitetni, hogy van ebben a maszlagban igazság is. Ha nem lennének ennyien, még azt is megkockáztatná, hogy megjegyezze, ez aranyos volt.*

-Professzor, az lehet, hogy elszigetelve él, ezt nem vitatom, ám a számmisztika nagy divat a körükben is, ahogy az ezotéria is. Ez a kettő nem éppen mágikus tudomány, hogy esetleg kételkedjenek benne, hiszen elméletben kézzelfogható, mindenki számára elérhetőek a kulcsok, és a magyarázatok is. Tehát ha nem lenne ezernyi lehetőség arra, hogy rátaláljanak, akkor rábólintanék arra, igaza van. Ám nem titkolják ezt, csak amikor úgymond társaságban vannak, kisebb gondjuk is nagyobb annál, hogy erről beszéljenek. Higgye el, nekem például eszembe sem jutna számmisztikai konferenciát tartani bárkivel is. Akkor én is titkolom, hogy azért elolvasgatom, maximum jól szórakozom rajta?
Nem, nem vagyok társaság kedvelő ember, való igaz, nekem ez már itt tömeg például. Hogy többen odajönnek, az nem arra cáfolat véleményem szerint, hogy én akkor odavagyok a csoportosulásért. A zajba belefájdul a fejem például, és hogy nem küldök el senkit? Miért tenném? Majd ha okot adnak rá, akkor, egyébként pedig tiszteletlenség. Változhatok, ez tény, ám kétlem, hogy azt az útmutatást fogom követni, amit az elemzés takar.
Egy medálhoz ragaszkodás nem jelent gyűjtést, mi van akkor, ha ez a medál nekem fontos, mert kaptam, emlék? Ezzel az erővel akkor az összes lányt, akin ékszer található, kinevezhetjük 1-es születésnap számosnak teljes nyugalommal.
Továbbá, mindenkit érdekel a halál, vagy így, vagy úgy. Valaki morbidnak tartja, valaki gyönyörűnek, valaki retteg tőle. Francis itt van velem, igen, én azt mondom, hogy a halál csak egy kezdet. Ezért mondom azt is, hogy az egész számmisztika nem más, mint egy általánosítás, és vagy beletrafál, vagy nem. Ha utóbbi eset áll fenn, akkor pedig addig magyarázzák, amíg valami csak nem stimmel belőle, akárcsak Nostradamus jóslatainak többségébe.

*A mosoly tényleg meglepi, mindenre számított, arra viszont nem. Viszonzásul ő is megejt egyet, el kell ismernie, Dorothea tényleg mindent megtesz annak érdekében, hogy képes legyen hinni ebben. A baj inkább az ő csökönyösségével van, illetve azzal, hogy túlságosan is reálisan lát néha dolgokat, és nem fogad el néhol homályos megfogalmazásokat. Ez már az ő gondja, a sablonokra rábólint, és mosolyogva átlép rajtuk. Persze jöhetne a kérdés, akkor mi a frászkarikáért vette fel a tantárgyat? Jogos lenne, bár válasszal is rendelkezik erre az eshetőségre. Miért is ne tanulhatna arról is akár, amiről másként vélekedik? Érdekli mások véleménye, ennyi az egész. Bár az is igaz, hogy Dorothea idegei lehet, felmondják a szolgálatot.
Hallgatja a többieknek adott válaszokat is, néhol elmosolyodik, hiszen láthatóan többeknek gondja akadt azzal, elfogadják a leírtakat. Ha így haladnak, a végére sajnálni fogja a professzort, mert ha jól tippel, ilyen makacs társasággal még biztos nem volt dolga. A feladatra bólint, az nem vészes, így pillanatok alatt ki is számolja amit kell, és valljuk be, nem kell sokat bajlódnia vele.*

NL
5+3=8

WRD
5+9+4=18=9

8+9=17=1+7=8

-Az én személyiség számom a 8-as. Az Y-t nem vettem figyelembe, mert nálam az magánhangzóként szerepel, majd a szívszámnál teszem meg. Azt mondja, hogy a külvilág szerint reális és gyakorlatias vagyok, befolyásos. Utolsóval vitáznék, nem vagyok az, és az üzleti élet sem érdekel. Az az érdekes, hogy szerinte a többiek tarthatnak karrieristának, nos nem. Én magamat tartom annak, mert az vagyok. Viszont nem igazán érdekel mások véleménye, én saját magamnak akarok megfelelni, nem másnak. Hogy a kívülálló miként vélekedik rólam, a legkisebb mértékben sem foglalkoztat. Nem neki akarok teljesíteni, nem vágyom semmiféle büszkeségre. És ebben professzor, megint az a vicces, hogy az emberek többségére ugyancsak igaz, vagyis általános jellemző. Mindenki boldogulni akar, mindenki karrierről álmodik, amit a kedvenc területén futhat be. Az már a világunk romlottságát jellemzi, hogy esetlegesen az kerül előtérbe, mit gondolnak rólam a többiek?
Az pedig nem igaz, hogy fösvény vagyok, vagy hajlanék ilyesmire, a kockázat pedig… akkor minden auror ide tartozik például?

*Elgondolkodva elemez, néha ismét elmosolyodik, aranyosak ezek az analizáló leírások. Szívesen összegyűjtene néhány embert, akik teljesen más kategóriába esnek, és mégis van bennük olyan tulajdonság, amit itt írnak le. Ő már elemezte Dorotheát, a maga módján persze, inkább nem folytatná, ha már egyszer félig… majdhogynem beégett.*
Vissza az elejére Go down
Edward Lyons
Prefektus - Pugnax
Edward Lyons

Férfi Szűz Jelige : Az ördög elcseszett kisöccse
Hozzászólások : 682
Évfolyam : Első
Kor : 29

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimePént. Márc. 05 2010, 15:02

*Az óra anyagában kb ott tart: „egzotikus?” „milyen az az egzotikus gombolyag?” A papírra persze nem ezt firkantja vissza, hanem valami olyasmit, míg Dorthea és Noel a számmisztikán magán vitáznak, és hiszi, hogy a tanárnő egyáltalán nem veszi észre, hogy:*


Naná, ilyen egzotikusat és turbókitartót te még nem láttál! Nevezd inkább nagynak, NNG-nek. Nagyon Nagy Gombolyagnak!


*Tiszta hülye, mert ezt meg átdobja a lánynak (és azt sem tudja miről beszélnek) Nem véletlenül nem mondott magáról semmit, nem szívesen ontogatja, főleg idegenek előtt a privát tulajdonságairól alkotott nézeteit. Gyorsan maga elé mered, amikor Dorothea megszólítja és megpróbál ártatlan képet vágni, már csak bégetnie kéne, mert olyan, mint a ma született baba-bari. A kérésen kis szájelhúzást produkál, sőt meglehetősen halkan elemzi saját magát. Látszik rajta, hogy jobb belátása ellenére cselekszik és ő sokkal jobban örülne neki, ha csupa hülyeség állna a könyvben, de így, hogy a fele még igaz is rá…*
- Az első részét nem értem tanárnő… Mi az, hogy a másik három dátum valamelyikén látták meg a napvilágot, ismerniük kell a 11, 20 vagy 29 összetett számok karmikus rejtélyét? Én nem ismerem a karmikus rejtélyt, pedig 11.-én születtem. *Reméli, valami nagy kaliberű dologról van szó, mondjuk, hogy főmágus lesz a Mágusok Nemzetközi Szövetségénél.*
-A következő részt sem értem tanárnő, ami arról szól, hogy a kettes tulajdonságai nem mindig hatnak az emberre, mert az egész valami zodákus jegytől függ, ami ráadásul uralkodni szokott. Felettem nem uralkodik semmiféle zodákus, tessék elhinni. Ez valami megszállottaknak van kitalálva? Aztán vannak ezek a horoszkópos dolgok, hogy mikor erősödik meg a kettes szám hatása, ááá, szóval ez lesz a zodákus…csak ezt meg azért nem értem, mert a szűzre nem tér ki a könyv. Akkor most lehet rám nem is érvényes ez az egész… *Kissé elvörösödik, eltűnik az említett mű mögött.*
-Az első mondat *Folytatja jóval halkabban.*
- Szerintem nem érvényes rám. *Erkölcsös, becsületes, igazságos, nyílt…*
- De a következő igen, hogy alaptermészetem a nagyon alap, az vidám, de jellemzők a kedély változások, és hajlok a búskomorságra…
*Mivel jelenleg is depressziós, csak nem látszik rajta, ezen aprót bólint is. Az persze nincs a papíron, hogy mennyire képes eltakarni a valódi arcát, kimutatni az igazi érzéseit, nem mint valami színészfenomén játszani a szerepeit.*
- Azt írja, hogy nincs elég erős akaratom, hát higgye el tanárnő, hogy van, különben nem ülnék még mindig ebben a tet…úgy értem iskolapadban*Majdnem azt mondta tetves…*
- Ötletekben tobzódás, végtelen leleményesség is igaz. *Teszi hozzá, s itt van ez a rész a kiváló memóriáról, amire inkább nem tér ki, mert csak önmagát égetné.*
- A befolyásolható is, azt hiszem, meg a félszeg, de nem vagyok ingatag és romantikus, de képzelődő igen.
- A pénz, az nem tapad már hozzám, de ez azért igaz, mert tapadt, gazdag voltam, csak most már nem. Igaz, hogy képtelen vagyok elfogadni bármiféle segítséget, ez nagyon igaz és a művészi tehetség is. *Nem mondja milyen művészetekben jártas, meg, hogy a mivé válás a legnagyobb álma, meg, hogy mit csinál nagyon jól, olyan jól, hogy az kompenzálja minden ’apró” hibáját, vagy azt, hogy nem olyan penge a memóriája.*
- A negatív befolyásokebben az esetben lehet önző, megbízhatatlan, kicsinyes, szélsőséges, hazudozó, lusta. Nehéz helyzetbe kerülve az alkoholtól vagy a drogtól vár megoldást. Szóval ez igaz…de pont azokat a színeket keresem, amiket megtilt ez az izé…most képzeljen már el ezüst, vagy rémszínben...Olyan lennék, mint egy torta, ráadásul mellérendelt szerepről beszél, ami abszolút kizárt nálam!
*Most is abban van és szenved tőle. Ő megint az a vezető akar lenni, aki Mickey mellett volt. Nem csak a testvérét vesztette el, hanem a tulajdonképpeni lényegét is… Ő most a borsó a héja nélkül. Megköszörüli torkát, hogy visszanyerje hangját. Az ideggyengeség abszolút jellemző rá, de ez a gyomor dolog cáfolandó…ki is jelenti, hogy hülyeség, sosem volt még rendes gyomorrontása.*
-Nem szeretem a gyógynövényeket és ezeket az ételeket sem eszem meg! *Jelenti ki és egy nagy adag csokitortára gondol közben. Aztán jön a következő feladat. Most ő válik szkeptikussá…*

-Megint 11 jött ki, ami kettes, de ez a kettes egyáltalán nem igaz. Lehet, hogy Noelnek volt igaza… Oké, az első mondat igaz, néha nem tiszta, mit csinálok, de már megint jönnek azzal, hogy alkalmatlan vagyok vezetőnek, ami nem igaaaz! *Még egy ilyet olvas a jellemzésében feláll és kimegy. Most már a dühtől vörösödik el, nehogy már egy könyv mondja meg neki mennyire tökéltelen.*
-Nem vagyok megbízható. *Tényleg nem az, magára sem tud vigyázni…*
-Kiszámíthatatlan és irigy…igen. *Ezen nincs mit tagadni, mind a kettő színigaz, bár az alattomos talán kevésbé.**Ez nem tetszik neki, már a második elemzés kimondja, hogy nem lenne jó vezető. Legszívesebben széttépné azt a könyvet… Megpróbálja inkább a tanárnőt jellemezni, ha magával egyszerűen nem megy. Az elején még kissé remeg a hangja, de ahelyett, hogy levágná a könyvet az asztalra, azzal, hogy „szar”, mint amikor nem tetszik neki valami, elmélyed a más jellemzésében és valahol mélyen megfogadja, hogy csak röhögni fog rajta, nem felpankálni magát.*

-Csak tiszta és egyenes kommunikációval érhetem el a vágyott boldogságot… Na persze…

- Maga, tanárnő, szerintem…önfeláldozó, el tudom képzelni, hogy vallásos, tudom, hogy okos nő, spirituális, magára igazak ezek. Szerintem maga érzékeny és fogékony a misztikus dolgok iránt, empatikus is és elhiszem hogy van nagy képzelőereje. Igaz, hogy emberszerető, erkölcsös és segítőkész, különben nem ment volna tanárnak és nem lenne Kv sem. Nem az a nagyhangú néni tetszik lenni, inkább titokzatos és visszahúzódó, jótékony biztosan, talán egyszer kölcsönadhatna nekem egy kis pénzt, vagyis úgy értem együtt érző mások szenvedéseivel és fájdalmaival.
~Még jó, hogy az enyémeket nem tudja.~
-Szerintem maga hajlamos az elkülönülésre….és fél, hogy megzavarják a magányát és nagyon előkelő a modora, szívélyes is, egyéniség is, elhiszem, hogy romantikus és, hogy ennyire vallásos, mint itt leírja. A színeinek megfelelően öltözködik, olyan munkahelyen van, ahol kiélheti a figyelmességét és bölcsességét és szerintem magánál nem valósul meg a negatív hatás, mert nem tudom elképzelni a tanárnőt beszívva. Remélem az idegei is rendben vannak, és sok kelkáposztát eszik.
*Befejzi és végre elhallgat, inkább a többiekről hallgatja a dolgokat. Noelnek biccent egy félmosoly kíséretében és végül megjegyzi, hogy:*
-Különben rád igaz ez a névszámítási bigyó. *Legalábbis ő tényleg ilyennek látja.*
-Pontosan igaz a fösvénységet kivéve! *Futja gyorsan végig a szöveget.*
-Ha adsz nekem tudodmit, meg főleg…*teszi hozzá, kihagyhatatlan elemként.*


A hozzászólást Edward Lyons összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 07 2010, 19:02-kor.
Vissza az elejére Go down
Erik von Schattental
Diák - Extremus
Erik von Schattental

Férfi Bika Jelige : Jöjj sűrű éjszaka, s pokolfüstbe öltözz
Hozzászólások : 208
Évfolyam : Első
Kor : 30

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeSzomb. Márc. 06 2010, 04:18

*Erik azért nem egy ostoba ember, kifejezetten jó megfigyelőképessége van, és ha a tanárnő arcára valóban őszinte örömteli mosoly ül ki, akkor azt ő magában mindenképpen raktározza.
Egyrészt meg tudja állapítani, hogy a professzor tulajdonképpen valószínűleg elfogult saját szakmájával, ami így van rendjén, az ember szeresse csak azt, amit tanít. Ott már nagy bajok lennének, ha nem csak a diákok lázadoznának, hanem a tanerő is hülyeségnek tartaná a saját tantárgyát.
Másrészt érdeklődése úgy néz ki, hogy valóban szimpatikus a nőnek, s bár ezt Erik még teljesen fel sem fogta, ugyanakkor ő maga is elkezdett valamiféle vonzalmat táplálni a tananyag iránt.
Dorothea lélek-definícióját végighallgatja. Egy-két kulcsszót lebiggyeszt a „lélek képlete” címszó mellé, de ő nem egészen ilyenre számított. Azt hitte lesznek itt egyenletek, meg X-ek, Y-ok, amik helyére behelyettesít az ember valamit, és akkor kap egy lelket. Ennél sokkal filozofikusabb választ kapott, amihez ugyan tudna ellenérvekkel szolgálni, de egyik sem lenne túl meggyőző, hogy valódi építőjellegű vita alakuljon ki. Ráadásul érti a tanárnő válaszát, sőt azt is látja, hogy igen nehezen megválaszolható kérdést tett fel.
Biztos vannak itt erkölcsi gátak is, amik nem hagyják, hogy az etikus beszélgetés keretein belül a mesterséges lélek képletéről beszélgessenek.
Így inkább elfogadja Dorothea válaszát és bólint. Ha pedig nincs is a léleknek képlete, akkor majd ő megtalálja, legalábbis ebben a pillanatban nagyon így érzi.
Végül is teljesen mindegy, hogy a lélek mikor írható le számokkal, ha a leszületés után, vagy mondjuk a halál előtt, vagy akár testestől-lelkestől az egész egyénre van egy képlet, akkor akár le is másolható, ha pedig lemásolható, az azt jelenti, hogy lehet két tökéletesen ugyanolyan ember. Ha viszont ezt meg lehet tenni, akkor azt is, hogy az illető hibáit a másolatban kijavítani, tökéletesíteni, akkor a másolat lényegesen jobb lenne, mint a prototípus. Létre lehetne hozni a tökéletes –katonát, -politikust, -művészt, vagy akár a tökéletes embert is.
Elkezdi komolyan érdekelni ez a tantárgy, speciel nem az a része, amit most vesznek, bár nyílván ez az alapja mindennek, de az, amin elmélkedik sokkal érdekesebb számára.

Dorothea kérdésére a válasza pedig merő hazugság.
Jobbára szándékosan hazudik, ám van úgy, hogy az ember nem hajlandó saját hibáit elfogadni.
Ezért Erik egy teljesen más ember képét írja le, javarészt szemrebbenés nélküli, gátlástalan hazugságokkal, valamelyest pedig önhibáján kívül:
- Azt azért tudni kell, hogy a bikában születtem, tehát rám fokozottan igaz lehet ez az egész ami itt van. Lássuk csak…
*Szemével gyorsan végigfutja a sorokat, majd ujja megakad egy mondatnál.*
- … persze van olyan ami nem húzható rám szerintem, ilyen például az, hogy a magas pozíció számomra stresszel járna, ezt kétlem, soha nem volt még olyan, hogy bármi miatt is izgultam volna, az önkontroll, amit az első pár mondatban ír, így rám igaz lehet.
*Ez mondjuk igaz, bár igazán finoman fogalmazott.*
-Valóban nem szívesen mutatom ki a valós érzelmeimet, és valóban ez az oka.
*Hazugság. Nem azért nem mutatja ki érzéseit, mert nem szeretné, hanem mert egyszerűen nincsenek neki.*
-Valóban nem szeretem az agressziót, az én édesanyám is elég kegyetlenmódon halt meg, senkinek nem kívánom azt, amit én akkor átéltem.
*Hazugság-hazugság hátán. Erik nem utasítja el az agressziót, sőt, kifejezetten élvezi, kissé beteges, de ha úgy vesszük ez az egész emberiségben benne van már évezredek óta. Ha nem lenne, akkor a rómaiak soha nem hoztak volna létre olyan véres cirkuszokat, mint az amfiteátrumok. Másrészt az anyja nem erőszakosan halt, meg, halálos beteg volt és Erik otthon sem volt amikor a szülője kiszenvedett.*
-„kifelé mutatott bölcsessége, érettsége, önkontrollja és fegyelme ellenére szíve magányos és vágyakozó.” Ez részben igaz rám. De soha nem éreztem magam magányosnak.
*Ez egyszerűen azért van, mert nincs szüksége senkire.*
-Nem vagyok búskomor, csak akkor, amikor…
* Eddig szeme sem rebbent, amikor hazudott, egész életét hazugságban élte, lebukhat persze hogy hazudik, de egy teljesen átlagos ember érzésit tárja fel a professzor előtt. Erik úgy gondolja a nőnek nincs oka kételkedni abban, hogy ő, Erik von Schattental szavahihető ember.
Aki nem érez stresszhelyzetben semmi változást az úgy szedi össze a koholmányait, ahogy nem szégyelli.
Jön egy kis színészi közjáték, Oscar-esélyes:*
- Belegondolva tényleg szoktam magányos lenni, ekkor valóban érzek némi búskomorságot. Ez viszont azért van, mert valóban kevés barátom van, mint ahogyan ebből a leírásból is érződik egy ilyen tartalom.
*Blöfföl.*
-A középszerűség nem hinném hogy igaz rám. Úgy gondolom vezető személyiség is válhatna belőlem, de hogy galádságra adjam a fejem... Nem, ha bűnt követnék el nem bírnék elszámolni saját lelkiismeretemmel.
*Az eleje igaz, a vége kevésbé. Eriktől valóban nem áll távol a bűnözés, ez részben családi örökség, részben elméjének játékának köszönhető, részben hatalomvágyának tudható be.*
-A színekről, zenékről nem is tudom mit mondjak, ezeket kedvelem, mint láthatja most is feketében vagyok, az operát is szeretem, főleg Verdit és Puccinit és való igaz, hogy míg fiatalabb voltam elég sokat betegeskedtem.
*Most igazat mond. Reméli a válaszai kielégítők voltak.
Szinte mindenben „igaza volt” a könyvnek.

Személyiségszám:
Erik odalapoz a könyvben, ahova a professzor mondta. Először is végigfutja mindet, hadd legyen már némi fogalma a dolgokról.
Aztán egy lapra elkezdi leírogatni a következőket:
RKVNSCHTTTL
9+2+4+5+1+3+8+2+2+2+3=41 4+1=5

Újra elolvassa az ötöst, ami ha jól emlékezett, valami bolondos, és gyerekes dologról szólt:
5. A játékos és barátságos
~Aha, mégsem bolondos és gyerekes.~
*Tudatosítja magában a leírtakat, hűvös szemlélődő tekintettel ábrázatán nyugtázza, hogy ha ez igaz, akkor mások őt bizony rendesen félreismerik
Játékos vagy, sokat kalandozol, keresed az újdonságokat, s ha éppen úgy tetszik, akkor a mának és a pillanatoknak élsz. Társaságban könnyedén barátkozol, remekül szót értesz mindenkivel, legyen szó akár egy hajléktalanról vagy egy miniszterről. Téged kevés dolog foglalkoztat, épp ezért sokan felszínes embernek tartanak. Semmi sem köt le tartósan, állandóan valami újat kutatsz, amibe belekezdesz, rendszerint nem fejezed be, inkább ráhagyod másokra.
Negatív tulajdonságod, hogy vonzerőddel, egyéniségeddel kihasználhatod embertársaidat, beleértve a barátokat és rokonokat is. Ha az érdeked úgy szolgálja, nem kímélsz senkit.
Ha változtatni akarsz, akkor fel kell hagynod a könnyelműséggel, és kénytelen leszel mások érdekeit is figyelembe venni, nem csak a sajátodat, ha el akarsz érni valamit.
-Ez rám már kevésbé igaz, de mégis. Nos, a játékosság az nem nagyon illik hozzám, a pillanatnak élés viszont inkább, ugyanakkor nem feltétlenül nagy társaságban. Ha az, hogy mindenkivel szót értek azt jelenti, hogy széles a látóköröm akkor ez így van, bár ez inkább az objektív hozzáállás miatt van, sokszor magamat is inkább külső szemlélő módjára próbálom megfigyelni. Az megint nem annyira igaz, hogy amit elkezdek azt nem fejezem be, de volt már ilyenre is példa. A hibáimon pedig folyamatosan javítok.
*Ez jobbára viszonylag őszinte volt még Eriktől is, bár önmagát külső szemmel soha nem képzelte még el, az pedig hogy önmaga hibáját beismerje pedig szinte lehetetlen. Úgy sem fog megváltozni soha.*
Vissza az elejére Go down
Amelie Clarkson
Diák - Pugnax
Amelie Clarkson

nő Halak Jelige : Leterézanyuzott álmodozó - Keleti boszorkány
Hozzászólások : 1449
Évfolyam : Második
Kor : 33

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeKedd Ápr. 06 2010, 00:38

// Aki még nem írt hszt, kérem, hogy írjon, mert így nem igazán tudunk tovább haladni. Köszönöm. ^^ //
Vissza az elejére Go down
Midorikawa Kumiko
Prefektus - Extremus
Midorikawa Kumiko

nő Halak Jelige : Mérgezett Fekete-Fehér
Hozzászólások : 2161
Tantárgy(ak) : Átváltoztatástan tanársegéd
Évfolyam : Második
Kor : 32

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeKedd Ápr. 06 2010, 18:34

//*szégyenkezve és meghunyászkodva betolja az orrát* Elnézést Ms Bristow, tudom, hogy rám várnak, de kérem ne haragudjon, igyekszem pótolni! *user visszasiet a szakdolgozathoz, ami már majdnem kész, és ha végez első dolga lesz pótolni hiányait* ~holnap! mert ma befejezem a szakdolgozatot!~//

//Köszönöm a várakozást, szakdolgozat leadva, hétfőn kapom vissza még javításra, remélem nem lesz benne sok hiba, addig is írok Smile Nem lesz hosszú, ezért előre is elnézést kérek.//


*Igazán izgalmas az óra. Kár hogy láthatóan senki nem veszi komolyan és egyesek randizásra használják. Persze Kumikot teljesen hidegen hagyja mit csinálnak mások. Neki egy a fontos, hogy megtanulja az anyagot, levizsgázzon és minél előbb befejezze az iskolát, hogy elintézhesse egyéb teendőit.*
- Nem felejtettem el tanárnő, de elmondaná, hogy miért olyan érdekes ez? És hogy a 29 az miért különleges szám? Mert a 11-et azt értem, de 29-ről még nem hallottam, csak most az órán, Öntől.
*Igen őt érdekelné ez az óra... meg a kérdéseire a válasz... Az még nem is olyan nagy baj, hogy egyesek szkeptikusok. Ő sem igazán hisz az ilyen dolgokban de megcsinálja a feladatot, és ha többszörösen beigazolódnak a dolgok, akkor lehet tulajdonít neki majd némi jelentőséget. Edward kérdéseitől legszívesebben a fejét verné a padba.* ~Mit nem lehet ezen érteni?~ *Veti fel magának a kérdést de talán jobb lenne ha nem is foglalkozna vele. Edwardnak meg az lenne jobb, ha nem Genevievevel foglalkozna. De mindegy is. Ez nem az ő dolga. Erik beszámolója már sokkal érdekesebb. Van valami megfoghatatlan a srácban, ami miatt akaratlanul is odafigyel rá. A szavakat gondosan elraktározza, noha kételkedik abban, hogy Erik elhiszi amit mondd... Az egyáltalán nem illik bele abba a képe, amit Kumiko felállított magában a másikról. Nem mintha bármiről is el tudná dönteni Erikkel kapcsolatban, hogy jól gondolta-e. A magány említésére összehúzza a szemöldökét. Ebben lehet valami, de neki nem tűnt úgy, hogy Eriket ez bántaná. Kumikot bántotta. Régen, amikor kicsi volt. Aztán elfogadta és amióta itt tanul, azt kell elfogadnia, hogy nem lehet magányos. Hogy őszinte legyen az utóbbi nehezebben megy neki. Épp ezért nehezen hiszi, hogy Erik tényleg búskomor lenne. A galádság tagadása, pedig egyenesen röhejesen hangzik a fiútól. Őt például elég galádul átverte... És még mindig tisztán él benne a fiú csupaszsága, pedig erre az egyre nem akart emlékezni. A gondolatra, hogy a fiú nem galád, kuncogni támadna kedve, de csak egy kicsit rezzen meg a válla. Az emlék hatására, pedig enyhén elpirul, de ahogy előre hajtja a fejét, a haja jótékonyan eltakarja az arcát, amit persze eddig is csak a tanárnő láthatott.
Amint befejeződnek a pótlások és elhangzott az új feladat ő is nekikezd. Hamar le is írja és kiszámolja a személyiségszámát.*

MDRKWKMK

4+4+9+2+5+2+4+2=32

3+2=5

Szépen nyugodtan keresi ki a jellemzését, de már az 5-ös mellett álló szavaktól is ledöbben. A szemöldökét enyhén felhúzza, hátradől a széken és a könyvet felállítva olvassa el a bejegyzést.*


Idézet :
5. A játékos és barátságos

Játékos vagy, sokat kalandozol, keresed az újdonságokat, s ha éppen úgy tetszik, akkor a mának és a pillanatoknak élsz. Társaságban könnyedén barátkozol, remekül szót értesz mindenkivel, legyen szó akár egy hajléktalanról vagy egy miniszterről. Téged kevés dolog foglalkoztat, épp ezért sokan felszínes embernek tartanak. Semmi sem köt le tartósan, állandóan valami újat kutatsz, amibe belekezdesz, rendszerint nem fejezed be, inkább ráhagyod másokra.

Negatív tulajdonságod, hogy vonzerőddel, egyéniségeddel kihasználhatod embertársaidat, beleértve a barátokat és rokonokat is. Ha az érdeked úgy szolgálja, nem kímélsz senkit.

Ha változtatni akarsz, akkor fel kell hagynod a könnyelműséggel, és kénytelen leszel mások érdekeit is figyelembe venni, nem csak a sajátodat, ha el akarsz érni valamit.

~Elszámoltam valamit~ *Állapítja meg először mosolyogva, majd ellenőrzi a számításait. Ám azok hibátlannak bizonyulnak. Ismét elolvassa a könyvet és ezúttal meg kell állapítania, hogy bizony ezúttal a könyv téved.
Ismét meghallgatja a többieket, Noel megjegyzéseivel egészen egyet tud érteni, tényleg általánosságban is lehet használni ezeket. Nah de amit ő kapott?
Eriknél megint csak figyel, és ráismer az 5-ös számra. Ez talán még érdekes is lehetne, de erre most még gondolni sem szeretne... Inkább megvárja míg a kartársa befejezi, aztán ő is beszélni kezd.*
- Khm... Teljességgel kizárt, hogy ebből bármi is igaz legyen rám. Maximum az, hogy szót értek másokkal, feltéve, hogy ők szóba állnak velem. De nem szeretem az újdonságokat, a játékokat vagy a kalandokat. Nem vagyok barátkozós típus és igenis sok minden érdekel. És mellesleg soha semmit nem hagytam még félbe, és eszembe sem jutna másokra hagyni a dolgokat... ~kivéve persze, ha az nekem előnyt jelent...~ *Fűzi hozzá mellékesen, majd még mindig kicsit utálkozva folytatja* - És nem vettem még észre ezt a fajta vonzerőt... De majd mostantól figyelmesebb leszek...
*Itt be is fejezi, az egyetlen igaz rész, hogy a saját érdekeit előrébb tartja másokénál. No de ki nem? Meg aztán nem mindenben csak azokban a dolgokban, amiket fontosnak tart.*



1979. user nagypapájának halála és kedvesének születési éve
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitimeVas. Május 23 2010, 20:32

*Szerencsére nem mondott semmi rosszat. Magában megtörli a homlokát. De kívülről nem látszik semmi, ugyan olyan komolynak tűnik. Még akkor is álcába burkolózna, hogyha tudná, hogy a professzornő legilimentor, mivel itt nem csak ketten vannak, hanem van még pár diák is. És nem szeret senki előtt gyengeséget mutatni. Hátradől a székében, és onnan hallgatja tovább, hogy miket mondanak. Hamarosan megkapja a feladatot. Elkezdi lapozgatni a könyvet. Áthalad az eddig tanultakon, majd hirtelen fennakad a szeme a címen. Egy pergamenre firkantja a nevét, majd kihúzkodja belőle a magánhangzókat. Utána mindegyik alá odaírja, hogy melyik számnak felel meg, tehát eddig ez áll a papíron:
Konidik Longin
2 5 4 2 3 5 7 5
Majd gyorsan számolni kezd:
2+5+4+2+3+5+7+5= 33 3+3=6
*Ellenőrzi, hogy jól számolt-e. Mikor megbizonyosodik róla, hogy igen, kíváncsi tekintettel nézi meg a könyvet. Végül is igaz rá, amit ír. Bár olyan sokat nem szokott segíteni másokon, csak annyit, amennyit tud. //Very Happy// Mikor Kumiko befejezi a mondatot, ő szólal meg.*
- Szerintem nagy részt igaz rám az, ami a könyvben van. Bár nem tudom, hogy milyen szülő vagyok. Lehet, hogy türelmes vagyok, de ha rossz napom van, könnyen elszakad a cérna... Egyébként úgy gondolom igaz rám, bár nem teljes mértékbe, például szerintem majd a jövőbeli munkatársaimhoz nem leszek nagyon kedves, bár megteszem azt, ami tőlem telhető, ezáltal lehet hogy az leszek, és akkor igaz lesz rám.
*Kicsit furának tartja az egészet. Mert minden lehet rá igaz. De akkor is valamiért fura az egész, nem is tudja igazából azt, hogy miért, de akkor is annak tartja. Magában megvonja a vállát, és megint hátradől a székében, onnan hallgatva a többieket, illetve a professzornőt. Gyorsan letudta a kérdést, kezd tetszeni neki ez a számmisztika egyre jobban tetszeni, egyre több dolog igaz rá, ezért egyre többet akar megtudni erről a tantárgyról.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Számmisztika tanterem - Page 3 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 3 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Számmisztika tanterem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Tornerans Mágusképző Szakiskola :: Központi kastély :: Második emelet-


Free forum | ©phpBB | Free forum support | Visszaélés jelentése | Legfrissebb megbeszélés