Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tornerans Mágusképző Szakiskola

Tornerans Mágusképző Szakiskola :: http://torneransmagusk.atw.hu/
 
Taverna 75555681FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekKeresésFelvételizésBelépésRegisztráció

Megosztás | 
 

 Taverna

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Dorothea Bristow
Karvezető - Pugnax
Dorothea Bristow

nő Bika Jelige : Néniiii ^^
Hozzászólások : 852
Tantárgy(ak) : Számmisztika, Mitológiák és Vallások tanár
Kor : 49

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Taverna   Taverna Icon_minitimeVas. Aug. 09 2009, 02:04

Taverna Galinitaverna0052


A kastély amúgy is pompázatos parkjában bóklászva rátalálhatunk egy keskeny kis kövezett útra, melyet apró, fehér házak szegélyeznek. Illúzió, vagy sem, hagyományos fekete és szürke ruhába öltözött özvegyasszonyok és csúfolódó, szemtelenkedő utcagyerekek melledt haladhatunk el, miközben a terszon teregető fiatal asszony pattogós, vidám hangját sodorja fülünkbe a lágy szél. Elhagyva a pár házat megyünk tovább, ahol vadvirágokkal teleszórt széles mező és olajfaligetek között vezet utunk. Aki szemfüles, láthat egy-egy szamarat, amint boglárkát rágcsál az olajfák árnyékában. Újabb fehér kis házikók felbukkanása jelzi, hogy hamarosan célunkhoz érünk. A görögökre oly jellemző diszkrét tábla, rajta cikornyás betűkkel, hirdeti, hogy rábukkantunk a tavernára.
Íves, borostyánnal futtatott kapu hívogat minket, hogy térjünk be a barátságos, nyitott helyiségbe, ahol kedvünkre falatozhatunk, vagy csak leülhetünk meginni egy finom Frappét, a görögök kedvenc italát, vagyis a habos jegeskávét.
A diákokat és a tanárokat minden nap külön menüsor várja, abból rendelhetnek kedvükre. Az azon szereplő ételeken kívül mindig kérhetnek friss és aszalt gyümölcsöket, ahogyan jeges teát is, csak arra gondolni, hogy mit szeretnénk, s az asztalon terem. Kivéve a vasárnapot, amikor az egész héten szereplő ételek mindegyike közül választhatnak kedvükre, megkóstolva azokat is, amelyekről esetleg lemaradtak.
Egy bűbájnak köszönhetően a tizennyolc éven felüli diákok egy nap kétszer rendelhetnek maguknak egy pohár bort.
Már csak a gyönyörű kilátásért megéri ide látogatni, és a tenger finom illatáért, mely az ételekével keveredve meghozza mindenki étvágyát.
Reméljük, hogy az Amelie Clarkson és kuktáinak segítségével elkészített ételek mindenki tetszését elnyeri, és minden nap visszalátogatnak hozzánk!
Jó étvágyat mindenkinek!


Étlap

Hétfő:
  • Pita
  • Tzatziki - fokhagymával ízesített reszelt uborka joghurttal
  • Feta Saganaki - sült fetasajt
  • Kotosoupa - tejszínes csirkeleves
  • Koto Saganaki - tejszínes csirkemellfilé juhsajttal, paprikával, paradicsommal
  • Brizzola Arni - báránygerinc tepsis burgonyával
  • Souvlaki Garides - tisztított rákfarok nyárson, faszénen sütve - párolt zöldséggel
  • Imam Baildi - vegyes zöldséggel töltött padlizsán - fűszeres rízzsel
  • Mediterrán saláta - friss zöldsaláta, paradicsom, paprika és sárgarépa friss citromos-oliva öntettel, capri és olajbogyóval
  • Galactoboureko - tejjel főzött édes vaníliás gríz rétes lapok között - sziruppal

Kedd:
  • Pita
  • Melitzano - padlizsánkrém
  • Faki - lencseleves
  • Mousakas - cserépben sült padlizsán és burgonya darált hússal, besamel mártással
  • Souvlaki Kotopoulo - párolt csirkemellfilé nyárson, héjában sült burgonyával
  • Fileto Solomos - lazacfilé párolt zöldséggel
  • Nikos Tiri Saganaki - cserépben sült négyféle sajt tejszínnel, paprikával és hagymával
  • Horiatiki saláta - paradicsom, paprika, hagyma, uborka, olivabogyó és fetasajt - olivaolajjal és borecettel meglocsolva
  • Gliko tou Andreas - hideg fehércsoki-hab banánnal, meggyel forró csokiban

Szerda:
  • Pita
  • Dolmades - szőlőlevélbe csomagolt fűszeres rizs
  • Froutosoupa - hideg gyümölcsleves
  • Koto Saganaki - tejszínes csirkemellfilé juhsajttal, paprikával, paradicsommal
  • Gyros - nyársról vagdalt fűszeres húsfalatok tzatzikivel és pitával
  • Souvlaki Thalassini - garnélarák, lazac és tintahal nyársra tűzve - párolt zöldséggel
  • Kolokythakia Gemista - rizzsel töltött cukkini lágy mártással és burgonyával
  • Santorini Saláta - Horiatiki saláta tzatzikivel
  • Ambrózia torta - édes linzertészta, mézes-diós töltelékkel

Csütörtök:
  • Pita
  • Htipiti - friss csípős zöldpaprikával kevert fetasajt krém
  • Fasolada - bableves
  • Mousakas - cserépben sült padlizsán és burgonya darált hússal, besamel mártással
  • To Piato Tou Voskou - szűzérmébe tekert fetasajt faszénen sütve, tejszínes mártással és fűszeres rizzsel
  • Souvlaki Garides - tisztított rákfarok nyárson, faszénen sütve - párolt zöldséggel
  • Nikos Tiri Saganaki - cserépben sült négyféle sajt tejszínnel, paprikával és hagymával
  • Vlahiki saláta - friss zöldsaláta, paradicsom, joghurtos öntet, reszelt fetasajttal, capribogyóval
  • Bougatza - lágy vaníliás főzött krém rétes lapok között

Péntek:
  • Pita
  • Tzatziki - fokhagymával ízesített reszelt uborka joghurttal
  • Froutosoupa - hideg gyümölcsleves
  • Koto Saganaki - tejszínes csirkemellfilé juhsajttal, paprikával, paradicsommal
  • Souvlaki Hirini - nyársra tűzdelt pácolt sertéshús, héjában sült burgonyával
  • Fileto Solomos - lazacfilé párolt zöldséggel
  • Imam Baildi - vegyes zöldséggel töltött padlizsán - fűszeres rizzsel
  • Leonidas saláta - friss zöldsaláták, paradicsom, paprika és sárgarépa, citromos olivaöntettel, tetején capri - és olajbogyóval, pirított dióval és reszelt fetasajttal megszórva
  • Datolyás dió torta

Szombat:
  • Pita
  • Melitzano - padlizsánkrém
  • Kotosoupa - tejszínes csirkeleves
  • Mousakas - cserépben sült padlizsán és burgonya darált hússal, besamel mártással
  • Brizzola Arni - báránygerinc tepsis burgonyával
  • Souvlaki Garides - tisztított rákfarok nyárson, faszénen sütve - párolt zöldséggel
  • Kolokythakia Gemista - rizzsel töltött cukkini lágy mártással és burgonyával
  • Thalassini saláta - Friss zöldsaláták, paradicsom, simogató salátaöntettel, capri - és olajbogyóval, faszénen sült lazac csíkokkal, karavídisszel
  • Baklava - édes, diós sütemény szirupban

Vasárnap:
  • Pita
  • Melitzano - padlizsánkrém
  • Tzatziki - fokhagymával ízesített reszelt uborka joghurttal
  • Htipiti - friss csípős zöldpaprikával kevert fetasajt krém
  • Dolmades - szőlőlevélbe csomagolt fűszeres rizs
  • Feta Saganaki - sült fetasajt
  • Kotosoupa - tejszínes csirkeleves
  • Froutosoupa - hideg gyümölcsleves
  • Fasolada - bableves
  • Faki - lencseleves
  • Mousakas - cserépben sült padlizsán és burgonya darált hússal, besamel mártással
  • Koto Saganaki - tejszínes csirkemellfilé juhsajttal, paprikával, paradicsommal
  • Brizzola Arni - báránygerinc tepsis burgonyával
  • Souvlaki Kotopoulo - párolt csirkemellfilé nyárson, héjában sült burgonyával
  • Gyros - nyársról vagdalt fűszeres húsfalatok tzatzikivel és pitával
  • To Piato Tou Voskou - szűzérmébe tekert fetasajt faszénen sütve, tejszínes mártással és fűszeres rizzsel
  • Souvlaki Hirini - nyársra tűzdelt pácolt sertéshús, héjában sült burgonyával
  • Souvlaki Garides - tisztított rákfarok nyárson, faszénen sütve - párolt zöldséggel
  • Fileto Solomos - lazacfilé párolt zöldséggel
  • Souvlaki Thalassini - garnélarák, lazac és tintahal nyársra tűzve - párolt zöldséggel
  • Kolokythakia Gemista - rizzsel töltött cukkini lágy mártással és burgonyával
  • Imam Baildi - vegyes zöldséggel töltött padlizsán - fűszeres rizzsel
  • Nikos Tiri Saganaki - cserépben sült négyféle sajt tejszínnel, paprikával és hagymával
  • Mediterrán saláta - friss zöldsaláta, paradicsom, paprika és sárgarépa friss citromos-oliva öntettel, capri és olajbogyóval
  • Horiatiki saláta - paradicsom, paprika, hagyma, uborka, olivabogyó és fetasajt - olivaolajjal és borecettel meglocsolva
  • Santorini Saláta - Horiatiki saláta tzatzikivel
  • Vlahiki saláta - friss zöldsaláta, paradicsom, joghurtos öntet, reszelt fetasajttal, capribogyóval
  • Leonidas saláta - friss zöldsaláták, paradicsom, paprika és sárgarépa, citromos olivaöntettel, tetején capri - és olajbogyóval, pirított dióval és reszelt fetasajttal megszórva
  • Thalassini saláta - Friss zöldsaláták, paradicsom, simogató salátaöntettel, capri - és olajbogyóval, faszénen sült lazac csíkokkal, karavídisszel
  • Galactoboureko - tejjel főzött édes vaníliás gríz rétes lapok között - sziruppal
  • Gliko tou Andreas - hideg fehércsoki-hab banánnal, meggyel forró csokiban
  • Ambrózia torta - édes linzertészta, mézes-diós töltelékkel
  • Bougatza - lágy vaníliás főzött krém rétes lapok között
  • Datolyás dió torta
  • Baklava - édes, diós sütemény szirupban
  • Karamell torta tejszínhabbal és grillázzsal


Borlap

Naoussa Boutari - száraz vörösbor

Francia tölgyfahordóban érlelt vörösbor robosztus testtel, aszalt piros bogyós gyümölcsökre emlékeztető ízekkel, simogató tanninnal, karakteres utóízzel. Vörös húsok és öntetek mellé kiváló.

Nemea - száraz vörösbor

Mély, gránátvörös színű, napérlelte gyümölcsökre emlékeztető illatú vörösbor, kellemes savakkal, bársonyos tanninnal, fahéjra emlékeztető ízekkel. Vörös húsok és zsíros sajtok remek kísérője.

Savatiano - száraz fehérbor

Kellemes, gyümölcsös bor, banánra és citromvirágra emlékeztető ízekkel, szép savakkal, lágy testtel. Fehér húsú halak, baromfi és fehér szószos tészták kísérője lehet.

Retsina Boutari - száraz fehérbor

Tradicionális technológiával készült görög borkülönlegesség, fenyőgyanta illatokkal és ízekkel. Különleges élményt nyújt a szokatlan ízeket kedvelők számára. Aperitifként ajánljuk.

Rose Boutari - száraz rosébor

Intenzív gyümölcsös illatok és aromák, amik a friss cseresznyére emlékeztetnek. Friss, lágy karakterű bor, ami tésztákkal, rostonsült húsokkal és lágy sajtokkal kitűnő.

Imiglykos Nimnos - félédes fehérbor

INtenzív méz és hárs illatú fehérbor. Határozott savai szépen harmonizálnak intenzív cukortartalmával. Hidegen ajánlott fogyasztani saláták és előételek mellé.

Imiglykos Nemea - félédes vörösbor

Az érett málnára emlékeztető illatok és ízek összhangban vannak a bor kerek savaival és édességével. Pirosbogyós gyümölcsökből készült édességekhez ajánljuk.

Samos - muskotályos desszertbor

A muskotályszőlő gazdag aromája, testessége és olajossága jellemző erre a jó egyensúlyú alkoholban és savakban gazdag borra, amiben felfedezhető a karamell és a méz is.

Mavrodapne Of Patras - vörös desszertbor

Intenzív, komplex, dióra és szőlőtörkölyre emlékeztető, érlelt gazdag aromák. Különleges technológiával készített desszertbor. Édes, csokoládés, diós, kávés desszertek kitűnő kísérője.
Vissza az elejére Go down
Darnay Hajnal
Diák - Pugnax
Darnay Hajnal

nő Bika Jelige : Pukkancs, Gumilány, Angyalka, Csiszolatlan gyémánt
Hozzászólások : 410
Évfolyam : Első
Kor : 32

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeSzer. Aug. 12 2009, 01:36

[öhh hát na én igen, még zárás előtt érkezem hamizásra elég idővel előttem Very Happy]

" Ó ne, ne, ne! Hétfőn volt a bárány, oh mily' tragédia! Hát hogy fogok én így olyan bárányhusit enni, aminek már a gondolatára is összefut a nyál a számban? Hát fair ez az élettől? SZÉP?
Nem kell garnéla! Nem kell hal, se szépen tálalt nyuszieledel, nekem ragadozóknak járó étek jár! Húst elém, asszony, amíg szépen mondom! " - Tán nem kéne elragadtatnom magam. Enni jöttem, éjféli lakmározásra, hátsó fertájam növelése érdekében. Nagyobb popsin amúgy is könnyebb ülni, t'án még kényelmes is lenne.
Nagyon szép lenne, ha ezt komolyan gondolnám, de ehelyett csak a mardosó lelkiismeretemmel találkozhatok mondván: "Ilyenkor már nem kéne enni, Hajnikám!". Vagy ez az anyám hangja?!
Huhh. Higgadj. Nyugi van. Csak te vagy itt, meg én. Lelkiismeret vs. Hajni.
Persze, hogy én győzök!
Irány a taverna. Mertha az ember éhes, és ezt az embert Darnay Hajnalnak hívják, akkor keres, és miután keres, talál. A görög kis étterem meg amúgy is adja magát, ha már egyszer az én kezem nyoma is benne van ebben a hétben, illene részt is vennem rajta. Lépteim sietősek, térdig érő fehér szoknyám ide-oda libben. Tényleg ilyen lassan haladok, vagy olyan rohadt messze van az a kajálda?! Futni csak nem futhatok...
De az idő akkor is telik ha nagyon akarjuk, így én is eljutok perpillanati vágyamhoz. Ekkor találkozom a kinti táblával, amin a mai menü szerepel, és ekkor játszódik le szőke fejemben a fentebb már említett gondolatmenet.
Ha már idáig eljöttem, akkor se hagyhatom szegény nem messze időző szamarakat cserben. Még ma kell látniuk engem enni! Jöhet a keddi, jöhet a szerdai, nekem már oly' mindegy, csak rákot ne adjatok!
Lassan besétálok, körbeszimatolok, és gyűjtöm a nyált a számban (ki ugyanis nem köphetem). Lálálálá! Adjatok szalonnát, omne dignum leverendum laude. Hadd csináljunk rántottát, tótusz kápusz demizérum fórum domine. Lállálálálálá! ♪♫♪♫♫♪
Valahogy azért eltalálok a taverna egyik távolabb eső sarkába (talán mégse kéne látniuk a szamaraknak enni), és leülök az egyik kis asztalhoz. Társasághiányérzetem az évek során elhalt, így éppolyan vidám leszek, elkövetkezendő habzsolásom után, mint amikor még tele volt a pocim.
Akkor hát kezdődjék az étlap végigevése... Egy, kettő, három! Kést villát fel, Melitzanot az asztalomra! Hamm bekaplak!
... Nem volt semmi a villámon, a fogam csattan egyet, nem baj, lelkesedésem nem lohad! Pita! Pitára padlizsánkrémet, és fenét érdekli az evőeszköz, hamm-hamm-hamm.
Megvagy.
Nyami... Hmmm... Ízlelőbimbóim a harmadik pitánál feltárják előttem, hogy mit is eszem. Nem rossz, nem rossz, de talán még lesz jobb is az étlapon. Majd meglátom.
Vissza az elejére Go down
Anselmo Vasquez
Diák - Extremus
Anselmo Vasquez

Férfi Oroszlán Hozzászólások : 235
Évfolyam : Első
Kor : 32

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeSzer. Aug. 12 2009, 02:17

[ Hajnalom, nem tévesztetted el a napszakot? ^^ ]

*Dagadó izmokon feszülős póló, farmernadrág pont a csípő vonalánál, haj beállítva, napszemüveg az orron. Igen, napszemüveg. Sötét van? Kit érdekel! Éjszaka van? Lesz@rom. Nekem kell és kész.
Éhes vagyok, de ebben a rohadt sátorban nem hajlandók kaját hozni a manók. Azt sipítozzák, hogy minden héten késő estig nyitva van az adott hét étterme, menjek oda. Mondtam, rendben. Majd fenékbe rúgtam a kis engedetlent, aki pár métert repülve csapódott a sátor falának. Azért annyira szemét nem vagyok, hogy fának vágjam. Annyi becsület még maradt bennem.
Szemüvegem mögött kíváncsian nézelődök jobbra-balra, hogy a másik kar, puttonyosok, vagy kik, mit bűvöltek itt össze-vissza. Magamban megállapítom, hogy nem rossz, nem rossz, de előbb járnék egy mimóza csitrivel, minthogy ilyet kiejtsek a számon.
Apropó, mimóza csitri. Valaki ott a távolban nagyon siet. Vajon hová kapkodja azokat a formás virgácsokat? Csak nem? Ohó, lehet, hogy még bocsánatot is kell majd kérnem a manótól, mert nem hozott nekem kaját. Na jó, hülye poén volt. Inkább kivágnám a nyelvem. Bár, azt a női nem kimondottan sajnálná. Ebben biztos vagyok.
Nocsak, éhes lehet a kicsi lány, ha ennyire szalad, hogy egyem a húsát. Vagy azt csak kóstolgassam? Mi legyen az esti menü? Pipi?
Ajkamon magabiztos mosollyal lépek be a tavernába, csak intek a kicsi főnökasszonynak, ő ma nem érdekel. Engem csak ez az égi tünemény érdekel, akinek úgy tűnnek el a szájában a falatok, hogy azt öröm nézni.*
- Szép estét, kisasszony! - köszönök rá, fő az illedelmesség, anyuka is ezt tanította. - Ugye megengeded, hogy leüljek? - kérdezem, már csak az illendőség kedvéért is, de válaszát már nem várom meg, leülök a szemben lévő székre, miközben, megsúgom mindenkinek, nem a szemeit bámulom. Szép a kilátás.
- A nevem Anselmo Vasquez - mutatkozok be, mert hát ugye az illem, sőt, még kezet is nyújtok, fő a jó benyomás. És aki akarja, ezt nyugodtan félre értheti. Csak tessék.
- Látom, nem csak én éheztem meg ezen a kései órán - nicsak, még egy féloldalas mosoly is feltűnik az ajkaimon. Jó vagy, Vasquez fiam, csak így tovább. Átpörgetem az étlapot, aham, ez jó lesz. - Mousakas - mondom a tányéromnak, remélem, hogy így is jó, vagy hülyét csinálok magamból a lány előtt. Mondjuk, az sem lenne probléma, maximum őt is olyan helyzetbe hozom, hogy ne beszéljen erről az esetről. Szalvéta a jobb térdre, mert volt gyerekszobám, nem is akármilyen. - Jó étvágyat! - eh, vajon honnan jön ez a sok kedvesség? Biztos elkaptam valamit idefele jövet.
- Mondd csak, Égi tünemény, milyen ez az iskola? Tudsz róla mesélni? - valahogy el kell kezdenem a beszélgetést, és ha semleges témáról teszek fel kérdéseket, hamarabb megnyílik. A lányoknál mindig így megy. A naivabbak olyan könnyen manipulálhatóak. Még a szemüveget is leveszem, feltűnnek zöld szemeim, amikkel még kíváncsian is nézek rá. Na, mesélj, angyalom!
Vissza az elejére Go down
Darnay Hajnal
Diák - Pugnax
Darnay Hajnal

nő Bika Jelige : Pukkancs, Gumilány, Angyalka, Csiszolatlan gyémánt
Hozzászólások : 410
Évfolyam : Első
Kor : 32

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeSzer. Aug. 12 2009, 02:58

[nem tudom ki visel napszemüveget éjszaka Cool ]

Ízletesnél ízletesebb falatok tűnnek el a számban, és a tempómon is kezdek lassítani. Nem mintha hirtelen eszembe jutna, hogy mi az illem (korog a gyomrom, nem érdekel). Nagyobb hatással van az rám, hogy szinte látom magamat kívülről, ahogy egyre-másra tűnnek el a számban a padlizsánkrémmel gusztusosan megkent piták. Talán hús nélkül is elélnék...
... Úgy fél óráig. De a fél órám akkor még van a hús-szekcióig, és ez a kelleténél akár még többre is elég. Gondolataim ilyen háromszázhatvanfokos fordulatot tettek az elmúlt időben, így eléggé meglepő, hogy valaki mégis a társaságom kívánja. Méghozzá egy éjszaka napszemüveget hordó fiú. Ehh, hát mondhatom szépen vagyunk!
"Mit szeretnél, szivem egyetlen rózsaszála?" - Legszívesebben ezt kérdezném a fiútól mintegy köszönésképpen, de inkább elfelejtem. A jómodor valahol a lelkem mélyén még ott van, csak jól elrejtette magát. Köszönésre köszönés lenne a válasz, ha már egyszer volt olyan kedves ...ööö hogyishívják napszemüvegesfiú, ja(!) Anselmo, hogy bemutatkozott. De miután lenyelem a falatot, leteszem a pita aprócska maradékát, megtörlöm a kezeim, egyszerűen csak ennyit kérdezek:
- Élvezed a kilátást? - Mert a pólóm tényleg kivágott, de nyár van, az ég szerelmére! Pont az ilyen alakoknak kedvez úgy tűnik az ő nyári viselete. Kivágott piros póló. Csodás. Kézfogást ezután a viselkedés után már nem nagyon méltatja, inkább csak eltolom a fiú kezét. A köszönést azért viszonzom.
- Darnay Hajnal vagyok. - Az illendőség apró kis foszlánya csak pár pillanatra lobban fel. Anselmo viselkedése más esetben felkergetné az összes idegszálamat, de talán még valahol imponál is nekem, hogy ilyen nyomulós. Ez közel sem azt jelenti, hogy tetszik a viselkedése. Jó hogy nem egy óriás táblával mászkál magán, hogy: "Eddig egoista voltam, de most már tökéletes vagyok."
- Na de kérlek drága ismeretlen ismerős Anselmo, mégis milyen viselkedés ez? Hát engedtem én, hogy az asztalomhoz ülj? Most kéne hívnom a biztonságiakat, hogy pateroljanak át egy másik asztalhoz!
- ... De úgy látom már rendeltél, úgyhogy jobb híján neked is jó étvágyat. - Kényszervacsi egosráccal. Na nem baj, lehetne rosszabb is minden bizonnyal. Mondjuk, ha nem lenne vacsora. Szemem újra a tányéromra téved, és a következő fogást keresem az étlapon. Hmm.
- Souvlaki Kotopoulo fél adag. - Ahogy megjelenik előttem a húsos étel, érzem ahogy megnövekszik a nyáltermelésem. Ahh, hús. Egyelek meg!
Megeszlek.
Ilyen egyszerű.
Valami távoli hangként eljut hozzám újdonsült ismerősöm mondata is, de várjon csak a sorára, első a fenséges étel (jelen pillanatban), és másodikként jöhet az illetlenül idefurakodó nagy ego gazdája. Ujjacskáimmal megfogom a nyársat, és miután lehúztam szabad kézzel a húst róla, megtörlöm az ölembe terített szalvétámba. Aztán jöhet az oviból már jól megtanult evőeszköz használat, hússzeletelés, és elsüllyesztése a gyomrom felé vezető út kezdetén.
Miután végzek a fél adagom felével, felnézek Anselmora. Nem az esetem. Szegény, mekkorát fog égni! És én milyen jól fogom érezni magam! (Nem kellett volna evés közben megzavarni.)
- Suli? Hát ööö nem. Én nem jártam suliba mióta ide betettem a lábam. Nehéz így róla bármit is tudni. - Órára nem jártam, és a vizsga is kimarad idén, de akkor mit szeretne a fiú vajon tudni? Egyébként is mi vonzotta őt ide? Az elegánsnak óriási jóindulattal se nevezhető habzsolásom, esetleg a pólóm kivágása?
Erre magamtól is rájövök, minden bizonnyal a második. A modorom persze általában nem ilyen, és akármilyen nehéz is elhinni, általában igazán jó jegyekkel büszkélkedhetek, mindemellé kiváló illemmel.
Na mindezt most jól elrejtettem, különben nem tudok beszélgetést kerekíteni ebből a helyzetből. Nem mintha halálosan vágynék rá.
Vissza az elejére Go down
Anselmo Vasquez
Diák - Extremus
Anselmo Vasquez

Férfi Oroszlán Hozzászólások : 235
Évfolyam : Első
Kor : 32

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeSzer. Aug. 12 2009, 04:31

[ De nekem még ez is piszkosul jól áll... Cool ]

*Micsoda bánat és gyász, a kicsi virág nem örül nekem, pedig mindent megteszek, hogy elkápráztassam a modorommal. A társaságom fenomenális, a kinézetem pazar, a fogaim hófehérek, a mosolyom szívdöglesztő, az illatom után döglenek a csajok. Ez a kis pöttömke meg itt húzza a száját.
Jaaa, hogy az a baja, hogy megbámultam a khm...dekoltázsát. Édes istenem, add, hogy ne egy nebáncsvirággal ismerkedjek meg éppen.*
- Nem én pakoltam ki őket - most úgy tűnhet, hogy bunkó vagyok, és jól látja mindenki. Az vagyok. - És igen, tetszik a belátás - vigyor felvillant, izmokat befeszít, még mindig jó vagyok.
*Figyelem az összes reakcióját a szemüvegen keresztül. Csacsi lány... Csak azért, mert te nem látod az én szemeimet, ez nem jelenti azt, hogy én sem látom a tieidet. Nem kedvelsz engem, minő fájdalom. De okos emberek mondták még régen, hogy az ellentétek vonzzák egymást. Mi most olyan vagyunk, mint a nap és az éjszaka. Vagy, mint a hajnal és a sötétedés.... Mit mondott?*
- Gyönyörű név egy bűbájos boszorkánynak - ha már attól sík ideg a kicsike, hogy megbámulom a melleit, mit csinál, ha bókolni kezdek neki.
*Vidám vacsorának nézünk elébe. Engem legalábbis szórakoztat a lányka. Hajnal. Tényleg gyönyörű név, de ő úgy látszik, nem olyan, mint a reggeli harmatos hajnal kora tavasszal. Néda, ez jól hangzik. Te jó ég, ennyit sipákolni, csak mert leültem mellé... Örülne inkább, hogy a társaságommal feldobom egy kicsit az estéjét.*
- Bocsásd meg modortalanságomat, nem gondoltam volna, hogy zavarok - szép szavak,szép szavak, de most kicsi lány, neked tényleg ez kell?
*Ez a Mousakas finom, de valami még hiányzik hozzá. Óh, hogy lehetek ennyire feledékeny. Ez a lány még a hóembert is megkeveri, hát még engem!*
- Naoussa Boutari! - és voila, meg is jelenik előttem a pohár vörösbor, amibe jóízűen belekortyolok. Lehet, hogy a kisasszony is kérne? Hm..., most legyek vele szemét, amiért nem válaszol, hanem azt az édes, csöpp kis száját tömi?
- Van egy olyan érzésem, kedves Hajnal, hogy még nem jött el felnőtt korod khm...hajnala - nagyon kell röhögnöm -, szóval mit szólnál egy jeges teához? - és ni, gondolattal is működik a dolog, mert a kis mufurc előtt ott terem az ital. Jobb esetben száját húzogatva elfogadja. Rosszabb esetben a képembe önti, de akkor jajj neki.
*Az én ételem lassan fogy, nem eszem olyan gyorsan, mint az előttem ülő, mély csöndbe burkolózó kislány. Vagy nem is olyan csöndes? Nédani, meg fog szólalni! Vagy maradt volna inkább csendben? Nem szeretem, ha egy lány sokkal okosabbnak hiszi magát nálam. És azt sem, ha megpróbál vetekedni az én bunkóságommal, amit évek kemény hosszú munkája után alakítottam olyanra, amilyen most. Hátra dőlök a széken, a poharat a kezembe veszem, úgy kezdem forgatom benne a nedűt, hogy a sejtelmes illatát beszippantva pillanthassak a perem fölött a lányra. Lehet, hogy nem számít semmit, ahogyan szuggerálom, maximum kicsit zavarba hozom, vagy csak elérem, hogy feszengjen. Mindegy, hogy mit, csak reagáljon rá. Szórakoztat a kicsike. Kedvemre való.*
- Értem - még kegyesen bólintok is, szinte lepillantok rá. Megtehetem. Majd két méteres magasságom mellett Hajnalka eltörpül mellettem. - Én sem tudok sokkal többet az iskoláról, csak két napja vagyok itt. Még csak nem is egy rendes szobába, hanem egy sátorba szállásoltak el - és még csodálkozik, hogy legalább az ő nézegetésében kedvemet szeretném lelni?
*Ejj, ez a Hajnalka nem valami bőbeszédű egy kiscsibe, pedig én kimondottan szeretek beszélgetni étkezés közben. Lassan visszahajolok és befejezem a főételt, majd az étlapra rá sem pillantva, rendelek. Magamban. Fotografikus memóriámnak hála emlékszem az édesség nevére, és minek beszéljek, ha a kisasszony is hallgat?
Hm..., ez isteni. Ha a kicsilány mer enni az éjszaka közepén, akkor...*
- Ezt vétek lenne kihagyni, mennyei - az első normális mondatom, mióta találkoztam vele. Tudok ilyen is lenni, csak az egy kicsit unalmas. Na jó, nagyon.
- Ha nem tudod, hogy milyen az iskola, akkor ezek szerint még nem is találkoztál a kartársaiddal? - és ezért vagy ennyire kis antiszoc? Vannak kérdések, amiket inkább magamban teszek fel, az a jeges tea nem biztos, hogy jót tenne most nekem.
Vissza az elejére Go down
Darnay Hajnal
Diák - Pugnax
Darnay Hajnal

nő Bika Jelige : Pukkancs, Gumilány, Angyalka, Csiszolatlan gyémánt
Hozzászólások : 410
Évfolyam : Első
Kor : 32

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeSzer. Aug. 12 2009, 16:20

"Nem adom fel, míg egy darabban látsz. Nem adom fel, míg életben találsz. Nem adom fel, míg nem robbanok szét, míg akad egy kerék mit tovább vihetnék... Mi tovább forog még."

Na hát erre most mit mondjak? Lekenyerezett. Nem tudok mit válaszolni, a frappáns mondataim valahova jó messzire szaladtak előlem és most már csak szimplán ideges vagyok.
Mitől? Jó kérdés, mert ezt igazán nehéz lenne megfogalmazni. Talán egyszerre idegesít az a tény, hogy Anselmo kérdés nélkül ideült, bunkó módon nem veszi le a szemüvegét és csak ugyanilyen stílusban beszél velem, továbbiakban az, hogy játssza itt nekem a macsót, és mindemellett mégis van egy-két rendes szava is hozzám.
Esne bele a fene. Hol az élesre faragott nyelvem ilyenkor?
- Lennél oly szíves levenni a szemüveged? Lehet hogy nem tűnt fel, de éjszaka van. - Ahh. Megnyugtató. Még a helyemen vagyok. Legalább láthatom miszter Mindenrevan Válaszom szemét. A bók azért nem csúszik el a fülem mellett, és ez az, amire tényleg nem vagyok képes semmit válaszolni. Tovább matatok hirtelen jövő zavaromban a kajámban, mert elment az étvágyam. Érdekes. Talán a szervezetem is azt akarja, hogy itt hagyjam ezt a rámenős alakot?
Ha akarok tudok nevemhez méltóan is viselkedni. Számomra jelen pillanatban ez tűnik az egyetlen győzelemhez vezető útnak - mert legnagyobb meglepetésemre úgy tűnik szócsatában alulmaradtam. Ez közel sem azt jelenti, hogy máris feladom, stratégiát váltok.
Leteszem az evőeszközöket, eltüntetem magam elől az ételt. Utána hátradőlök a székemen, bájosan mosolyogva hátradobva a hajam közben. Na erre varrj gombot Anselmo!
Nem vagyok magas, mindössze 164 centi. Ha felállnék, akkor talán pár ujjnyival magasabb lehetnék ennél az égimeszelőnél, de ez nem illik bele jelenlegi pálfordulásomba. Most bűbájos és elragadó vagyok. Arcomról minden ellenszenvet letörlök, de ez közel sem jelenti azt, hogy nem dúl még mindig bennem a harag.
Harag? Ez nem harag. Inkább düh. Idegmegfeszítő düh.
De ezt egyetlen vonásomból se lehet leolvasni. Arcom minden aprócska izmát kontroll alatt tartom, úgyhogy sima, és nőies. Mivel a hajam már részlegesen se takarja dekoltázsomat (ami persze nem véletlen, én játszottam így), jól tudom a magasságból nyerhető látóviszonyokat. Ha zavar is, nem látszik rajtam. Gyorsan nyelvemmel leellenőrzöm, van-e a fogam között valami. Ebből persze kívülről semmi se látszik, mosolygásom egy csöppet se változik. Nincs semmi, úgyhogy nyomás!
Egy fogmutatós mosoly következik, és támadás (persze édes kis hangomat elővéve, nem hanyagul, mint előtte)!
- Drága Anselmo, tájékoztatnálak, hogy ihatnék bort, ha akarnék. De nem akarok, úgyhogy felettébb megtisztelsz a felajánlásoddal, a tea megfelel az ízléseimnek.
Szavaim esetleges gúnyos jellegét megpróbálom elfedtetni összes nőiességem elővételével. Nem ülök feljebb, nekem tökéletes ez a pozíció. Keresztbe teszem a "formás kis virgácsaim"-at, közben megbökve véletlenül a fiú lábát.
- Upsz, elnézést, nem direkt volt! - Persze gondolataimban a "nem" szócska kimarad, és emiatt újra vidám mosoly ül ki a számra. Ha ez nem hat, nem hathat semmi, és menekülnöm kell. Továbbra sincs ínyemre ez a túlzott elpicsásodás egy pillanat alatt - de a szent cél érdekében, azaz Anselmobót kiborítani tettre kész vagyok.
Mozdulatomat én magam kecsesnek érzem, amikor a teáspoharamért nyúlok, és magam elé emelem.
Áhh görögök! Szívószál, citrom a teában, gyümölcsdarabok felhúzva a szívószálra. Tisztában vagyok azzal, ha itt kézzel elkezdeném enni a gyümölcsöt, Anselmoból biztos kitörne valami, de abban nem vagyok biztos hogy én ezt tényleg szeretném. Ha le merészel támadni, egy kecses mozdulattal tökön rúgom az asztal alatt! Hahaha! Jajjj...
Nem bírom vigyorgásom visszatartani, és az asztalra is vissza kell tennem a poharam, hogy nevethessek egy sort. Pont arra lenne szükségem, hogy ő takarítsa fel a ruhámról a teát!
Muhahaha...!
Lassan higgadok, nevetésem is csillapul.
Na úgy tűnik ezt elszúrtam. De legalább jól érzem magam.
Vissza az elejére Go down
Anselmo Vasquez
Diák - Extremus
Anselmo Vasquez

Férfi Oroszlán Hozzászólások : 235
Évfolyam : Első
Kor : 32

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeSzer. Aug. 12 2009, 18:27

[ Jaj cica,eszem azt a csöpp kis szád, nélküled meg a mennyország is más! Ha ülök is a mennyben, te cicám csak üzenj be, érted ki ugrom cicám. ]

*Ha most nem éppen azt próbálnám kiélvezni, hogy zavarban van, biztosan felröhögtem volna már. Zavarban van a kicsike, istenem. Hát tényleg egy kis mimózával akadtam össze? Hogy tologatja az ételt, most vagy attól jött zavarba, hogy bókoltam, vagy attól, hogy tudok kedves is lenni, és ez még össze is zavarta a drága fejét...
Megérdemelte... Engem is megszédített és talán egy pillanatra kellemetlen helyzetbe is hozott, amikor berzenkedett a társaságom ellen. A felszólításra halkan felnevetek, borzongatóan, amitől a lányok vagy elalélnak vagy hát..., szaladnak bugyit cserélni. A napszemüveg az asztalon végzi, én pedig próbálom rabul ejteni a pillantásommal szép szemeit.*
- Hajnalom, ha nem láttam volna a viselkedésedet, arra gondolnék, hogy szinte elepedsz, hogy a szemembe nézhess - duruzsolom halkan, szinte érzem a győzelem ízét, mely biztos nem a borban volt elrejtve, aminek utolsó cseppje éppen most fogyott el.
*Az evőeszközök a tányérra kerülnek, még az evést is abba hagyja. Ha egy szerencsétlen flótás lennék, még azt is mondanám, hogy imádom a kislányt. Próbálkozik vajon valamivel, vagy esetleg megenyhül? Remélem, hogy inkább az előbbi, a nyálas dolgokhoz nincsen ingerenciám, bosszantanak. Utálom, na. Legyen harcias, eszes, cseles, de azért maradjon alul. Azt sem bánnám, ha konkrétan alattam lenne, de egyszer úgyis betöröm ezt a kis vadócot, végül is, van rá négy teljes évem. Ha meg nem jön össze, még mindig remek céltábla lesz a játékaimhoz.
És igen, valamibe kezd. Haját hátra dobja, melleire szép belátás nyílik. Felvonom a szemöldökömet és halkan felnevetek. Tudom, hogy játszik velem. De piszok jól csinálja. A szék karfájára könyökölök, jobb kezem ujjaival lassan végig simítok ajkaimon, majd ujjaimat összeérintve kis sátrat formázok, a mögül lesem minden mozdulatát.
Tudom, hogy nézek most ki. Pont, mint egy ragadozó, aki hagyja, hogy a vacsorája szemtelenül játsszon vele. A szemeim már biztos elsötétültek, és csillognak, a szívem kicsit gyorsabban ver, kinek ne lenne magasabb pulzus száma, amikor ilyen játékot űznek vele? És a drága minduntalan úgy ül, hogy a dekoltázsára essen a pillantásom. Miért is ne? A gömbölyded formákon bárki szívesen legeltetné a szemét, és ha elém még látványosan ki is pakolják, akkor hülye leszek nem kihasználni.
A mosolya valahogy mégis eljut hozzám, kérdőn pillantok rá, majd komolyan bólintok.*
- Legközelebb azt kapsz - beképzelt vagyok és magabiztos? Lehet, de ezzel is lehet imponálni. A nők szeretik a határozott és erős férfiakat. Én meg az vagyok.
*És még azok a csinos lábak is az én lábamat simítják végig. Véletlenül. Persze, elhiszem, olyan vagyok. Tündérvirág, megeszlek plusz egy desszertnek, ha ahhoz van kedvem.*
- Semmi baj, helyezkedj csak - na erre varrjál gombot, Hajnalom. Kedves vagyok, mert ezzel zavarba hozhatlak.
*Tetszik, amikor látom, hogy küzdesz az ellen, elfogadj tőlem egy bókot. Tetszik, hogy miattam próbálsz másképpen viselkedni. Tetszik, hogy játszol velem. Imádom. És azt is, hogy nem bírod már tartani magadat. Elégedetten eresztem ki az egy ideje benn tartott levegőt, majd felegyenesedve közelebb hajolok hozzá az asztalon keresztül.*
- Okos lánynak tűnsz, Hajnalom, biztosan ismered azt a mondást, hogy ne játssz a tűzzel, különben megégeted magad - hangom játékos, mint ahogyan szemeim is vidáman csillognak, ebben biztos vagyok. - Játssz velem kedvedre, ha éppen úgy érzed, hogy átmész nagylányba, de utána a következményekkel is számolnod kell - kacsintok rá, ha már nyíltan bolondoztál velem, megérdemled, hogy nyílt szavakkal bombázzalak. Talán még el is tudnál pirulni. Ha más nem, akkor a méregtől.
*Hirtelen ötlettől vezérelve lecsippentem az egyik kis gyümölcsöt a szívószálról, és gyorsan a szájába dugom, és elhajolva tőle dőlök vissza a székembe, lenyalva ujjaimról az édes cseppeket. Használhattam volna szalvétát is, de az nem lenne rá hatással. Erre viszont reagálnia kell.*
- Rágjad, Angyalom-Hajnalom, szép virágom, a gyümölcsben sok a vitamin és a bőrt is szépíti - halkan felnevetek, de közben tényleg tartok attól, hogy az a jeges tea az arcomon fog kikötni. Vagy a kicsi lány felveszi velem a harcot, és belemegy egy könnyed nyáresti játékba.
*Ó Hajnalom, veled tölteni minden percet élvezet, add hát kezembe két kezed. Repülj velem hipogriff hátán, megeszlek kis házi sárkány...*
Vissza az elejére Go down
Darnay Hajnal
Diák - Pugnax
Darnay Hajnal

nő Bika Jelige : Pukkancs, Gumilány, Angyalka, Csiszolatlan gyémánt
Hozzászólások : 410
Évfolyam : Első
Kor : 32

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeSzer. Aug. 12 2009, 19:22

[Ez már pöppet túl sok cica XD ]

Összehúzom a szemöldököm. Ez mit sem változtat bájos arcberendezésemen. Gyaníthatja, hogy nem változtam meg egycsapásra a jelenlététől, és nem lettem teljesen más, mint eddig, az nem zavar. A végső cél a fontos.
- Nem vagyok a Hajnalod. - Nem hat rám a nevetése. Azt hiszi, látom a zöld szemeiben, de nagyon rosszul hiszi. Mást is gondolhat, maximum kipüfölöm belőle a létezéséhez szükséges oxigénmennyiséget a kellő pillanatban. Nem fog összejönni Anselmo, előre mondanám... Próbálkozz csak nyugodtan, alul maradsz.
Ráadásul olyan naív! Ha szép gömbölyded formák mellé elhintek egy kis hazugságot, máris beveszi. Még hogy nagykorú vagyok! Időm mint a tenger addig, és amúgy se szeretem a bort. De nem válaszolok neki, hagy higgyen csak azt, amit akar. Egyszer talán rájön, hogy végig én vezettem a társalgás folyamán, még akkor is, amikor úgy tűnt, alul maradok. Még akkor is, amikor nem sikerültek a dolgok.
Például a lábas trükk. Hát nem hat erre az emberre a nőiesség? Hol a zavar, hol van legalább egy aprócska pír? Persze a szeme csillog, kis árulkodó zöldségek. Hogy fulladna bele az egy csepp borába! Hogy tűnne el a föld alatt! De most már tényleg ideges leszek. Az arcomba ténylegesen felszökik a pír, szemem pedig vadul csillog nekem is - érzem. De a mosoly még mindig ott lebeg az ajkaim körül, habár így kicsit talán gonoszkásabb.
- Azt hiszed nem számolok a következményekkel? Csak nem úgy, ahogy te gondolod. - Összehúzom a szemem, halkabban beszélek. Ha gyerekesebb lennék, még nyelvet is öltenék rá. Meg is fordul a fejemben, de gondolkozni nincs időm, egy ananász landol a számban.
Ha eddig ideges voltam, akkor ez most mi? Felrobbanhatok egyáltalán a dühtől? Megölöm ezt a bestiát! Ezt az egoista barmot!
Nem. Nem éri meg. Arcomba több pír szökik, de szemem csillogását kontrollálom, akármennyire nehezemre is esik. Csak az önelégült képed törölné le valaki az arcodról! És igen, én leszek az, aki le fogja törölni róla. Másra jelen esetben nem számíthatok. Úgyhogy van pár tizedmásodpercem gondolkodásra.
Előredőlök a székemben, direkt úgy rágom el azt az egy darab ananászdarabot, hogy a hülye gyerek velem szemben le se tudja venni rólam a szemét. Akkor se, ha akarná. Utána még a mutatóujjam is megnyalom, aztán hátradőlök.
Azt hiszi végeztem? Azt. Bizonyosan megnyugszik, hogy így reagáltam, de annyira nem ismer! Annyira nem tudja ki vagyok, honnan jöttem és nem hagyom magam csak így legyőzni és megalázni! Mert ez a szememben az is lehetett volna, ha másképp reagálok. Nem lehet rossz időben kiborulni, mert csak röhögés tárgya leszek.
- Remélem nem baj, ha kérek még egy salátát? - Bájos vagyok még mindig. Arcomon lévő pír még mindig árulkodik, de nem érdekel - ezt a gyümölcsös "játéknak" is be lehet tudni.
Még hogy jeges tea! Komolyan azt hiszi, olyan kíméletes leszek vele? Szemem előtt ott lebeg a Horiatiki saláta, ami pillanatokon belül meg is jelenik előttem az asztalon. Nyugodt vagyok. Aranyos, szép és kedves. Stílusosan kell a földig tiporni, különben semmit se ér...
Kicsippentek a tálamból egy olívabogyót, egy ujjal a számba pöckölöm (a találat még számomra is meglepetés). Közben nem veszem le a szemem Anselmoról, sőt még rá is mosolygok. Azt akarom, hogy sokszoros gyorsasággal pumpálja a szíve a vérét, amikor letörlöm a vigyort az arcáról! Ehhez kell neki az a hit, hogy legyőzött. Ennyit én is tudok. Úgyhogy mosolygok, kedvesen, negédesen.
...Majd egy hirtelen mozdulattal a fiú arcába dobom az olajos-paradicsomos-paprikás salátát. A tál azért sok lenne, az marad a kezemben, majd szépen leteszem az asztalra. Széles vigyor ül ki az arcomra - a győztes mosoly, a gonoszkás mosoly, a vidám mosoly, a bájos mosoly: mind együtt. Felállok, leporolom szoknyámról a morzsákat. Csak ráérősen. Csak nyugisan. Bennem viszont tombol a düh és a vidámság vegyes keveréke. Az ember azt hihetné, hogy már végeztem, de engem még mindig nem lehet ennyivel megúszni! Nem lehet így húzni az én agyamat megtorlás nélkül! Odamegyek Anselmohoz, még mindig angyalokat megszégyenítően mosolyogva, és lecsippentek róla egy darab paradicsomot. Eltüntetem a "csöpp kis szám"ban Ott állok mellette, és tényleg alig vagyok nála magasabb még így is - rémes. Kisebbség érzetem is lehetne, ha nem folyna olaj az égimeszelőn. Az asztalon maradt teámért nyúlok, ráérősen a kezembe veszem, és először állva eltávolítom róla a maradék gyümölcs darabokat. Aztán a szívószálon keresztül iszom pár kortyot a teából. Olyan az egész helyzet, mintha ennyi lett volna, és most már mehetnénk békességben. Így amikor a fiú már azt hihetné, hogy lenyugodtam, ennyi volt, a kezemben lévő tea tartalmát is a fejére öntöm. Egyből utána hátrálok két lépést. Nem kapsz el törpapa, muhaha!
- További kellemes szép estét! - Mondom nekem csak azért is csilingelő vidám hangon, majd egy utolsó megsemmisítő vigyort küldök a fiúra. Megfordulok és jóllakottan elindulok a kijárat felé. Kezem ügyében nem nyilvánvaló helyen, de rosszabb esetre gondolva ott van a pálcám is. Habár nem vizsgázom, így is van egy-két kellemetlen varázslat a tarsolyomban. De ha nem is lenne... Komolyan a legérzékenyebb pontját fájlalva akarna megmaradni a szememben az esetleges következő találkozásig?
Tudom, nehéz eset vagyok.
Vissza az elejére Go down
Anselmo Vasquez
Diák - Extremus
Anselmo Vasquez

Férfi Oroszlán Hozzászólások : 235
Évfolyam : Első
Kor : 32

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeSzer. Aug. 12 2009, 23:31

[ Ó, Hajnal, te rakoncátlan kajla, szívem szívedért majd meghalna. Elbántál velem, rosszaság, kis pukkancs, visszakapod még, csak legyek kicsit jobban. ^^' --> Csak neked, mert túl sok volt a cica Cool ]

*Na erre szokták azt mondani, hogy bajban vagy fiam, nem is kicsiben. Az az összehúzott szemöldök nem tetszik nekem. Jaj, te drága, rontod így az összhatást.*
- Rendben, nem vagy a Hajnalom, de ne húzd össze a szemöldököd, mert ráncos lesz a homlokod - imádom őt idegesíteni. Csak nem rég találkoztam vele, de már tudom, hogy remek négy évnek nézek elébe.
*Nem tudom, hogy sikerül e az ujjam köré csavarnom, vagy mindig hadakozni fog, de annyit tudok, hogy az ő pukkasztásával biztosan nem fognak unalmasan telni a napjaim.
De maradjunk a jelennél, valami nagyon nem tetszik az én tündérbogaramnak. Vajon mi lehet az? Hogy nem dőltem be az átlátszó kis játékának? Hogy nem omlottam a lába elé. Istenem, hát mégsem egyszerű nebáncs virág ő, hanem egy sértett, haragos kis nőszemély, akinek belegázoltam a világába azzal, hogy nem aléltam el tőle, és nem húztam be fülem-farkam, amikor elkezdett kiosztani... Pedig látnia kellett volna rajtam, hogy nem vagyok az a fajta, aki hagyja, hogy a piszkálódás csak úgy rajtam csattanjon, amit kapok, azt mindig vissza is adom.
Jaj, kislány, nem úgy tűnik, mint aki tudja, hogy éppen milyen játékba kezdett bele. Hiszen még látszik, hogy ott fityeg a tojáshéj azon a fokhagymagerezd popsidon. De azért én csak bólogatok, hadd higyje azt, hogy én elhiszem, amit mond.
Mert ha tudja, hogy milyen játékot kezdett el, akkor miért lesz mérges egy egyszerű szájba dugott kis gyümölcstől? Ha akarta, vehette volna kedves gesztusnak is, de nem, neki rögtön meg kell sértődnie. Milyen gyönyörű, amikor elpirul. Szívesen adnék egy könnyű csókot most az arcára. Semmi félre érthetőt nem kell most belemagyarázni. De a bőre most szinte égethet... Én meg mazochista hírében állok. Meg néha szadistáéban. De nem számít, úgy sem tehetem meg, így is szinte éget a pillantása, amiről azt hiszi, hogy kontrollálni tudja. És még így is folytatja. Ingerel a kicsike, hogy nyalnám meg én is az ujjad. És már megint behajol. Csodálkozik, ha így viselkedem vele. Majd kiesnek azok a gyönyörű keblek a topból, csak még egy kicsit kellene előre dőlnöd, no, gyerünk... És nem, már megint enni akar. Hogy a fenébe férhet el benne ennyi étel? Mert az alakja imádni való, pont amilyet én szeretek a lányokban.*
- Ugyan, dehogy zavar, jó étvágyat hozzá - mosoly kivillant, kacsintás meg van, most jön a szuggeráló pillantás.
*Nagyon jól csinálja, higyjétek el nekem. A szemeim tágra nyílnak, miközben követem az olajbogyó útját, és közben piszkosul irigykedek rá. Na, most érzem magam először szerencsétlennek. Hogy irigykedek egy bogyóra. De semmi baj, aminek el kell jönnie, az úgyis el fog jönni. Gondoltam ezt most, és erre kapok az arcomba egy nagy adag salátát.*
- Kösz, de már nem voltam éhes. Édesség után nem szoktam salátát enni - higgadt nyugalom, nem fogom kiadni magam ennek a kis harcias Hajnalkának, bármennyire is szeretné. Sőt, még bántani sem bántom. Halkan nevetni kezdek, mert ezzel tudom, hogy fel fogom még jobban húzni a kis agyát, és az mókás, ugye? Ti is ezt szeretnétek látni, igaz?
*Ide sétál mellém. Rólam eszik. Fel sem fogja, hogy ezeknek milyen jelzésértékük van. Nem baaaaj. Majd megtanítom neki, egyszer, mikor senki sem láthat minket. Mosolyog, azok a gyönyörű ajkak. Én pedig nem teszek semmit. Nem tisztítom meg az arcomat, se a ruhámat, csak mosolygok vissza rá rendíthetetlenül. Hoppá. De, egyvalamit mégis csak csinálok. Leheletfinoman, míg mellettem áll, végig simítok a csípőjén. Majd pedig....
A nyakamba zúdul a jeges tea. Annyira tudtam! Piszok kis csitri. De ő is tudja, hogy mit csinált, mert elugrik, és tova suhan. Hangosan nevetek fel, kiadva így minden mérgemet. Nem jobb vidámságba fojtani? Túlságosan új vagyok még ahhoz, hogy a bogárka nyakával tegyem meg ugyanezt.*
- Hamarosan újra találkozunk, harcias Hajnalkám! - kiáltok még utána. - Ezt garantálom - morgom az orrom alatt, majd halk sóhajjal felállok, lepiszkálom magamról az összes zöldséget és a pálcámat elővéve, nem azt, te perverz, kimondok egy bűbájt, mire kicsit elfogadhatóbban nézek ki, legalábbis nem vagyok maszatos, bár a hajam még ragad a teától. Átkozott kis boszorka.
A pultos lányhoz lépdelek, aki intésemre egy pergament és egy pennát ad nekem. Gondolkodnom sem kell, szinte maguktól jönnek a szavak. Elégedetten vigyorogva nyújtom vissza a pennát, és a pergament is, de azt összetekerve.*
- Ha erre jár ez a kis rongáló, add át neki. És bocs a kupiért, tényleg nem az én hibám volt - széles mosoly, nagy kacsintás, orra visszahelyezett napszemüveg.
*Igen. Megint. Nem tetszik? Már mondtam. Nem érdekel. Szépen lassan visszasétálok a sátorba, veszek egy forró zuhanyt, majd az ágyamba dőlve csakazértis vele fogok álmodni.*

A levél tartalma:


Hajnalomnak

Kicsi Hajnal, kicsi Hajnal, eljön még a nap,
mikor galádul a karjaimba kaphatlak.
Bedoblak téged a tóba, nem segítek kijönni,
a szemem előtt fogsz majd szenvedve küzdeni.

Anselmo Vasquez
Vissza az elejére Go down
Melinda Warren
Diák - Pilluamuleto
Melinda Warren

nő Ikrek Jelige : Törpilla
Hozzászólások : 940
Évfolyam : Második
Kor : 31

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeCsüt. Aug. 13 2009, 21:22

OOOOCatherine White OOOO

Ki gondolta volna, hogy Melinda a mai napon nem az étkezőben fogyasztja el a vacsoráját, hanem, ebben a számára teljesen ismeretlen étteremben, vagy Tavernában, vagy mi a csudában? Valószínűleg senki, de mégis ez történik. Pedig a görög ételeket az étkezőben is megkóstolhatná, de valamiért ez a hely mégiscsak hangulatosabb, és ráadásul egy kis friss levegő is kerül a tüdejébe. Na meg persze a vacsora alatt felszedett kilókat le is dolgozza, mire visszaér a hálókörletébe, ez pedig Melindánál igencsak fontos szempont, még akkor is, ha mások kevesebb figyelemre méltatják ezt. Pedig a zsírégetés hasznos dolog, mondaná Melinda.
A kastély hatalmas ajtaján kilépve, kellemes, meleg levegő áramlik tüdejébe. (Természetesen ez annak tudható be, hogy a tüdő tulajdonosa mélyet szippant az oxigén, hidrogén és különféle anyagok keverékéből Razz) Kezeit beledugja farmer (nagyon)rövidnadrágjának zsebébe. Az egy teljesen mellékes tény, hogy azok a bizonyos mellső végtagok nem férnek bele az említett zsebekbe. De, mint mondtam, ez totál lényegtelen, nem érdekel senkit. De ha már itt tartunk, ejtsünk néhány szót a ruházatáról is. A szemfülesebb olvasók már bizonyára levonták a következtetést, miszerint Melinda minden bizonnyal farmer rövidnadrágot visel, ami még a combja közepéig se ér. Ehhez egy rózsaszín-fekete topot társított a mai nap, a kedvenc színei. Naná, hogy a fekete tornacipő nem maradhat el, az is ott "díszeleg" a harmincnyolcas kis lábacskákon. Ja, és persze fekete kesztyű, olyan, aminek nincsenek ujjai. Na nem egyujjas, hanem ennek abszolút nincsenek. Valamint a hajpánt is elmaradhatatlan, és vajon milyen színű? Még szép, hogy fekete, mi más is lehetne?
Na szóval, ott tartottunk, hogy teleszívja a tüdejét a friss, esti levegővel. Ezután nem indul el rögtön, inkább megrázza buksiját, minek hatására a hajpánt kissé előrecsúszik, eltakarván ezzel a kilátást tulajdonosa szeme elől. A vakítási hadműveletben a szőke hajzuhatag is segít, mely könyörtelenül a prefektus kisasszony szemébe hull. (Pontosabban inkább a szeme elé, de ez lényegtelen.) Hogy az eféle baleseteket elkerülje, sötétvörös hajgumit keres elő zsebéből (Jézus, elfért benne?) és egy csinos kis lófarokba köti sörényét. Mondanom sem kell, természetesen a hajpánt is visszakerül a hejére.
Miután ezzel is megvan, végre elindul a Taverna felé. Az ismerős diákoknak mosolyogva biccent, de nem foglalkozik velük. Hiszen csak múlatják az időt, ahelyett, hogy a vizsgákra tanulnának. (Mert ugye Melindánál megint ott a könyv, bár kicsit elkésett a tanulással.)
A Taverna közelébe érve a park hirtelen mintha egy csapásra megváltozna, és az ismerős hely helyett görög táj tárul a szemei elé. Az itt tartózkodó emberekkel nem foglalkozik, mivel egy részüket csak látásból ismeri, másik felük bizonyára csak illúzió. És végre sült padlizsán, és görög borok jól megkülönböztethető illata csapja meg az orrát. Arcára alig észlelhető félmosoly telepedik, most már tudja: közel jár.
Mindössze két perc, mire eléri az éttermet, és leül az egyik üres asztalhoz, ott is egy tengerre néző székre. Még nem tudja mit rendeljen, csak azt, hogy itt is úgy működnek a dolgok, mint az étkezőben. Egyelőre csak az étlapot nézegeti, lapozgatja.


A hozzászólást Melinda Warren összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Aug. 13 2009, 22:18-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég



Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeCsüt. Aug. 13 2009, 21:54

Nyár van... Meleg van... Rohadtul meleg van... Na jó nem fokozom tovább, mert hosszú lenne. Szóval a lényeg, nyári meleg este van. Jap, ezzel meg is van, amivel leírtam a napszakot, és az időjárást. Ruházatom, hát mivel nem süt a nap, tök mindegy, hogy fehéret veszek-e fel vagy sem. Így a tegnapi fekete nadrágom van rajtam. Annyira már volt erőm, hogy kibányásszak egy tiszta felsőt. De nem lettem sokkal jobb tőle, ugyanis ez egy szürke testhez álló póló. Kér, hogy nincs mit kiemelni, de hát ugye a mágia mikre nem lehet jó.
Kezemben egy doboz narancssárga Pall Mall. És igen a kastély falai mellett olyan helyet keresek, ami tanár, felsőbb diák, prefektus vagy mi a hét szentség mentes. De ezt a tervemet feladtam, és inkább a park közepén kiszedtem egy szállal a dobozból a számhoz emelve, elegánsan meggyújtom. Nem is akárhogy. Mire nem jók a fiú haverok, ha nem arra, hogy megtanítsanak zippo-s öngyújtót begyújtani. A fekete farmernadrágom combom részénél lehúzom az öngyújtót, mire a fedője felpattan, ezzel kiadva magából a benzint. Felfelé húzva pedig, begyújtom, azzal, hogy a farmer anyagon végig húzom a forgóját. Kicsit lángra kapott a nadrágom, de ez már csak mellékhatása a trükknek. Ezután a cigi végéhez emelem, és nagyot szívva begyújtom. Elégedetten fújom ki a füstöt, és kijelenthetem.
- Szép az élet!
Hoppá, ez kijött. Semmi gond, van ilyen. Lassú, ráérős léptekkel indulok el felfedezni a parkot. Közben azon gondolkozom, hogy vjaon természetes módon van itt mediterrán növényzet, vagy valami mesterséges módon hozták be ezeket. Pálmafa, szívás... Finom a kókuszdió... Kifújás. Szép összekapcsolása a dolgoknak. De ha egyszer tényleg finom, akkor nem tudok vele mit kezdeni. Miközben a növényeket nézem egy táblába ütközök.
- Ki a rák tette ide ezt a vackot!?
Megint kijött, hupsz. Páran nem normálisnak néznek, de kéz fel, középső ujj ki. Nemzetközi jelzés, ezt még a varázslók is ismerhetik. Aztán leolvasom, hogy mi van a táblára írva.
- Taverna...
Vállat rántva megindulok az irányába. Pár pillanattal később látok is egy épület szerűséget, ami felett ott villog, a taverna felírat. Találok egy menü listát is. Rögtön meg akad a szemem a...
- Gyros.
Nem is késlekedek, és ügyet sem vetve a nem dohányzó területre besétálok. Már keresem is a kiszolgálót, de sehol senki. Végül egy lányra pillantok. Szőke, és elég kisnadrág van rajta.
- Farmer francia bugyi lenne?
Jól van ez meglepett, de végül is ő tudja. Mellé lépek, kezemben a cigarettával. Nincs szívem elnyomni, ki tudja, hogy mikor fogynak el, és mikor lesz újra töltve a raktáram.
- Te véletlenül nem itt szolgálsz ki, és éppen szünetet tartasz?
Kicsit felvonom a szemöldökömet, de hát, térjünk rögtön a tárgyra. Éhes vagyok, és a Gyros finom. Mindezek eredménye egy jól lakott Cathy lesz.
Vissza az elejére Go down
Melinda Warren
Diák - Pilluamuleto
Melinda Warren

nő Ikrek Jelige : Törpilla
Hozzászólások : 940
Évfolyam : Második
Kor : 31

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeCsüt. Aug. 13 2009, 22:17

~~~Chaty~~~

Bougatza... Vanília... Bougatza... Vanília...
Ezek a gondolatk kergetik egymást a fejében, pontosabban borsónyi (na jó, legyen inkább dió nagyságú) agyacskájában. Igen, a finom vaníliás süteményre gondolva fel sem tűnt neki, hogy a, még meleg, és illatozó bougatza megjelent előtte egy tányéron. Ez valószínűleg annak tudható be, hogy csukott szemmel adta át magát az élvezetnek, melyet pusztán a sütemény nevének és leírásának elolvasása nyújtott. Mikor végre kinyitja szemeit már ott van előtte, hát fogja is kését, villáját, és neki is látna a falatozásnak. Igen, csak látna. Azaz lát is, pontosabban egy fekete nadrágot, melyhez egy hang is csatlakozik, egy nem túl udvarias kérdés. Erre egyelőre nem figyel, inkább az átható dohányszag köti le a figyelmét, miközben tekintetét egyre feljebb és feljebb emeli. Először is a parázsló végű cigaretta tűnik fel neki (reakció: szájhúzás), aztán meglátja a füstöt is (reakció: apró, szinte láthatatlan fintor), majd pedig a hang, a nadrág és a cigaretta gazdájaként a hosszú, szőke hajjal keretezett arcot is megpillantja (különösebb reakciója már nincs, csak egy szemöldökfelvonás, de ez nem számít a különleges és említésre méltó kategóriába, szóval ezt mintha nem is mondtam volna).
- Nem, nem francia bugyi. De egyébként ha az lenne se kötném az orrodra - hangjában nincs csöppnyi lenézés, és lekezelés se. Na jó, ez túlzás, egy leheletnyi azért megtalálható benne, mint mindig az ilyen helyzetekben. A következő kérdésre még magasabbra vonja a szemöldökét. Ha haja nem lenne copfba kötve, valószínűleg eltakarná az íves szemöldököket, de ez így sajnos lehetetlen. Ez pedig azt eredményezi, hogy arcára még jobban kiül az a megrökönyödött arckifejezés, amit várni lehet tőle. Naná, hiszen nem igazán néz ki pincérnőnek.
- Nem, talán úgy nézek ki?
Még egy ilyen kérdés, és garantálom, te fogsz hasonlítani egy pincérre...
Legfőbb szabály: az üres fenyegetéseket mindig csak gondolatban. Lehetőleg úgy, hogy arcunkon ne látszódjon, mi jár az elménkben. És Melinda már eleget gyakorolta ezt, arcára csak olyan arckifejezés ül ki, amilyet ő elfogadhatónak ítél az adott helyzetben, és általában előbb gondolkodik, csak utána jártatja a száját. A Gyrosról meg csak annyit, hogy bár valóban finom, az sajnos a vasárnapi menüt képezi, szóval Catherine-nek le kell mondania róla.
- Egyébként itt nincsenek felszolgálók. Elég, ha arra az ételre gondolsz, amit enni szeretnél - világosítja fel a lányt.
A bemutatkozás meg majd akkor, amikor Chaterine nem füstöl tovább Melinda orrába.
Vissza az elejére Go down
Vendég



Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeCsüt. Aug. 13 2009, 22:51

[ ---> MeLiNdA <--- ]

- Francia bugyit az én orromra?
Reakció: O_O
Bazi nagy szemekkel nézek a szó szerinti szőkére. Ki azaz állat aki egy francia bugyit más ember orrára kötne. Szinte még a füst is megreked a számba, végül amit köhögve távolítok el a számból. Jó ezezezezezezezezezezezez... ... ... ... ... Lesújtott. A fél pillanatos fuldoklásom után, végül is magamhoz térek, de egy ilyen beszólás után. Jesszusom, ilyet, nem értem ezeket.
Az újabb kérdésre szemöldök felvonva nézek végig rajta. Nem az esetem a lány. Ha már egy csajról van szó, akkor nézzen ki pasinak, és ne viseljen ilyen göncöket. Végül kicsit megkomolyodva összébb szedem magam, és válaszolok.
- Nos, nálunk... Pontosabban ahonnan jöttem, ott jó pár ilyen... "Pincérnő" megfordult a házi bulikban. Csak innen gondoltam, hogy az lehetsz.
Vállat rántok a dologra. Bár meg kell hagynom, hogy elég szépen kihangsúlyozom a pincérnő szót. Szép az élet, gonoszan még szebb. Ezzel választ is adtam, amolyan Cathy-s módban. Az itteni kiszolgálásra, csak kicsit össze vonom a szemöldökömet, és...
- He?
Hiába, vannak ilyen hiányosságaim, de azért oda lépek a pulthoz. Újra magam elé emelem az étlepot, és keresem rajta a gyrost. Miért nincs rajta? Világ vége lesz így. Szip. Ez van... Bár ez a To Piato Tou Voskou... Jesszusom milyen neve van. Szóval ez sem rossz. És gondoljak rá, behunyt szemmel jobban megy. To Piato Tou Voskou... To Piato Tou Voskou... To Piato Tou Voskou... Kinyitom a szemem, és ott van előttem egy kisebb adaggal belőle. Elsőre nem is rossz. Már csak egy hamutál kéne, mert mindjárt leesik a hamu a végéről. Számba veszem a cigaretta filterét, és feltápászkodom a pultra. Hamutál, hamutál, merre vagy?
De amit észreveszek az nem egy hamutál, annál jobb. Ki is esik a számból a cigi, de hát az a fél slukk már nem számít... Miért számítana, amikor előttem vannak a borok. De szép látvány. Nézegetni kezdem a borokat, keresve egy vörös édeset. Meg is találom. Kiemelem a helyéről. Háhá, szép. Már csak egy bornyitó kell... Ami nincs. Hajh, még jó, hogy van nálam kulcs. A kulcs végét a parafához illesztem, majd befelé kezdem tolni a kulcsot, mire sikerült kinyitnom.
- Kérsz?
Ennyi becsület még bennem is van, hogy megkérdezzem a másiktól. Az egy másik dolog, hogy adok-e vagy sem. Bár aki a cigizést nem kedveli, nem hiszem, hogy az ivást tolerálni fogja. De hát, próba cseresznye, egyszer meg lehet próbálni.
Vissza az elejére Go down
Melinda Warren
Diák - Pilluamuleto
Melinda Warren

nő Ikrek Jelige : Törpilla
Hozzászólások : 940
Évfolyam : Második
Kor : 31

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeCsüt. Aug. 13 2009, 23:16

°°Cathy°°

Szeme elkerekedik a megdöbbent kérdést hallva, amit nyugodtan nevezhetünk felkiáltásnak is.
- Nézd... Én értem, hogy nem vagy jártas a mugli szókapcsolatokban, vagy nem is tudom, mik ezek... De ez azért akkor is elég gáz. Tudod, az ilyet nem szó szerint szokták érteni... - mondja együttérző hangon. Ezzel általában nagyobb hatást tud elérni, mivel a szerencsétlen áldozat legtöbbször úgy érezheti magát, mint valami elmebeteg a bolondokházában. Vagy esetleg, mint egy buta első osztályos kisgyerek, akinek mindent a szájába kell rágni. És ez pedig elég zavaró és idegesítő tud lenni, valljuk be.
Érdeklődőnek szánt arckifejezéssel hallgatja a választ (amivel ugyancsak könnyű mások idegeire menni), de a szemöldökfelvonás ezúttal elharad. Jól hallja, hogy Catherine kihangsúlyozza a "pincérnő" szót, és ez nem igazán tetszik neki. Megrökönyödésének természetesen hangot is ad pár másodperc múlva, miután összeszedi gondolatait.
- Ez itt nem egy házibuli, hanem egy étterem, vagy mi a csuda, de mindegy. És mondtam már: nem vagyok pincérnő, nem is leszek az, sőt mi több, rohadtul nem úgy nézek ki. Erről ennyit - részéről a le van zárva, és nem kíván több szót ejteni erről. Az viszont lehetséges, hogy önhibáján kívül mégis fog, de ez teljesen mellékes.
He!? Ez aztán az értelmes válasz. Egyébként szívesen, nekem köszönheted, hogy nem maradsz éhen. O.o, elfelejtettem volna szólni, hogy ezt itt az asztalnál is megteheted? Szegén lány, meg kellett tenned plusz másfél métert, ó, mi lesz veled?
Gondolja magában mosolyogva. Főként azon vigyorog annyira látványosan észrevehetetlenül(xD), hogy a cigi kiesik a lány szájából. Ez azért elég gáz, még a cigit is kiejti...
Arra, hogy megkínálják borral, csak felvonja a szemöldökét (már annyit vonogatja, hogy lassan már úgy marad).
Végülis miért ne? Máshogy úgyse tudnék szerezni, amíg nem töltöm be a tizennyolcat, az pedig még egy év... És különben is, mi akadályoz meg abban, hogy elfogadjam? Semmi. Na hát akkor?
- Igen, köszönöm - feleli, miközben közelebb tolja a poharát. Most már azért a bemutatkozáson is túllehetnének, legalábbis Melinda részéről, bár a kézfogás ezúttal kimarad...
- Melinda Warren, pilluamuletos prefektus - darálja a jól ismert szöveget, megkésve bár, de ez meg mégis kit érdekel?
Eközben csodálkozva veszi észre, hogy vaníliás sütijének még a felét sem ette meg, így inkább arra koncentrál most.
Vissza az elejére Go down
Vendég



Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeCsüt. Aug. 13 2009, 23:37

Együtt érző hangnem. Cska magamban oltárit röhögök. Tudom ám a mugli szókapcsolatokat, de hát valljuk be. Érdekes kép lenne, ahogyan az orromon egy francia bugyival rohangálnék. Ennél jobb már csak az lehetne, hogy ha átlátszó fekete csipkés tanga lenne. Legalább közvetlen zspim lenne, amiért még a zsebembe sem kell nyúlnom. Na jó...
Elképzeltem...
És most röhögök, mint egy fába szorult férget bámuló hiéna. És mivel én túl éltem a helyzetet, a hiéna is túl élte. Ugye milyen jó, ma sem hallt meg egy állat sem. Maximum az amelyikre ráléptem idő közben.
A pöttyet ideges hangnemre még mindig vigyorgok, mint a vadalma. Hiába, nálunk más szóhasználati szokások szoktak lenni, és a k*rva már nem igen divatos felénk. Ezért lett pincérnő. Hiába, sajnos megszokás, amit kevesen értenek.
Magamnak nem hozok poharat. Jobb közvetlen az üvegből inni. Több aroma marad benne, és haj, mennyivel finomabb tud úgy lenni. Nem is értem azokat az embereket, akik össze öntik a bort a kólával. Esküszöm ezzel megsértenek minden borkedvelőt. A bor testes ízét elnyomja a kóla édes íze, és ezzel fuccsba megy az egész ízvilága. Szegény francia bortermelők, szegény tokaji bortermelők. Hát ezért gondozzák oly nagy oda figyeléssel a szőlőket? Hát nem hiszem.
Visszatérve a mostani helyzetre, vagyis arra, hogy egy tavernában vagyok, és nem a borkedvelők társaságában. Szóval a lány elfogadta az ajánlatomat. Nemes gesztus. De miért vagyok, én extremusos diák, ha nem azért, hogy figyeljek másokra.
- Amúgy elmúltál 18? Csak mert nem akarom, hogy miattam vágjanak ki, ha meglátnak.
Ohh, meg a húsvéti nyuszi az Antarktiszon, ha kell magma hívok ide egy tanárt. Talán még jó pontot is szerzek Akane Senseinél, ha jelentek egy ilyet. De persze ha eléggé kiütöm, akkor csapolhatok a véréből, bár egy ilyennel biztos kivágna. Meg fogyna a bor, amit oly óvatosan emeltem ki társai közül, ezzel elszakítva őket egymástól. Ha ráérek akkor utána küldöm a többit is, persze üveg nélkül. Aztán hallok egy nevet. Nem, ez nem az én nevem... Ja, hogy ez a szöszke pincérnője, ohh értem...
- Catherine White. Extremusos.
Be is fejeztem a bemutatkozást, és még mindig arra várok, hogy mikor köphetek bele az áldozatomba. De persze előtte meghallgatom, hogy elmúlt-e már 18, és hasonló, és csak aztán adok belőle. Nem adom ki a kezeim közül addig egy pillanatra sem. De ácsi, valami megragadt a fülembe.
- Prefektus? Az meg mégis mi a rézfán fütyülő lódarázs?
Miért használnak olyan szavakat, amikről nem tudom, hogy micsoda. Így olyan gázos helyzetben érzem magam. Szip.
Vissza az elejére Go down
Melinda Warren
Diák - Pilluamuleto
Melinda Warren

nő Ikrek Jelige : Törpilla
Hozzászólások : 940
Évfolyam : Második
Kor : 31

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimePént. Aug. 14 2009, 00:03

Hát ez nem jött be. Valahogy mindig sikerül kifognia az olyanokat, akiket nagyon nem hatnak meg az ilyen dolgok. Pedig a mugli sulijában annyi osztálytársát az őrületbe kergette, hogy... (Gyors fejszámolás) Huszonheten voltak összesen, abból egy Melinda egy pedig a barátnője, akkor az úgy össz-vissz huszonöt ember, plusz még néhány évfolyamtársa, ésatöbbi, ésatöbbi. Mondjuk az tényleg érdekes lenne, csinálna is róla képeket, és aztán pedig kiragasztaná őket a faliújságokra. Mert ő egy kedves aranyos kislány az extremusosokhoz képes (mármint az átlag extremusosokhoz képest), és ez csak egy kis diákcsíny lenne. Olyan diákcsíny, amin az egész iskola röhögne, nem csak az elkövetője. Azok pedig eléggé hosszú időre be tudják magukat írni az iskola történelmébe, ha kellő gondossággal vannak előkészítve. Vagyis, a megfelelő megoldás az lenne, ha az orra kötözött francia bugyi helyett még mindkét fűléről lelógna egy-egy zokni, és piros rúzzsal kis virágok lennének az arcára rajzolva.
A röhögésre lenézőnek szánt, de nem túl értelmesre sikerült tekintettel bámuli Catherine-t, és reméli, hogy a vihogás elvonja a figyelmét különös arckifejezéséről.
Nem, nem esik le Melindának, hogy burkoltan minek is nevezte őt Catherine, még jó is. Különben akkora patáliát csapna, hogy minden bizonnyal örökre kitiltanák erről a helyről. Az egyetlen vigasztalás az lenne, hogy hétfőn úgyis eltűnik, és akkor egy hétig "saját" étterme lesz. És persze, hogy valószínűleg Catherine-t is kirúgnák a Tavernából. Persze ez igen sovány vigasz lenne, de a semminél akkor is jobb.
Különben meg ő nem az az "Öntsük össze a kólát a borral, mert az lyan finom!" típus. Ő a kólát narancslével szokta összekeverni, mert az tényleg nem rossz. Persze külön-külön még jobbak, de az nem számít.
- Nem, nem múltam el. És... Nehéz elhinni, hogy amit mondtál igaz. Tudod, eléggé valószínűtlen, úgyhogy legközelebb ennél azért jobb mesét próbálj kitalálni - mondja hűvös és kimért hangon. Akane sensei biztosan örülne neki (annak, hogy Catherine megzavarja, már kevésbé), amúgysem kedveli Melindát a múlt órai kis kirohanásai és a baglyos incidens miatt. De végülis ez fordítva is igaz, Akane sensei sem Melinda kedvenc tanára.
- A prefektus nem lódarázs, se nem más ízeltlábú. Főleg nem olyan, aminek szárnya van. Fogalmazzunk úgy: a prefektus az, aki büntetőmunkára, vagy a szakvezetődhoz küldhet, ha túl sokat szemtelenkedsz, és nem tetszik a modorod, esetleg rajtakap a szabályok megszegésén. Így már érthető? - kérdezi.
Reménytelen eset. Még azt se tudja, mi az a prefektus...


//És magábaszippant egy szép nagy dimenziókapu, és átkerülünk egy eddig teljesen ismeretlen világba, ahol minden időn kívül zajlik...//
Vissza az elejére Go down
Vendég



Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimePént. Aug. 14 2009, 01:37

Jobb mesét? Mi vagyok én? Valamelyik Grimm testvér, csak nem tudok róla? Pedig ahányszor végig nézek magamon, szerintem nő vagyok. A Grimmek pedig férfiak voltak. Vagy lehet, hogy csak én látom magamat nőnek? Úristen, akkor hogy nézhetek ki egy feszülős nadrágban, és testhez simuló pólóban... ... ... ... ... ... Nem akarom elképzelni. Végül a pillanatnyi megrökönyödésemből az zökkent ki, hogy talán válaszolnom is kéne.
- Akkor viszont nem ihatsz. Még roncsolnák az agysejtjeidet... Bár azt gondolom a hidro eléggé megtette.
Bunkó voltam.. Talán... De igazam van. És erre van is egy nagyon jó elméletem. Már mint arra, hogy a szőkék miért hülyék. Egyszerű... Azért mert a hidrozások alatt annyira szétég a fejükön a bőr, hogy azt épp elmével nem lehet kibírni. És tádám, ennyi lenne a magyarázat, hogy miért hülyék a szőkék. És (!) még mielőtt bárki azt hinné, hogy én kivétel vagyok... Hát az téved. Saját fejbőrömön tanultam meg, ezt a tényt.
Honnan tudhatnám, hogy mi az a prefektus, amikor életemben nem hallottam róla. Végül bólintva le tudom az egészet.
- Szóval a prefektus egy olyan ember, akinek ha nem tetszik valaki, akkor talál valami ürügyet, hogy büntetőmunkára küldhesse. Ohh értem...
A képzeletbeli kecske szakállamat is megsimogatom, miközben átgondolom amit mondtam. De hát tényleg így van, pláne ahogyan leírta nekem Melinda. Szép dolog mondhatom. Olyanok kezébe adni a felelősséget, akik csak visszaélnek vele. Cöh, ilyet...
Ezen nem is gondolkodom tovább, inkább felemelem a boros üveget... Ja, hogy nem adtam a lánynak. Majd időközben elnézést kérek tőle, ha lesz rá alkalmam.
- Egészségedre!
Szólítom fel a lányt, majd a számhoz emelem a bort, és jó pár korty lecsúszik a torkomon. Hm... Ízletes édes vörös bor, annyira jó. Egyetlen szerencsém, hogy állok, és nem ülök, így rögtön megérezhetem a bor jótékony hatását. Meg a mellékhatását, mi szerint kicsit megszédülök, de hát van ilyen, vagy nincs. A lényeg, hogy sokkal bátrabbnak érezhetem magamat. Bár egy prefektus társaságában miért ne érezném jól magam. És egyesek szerint úgyis elég vágott nyelvem van, ha beszédről van szó.
- Csak, ahogyan belegondolok egy pirulás prefektus miért küldene el büntetőmunkára egy Extremusos diákot. Szerintem jobban jár, ha azt ráhagyja a kar saját prefektusaira.
Őszintén mondom a véleményem, mint mindig. De ez azért tényleg szúrja a szemem. Más karból van, hatalommániás... És rajtam éli ki a kisebbségi komplexusát. Áhh, két szék közé estem. Szék... Erről jut eszembe, ha már így is eléggé fejembe szállt a bor, akkor jobban járok, hogy ha leülök, még mielőtt csak úgy féloldalasan elesnék. De előtte...
Még pár korty a borból, minek hatására járásom csak még imbolygóbb lett, de mindennel képben vagyok. Csak az egyensúlyommal van a gond, de hát az alkohol fogyasztása után természetes. Valahonnan aztán sikerül magam alá teremtenem egy széket. Alleluja! És nem a padlón kötöttem ki.
Vissza az elejére Go down
Melinda Warren
Diák - Pilluamuleto
Melinda Warren

nő Ikrek Jelige : Törpilla
Hozzászólások : 940
Évfolyam : Második
Kor : 31

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimePént. Aug. 14 2009, 14:44

Cahterine, mint Grimm? Inkább Andersennek mondanám... Na jó, ennyit a viccelődésről.
Való igaz, lánynak néz ki. DE a látszat néha (elég gyakran) csal, és hát Melinda is buta szőke libának néz ki, pedig nem az. Na jó, egy kicsit mégis, de az mellékes. Na szóval, akkor Catherine miért ne lehetne halott mesemondó, aki ráadásul pasi? Hát, hogy is mondjam? Főként azért, mert a halott pasik általában halottak, és nem tizenéves lányok.
- Hát akkor nem iszok. Na és akkor mi van? Most már legalább azt is megértem, hogy mások döntenek helyettem - lehet, hogy egy Melindánál magasabb vérmérsékletű emberke erre a kijelentésre nem egyszerű vállvonogatással és flegma hanghordozással válaszolt volna. De Warrennél még ez is belefér, na, legalább ezért ne kritizáljuk már szegény lányt, ha már úgyis annyi hibája van!
- Miből gondolod, hogy nem természetes szőke vagyok? - kérdezi az előbbinél ingerültebb hangon.
A francba, ennyire látszik!?
Egyébként, user már majdnem kezdte volna elhinni Catherine-ről, hogy kivétel. Ez is csak az bizonyítja, hogy még én sem vagyok kivétel, na mindegy...
- Hát, nem egészen így akartam kifejezni magamat... De lényeg a lényeg, most közösen elég pontosan leírtuk az átlagos extremusos diákból kinevezett prefektust. Ugyan azok, akiket én ismerek, nem ilyenek, de van pár kartársad, aki pont ilyen lenne. Gondolom... Bizonyára igencsak megrázó számodra ez a tény. De sajnos nincs mit tenni kislány, ez van. Hidd el, én is sajnálom... - hát igen ez megint csak a szokásos kellemes időtöltés, aminek általában semmi hatása sincs.
Az "egészségedre" felszólításra nem reagál semmit. Ha nem akar adni neki, hát ne adjon, neki az sem baj. Őt legalábbis nem zavarja, túléli bor nélkül is.
- Pirulás? Ezt most nem értem... De mindegy is. Nem akartalak büntetőmunkára küldeni, félreértetted. Csak azt mondtam, hogy akár megtehetem, ha akarom, és okom van rá. Valós indokom, és nem csak valami légből kapott hülyeség.
Nem, Melinda nem hatalommániás, és nincs kisebbségi komplexusa sem. Az a tény pedig, hogy mind a ketten más karból vannak, az igazán lényegtelen.
Ne, ne ülj le ide... Ó, ne... Leült.
Vissza az elejére Go down
Emmeline Way
Diák - Pugnax
Emmeline Way

nő Szűz Jelige : Kamaszodó, borzas nagykistünde
Hozzászólások : 392
Évfolyam : Második
Kor : 136

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimePént. Aug. 14 2009, 15:03

*Egy boglyas tündelányt hajt a Taverna felé egy igen nagy szükség: az éhség. Már a gondlatra is összefut a nyál a szájában, hogy itt miféle finomságokkal találozhat testközelből, így szélvészként söpör át a parkon, nem törődve az esetleges furcsa pillantásokkal.
Haja ezúttal is, szokás szerint össze-vissza repked a feje körül, ahogy térdig érő püspöklila egészruhája is csattog a már említett testrésznél.
Enyhén lihegve fékez le az olajfaligetben, ahol már látja a hőn áhított épületet. Azért oda már nem ront be őrült módjára, csak sétál, közben a menüsort tanulmányozva.
~Leonidas saláta? Tökéletes! Meg az a diós akármi...~
Azzal lecsüccsen, a kezében a jókora adag friss zöldséggel, és nekilát nyuszi-módra ropogtatni, elégedett arckifejezéssel.
~Nem értem Dartont, aki húst hússal eszik... pedig nincs is jobb ennél!~
Fogai alatt hatalmasat reccsen egy darab uborka, amin kissé elpirul, és kultúráltabb étkezési módba vált.*
Vissza az elejére Go down
Melinda Warren
Diák - Pilluamuleto
Melinda Warren

nő Ikrek Jelige : Törpilla
Hozzászólások : 940
Évfolyam : Második
Kor : 31

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimePént. Aug. 14 2009, 15:22

Emmeline

Úgy tűnik, a Taverna Melinda kedvenc helyei közé tartozik. A tegnapi kellemes beszélgetés után Catherine-nel ma újra úgy dönt, hogy itt fog pusztítani (azaz enni... kultúrált is tudok lenni). Kár, hogy hamarosan vége a görög hétnek.
Az elmaradhatatlan farmert ezúttal egy miniszoknya képviseli, kísérőjeként pedig egy fekete top "takarja" őt deréktól felfelé. És természetesen tornacipő, ez az, amitől soha nem válna meg. Meg persze egy kis kézitáska, benne sminkkészlet, és könyv. Kezd úgy viselkedni, mint valami kis plázacica, pedig nem az.
Lassú léptekkel sétál végig a jól ismert ösvényen a Tavernáig. Most már a görög táj és a görög emberek már meg sem lepik. Azért mosolyog azon, hogy a pugnaxosok ilyen élethűen meg tudták jeleníteni Görögországot.
A Tavernához közeledve még jobban lelassítja lépteit, szinte már csigalassúsággal lép be az étterembe. Első látásra egyetlen ismerős arcot sem pillant meg, ám mikor tekintetét újra körülhordozza a helyiségben, észreveszi barátnőjét, Emmeline-t. Gyorsan oda is sétál hozzá, és leül mellé.
- Szia! Hogy vagy? - kérdezi, miközben magához húzza az étlapot. A tegnapi vaníliás süti nagyon ízlett neki, de most nincs rajta az étlapon sajnos.
Koto Saganaki? Jó, legyen ez...
Közben megjelenik előtte a csirkemell, de még nem lát neki az elfogyasztásának.
Vissza az elejére Go down
Emmeline Way
Diák - Pugnax
Emmeline Way

nő Szűz Jelige : Kamaszodó, borzas nagykistünde
Hozzászólások : 392
Évfolyam : Második
Kor : 136

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimePént. Aug. 14 2009, 15:51


[Melinda, Emmeline]

*Emmeline épp egy jókora darab paprikával vív hősies küzdelmet, mikor valaki levágódik mellé. Mivel eddig minden figyelmét a fent emlegetett objektum kötötte le, alaposan félre is nyel, ahogy leszólítják. Fuldokolva keres valami innivalót az asztalon, és a megmentő pohár víz már érkezik is. Jókorát ráhúz, majd mikor végre távozik az alatomos ételdarab a légutak környékéről, enyhén könnyes szemmel méri fel támadója kilétét.*
- Áh, szia Melinda! Köszönöm kérdésedet, amikor éppen nem készülök megfulladni, egész jól. És te? Hogy vagy, mi újság feléd, mesélj! Rég láttalak.
*Most már mosolyogni is képes, bár a rossz érzés még mindig nem teljesen tűnt el a torkából.*
- Ja, és jó étvágyat! - *biccent a felbukkanó csirkés finomság felé, majd huncut mosoly jelenik meg az arcán, hiába látott egy szerencsétlen, jobb sorsra érdemes állatot a másik tányérján.* - Esetleg meghívhatlak egy italra?
*Vigyora csibészes, hiszen a 18-as korhatárt neki aztán mondhatják, azt már több mint egy évszázada elérte. De már vágyik egy jó kis testes vörösborra, hiszen mióta otthonról eljött, nem volt lehetősége ilyesmihez jutni.
Miközben szórakozottan egy újabb falatot emel a szájához (de még milyen szórakozottan, hiszen a fetasajt fele az ölébe potyog) alaposan áttanulmányozza a borlapot, és végül a Naoussa Boutari mellett dönt, ami meg is jelenik előtte.*
- Óh, de...
*Inkább nem folytatja kifakadását, amikor meglátja a foltot a püspöklila szknyán, hanem egy szalvétával lecsippenti az ott trónoló objektumot, és a pálcáját elővéve eltünteti a zsíros foltot.*
Vissza az elejére Go down
Melinda Warren
Diák - Pilluamuleto
Melinda Warren

nő Ikrek Jelige : Törpilla
Hozzászólások : 940
Évfolyam : Második
Kor : 31

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimePént. Aug. 14 2009, 16:10

Eltűnik az első falat csirke a szájában, mikor Emmeline sajnálatos módon félrenyel. Tekintetével már a legközelebbi, segítségre alkalmas valamit keresi, de a tünde úgy látszik, szemfülesebb volt nála, és hamarabb rábukkant egy pohár vízre, ezzel meg is szüntetve a problémát.
- Ne haragudj, nem szándékosan csináltam... - kér bocsánatot bűnbánó arccal. - De ha jól vagy, annak örülök. Én is egész jól elvagyok, élek még, mint láthatod, és egyébként semmi különös nem történt velem. Mondjuk nem is igazán vágytam arra, hogy bármi fura dologba kerüljek, és ez így jobb is. És veled mi történt, amióta nem találkoztunk? - már meg is indul a megfékezhetetlen szóáradat, s eközben pedig újabb két-három falattal csökken az ebéd, vagyis inkább uzsonna mérete. Bizony, a csirke rohamosan fogy, megállíthatatlanul, és nem úgy tűnik, mintha ki tudná elégíteni Melinda éhségét.
- Köszönöm, neked is jó étvágyat! - mondja vidáman.
- Igen, elfogadok egy kicsit... De tényleg csak egy kicsit - feleli szórakozottan. Sejti, hogy megint ugyanaz lesz a vége, mint tegnap, és hogy megint csak nem kap majd bort, amiért még csak tizenhét éves, de mindegy.
- Amúgy, mit eszel? Biztos tök egészséges - hangja érdeklődőbb a szokásosnál, és ez most nem tettetett érdeklődés.
Lábait lassú mozdulattal keresztbe teszi, és végignéz a Tavernán.
Ennek a helynek örökre itt kéne maradnia, olyan szép és hangulatos. És természetesen finom a kaja is, ez sem utolsó szempont.
- Gratulálok, nagyon jól összehoztátok ezt a hetet - dícséri meg Emmeline-t
Vissza az elejére Go down
Vendég



Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeVas. Aug. 16 2009, 11:50

*Rufus megéhezve jön a tavernába. A mai napon egy fekete hosszú nadrág, egy fehér póló, egy fehér zokni és a kedvenc deszkás cipője van rajta. Kezdésnek egy Froutosoupat kér és kap is. Majd azt lassan elkezdi eszegetni, hátha jön valaki, de a leves mellé Pitát is kér, hogy miután végzett a gyümölcslevesel a pitát is eltudja majszolni. Rufus szereti a leveseket, kivéve azt amibe spenót is van. Az olyan levesektől felfordul a gyomra, de szerencsére a gyümölcslevesbe nem szoktak spenótot adni. Már a második kanál levest veszi a zájába, mikor elkezdenek járni a fogaskerekek és elbambulva gondolkozik magában.*
~De jó volt a tegnap este! Végre valaki aki velem együtt cigizik. Mióta itt vagyok a suliba, ennyire boldog még sose voltam.~ *majd a gondolat menet után egy újabb kanál levest nyom a szájába.*
Vissza az elejére Go down
Naomi Sterling
Diák - Extremus
Naomi Sterling

nő Bika Jelige : laza csajszi
Hozzászólások : 101
Évfolyam : Első
Kor : 33

Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeVas. Aug. 16 2009, 12:01

*Egy hosszú fekete hajú csajszi érkezik a görög hetekre.Ma egy sötétzöld halászgatyát visel,a tegnapi tornacsukáját,és egy fekete színű egyszerű kis pántos felsőt,amin egy aranyozott színű csillag található.Lassú léptekkel halad,az egyik keze zsebredugva,a másik szabadon van melette.Körül néz még nem lát senkit.*
~Nah szóval ez lehet a görög hetek.. Bár nem kellet volna lejönöm Rufus igérte hogy lehoz,de áá a kiváncsiság egyszer megfog ölni.~
*mosolyodik el majd a fiura gondol,aztán megál egy kicsit bámészkodni,utána elindul megint, közben hátrasimitja a haját.Ahogy sétálgat magában megpillant valakit kajálni.Naomi összehuzza a szemöldökét,majd a személy felé tart.Mikor közel ér már látja hogy Rufus az.*
~Nah hoppá.~
*elhuza a száját,majd leül elé,közben elmosolyodik.*
-Szija.Jóétvágyat.
*Mondja majd gyorsan mond valamit.*
-Hát mijáratban erre?
*kérdezi mosolyogva.*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitimeVas. Aug. 16 2009, 12:26

*Rufus észre se veszi, hogy Naomi közeledik hozzá. Csak akkor figyel fel rá, mikor megszólítja. Majd mosolyra húzza száját és ő is köszön neki*
-Szia, Naomi! Mi újság? Hogy vagy? Hogy aludtál? Gyere ülj le mellém!*a szóáradat után vár Naomi válaszaira.*
-Én megéheztem, meg amúgy se voltam még a Görög heteken hát ellátogattam. Meg ha jól tudom ez az utolsó nap. És te? Téged is a kaja vonzott vagy én? *kérdezi nevetve a lánytól.*
-Megígértem, hogy elhozlak ide. Hát látod be is tartottam igaz én hoztalak el, de az aurám segítségével elvarázsoltalak téged a Pugnaxos görögös paradicsomba.*mosolyog a lányra, hisz ezt csak viccnek szánta, mert Rufusnak annyi aurája sincs mint egy békának. Nem hogy valakit ide varázsoljon.*
-Jó volt a tegnap esti beszélgetésünk, igaz, hogy a hideg és a fáradság elűzött minket a szobánkba, de azért jó volt. Vagy te nem így gondolod? *egy újabb kérdés Naominak címezve és a feladó Rufus bá'.*
--Amúgy kérsz valamit? Szeretnél-e valamit enni? Vagy inni, mert itt vannak jó borok.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Taverna Vide
TémanyitásTárgy: Re: Taverna   Taverna Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Taverna

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Tornerans Mágusképző Szakiskola :: Kalandok, programok :: Négy hét a világ körül :: Görög hét - Pugnax-


Free forum | ©phpBB | Free forum support | Visszaélés jelentése | Legfrissebb megbeszélés