Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tornerans Mágusképző Szakiskola

Tornerans Mágusképző Szakiskola :: http://torneransmagusk.atw.hu/
 
Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 75555681FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekKeresésFelvételizésBelépésRegisztráció

Megosztás | 
 

 Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 15:38

*Felcsillan a szeme, hogy nem ő az egyetlen londoni.*
-Én ott születtem Londonban, tehát már mondhatom, hogy jártam arra.*mosolyodik el.*-Magyarországon még nem jártam, egyedül Párizsban és Kanadában jártam. Én aranyvérű családból származok apám tanár anyám is az volt, még....*itt abba haggya a mondatát, mert nem szeretné folytatni..*
-Én golfozok, teniszezek, olvasok, úszok. És neked mik a hobbijaid? *kérdezi vissza Pugnaxos társát.*
-És hogy hívják a baglyodat? Akit te szabadon engedsz a szobádban? Amúgy nem veszélyes olyankor? Vagyis úgy értem, hogy nem visz el semmit?*kérdezi barátságosan kartársától.*
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 15:51

*Jessica tegnap valahogy kihagyta a japán konyhát, de ma úgy döntött, újra ellátogat a helyre, hiszen már csak pár napig lesz ott, és egyébként is, ismét társaságra vágyott és ez volt a legmegfelelőbb hely, legalábbis itt a múltkor jó kis csapat volt. Halványzölt, térd fölé érő, enyhén kivágott, tüll aljú ruhácskájában lépked a konyha irányába, haja feltűzve, lábán zöld selyemtopánka. Vállán egy szintén halványzöld tatyó. Mielőtt belépne, még körülnéz a szemetgyönöykördtető növényzeten. Mikor betoppan, tekintetét bent is körbevezeti a dolgokon, s megpillantja két ismerősét. Oda is tipeg hozzájuk, de éppen valami témájuk akad.*
- Sziasztok.*Csak köszön nekik, s inkább megáll a két fiú felett, elég nagy dilemmát jelent neki, hogy ki mellé vágódjon be, picit látszik is rajta, hiszen, hol egyik srácra pislog hol a másikra. Inkább megvárja, míg a mondandójuk végére érnek, talán addigra el tudja dönteni a dolgot.*
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 15:58

-Az én hobbijaim:olvasás , írás , kosarazás , úszás de csak társaságban-*húzza mosolyra a száját*
-A baglyom neve Luci.De csak Lucikának hívom.Nem veszélyes csak néha ellopja a kártyáimat.*Csak most veszi észre hogy egy új jövevény érkezett.*
-Szia ha nem tévedek Jessica!
-Nyugodtan ülj le Rufus mellé.-*neveti el magát Longin.*-Kérsz egy kis sushit nagyon finom.-*mondja a fiú és visszafordul az asztalhoz enni.*
.
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 16:13

-És miket szoktál írni? *kérdés után észreveszi Jessicát akivel tegnapelőtt beszélt.*
-Szia, Jessica! Ülj le mellém vagy Longin mellett is vagy hely, de mellém is ülhetsz! Ne félj nem harapok! Amúgy mi újság? Hogy vagy? Rég találkoztunk! Mi Longinnal mindig itt kezdjük a napunkat és van, hogy annyit beszélünk, hogy itt is fejezzük be, de veled még nem taliztunk itt tegnap. *a szóömlés után, egy kis csendet teremtett, majd folytatja a beszédjét.* -Kértek még egy kis sushit? Vagy egy kis süteményt? Amúgy Jessica már te készülsz a vizsgákra? És te Longin már felkészültél az órákra? *kérdezi kíváncsian.*
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 16:20

*Alighogy megérkezik a két fiú máris letámadja, azért erre nem igazán számított. Mivel Rufus mellett kapott helyet, így oda huppan mosolyogva mellé, majd vigyorog egy sort mikor úgy tűnik a fiúnak szómenése van.*
- Levegőt is vegyél néha.*Jegyzi meg vigyorogva, s sunyin néz rá, majd átpislog a másik oldalra.*
- Igazából kajálni jöttem, ti mit ajánlotok? végig kóstolatok már mindent gondolom, ha állandóan itt ücsörögtök.*Ezek után Rufusra néz, s próbál válaszolni a feltett kérdésekre.*
- Csak nem hiányoztam?*Ismét elvigyorodik.*- Egyébként nincsen semmi újság, tegnap azért nem jöttem le,mert egész nap az átváltoztatástan vizsgámra tanultam. Eléggé aggódok azon a téren, a varázsköröket nem nagyon tudom és ráadásul még undorodom is tőlük. Egyébként jól vagyok, ma már tanultam egy kis bűbájtant, de már teljesen lefáradtam. Muszáj volt kijönnöm levegőzni.*Próbál gyorsan és röviden válaszolni, mert már kezdi elfelejteni a feltett kérdéseket.*
- Szóval akkor szerintetek melyik finom? *Az összes kaja előtte terem, hogy a fiúk meg tudják mutogatni, mi a jó... szerintük.*
- A válaszaimból meg ugye kiderült, hogy igen, készülök rájuk. És te hogy haladsz?*Végre elhallgathat és mosolyogva, hol ide, hol oda pislogva várja a válaszokat.*
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 16:35

-Én történeteket szoktam írni.De inkább nem osztom meg veletek ha nem baj.
A legfinomabb amit ajánlani tudok az a sushi de nekem most mennem kell.
-Bocsássatok meg.Sziasztok!
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 17:03

-A legfinomabb ez a süti.*majd kezébe veszi és megeszi.*-De például ez a sushi is finom.*majd azt is megeszi. És hirtelen feláll Longin elköszön tőle.*
-Rendben! Szia, Longin! És majd holnap is találkozunk?*kérdezi kartársától, majd visszafordul Jessicához.*
-Hát a kedves kartársam itt hagyott minket. De amúgy azért mondtam, hogy hiányoltunk, mert te megszoktad kérdezni, hogy mit egyél és ezért nekem nem kell rendelnem, mert jól lakok a te kajádból.*nevet a lány felé.*
-Amúgy én jól haladok a vizsgákkal, a Gyógynövénytan már megvan.*válaszol a lány kérdésére.*
-Rajtad kívül még egy pillust se ismerek, hova tünt a házad? Mindenki a vizsgákra készül közületek?*kérdezi a lányt.*
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 17:13

*Jessica igen furán pislog a távozóra, hiszen, alighogy megérkezik a srác már menekül is, ráadásul még maga mellé se engedte leülni, de hát ez van, Mostantól már csak a mellette ülőre kell figyelnie.*
- Hát ez szuper.*Máris elvesz egy kistányért és tesz rá a sütiből, amit a fiú ajánlott neki, majd pakol mellé egy pár darab sushit, természetesen azzal kezdi. Pálca kézbe és csípés össze.*
- Szeretnél egy kicsit a homlokadra, vagy inkább kihagyod?*Vigyorog rá, s közben a szájába egyensúlyozza a sushit.*
- A házam? Az a nagy helyzet, hogy mostanság én sem találkozom velük, szóval fogalmam sincs. Tényleg eltűntek. Lehet én is el fogok tűnni...*Mondja aggódó hangon, majd természetesen elmosolyogja az egészet, hiszen egyáltalán nem gondolta komolyan.*
- Egyébként Longint nem nagyon ismerem... milyen fiú? Most is nagyon hirtelen távozott, talán nem vagyok neki szimpatikus?*Teszi fel a kérdéseit Rufusnak, a közben inkább átvált sütiüzemmódra.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 17:23

-Jajj, köszi nem kérek a sushi mutatványodból, inkább hozok neked kanalat és villát, csak ne ölj meg a sushiddal.*mosolyog a lányra, mert ő ezt csak viccnek szánta.*
-Nem tudom, miért gondolja azt minden lány, hogy ha elmegy egy fiú akkor ők a hibásak? Ha Longin nem kedvel téged, azt úgy is megmondaná, hisz ő is Pugnaxos. De inkább te azért aggódj, hogy el ne tünj, kár lenne érted.*mosolyog a lányra.*
-Amúgy kedves, jó fej srác Longin! És most mesélj magadról, nehogy szó érje a ház elejét, hogy kibeszéljük Longint a háta mögött.*mosolyog a lányra, majd bekap egy sushit.*
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 17:29

*Egy nagyot nevet a fiú mondatán, hiszen pontosan jól tudja ő is csak viccelődik.*
- Megölni semmikép... de egy kis Sushi jól nézne ki a homlokodon. Minden lány? Én csak egy lány vagyok és honnan tudhatnám, hogy megmondja-e nem ismerem... pont ezért kérdeztem milyen... egyébként meg ti is kibeszélhettetek, ahogy most mi őt. De szerintem ez nem kibeszélés, csak információ gyűjtés.*Egy mosollyal zárja le eme mondandóját.*
- El tudom képzelni mennyire, még a végén éhen halnál.*Egy újabb vigyor, majd kissé meglepetten néz a fiúra, sőőt majdnem ki is köpi a sütit, de mivel azt nem akarja, elkezd benne fulladozni, vagyis köhögni. Pár pillanatog köhög, közben kíván magának egy pohár teát, s gyorsan meg is issza. Könnyes szemmel néz a fiúra és elkezd röhögni.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 17:40

-Hát jobban szeretem, ha a számban van a kaja, a homlokommal nem tudok enni.*mosolyog a lányra.*
-De ha nincs itt és úgy beszélünk róla, akkor az kibeszélés.*mondja mosolyogva a lánynak közben bekap még egy sushit, majd a lány hirtelen fuldokolni kezd.*
-Ha, nem engem ölsz meg a sushival akkor saját magad.*majd mikor a lány végre lenyeli a falatot vele együtt nevet.*
-Olyan finom ez a sushi, hogy sírsz, hogy csak egy hétig eheted. Te sírsz, hogy már nem sokáig ehetsz belőle, mi meg fellélegzünk, hogy nem nyírsz ki vele.*nevet a lányra, ezt is csak viccnek szánta.*


//Fagyunk//


A hozzászólást Rufus Chamberlain összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Aug. 07 2009, 18:12-kor.
Vissza az elejére Go down
Dorothea Bristow
Karvezető - Pugnax
Dorothea Bristow

nő Bika Jelige : Néniiii ^^
Hozzászólások : 852
Tantárgy(ak) : Számmisztika, Mitológiák és Vallások tanár
Kor : 48

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 18:08

[ Thierry, Dorothea ]

- Értem - feleli mosolyogva. - Tényleg büszke lehetsz rá - nem, nem fog felnevetni a férfi büszkeségtől dagadó mellkasa láttán. Erősen tartja magát. Na jó, egy halk kuncogás még belefér.
*De teljességgel megérti a dolgot. Ő is büszke lehet pár diákjára, bár a portrék azt súgták meg neki, hogy mostanában többen is kilopóznak az éjszaka folyamán. De hát nyár van, ilyenkor a tanár szíve is lágyabb, legalábbis az övé az. Ez persze iskolakezdésnél meg fog változni. Remélhetőleg.*
- Igen hallottam róla - helyesel. - És én is büszke lehetek a diákomra - bólint egyet -, de meg kell hagyni, tényleg szarvashiba volt, amit ejtett - jelenik meg egy szórakozott mosoly az ajkán. - De hallottam, hogy a természete sem a legegyszerűbb, nem hiszem, hogy véletlen lenne, amiért a Pugnaxba került - igen, a szemében büszkeség villan. - De az már kevésbé nézhető jó szemmel, ha nem csak hibázik, de azt szemtelenül is teszi - ad igazat a férfinak. A költői kérdésre ajkába harap, és természetével ellentétben lassan kezd válaszolni.
- Nem minden gyerek egyforma. Van, amelyik bírja a hajtást, és azt, hogy egyre többet követelnek tőle, viszont vannak olyanok, akik szintén okosak, de a csendesebbik fajtából valók, akik lehet, hogy nem versenyképesek, de elbukni sem szabad hagyni őket. Hiszen azért vagyunk, hogy mindent átadjunk nekik, amit az évek folyamán megtapasztaltunk, megtanultunk - már rég általánosságban beszél, talán kicsit kampányol is a gyerekek mellett.
- De látod? Nem tudom, hogyan lesz belőlem így jó tanár, ha ennyire megértő vagyok velük. Foglalkozási ártalom, tudom, de azt sem szeretném, ha kihasználnának az órán - kezével zavartan játszik a damaszt szalvétával, majd felpillantva elmosolyodik. - De nem vonom kétségbe a büntetőmunka megítélésének helyességét, ha az kell, hogy a diák kicsit illemtudóbb legyen, akkor a szigor mindenképpen szükséges - igen, ez ő, próbál egyensúlyt találni a dolgok között, több-kevesebb sikerrel.
*Thierry reakcióját látva kicsit meglepődik, de arcán ezt most nem lehet látni. Nem lehet, hogy ennyire zavarba hozta volna... Igen, az évek folyamán mindig azt tette, amit akart, amikor és ahogyan akarta, de úgy látszik, hogy az előtte ülő férfinak fontosak az etikett szabályai, így kicsit visszafogja magát. Nem szeretne senkit sem elüldözni csak azért, mert kimondja a véleményét.
A férfi magyarázata érthetőnek és logikusnak tűnik, de ha volt benne kihívás, egy-két ügytől eltekintve, melyek sablonosak voltak, akkor miért hagyta ott az állását? Szívesen megkérdezné, de lehet, hogy akkor hamar vége szakadna a vacsorának, és különben is pont az előbb fogadta meg magának, hogy nem mond olyat, amivel kellemetlen helyzetbe hozhatja a férfit.*
- Tényleg az, engem is oda szántak eleinte, de én az iskolánál és a gyerekeknél maradtam - von vállat kecsesen, de a szimpla megjegyzésre érdeklődve felkapja a fejét.
- Nem gondoltam volna, hogy magántanuló voltál - böki ki meglepetten. - Én is az lettem volna, de már gyerekként is kiharcoltam magamnak azt, amit szerettem volna, így én bentlakásos iskolába jártam, hasonlóba, mint Tornerans - néz a kastély felé egy pillanatra. - Csak jó emlékeim maradtak mára, pedig diáknak sem voltam egyszerű eset - fő az őszinteség, mely úgy látszik, hogy könnyen jön ajkaira. A megállapítás hallatán szélesen elmosolyodik, majd kiegyenesedik, úgy mesél tovább.
- Nem is arra törekedtem, hogy izgalmas legyen, pedig arra sikeredett, hanem hogy szabad lehessek. Hogy járhassam a magam útját, tapasztalatokkal és ismeretekkel gazdagodjak, anélkül, hogy a négy fal közé zárnának, szigorú szabályok szerinti életvitelt erőltessenek rám - igen, ez ő, vagy legalábbis ő volt, lázadó fiatal nő, aki megteremti magának azt, amire szüksége van, és saját maga akarja irányítani az életét, nem hagyva, hogy abba bárki is beleszóljon.
- Igazán kedves, de azért hagyom, hogy te is szóhoz juss, bár mellettem ez nem igazán könnyű - mosolyog, de azt már nem meri hozzátenni, hogy csak akkor beszél ennyit, ha jó társasága van. Igen, megpróbál kevésbé nyílt lenni. Díjat nem kér érte, bár a virágot elfogadja.
*Szinte elégedetten csillog a szeme, miközben hallgatja a válaszát, látszott a férfin, hogy nem egyszerű mágusok, ne adj isten, varázstalanok a szülei.*
- Ismerős volt a név, de mertem volna megesküdni, hogy annak a bizonyos családnak a leszármazottja vagy - feleli ezen a téren őszintén meglepetten. Bár ha csak a tartását és modorát figyeli, rögtön erre a következtetésre kellett volna, hogy jusson.
*A kérdésre egyenlőre nem felel, hanem kezébe veszi az étlapot, és gyorsan átfutva azt kezd morfondírozni, hogy vajon mi az, ami ízlene innen a férfinak. Rövid tanakodás után a nyárs mellett dönt, mire az megjelenik a férfi előtt. Magának inkább makit rendel, de egy nagyobb tányérral, vegyesen, ami az asztal közepén jelenik meg, előtte pedig egy kisebb tálka benne szójaszósszal, pont olyannal, ami Thierry előtt is megjelenik.*
- Remélem nem haragszol, Yakitorit rendeltem neked, ami durva fordításban szúrt madarat jelent - pillant a kis nyársakra, amik a tányéron illatoznak. - Szigorú szabály szerint három csirke falatot és három póréhagymát szúrnak a nyársra, váltakozva, amit szójaszószba mártogatva érdemes elfogyasztani - a férfi vagy hajlandó megfogni a nyársat, és úgy enni, mint a japánok, vagy villával leszedi a falatokat, és úgy mártogatja bele a szószba.
- Én Sushit rendeltem, valami könnyebb jobban esik a leves után - magyarázza, majd a pálcikával pár darabot ügyesen átszed a tányérjára, majd a szójaszószba mártogatva megkóstolja az egyiket, majd halványan elmosolyodik. - Ilyenkor kimondottan hiányzik az ő életvitelük, az egészséges táplálkozásuk, de az a nagy nyüzsgés, ami náluk van, számomra hosszú távon kibírhatatlan volt - szeret bizonyos dolgokhoz megjegyzéseket fűzni, de ezt talán Thierry is észre vette már.
- Hogy a kérdésedre válaszoljak, igen, én is varázslócsaládban nőttem fel, ami nem tudom, hogy nekem áldás vagy átok volt - tétován pillant fel, miközben zavartan babrál, most a pálcikával. - Ne érts félre, imádom a mágiát, Merlinre, nem is hiszem, hogy tudnék nélküle élni - nevet fel vidáman. - De az aranyvérűek életvitele, a szabályai engem gúzsba kötöttek, ahelyett, hogy szárnyalni engedtek volna - magyarázza meg előbbi kijelentését. - De nem én vagyok az egyedüli, aki így éli meg a családi nyomást, vannak rokonok, akik költők vagy írók lettek, esetleg a mugli filmiparban helyezkedtek el, esetleg színházi színésznek álltak - most jegyezze meg, hogy ezeket a rokonokat imádja, és velük tartja leginkább a kapcsolatot? Nem mintha másokkal tudná, hiszen akik fontosak voltak valamennyire, már nincsenek. Tekintete mégis vidám, ahogyan szép lassan falatozza a sushit. Majd száját megtörölve fekteti vissza a szalvétát, s csak azután szólal meg.
- Téged mindig a bűbájtan érdekelt? - érdeklődik finoman, kíváncsi, hogy a férfi meddig feszegette a mágiáját.
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 19:08

[Kumiko, Killian]

*Killian csak vállat von, amikor Kumiko kérdőre vonja. Neki nem kell válaszolgatnia, vagy megmagyaráznia mit miért csinál, mindennek van oka, csak éppen nem fedheti fel. Most is azt érzi, ugyanazt, amit öt perce... Kumiko személyisége csodálatos, és sokkal többet jelent egyszerű beszélgetőtársnál, hiszen már barátok, ezen ugyan mi változtathatna? Még nem is mesélte el neki a nagy hírt, ami miatt egyáltalán egymásba botlottak.
Három nappal ezelőtt, az éjszaka közepén leszökött a könyvtárba, hogy kipróbálja, a körülbelül 4 tucatot számláló, varázsigéket, amivel a zárolt részleget fel lehet törni. Szokás szerint az utolsóval kezdte, hiszen az számított mindig a legjobban átgondoltnak, és lássatok csodát, működött. Csak egy apró pittyenés hallatszott, mintha kinyitott volna egy elektronikus zárat, majd a könyvek felé nyúlt, és ujjai végre megérinthették a szívét melengető zárolt iratokat. Volt ott minden, mi szem-szájnak ingere. Kezdve egészen az ártásoktól, a bonyolult bájitaltan főzetig, illetve a tanárok által kreált össze többi varázsigét tartalmazó, apró, picinyke füzetecskékig.
Hát ezért kereste Kumiko-t, ezért jött el a japán hétre, ezért nézett be, és ezért örült, amikor meglátta. Először nem akarta elmondani, félt, hogy ezzel elveszítenék egymást, pedig Kumiko... nagyon jó lelki társ. Ugyan Ő nem kitaszított, és ezt az élményt nem oszthatja meg vele, nem is akarja, de... Nagyban hasonlítanak a lelkük köré felhúzott falakkal.
Halkan köhint egyet, majd kezébe veszi a pálcikákat. *
- Nem szeretem azt a helyet, csupa önelégült ember jár oda... a múltkor az egyik srác, egy béna találós kérdéssel akarta tesztelni, hogy tényleg okos vagyok-e. Mondd, az embereknek nehéz elhinniük, hogy valaki kiemelkedő ebben? Én a tanárokat sem értem... mindegyik pikkel rám, vagyis... amelyik órájára bejártam eddig, és látod? Itt a lényeg! Be sem jártam, egyszer írtam egy dolgozatot, és rávágta, hogy másoltam. Mindenki... beszűkült. Komolyan, a varázslók sokkal kevesebb dolgot hisznek el, mint az emberek, pedig... éppen hogy a boszorkányság rejt annyi csodálatos titkot. Bárki leégetheti a fél tantermet, és ehelyett attól félnek, hogy túl okos vagyok? Ez nevetséges...
*Végre kiadta magából mi bántja. Beszéd közben végig Kumiko ujjperceit figyelte, persze feltűnés nélkül. Lehajtott fejjel egyébként sem lehet rájönni mit csinál. Hm, mindig ilyen marad, hiába próbálja titkolni, vagy elrejteni. Megnyílt, és bezárkózott még jobban. Van ilyen párhuzam? Kell lennie, ugyanis ez történik a mi kis Killian-ünkkel jelen pillanatban.
A kezébe veszi mindkét pálcát, és Kumiko tanácsát követve tökéletesen megfogja. Rápillant Kumiko technikájára, addig próbálgatja az agyában a lehetséges rontásokat, míg egyetlen, és első mozdulatával kifogástalanul nyúl a tészta felé, és szinte lepkeszárnyfinomsággal húz maga felé egy harapásnyi adagot. A szájába tömi, majd gondosan megrágjam, végül lenyeli. *
- Szóval...
*Nem tud mit mondani, Kumiko biztosan haragos a technika miatt. Mintha csak egy gép lenne Killian, és már bele is programozták volna a helyes használat minden apró mozzanatát. Nevetségesen jól működik az agya. *
- Az a helyzet, hogy remélem örömmel tölt el, amit mondok, ugyanis... - *lehalkítja a hangját* - Sikerült betörnöm a zárolt részlegre... három napja. Azért jöttem, hogy elmondjam, de ez a tészta... nagyon finom - *újabb adagot emel a szájához.*
Vissza az elejére Go down
Akane Achironu
Akane Achironu

nő Kos Jelige : XVIII. A Hold
Hozzászólások : 2752
Tantárgy(ak) : Átváltoztatástan tanár
Kor : 689

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 20:03

Ophelia Little írta:
(Augusztus ötödike, délután fél öt, konyha, Akane-sensei)

*Egy csinos boríték és benne levél várja a karvezető-helyettest, alatta valaki úgy fest, lustán egy átlátszó zacskót hagyott. A levél tartalma pedig nem más, mint:*


Drága úrnőm!

Bár újonc vagyok e téren,
Verset sem írtam még soha,
Azért hallgasson meg kérem,
És ne hagyja ily mostoha
Érzések közt vergődni a
Törött, sanyargó szívemet.
Hiszen megnyugvást kapnia
Nem lehet, gyógynövény, vegyszer
Erre a bajra mit sem ér,
Melynek oly édes gyötrelme
A legszebb álmommal felér.
-Lidércnyomás az összes ébren töltött perc,
-Melyet a társasága nélkül töltök el.

"Fitogtasson, kit csillaga
Kegyel", ki pedig egyszerű,
Az elvész kiáltott szava,
Hogy felnőve sémaszerű
Életet élve egyszer se
Gondoljon rosszra vagy szépre,
Csak arra, hogy holnap mi lesz,
Mit egyen reggel s ebédre -
Éljen egyedül, vagy férjnél,
Sémamunkától nem látja
Sémanapjainak végét,
Csak összefolynak, peregnek.
-Egy szó, mely valamiért akkor bentrekedt,
-Megöli a felnőttben a víg gyermeket.

Éjfélig néztem az eget.
A sátramból bár kizártak,
De szerencsére az eszem,
Csak önön járt, nem sajnáltam
Hát magam a zord hidegért.
E - jóllehet reménytelen -,
Szerelmes, ócska szerepért
Mégis boldogan szenvedtem,
S ragadtam tollat, formáltam
Szavakká, miket gondolok,
Hogy míg élek és létezek,
Hirdessék dicsed e sorok.
-De ha magának tartja, elmúlik a báj,
-És nem lesz más a kedvese, csak a halál.


...


Mindezzel csak azt szeretném
Kérni, ha megengedi, persze,
Hogy zacskót, mit mellékelék
Pockyval sürgősen tegye tele,
-Mert meghalok,
-Ha nem kaphatok.

Ophelia Little,
Pilluamuleto, Első évf."


Összevont szemöldökkel sandít a levélre, úgy olvassa érdeklődve. Néhol felvonja a szemöldökét, néhol meg felnevet, de láthatóan egészen elmélyülten olvasgatja bőszen. Nagyot szusszant, végül elgondolkodik egy kis időre fel-alá járkálva a konyhában.
Természetesen egy ilyen kígyó személy, mint ő, nem viszonozhatja ezt a versikét méltatlanul, büntetés nélkül. Szélesen elvigyorodik, s máris egy pergament és egy tollat keres, hogy aztán abba mélyülve távolodjon el a világtól jó pár percre. Végül elégedetten vigyorodik el szélesen, a zacskóba pakol pár doboz pockyval, meg mellé rak még egy kartonnyit, s a halomra végül egy levelet mellékel. Úgy van vele, hogyha a delikvens idáig elmerészkedett a levél lerakásáért, akkor el fog merészkedni a rakományért is. S mint aki jól végezte dolgát csapja össze kezeit, hogy aztán tovább adja ki a parancsokat a lusta diákoknak, és menjen a konyha tovább, ahogy annak lennie kell.
A papíron pedig ez áll:

"Jelentősen elgondolkoztatott ama döbbenetes tény,
vajh' förtelmesen ostoba, vagy bátor ez a lény?
Határozottan úgy gondolom, írása egy élmény,
gusztustalanull ott virít a szeretet rímei élén.

Biztosra veszem, hogy rossz helyen kopogtat,
Mikulás bácsi balra az első ajtón, ez a Mumus lakja.
Mikulás és Mumus, jól jegyezze meg eme szavakat,
nem mindegy kihez szól, ördög az, vagy angyal?

Magának, Aranyvirág, ma nagy volt a mázlija,
Akane senseit igen jó hangulatban találta.
Itt egy rakat Pocky vigye el, de gyorsan,
mindez azonban maradjon teljes titokban.

Ha netalán madárkám erről az esetről dalra fakadna,
akadjon a torkán, minden pelyhes tolla.

Akane Achironu,
Rém az ágyad alatt."
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 22:25

//Olvadunk ebben a nagy hőségben:D//

- Tökéletesen megértem, én is csak a számmal tudok elfogyasztani dolgokat, de azzal elég sokmindent.*Mosolyog ő is, s közben most még bólogat is.*
- Pasik.*Sóhajtva mondja, s közben legyint egyet.*
- Valakinek meg kell halni.*Jegyzi meg két kissebb köhintés között. Jót kacag a következő megjegyzéseken.*
- Azért ne örülj annyira, csak várd ki a jövő hetet.*Jegyzi meg vigyorogva, s letörli a leguruló könnycseppet az arcáról.*
- Erről jut eszembe, remélem finom kaják lesznek akkor is. Valószínű nem egyszer fogok ide lejutni egy kis "levegőért" két tanulás közt. Egyébként te mindent megeszel? Mert úgy látom ezek a különleges dolgok is igen bejönnek.*Eközben elvesz egy csokis sütit, vagyis reméli, hogy az van benne... majd eszegetni kezdi.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 22:56

-Pedig nem látszik meg rajtad, hogy sokat ennél*mosolyog a fuldoklást abba hagyó lányra.*
-Csajok*ő is legyint egyet a kezével, majd ismét felnevet.*-De, ha nagyon kíváncsi vagy a kartársamra akkor szívesen beszélek róla, bár még túl sok infót én se tudok róla, mert még csak pár nappal ezelőtt érkezett. *mosolyog a lányra, majd ismét bekap egy sushit és miután lenyelte folytatja beszédét.*
-Hát egyszer úgyis mind a ketten meghalunk, de az írtó cikki lenne, ha egy sushi ölne meg minket.*nevet fel, saját beszédje közben.*
-Szerintem a jövőhéten mi fogjuk csinálni, ezt a kajás cuccos izét.*gondolkozik el, meert lehet, hogy a jövő héten, de lehet, hogy két hét múlva fognak csak kajákat csinálni a sulinak.*
-És nem eszek meg mindent, mert a salátát meg a karfiolt nem szerettem, de az édesség a kedvencem. És te?
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 23:05

- Csak szeretem a különlegességeket, egyébként meg valószínű az úszás miatt nem látszik.*Már megint nevet egyet a fiún, mintha leutánozná.*
- Nana, azért csak vigyázat, mert mindjárt a homlokodra lövök.*Mondja nevetve.*
- Nem, annyira nem érdekel, inkább magadról mesélj, az jelen pillanatban jobban érdekel, és még akkor nem is foghatod rá, hogy kibeszélünk valakit.*Újabb mosoly, majd nagy kacagás, egész jól elvan Rufussal.*
- Hát igen, valamiben meg kell halni, de nem mindegy, hogy miben.*Futó pillantást vet körbe, majd visszanéz a srácra.*
- Attól mentsenek meg fentről, még a végén megmérgezel.*Nevet egyet.* Egyébként tényleg ti jöttök. De ugye te nem akarsz főzni?*Ezt lassan, tagoltan mondja el, jól megnyomva minden egyes szót, s komoly hangnemben, igen veszélyes pillantásokkal.*
- Csak vicceltem, ha megtanulsz valami görög ételt elkészíteni, akkor utána nem fogsz tőlem szabadulni.*Ismét vigyorog egy sort.*
- Én is édes szájú vagyok, de én szeretem a salátákat is és egyébként a görög salátát nagyon szeretem. Főleg a sajtot benne, remélem olyat is csináltok, bár ha nem, majd megkóstolok más ételeket is.*Folyamatosan mosolyog, hisz nincs oka nem így tenni.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 23:29

-Ja, tényleg te is szoktál úszni. Bocsi, csak a memóriám olyan mint egy 400 éves emberré*mosolyog a lányra.*
-Máskor páncélt kötök a homlokomra, hogy ne tudj bántani.*nevet fel az biztos, hogy Jessica jó társaság.*
-Én? Megmérgezni, dehogyis csak, ha az egyik ételen a te neved szerepel, akkor azt ne edd meg.*mosolyog a lányra, ezt is csak viccnek szánta.*
-Én még főzni se tudok, de a kedvedért megtanulok.*pislog a lányra.*
-A görög salét se szerettem. Ezért is inkább mesélek magamról na, szóval Rufusnak hívnak fehér bőrű londoni születésű vagyok, aranyvérű családban nőttem fel. London az egy gyönyörű város, ahol egy palota található, egy óriási óra és egy híres rendőrség, de főleg itt található egy szoknyás öreg néni, akit az egész ország, úgy hív, hogy a királynő, de mi csak óverdóznak becézünk. Hát röviden ennyit magamról. Most te mesélj! *mosolyog a lányra, igaz, hogy ő a királynőről egy jó nagy hülyeséget mondott, de ezt bizonyára a lány is tudja.*
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 23:44

- Jahh, tényleg...*Jegyzi meg gúnyosan, s közben nyelvet ölt, majd ismét elneveti magát.*
- Hátt... előfordul, hogy az ember bizonyos dolgokat elfelejt.*Jegyzi meg csak úgy mellékesen.*
- Akkor védve lesz a homlokod, nagy dolog, máshogy is tudlak bántani, ha akarlak.*Mondja sunyi mosolyogva, s máris picit közelebb hajol és hirtelen oldalba csípi a fiút, persze csak finoman. Ha eddig nem akkor most Rufus megérezhette finom virágillatát. Vissza is hajol a csípés után.*
- Hát, ha a nevem fog rajta szerepelni, akkor biztosan meg fogok lepődni, de megeszem, mi történhet? Maximum belehalok.*Kuncogás.*
- Szuper, akkor kezdheted is a tanulást.*Újabb mosoly.*
- Nem szereted a görög salátát? Hát pedig az nagyon finom, az olviabogyóról ne is beszéljünk. Imádom.*Figyelemmel hallgatja végig a mesét, amin egész jókat kuncog.*
- Hát ebből egész sokmindent tudtam magamtól is, de az öreg néni... na azért az kicsit túlzás.*Ismét nevet egyet, majd kicsit elkomolyodik.*
- Én bulgár vagyok, Silverben születtem, de nem ott nevelkedtem, a nénikémnél laktam, amíg nem kerültem ide.*Mondta el tömören a dolgokat, egy kis füllentéssel, mert jól tudjuk, nem a nénikéjétől jött ide, hanem egy idős nénitől, aki felnevelte, de nem akart belemenni ebbe az ügybe, ezt senkinek nem szándékozik elárulni. Legalábbis egyenlőre. Persze Rufus megbízhatónak tűnik, de nem akarja, hogy sajnálatot érezzen iránta a fiú, úgyhogy történetét inkább meghagyja máskorra.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimePént. Aug. 07 2009, 23:58

-Az lehet, hogy bizonyos dolgokat, de hogy mindent elfelejtsen, ahhoz már művészet kell.*mosolyog a lányra. Majd mikor közelebb megy hozzá a lány elsőre nem tudja mit akar, de mikor megcsípi őt picit feláll, de nevetve visszaül a lány mellé.*
-Ha, csak ennyi? *majd ő is közelebb megy beszéd partneréhez és megcsikizi Jessica oldalát, ha a lány csiklandós, akkor most elég nehezen bírja nevetés nélkül megállni.*
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Aug. 08 2009, 00:03

- Hát akkor gondolom egy igazi művész mellé ültem le pár órája.*Jegyzi meg mosolyogva.*
- Egyébként én általában akkor felejtek el dolgokat, mikor nem érdekel. De az lehetetlen, hogy téged semmi se érdekeljen. vagy mégis lehetséges?*Tűnődik el, majd a csikizésre óriási kacagásban tör ki és halkan sikítgat is. Igen, a fiúnak nagy szerencséje van, mert Jess igen csiklandós, ezért védekezni is alig képes, támadni meg aztán...*
- Ne, ne, ne, elég.*Nevetés közben alíg bírja kimondani a szavakat, de azért sikerül, lassan egyesével. Természetesen próbál szabadulni, de nem igazán sikerült neki, azután inkább tesz egy kisérletet a támadásra, de épphogycsak megérinti a fiú oldalát a nagy kacagásban.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Aug. 08 2009, 00:15

*Abba hagya a csiklandozást, miután a lány nem tudta meg támadni őt.*
-Amúgy válaszolva a kérdéseidre én szívesen megtanulnék főzni, csak tudod nincs tanító mesterem. És Bulgária az szép hely én csak egyszer jártam ott szüleimmel. És engem hiába érdekel, ha nem olyan helyre teszem el, akkor a memóriám automatikusan kitörli a fejemből. Amúgy jó illatod van.*mosolyog a lányra.*
-És te már jártál Londonban meglátogatni az öreg nénit? Néha szokott táncolni az utcán.*nevet fel, hisz ez már a hülyeségek tető foka.*
-Bocsika, csak tudod én egy kicsit hülye vagyok, de jó értelemben.*mosolyog a lányra.*
-És milyen a pillu ház? Jobb mint a pugnax? Őszintén elmondhatod én senkinek nem mondom el, meg amúgy is kikérdezné, hogy miről beszélgettünk? Max. csak Longin, de neki, úgy se mondom el azt amit titokba akarsz tartani. *egy biztató mosolyt küld a lány felé.*
Vissza az elejére Go down
Jessica Canly
Diák - Pilluamuleto
Jessica Canly

nő Halak Hozzászólások : 144
Évfolyam : Első
Kor : 34

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Aug. 08 2009, 00:23

- Itt a remek alkalom,úgyis ti csináljátok a görög hetet, szerintem, ha ügyes vagy elcsípheted pár étel készítését. Megigérem, utána én is főzök neked, ha mi leszünk a sorosak.*Újabb sunyi mosoly.*
- Igen, tényleg szép hely.*Mondja helyeslően, majd a kis hízelgésre picit elpirul.*
- Köszönöm.*Szerencsére most nem jött annyira zavarba, hogy ne tudjon megszólalni, legalábbis egyenlőre.*
- Az öreg nénit semmiképp.*Nevet.* Egyébként még nem jártam ott, de ha mennék se a nénit látogatnám meg, maximum akkor, ha te is ott táncolsz vele, valami csini udvari bolond öltözékben.*Na igen, Jessicát se nagyon kell félteni, ha hülyeségről van szó. Természetesen most is mosolyog, s néha el is kuncogja magát.*
- Te mondtad...*Mondja ismét nevetve.*
- Igazából fogalmam sincs, egyedül az Extremusba nem kerültem volna szivesen, persze gondolom érthető miért, de nem igazán ismerem se a karom diákjait, se a tiédet, szóval foggalmam nincs. Egyébként minden Pugnaxos ilyen kedves, vagy csak nekem volt szerencsém?*Ezt kivételesen teljesen komolyan gondolja, de azért itt is megejt egy finom kis mosolyt.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Aug. 08 2009, 01:00

-Ha nem csinálunk görög salit akkor majd neked külön csinálok egyet. Ha jó neked? *mosolyog a lányra.*
-Igen, én is ott szoktam vele táncolni, csak akkor ő van bohóc ruhában.*neveti el magát.*
-Az Extremusról nem tudok semmit, de nem egy túl kedves prefijük van. És még nem minden Pugnaxost ismerek, de am. igen. És minden Pillus ilyen vicces és kedves?*mosolyog a lányra.*
-Jajj, hoztam egy verset Londonból, ha megengeded akkor felolvasnám.*ha lány belemegy akkor felolvassa a verset amely egy kis lapra van írva.*
-Na, szóval olvasom, ha teccik, ha nem!*egy kis nyelv nyújtás és mosolygás után bele is kezd az olvasásba.*-Kedves Bubukám! Jajj, rossz levelet olvastam, bocsika egy kis áramszünetem van.*majd szégyenlősen belenyúl a másik zsebébe.*-Na, szóval akkor hupakama, jaluma szelem se vottá de zsúr.*picit jobban megnézi, hogy mit is olvass és a fejéhez kap.*-Rosszul tartom ezt a hülye levelet, bocsika, de így rakták a zsebembe.*nagy levegőt vesz és még egyszer neki fut.*
-Jó kedvet adj és semmi mást, Uram!
A többivel megbírkózom magam.
Akkor a többi nem is érdekel,
szerencse, balsors, kudarc vagy siker.
Hadd mosolyogjak gondon és bajon,
nem kell más, csak ez az egy oltalom,
még magányom kiváltsága se kell,
sorsot cserélek, bárhol, bárkivel,
ha jókedvemből, önként tehetem;
s fölszabadít újra a fegyelem,
ha értelmét tudom és vállalom,
s nem páncélzat, de szárny a vállamon.
S hogy a holnap se legyen csupa gond,
de kezdődő és folytatódó bolond
kaland, mi egyszer véget ér ugyan –
ahhoz is csak jókedvet adj, Uram.
*miután abba haggya a verset visszateszi a lapot a zsebébe, majd ismét a lányra nézz.*
-Na, hogy tetszett?


//Fagyunk//
Vissza az elejére Go down
Thierry de Montmorency
Karvezető - Pilluamuleto
Thierry de Montmorency

nő Mérleg Hozzászólások : 1651
Tantárgy(ak) : Bűbájtan, Mágusirodalom tanár
Kor : 43

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Aug. 08 2009, 11:09

[Dorothea és Thierry]

~Tudtam, hogy hallott róla~ jegyzi fel magának. Hisz itt mindenki tud mindent. Valószínűleg, már azt is tudják, hogy ma itt vacsorázik Dorotheával. Holnap vagy nem fogják békén hagyni, vagy pedig már olyan pletyka terjeng a portrék között, ami meglehetősen felháborító. igazából nem szereti a képeket. Feleslegesnek tartja, hogy csak úgy ficánkoljanak egy díszesen megművelt rámában. A fele vagy részeg a sok bortól, vagy eszik egyfolytában. Nem véletlen nincs egy portré sem a szobájában.
Dorothea, mintha valami pszichologiai elemzésbe kezd a diákokról, Thierry költői kérdésére válaszolva. Nos, Thierry számára minden diák egyforma. Lényegében. Aztán vannak, akiket jobban kell nevelni, és vannak, akiket kevésbé jobban, mert tudják maguktól is. Vannak, akikre nagyobb terhet kell rakni, mert elbírják, és vannak, akiket meg kell kímélni, mert nem. De amúgy minden diák egyforma. Néha egyformán idegesítő, néha egyformán szórakoztató.
Elmosolyodik a magyarázaton, majd pedig az utána következőkön. Dorothea minden bizonnyal egy nagyon kedves, és elnéző tanár lehet. Hát Thierry nem éppen híres, de azért úgy véli, még nem utálták ki.
- Nem szabad hagyni, hogy a fejünkre nőjenek. – fűzi hozzá eme apró mondatot, egy halvány mosoly kíséretében.
Thierry figyel a részletekre. Az apró mimikákra, a mozdulatokra. És igen, sok mindent észrevesz a Nőn is, de valahogy nem buknak ki azok a szavak, amiknek kellene. Bár lehet nem is baj, ha nem ront ajtóstul a házba, hisz ez „csak” egy vacsora.
- Szerintem jól tetted. Oda elég erős idegzet kell… - köhint egyet, amint kimondta a mondatot - … ezzel nem akarom azt mondani, hogy Neked nem az van, de nem gondolom, hogy a nőknek olyan jól állnának ezek a szakmák.
A helyzeten már javítani nem lehet. Thierrynek vannak némi begyöpösödött gondolatai nők feladatairól, mindamellett, hogy nagyon is tetszik neki, hogy van bennük kalandvágy. Igen, ez a kettősség elég sok mindenben megmutatkozik. Egyrészt szeretné levetkőzni a család által megörökölt tradiciókat, szabályokat. Másrészt, a szabályok arra valók, hogy megrendszerezzék az életet, hogy irányt adjanak, a hagyományok pedig arra, hogy fenntartsuk kultúránkat, hogy tovább vigyük, mait ránk hagytak. Nos, nehéz az élet, hogy mindig lavírozik, hol ide, hol oda. És igazából még mindig nem tudja, hogy mi is a jobb. Lehet olyan marad mint a családja, de lehet egyszer végre azért sikerül kitörnie a nemesi kötöttségből.
- Igazából csak most van fogalmam róla, hogy milyen egy bentlakásos iskola. Persze, tele van diákkal, és jó, és kaland. De ennyi. – mondja a Nőnek.
Amikor kisebb volt, mindig is szeretett volna iskolába járni, de nem tehette meg. Aztán szépen beletörődött, és a végén már valahol élvezte, hogy a legjobbak tanítják.
hallgatja a nőt, szívesen hallgatja. Annak ellenére, hogy ő nem nagyon szeret mesélni magáról, szívesen hallgatja, hogy mások meséljenek magukról. Elmosolydik, ahogyan szabadkozik a sok beszéld miatt, de egy mosollyal cska megrázza a fejét.
- Nem baj, szívesen hallgatlak! – „nyugtatja” meg.
Kicsit azért örül, hogy itt nem skatulyázzák be, és sokan nem ismerik a cslaádját. Ami természetesen nem baj, sőt egy igencsak jó pont.
- Pedig annak… - azért büszke családjára, így hangjában nincs semmi panasz szerűség, vagy éppen letargia.
A következő fogás pedig már ott is van előttük. Mint ahogyan már a levesnél történt, Thierry Dorotheára hagyatkozik az étel megválasztásában, mivel ő nem ismer semmit sem. Aztán valami szrányast kap, ami csak jó lehet, bár lehet a szószt mellőzni fogja, de az is lehet, hogy megkostólja.
- Ismerős… - fűzi hozzá. És akkor még nem is ismeri azt, mikor egy régmúltú aranyvérű család némi kultúrával, tradicióval, történelemmel a hátterében. Nos, nem éppen kellemes eset.
- De a szabályok azért jók. Sőt fontosak. Ha azok nem lennének, kész káosz lenne a földön. Szabályok nélkül élni… nem tudom elképzelni. – mondja a nőnek. A végén csak kibukik belőle. Persze, szeret ő önmaga lenni, szeret ő azt csinálni, amit akar, de vannak íratlan szabályai, amihez ragaszkodik.
- Nem kimondottan a bűbájtan. – válaszolja meg a kérdést. – Minden érdekelt, ami varázslás. Minden. Rengeteget tanítottak a különféle varázslatokra, az évek folyamán a könnyűektől a nehezekig igazán sok mindent megismerhettem. De mivel a pálcám leginkább a bűbájokhoz jó, így maradtam ennél, és ezeket igyekeztem fejleszteni. Persze, azért nem hanyagoltam sosem az egyéb varázslatokat, sőt, még tetszett is, hogy sokkal jobban kellett összpontosítanom, hogy azok is menjenek. A pálcám és én… mintha legjobb abrátok lennénk. – mondja a nőnek, a végére már el is neveti magát. Minden bizonnyal nem tartja épnek a kijelentés miatt. De a pálcájában még sosem kellett csalódnia.
- És Te? A mágia melyik ágát szereted?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)   Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig) - Page 4 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Japán konyha (reggel 10-től este 10-ig)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Tornerans Mágusképző Szakiskola :: Kalandok, programok :: Négy hét a világ körül :: Japán hét - Extremus-


Saját fórum a HungarianForum-on | ©phpBB | Free forum support | Visszaélés jelentése | Legfrissebb megbeszélés