Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tornerans Mágusképző Szakiskola

Tornerans Mágusképző Szakiskola :: http://torneransmagusk.atw.hu/
 
Számmisztika tanterem - Page 2 75555681FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekKeresésFelvételizésBelépésRegisztráció

Megosztás | 
 

 Számmisztika tanterem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Nov. 28 2009, 10:28

//Bocs hogy csak most, géphiány volt//

*Kondik megnyugszik. Nem kell számolással foglalkoznia! A számisztika úgy is sokkal érdekesebb lesz. Ezt az is bizonyítja hogy táblázatok jelennek meg a táblán. Konidik próbálja leírni őket. Szerencsére sikerül is. Nagyon érdekesnek találja. Bár a Püthagorasz, sokkal, sokkal egyszerűbb. legalábbis így ránézésre. Hogy mejik az egyszerűbb, majd kiderül.
A Cheiroban a kilencesnek nem is jut betű.*
- Miss Bristow, a Cheiro rendszerben van jelentősége a kilencces számnak?
*Kérdezi meg végül, mert úgy sem hagyná nyugodni a kérdés.*
- Szerintem azért a püthagorasz prefarálja jobban, mert sokkal egyszerűbb. Ránézésre.
*Mikor befejezi mondatát, hallgatja tovább a többieket. Székén hátradől, és a többiek hallgatása közben, nézi a két táblázatot.*

//Bocs hogy rövid//
Vissza az elejére Go down
Dorothea Bristow
Karvezető - Pugnax
Dorothea Bristow

nő Bika Jelige : Néniiii ^^
Hozzászólások : 852
Tantárgy(ak) : Számmisztika, Mitológiák és Vallások tanár
Kor : 49

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimePént. Dec. 04 2009, 11:41

Szépen lassan, de a diákok elkezdenek válaszolgatni, de magában, nehogy lássák az arcán, kicsit csalódott, hogy senkitől sem hallja azt a választ, amire kíváncsi volt. De, ha a másik oldalát nézi, akkor viszont ez remek, hiszen van mit még tanítania ezeknek a gyerekeknek, és nem jár úgy, mint pár tanár, akik csak tökéletes válaszokat kaptak a nebulóktól. Ez felvillanyozza annyira, hogy vidáman reagáljon a válaszokra. A támaszkodást megunja, ezért lazán felhúzza magát az asztalra, és ott üldögélve kezd a magyarázatba.
- Mindegyik válasz jó volt, mégsem ezért szeretem jobban ezt a kulcsrendszert - válaszol megfontoltan, nehogy megbántson valakit. Vesz egy nagy levegőt, majd magyarázatba fog.
- Kezdjük azzal, hogy az én eredeti foglalkozásom medi-pszichológus. Higgyék el, a végén meg fogják érteni, hogy ezt miért mondtam - mosolyodik el.
- Püthagorasz úgy vélte, hogy a jelenségek alapjában mindenhol aritmetikai, illetve geometriai törvényszerűségek állnak, és a való világ jelenségei csak ezek többé-kevésbé tökéletlen kifejeződései: minden mulandó, csak a számok örökkévalóak. Azt tartotta, hogy a világon minden viszony kifejezhető természetes számok arányaival, illetve összegzésével, ezért a püthagoreusok minden jelenségben ezeket az arányokat próbálták meg fölfedezni - körbe néz a diákokon, majd folytatja.
- Mivel ezeket az összefüggéseket a zenében sikerült egzakt módon bizonyítani, a püthagoreusok előszeretettel tekintettek mindent - ide értve még az emberi testet is - egy-egy fajta hangszernek, ezért a pszichoterápia legősibb formájaként a lélek bajait is zenével gyógyították: a pácienst sípok és dobok hangjával a kimerült összeesésig tartó, tébolyult táncra kényszerítették - nézi a reakciókat. - Így már talán értik, hogy miért ez a rendszer vonzott. A mai medi-pszichológiában is alkalmazzuk a zene gyógyító erejét, no persze, jóval szelídebb formában.
- De akkor nézzük, hogy Püthagorasz pontosan hogyan is gondolta a dolgokat - pattan le az asztalról, majd a táblához siet, és krétával gyorsan rajzolni kezd a táblára, közben pedig folyamatosan magyaráz; tartani kell vele a tempót.
- Mivel minden mindennel arányos, szükségképpen az égitestek mozgásának is arányosnak kell lennie. Püthagorasz világának közepén a gömb alakú Föld lebeg, és körülötte keringenek egy-egy kerékre, azaz szférára erősítve a bolygók, valamint a Nap és a Hold - ez volt az ő akkori felfogása -.
A szférák forgása suhogó neszt, egyfajta zenei hangzást kelt: ez volt a szférák harmóniája. Ezt a világon egyedüliként Püthagorasz állítólag hallotta is - pillant egy másodpercre hátra. - Szívesen lettem volna a helyében - már fordul is vissza, és rajzol tovább, meg persze magyaráz.
- Ebben a rendszerben a Naprendszer afféle hatalmas lant, aminek a húrjai körkörösek, az egyes égitestek távolságai pedig arányosak: a Föld és a Hold zenei hangköze egy nagyszekund, a Merkúr és a Hold, illetve a Merkúr és a Vénusz között pedig egy-egy kis szekund van. A Vénusz és a Nap között kis terc, a Mars és a Jupiter között kis szekund, a Jupiter és a Szaturnusz között úgyszintén kis szekund, végül a Szaturnusz és az állócsillagok szférája között ismét egy kis terc távolságot tételezett fel - a krétát visszateszi a helyére, majd int egyet, mire keze tiszta lesz, és illatos, mintha hozzá se ért volna a krétához.
Lazán visszasétál előző helyére, majd megfontoltan elkezd reagálni az előzőekre.
- Mr. Wyard, egyet értek Önnel - válaszol, miközben lazán visszaül az asztalra. - Egy élet csak azért, mert más úton halad, még nem siklott ki. De a számmisztika az alap igazságokra, jellemekre próbál rávilágítani, hiszen mint mondta, túl kevés az általános jellemzés, és túl sok lenne az egyforma ember - mosolyodik el. - A művészet viszont úgy gondolom, hogy elég tág fogalom. Nem muszáj művelnie, elég kedvelnie, azt hiszem - mosolyog joválisan. - Nem kell mindent szó szerint venni, Mr Wyard. Lássa meg a szavak mögötti értelmet, a felszín alatt sokkal több bújik meg, mint gondolná - szemei szinte mosolyognak, látszik, hogy élvezi ezt a beszélgetést.
- Miss McDarell - arcán vidám mosoly tűnik fel. Bár először majdnem szívszélhűdést kapott, most már képes mosolyogni a lány előbbi szavain. - Kisasszony, el kell keserítsem, de a számmisztika órán nem azt fogjuk tanulni, hogy hány kcal megengedett egy nap, és hogy mennyit kell fizetnie a boltban, ha vesz egy öt és egy hét galleonos topot - villan meg a tekintete. - De azt például kideríthetjük, hogy miért vonzódik ennyire a felszínes világhoz, hogy miért az anyagiak a legfontosabbak Önnek, no meg a külcsín - szavai túlontúl őszinték, de egy kicsi sértés és megbántás nincsen benne, komolyan gondolja a szavait. - Emellett nem értem, hogy egy ilyen fiatal lány, ahelyett, hogy élvezné az életet, miért szorítja keretek közé magát - néz rá elgondolkodva. - De mint mondottam volt, ez az év során talán ki fog derülni - egy ideig még fürkészi Genevieve arcát, majd pálcájával Ed felé int, mire megjelenik előtte egy pohár víz.
Nem fűz hozzá semmit, csak egy fáradt sóhajjal mutat az ajtóra, hogy menjen, végezze el a dolgát, aztán szélsebesen jöjjön is vissza, különben az orrára koppint egy nagyot.
- Oh, és Miss McDarell - fordul vissza a lányhoz úgy, mintha csak elfelejtett volna valamit -, kérem, ne az órámon vegye el a fiúk eszét - bök fejével Ed felé.
- És Mr. Lyons, ne az én órámon bolondítsa a hölgyeket - néz a fiúra is komolyan.
Ez van. Megmondta, hogy ne az óráján intézzék a magánügyeiket. Flörtölni óra után lehet, de megbolondítani egy tizenöt éves fiút, azt inkább ne itt. Még a végén páran zavarba jönnek...
Körbe néz a diákjain, majd mint aki elhatározásra jutott, bólint egy aprót.
- A mai napon a gyakorlati feladat kicsit más lesz, mint először elterveztem, de szerintem megbocsájtják majd nekem - somolyog az orra alatt.
- Megtanuljuk kiszámítani a névszámot. Vagyis, nomen est omen? A név a végzeted? - kérdezi szinte kíváncsian. - De nézzük először a névszám fogalmát - pálcájával a tábla felé int.

A névszám az ember általános jellemére utal. Velünk született tulajdonságainkat, képességeinket és adottságainkat határozza meg.


- Az előbb láthattuk, hogy az ABC minden betűje kifejezhető a kilenc szám segítségével. A nevünk egésze vagy egy része által kapott számok összege megmutatja adottságainkat, felfedi jellemünk rejtett titkait. A sorsunkat ebből nem tudhatjuk meg - somolyog -, de arra választ kaphatunk, hogyan használjuk ki a sors által hozott lehetőségeket, sokoldalúak, kitartóak, esetleg megközelíthetetlenek vagyunk e - lepattan az asztalról, úgy látszik lételeme, hogy mozogjon.
- Ahogy már mondtam, a püthagoraszi kulcsot fogjuk ebben az évben használni. A névszámot úgy tudjuk kiszámolni, hogy a nevünk összes betűjét behelyettesítjük számokkal és összeadjuk őket. Kérem, hogy a kereszt és vezetéknevet külön-külön adják össze, mert ha az egyiknél mester szám, azaz 11 vagy 22 jön ki, akkor azt nem kell leredukálni egyszerű számmá, hanem változtatás nélkül adjuk hozzá a másik számhoz - pillant hátra a diákokra, majd újra az asztalán kezd matatni.
Több könyvet felkap, minden diákjához odasétál, és letesz eléjük egyet-egyet, miközben rájuk koppint. Amint kiosztotta a legutolsót is és visszasétált a helyére, a könyvek fedele egyszerre nyílik ki, és...


//Kérlek, várjátok meg a Főmesélős hszt is, mert csak azzal lesz teljes a hszem. ^^ //
Vissza az elejére Go down
Főmesélő
Mesélő
Főmesélő

Hozzászólások : 172

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Dec. 05 2009, 15:21

...mindegyik könyvből egy kis miniatűr emberke emelkedik ki, és egyszerre kezdenek el beszélni, furcsa módon mégsem zavarja meg egyik a másikat, minden diák tud a maga mini emberkéjére figyelni.
Noel könyvéből maga a mini Albert Einstein emelkedik ki.

- 1879. március 14-én születtem Ulmban, meghaltam Princetonban 1955. április 18-án. Elméleti fizikus voltam; tudományos és laikus körökben egyaránt a legnagyobb 20. századi tudósnak tartanak. Én fejlesztettem ki a relativitáselméletet és nagymértékben hozzájárultam a kvantummechanika, a statisztikus mechanika és a kozmológia fejlődéséhez. Az 1921-es fizikai Nobel-díjjal jutalmaztak „az elméleti fizika területén szerzett érdemeimért, különös tekintettel a fényelektromos jelenség törvényszerűségeinek felismeréséért”. Általános relativitáselméletemre akkoriban még nem volt kísérleti bizonyíték – innen az óvatos megokolás.
A hétköznapi emberek körében Én váltam a legmagasabb fokú zsenialitás szinonimájává, arcképem egyike a legismertebbeknek a világon. 1999-ben a Time folyóirat az „évszázad emberének” nevezett.
Mileva Marić-tól házasságon kívül született egy gyermekem, aki újszülöttként korán meghalt. Később elvettem Milevát feleségül, akire mindig úgy hivatkoztam, mint olyan „teremtményre, aki olyan erős és olyan független mint én”. Később két fiam is született, egyikük skizofréniára hajlamos volt, elhunyt, másikuk hidraulikai mérnök lett, de nagyon ritkán találkoztam csak vele. Tizenhat évvel később elváltam a feleségemtől, akitől öt éve külön éltem, majd feleségül vettem pár hónapra rá Elsa Löwenthalt, aki előtte gondosan ápolt idegösszeomlásom és gyomorbántalmaim idején. Két lányát közösen neveltük fel.


Einstein lassan eltűnik, Noel könyvén megszűnik a varázs.
Ed könyvéből a mini John Ronald Reuel Tolkien emelkedik ki, és halkan beszélni kezd.

- 1892. január 3.-án, Bloemfonteinben születtem, 1973. szeptember 2.-án, Oxfordban haltam meg. Az Oxfordi Egyetemen az angolszász nyelv professzora voltam 1925 és 1945 között, az angol nyelv és irodalom professzora pedig 1945-től 1959-ig, de nevem a nagyközönség körében inkább írói és költői munkáim miatt lett ismert.
A tudományos életemen kívül leggyakrabbanA Gyűrűk Ura, valamint az ezt megelőző A babó szerzőjeként ismernek. Középfölde eredetével és történelmével foglalkozó könyvem, A szilmarilok szintén igen ismert. Ezen művek folyamatos és időtálló népszerűsége alapozta meg a hírnevemet a modern fantasy atyjaként. Kevéssé ismert műveim közé tartozik: A sonkádi Egyed gazda, A Wootoni kovácsmester, Bombadil Toma kalandjai valamint Kóborló és a varázsló című művek, melyek már-már átütik a mese és a fantasy határát. Ezeket a történeteket főként gyermekeimnek írtam.
Ezeken túl számos tudományos munkám kapcsolódik a Beowulf, Sir Gawain és a Zöld Lovag témákhoz. Az „Inklings” („Tintanyalók”) irodalmi vitakörhöz tartoztam és C. S. Lewis közeli barátja voltam.
Édesapám korán meghalt, én pedig anyám anglikán családjának minden ellenkezése ellenére áttértem a római katolikus hitre. Anyám cukorbetegségben szenvedett, ő is korán itt hagyott minket, engem és testvéremet. Olthatatlan szeretet éreztem anyám iránt, aki „valódi mártír volt, és nem mindenkinek adja meg az Úr oly könnyen azt az ajándékot … egy anyát, aki halálra dolgozza magát, hogy gondoskodjék a fiairól és az ő hitükről.”
Francis Xavier Morgan atya lett a gyámom, aki három évig, míg el nem értem a nagykorúságot, tiltott a szerelmemtől, de a három év után feleségül vettem Edith Brattet, akit később Lúthien alakjában örökítettem meg.
Az első világháború alatt bevonultam, de későbbi sérülésem után a saját történeteim írásába menekültem, hogy kizárjam a háború képeit és hangjait.
1973 kora őszén megbetegedtem, régebb óta kedélybetegség gyötört és emésztési panaszaim is voltak, akut vérző gyomorfekélyt diagnosztizáltak nálam az orvosok, amely elfertőződött, és a fertőzés gyorsan terjedt; végül szeptember 2-án, szombaton kora reggel végzett velem.
Az oxfordi Wolvercote temetőben az én és feleségem sírkövének felirata Berennek és Lúthiennek nevez minket, utalásként Középfölde legszebb szerelmi történetének főszereplőire.


Kumiko előtt Benjamin Franklin miniatűr mása emelkedik ki.

- 1706. január 17.-én, Bostonban születtem, 1790. április 17.-én, Philadelphiában haltam meg. Amerikai író, polgári demokrata politikus, diplomata, természettudós, közgazdász és filozófus voltam.
Egy szegény szappan- és viaszfőző, Josiah Franklin és Abiah Folger 12. gyermekeként születettem. Könyvnyomdát alapított, és 1728-ban Művelődési Kört is létrehozott, ami később könyvtár lett. 1743-ban filozófiai társaságot alapítottam, majd akadémiát. Először vezettem be a pozitív és negatív töltések fogalmát. Felfedeztem, hogy a villám elektromos természetű. 1752-ben egy papírsárkány segítségével kísérletet végeztem, aminek következtében létrejött a villámhárító. Én alapítottam meg a pennsylvániai egyetemet, az első közkönyvtárat, az első tűzoltócsapatot Amerikában, elsőként hoztam össze egy össznemzeti újságot és továbbfejlesztettem a postaszolgálatot. 1757-ben Pennsylvania teljhatalmú megbízottjaként Angliába utaztam. Hosszú időn át igyekeztem megakadályozni a fegyveres összecsapást a gyarmatok és az anyaország között. 1776-ban kezdeményeztem az Amerikai Függetlenségi Nyilatkozatot. Anglia után Franciaországba mentem és elértem a katonai szövetség létrehozását Franciaországgal. Ezzel a függetlenségi háború fordulatot vett, és az 1783-as békeszerződésben Anglia elismerte az Egyesült Államok függetlenségét. A feketék elnyomása elleni mozgalomban is részt vettem.
Komoly befolyásom volt a meteorológiára, mert arra következtettem, hogy a viharok nem mindig abba az irányba haladnak, amelybe a fő szélirány mutat. Az én nevemhez köthető, hogy rájöttem, párologtatással is lehet hűteni, vagyis látható a lehetőség, hogy egy embert halálra fagyasszunk egy meleg nyári napon.
És a nyári időszámítás bevezetése is az én nevemhez köthető, mivel az "Egy gazdaságos tervezet" című esszémben próbáltam megoldást találni arra a problémára, hogy évszakonként változik a sötét és világos órák száma.


Franklin is elhalkul, és csak a köny marad ott a lány előtt.
Genevieve a mini Margaret Tobin Brownnal találja szemben magát.

- 1867. július 18.-án születtem, és 1932. október 26.-án haltam meg. Leginkább Maggie Brown vagy Molly Brown néven vagyok ismert, emberjogi aktivista és szüfrazsett, túléltem a Titanic elsüllyedését. Mai napig gyakran illetnek az "elsüllyeszthetetlen Molly Brown" névvel.
A Missouri-i Hannibalban születettem, ír imigránsok (John Tobin és Johanna Collins) 6 gyermekes családjába. 18 évesen coloradoi Leadville-be költöztem testvéremmel, ahol egy áruházban kaptam Mindig úgy terveztem, hogy gazdag férfi lesz a férjem, de inkább szerelmemhez, a vállalkozó kedvű férfihoz mentem feleségül.
Leadville-ben először tettem a nők jogaiért, segítettem a National American Women’s Suffrage Association Coloradói részének megalapításában, ingyenkonyhákon dolgozotam, hogy segítsem a bányász családokat. Férjem révén a család nagy vagyonra tett szert és férjem részvényes lett egy bányászvállalatban.
Denverben a Denver Woman’s Club tagja lettem. A szervezet főleg azért küzdött, hogy a nők életét javítsuk a tanítással és a jogok kiterjesztésével. 1901-ben én lettem a New York-i Carnegie Institute első női diákja. Megismertem a művészeteket és tökéletesen megtanultem oroszul, németül és franciául. Később elváltam férjemtől, akivel haláláig tartottam a kapcsolatot, és akitől két gyermekem született.
A családból kevesen tudták, hogy én is a Titanicon utazom; amikor a hajó nekiütközött a jéghegynek és süllyedni kezdett, sokakat segítettem be a mentőcsónakokba, mielőtt én magam beszállt volna.
A Charpathia fedélzetére érve megalapítottam a Survivor's Committee-t, egy bizottságot annak biztosítására, hogy a kevésbé szerencsés és gazdag túlélőket is tisztességes elbánásban részesítse a White Star Line társaság. Ennek a bizottságnak én lett az elnöke, és mire elértük New Yorkot, majdnem 10 000 dollárt gyűjtöttem össze a túlélők támogatására. Nyelvtudásomat is felhasználtam segítségnyújtásra, segítettem megkeresni családtagokat, barátokat, orvosokat és segítettem a különböző nyelvű emberek megértetésében.
Az I. világháború alatt a American Committee for Devastated France tagjaként segítettem a frontvonal mögötti részek újjáépítésében és a megsebesített katonáknak is segítettem. 1932-ben French Legion of Honor díjjal tüntettek ki Nemzetek feletti jó állampolgárságomért, ami magában foglalja a Titanic túlélőjének segítését alapítványokkal, a denveri bíróságon Ben Lindey-jel folytatott munkámat és az I. világháború alatti tevékenységemet.
Későbbi éveimben visszatértem régi kedvenc témámhoz, a drámához, és Párizsban tanultam.
1932. október 26-án haltam meg agytumor következtében, a Barbizon Hotelben. Egyszerű temetési szertartásom után férjem mellé temettek a Long Island-i Holy Rood Temetőbe.


Margaret Tobin Brown magabiztos hangja is elhalkul, ott hagyva a lányt a temérdek információval.
Krisztyne előtt Edgar Allan Poe magasodik ki.

- 1809. január 19.-én születtem Bostonban, és 1849. október 7.-én haltam meg Baltimore-ban. Amerikai író, költő, novellista és kritikus voltam, az amerikai romantika egyik legnagyobb alakja. Műveim a detektívregény, a krimi és a sci-fi előfutárai Amerikában.
Skót-ír vándorszínész családba születtem. Apám 1810-ben, Anyám 1811-ben halt meg, engem pedig John Allan - egy gazdag richmond-i dohánytermesztő - fogadott örökbe.
A középiskola elvégzése után egy évig a charlottesville-i University of Virginia-ra jártam, amelyet játékszenvedélyem miatt kellett abbahagynom. Ezután 1827-ben Edgar A. Perry néven bevonultam a U.S. Army-ba, majd még ebben az évben kiadtam első kötetemet Tamerlane és más versek címmel. Két év szolgálat és a törzsőrmesteri rang elérése után kiváltam a hadseregből.
1829-ben adtam ki második kötetemet Al Araaf címmel, és ekkor halt meg mostohaanyám, akinek utolsó kívánságát próbáltam teljesíteni és beiratkoztam a west point-i katonai akadémiára, de többszöri kihágások miatt innen is kicsaptak. Ezután nevelőapámmal nem találkoztam többet.
Az akadémia elhagyása után megözvegyült nagynénémhez és unokatestvéremhez, Virginia Eliza Clemm-hez költöztem Baltimore-ba. 1835 decemberében a Southern Literary Messenger szerkesztője lettem, majd 1836. május 16-án feleségül vettem Virginiát, aki ekkor mindössze 13 éves volt.
1838-ban kiadtam az Arthur Gordon Pym, a tengerész c. regényemet, amellyel kritikai sikereket értem el, majd a következő év nyarán a Burton's Gentleman's Magazine segédszerkesztője lettem. Ez évben adtam ki 2 kötetben Groteszk és arabeszk című novellagyűjteményemet, amely – habár nem volt pénzügyileg sikeres – mégis az amerikai irodalom mérföldköve lett, olyan klasszikus történetekkel, mint az Usher-ház vége, A palackba zárt kézirat, Berenice, Ligeia és a William Wilson. Otthagytam korábbi állásomat és még ugyanabban az évben a Graham's Magazine segédszerkesztője lettem.
1842-ben alkoholista lettem, mivel kiderült Virginiáról, hogy TBC-ben szenved. Így felmondtam és visszatértem New Yorkba. 1845. Január 29-én jelent meg „A holló” című versem az Evening Mirror-ban, melyért 10 dollárt és világhíremet kaptam.
Virginia 1847-ben bekövetkezett halála után Sarah Helen Whitman-nek kezdtem el udvarolni. Eljegyzésünk felbontásáért alkoholizmusom, féltékeny természetem és Sarah anyjának mesterkedése volt a felelős. Ezután visszatértem Richmond-ba és udvarolni kezdtem gyermekkori szerelmemnek, Sarah Elmira Royster-nek, aki ekkor már özvegy volt.
1849. október 7.-én haltam meg a Washington College Hospitalban, miután eszméletemet vesztve találtak meg 3-án az utcán, valaki másnak a ruhájában. Sok találgatás után legvalószínűbb, hogy veszettség okozta halálomat.


Sötét alakja lassan eltűnik, csak a könyv hever továbbra is Krisztyne előtt.
Casey miniatűr emberkéje nem más, mint John Rackham.

- 1682. december 21.-én születtem, és 1720. november 18.-án haltam meg, Jamaikán. Hírhedt angol kalóz voltam a 18. század elején. Jack Rakham, Calico Jack Rakham és Calico Jack neveken is ismertek, a korabeli dokumentumok tévesen gyakran Rackham vagy Rackum alakban említettek. Becenevemet a kalikóból készült ruhákról kaptam, amelyeket előszeretettel viseltem.
Leginkább halálfejet és két kardot ábrázoló zászlómról voltam ismert, illetve arról, hogy alattam szolgált a kalózkodás aranykorának két legendás női kalóza, Anne Bonny és Mary Read.
A karib partokon fosztogattam, amíg embereimmel együtt (köztük a két nővel) Jamaikánál 1720 őszén csapdába nem csaltak és el nem fogtak.
Életemről alig lehet tudni valamit, születési dátumom és helye sem ismert biztosan. Dokumentált kalózkarrierem rövid, először 1718ban bukkantam fel a feljegyzésekben, mint Charles Vane kalózkapitány navigátora. Népszerű voltam a legénység körében és már akkor is köztük voltam, amikor Vane elfoglalt egy rabszolgákkal megrakott brigantint és megtette zászlóshajójának. Ezen a hajón voltunk, amikor Vane 1718. szeptemberében a tengeren, Ocracoke-sziget közelében összetalálkozott a hírhedt Feketeszakáll kalózvezérrel. A találkozás egy hétig tartó mulatozásba torkollott, ami végül eljutott Alexander Spotswood virginiai kormányzó fülébe is, aki összeszedett egy kis hadiflottát és a kalózok elfogására küldte. Mire ez a flotta november 21-ére Ocracoke-hoz érkezett, mi már messze jártunk. Vane hajóját két nappal később 1800 kilométerrel délebbre, a Kuba és Hispaniola közti Windward-átjáróban látták.
Kapitánnyá válásomnak története azzal kezdődött, hogy a Windward-átjáróban megpillantottunk egy francia hajót, amelyet kereskedőhajónak véltünk. Vane hajója, a William támadásra készülve megközelítette a másik hajót, de amikor az oldalát fordította felénk, kiderült, hogy teljes fegyverzetű hadihajóról van szó. Vane visszavonulást rendelt el. A fegyelmezett legénység engedelmeskedett, mikor azonban már messze jártunk, vita tört ki, mivel a többségünk úgy gondolta, elfoglalhattuk volna a francia hajót. Szavazással letettük tisztségéről Vane-t és helyette engem választották meg kapitányuknak. Vane-t és a hozzá hű maradt néhány embert egy kis vitorláson szélnek eresztettük.
Elfogásunk után engem és férfi társaimat bíróság elé állítottak. Engem a november 16-án és 17-én tartott tárgyaláson halálra ítéltek és másnap felakasztottak. Testemet kátrányba forgatták, ketrecbe rakták és a többi kalóz elrettentésére közszemlére tettek a jamaikai Port Royal fő bejáratánál lévő egyik kis szigeten. A szigetet ma Rackhams Cay-nek nevezik.


Az utolsó mondat szinte gúnyosan csenghet Caseynek, de a mini Calico Jack gyorsan eltűnik, amint szövege végére ér.
Konidik előtt Ernest Hemingway alakja jelenik meg, és kezd kissé brummogós hangján beszélni.

- 1899. július 21.-én születtem Oak Parkban, 1961. július 2.-án haltam meg Ketchumben. Amerikai, irodalmi Nobel-díjas regényíró, novellista, újságíró voltam. Többek között az elveszett nemzedék jeles tagja.
Gyermekkoromat jellemezte a betartott protestánsi erkölcs, szigorú anyám lévén, én mégis jobban húztam természetkedvelő apámhoz, akivel együtt mentünk vadászni, táborozni, horgászni. A természet iránti vonzódásom korán megalapozta életem végéig tartó szenvedélyemet a szabadban űzhető kalandok iránt, és vágyakozását a messzi, elszigetelt tájak felé.
A középiskola után kihagytam az egyetemet, és megkezdtem írói tevékenységemet, mint riporter The Kansas City Star nevű újságnál. Csak hat hónapot dolgoztam náluk, mégis születésemnek századik évfordulóján a Star az utolsó száz év egyik legjobb riporterének nevezett engem.
Hiába jelentkeztem az I. világháborúba, rövidlátásom miatt csak a Vöröskeresztnél fogadták el segítségemet, mint önkéntesét. 1918-ban súlyosan megsérültem, ez véget vetett gépkocsivezetői beosztásomnak.
1921-ben elvettem Elizabeth Hadley Richardsont, és Párizsba költöztünk. Több írásomat is kiadták, és ekkor csatlakoztam Gertrude Stein elveszett nemzedék nevű csoportjához, amely maga köré gyűjtötte a fiatal amerikai írókat és költőket. 1923-ban visszatértem feleségemmel Torontóba, ahol megszületett első fiam, John Hadley Nicanor Hemingway.
1927-ben elváltam Elizabeth Hadley Richardson-tól és feleségül vettem a katolikus Pauline Pfeiffert. A házasság után áttértem a katolikus vallásra. 1927-ben megjelent "Férfiak nők nélkül" című novellagyűjteményem. 1927-ben Kansas City-ben megszületett második fiam, Patrick, és két évvel később a harmadik, Gregory.
1928-ban a Key West szigetre költöztünk, azzal a céllal, hogy új szakaszt nyissunk közös életükben; tervünket azonban egy tragikus esemény félbeszakította. Ugyanebben az évben apám, Clarence, aki anyagi és egészségügyi problémákkal küszködött, egy polgárháború-korabeli pisztollyal agyonlőtte magát. Apám öngyilkossága mélyen megrázott. Az esemény később bekerült az Akiért a harang szól című regényembe.
Ezután a második, majd a harmadik feleségemtől is elváltam; egyedül azt bántam, hogy az 1940-ben, a Pauline Pfeiffertől való válásom következtében elvesztettem szeretett Key West-i otthonomat.
1946-ban elvettem negyedik és egyben legutolsó feleségemet, Mary Wells Monksot, aki szintén hadi tudósító volt.
Mindvégig kalandos életet éltem. Részt vettem a spanyol polgárháborúban mint önkéntes katona és haditudósító, vadásztam Afrika erdeiben és szavannáin, bikaviadalokra jártam Spanyolországban. Voltam amatőr ökölvívó, és szerettemhalászni. Erősen ittam, míg végül a mértéktelen ivás alkoholizmussá fajult.
Az 1954-es repülőgép szerencsétlenség után, amit túléltem, az Idaho állambeli Ketchum városában kezeltettem magas vérnyomásomat és mániás depressziómat. Az egyre súlyosbodó depresszióm miatt kapott elektrosokkos kezelések is nagyban hozzájárulhattak ahhoz, hogy 1961. július 2-án főbe lőttem magamat. Szerintem emlékezőtehetségem romlását is az elektrosokkos kezelésnek köszönhettem; erre többször hivatkoztam mint életkedvem elvesztésének nyomós okára.


Fáradt hangja lassan elhalkul, és miniatűr mása is lassan eltűnik.
Jekatyerina előtt Sir William Gerald Golding kezd lassan, megfontoltan beszélni.

- 1911. szeptember 19.-én születtem St. Columb Minorban, és 1993. június 19.-én haltam meg Perranarworthal-ban. Irodalmi Nobel-díjas brit regényíró és költő voltam. Legismertebb, díjnyertes művem a Legyek Ura. A Man Booker-díjra is jelöltek 1980-ban a Beavatás című regényemért, amely a A Föld határáig trilógia első kötete.
A délnyugat-angliai Cornwall grófság egy kis településén születtem. Apám tanár volt, tankönyvek szerkesztésével foglalatoskodott. Számomra a mindentudás megtestesülését jelentette. Alec Golding szocialista eszméket vallott, és a tudományos racionalizmus volt rá jellemző. Édesanyám, Mildred, a háztartásról gondoskodott, és egyetértett a női egyenjogúság mérsékelt harcosaival. Apám kívánságának megfelelően 1930-ban beiratkoztam az Oxfordi Egyetemre, ahol a Brasenose College diákjaként természettudományt hallgattam, azonban két év elteltével az angol irodalom tanszékre váltottam. Első kötetemet, melyben verseket jelentettem meg, 1934-ben adta ki a Macmillan kiadó. Ebben oxfordi barátom, Adam Bittleston, spiritiszta filozófus segített. Nagy állatvédő aktivista voltam.
Pedagógia diplomám megszerzése után, 1939. szeptember 30-án kötöttem házasságot Ann Brookfield-del, akitől két gyermekem született: Judy és David. Lailsburyben kezdtem tanítani. A haditengerészetnél töltött éveimet leszámítva egészen 1961-ig tanítottam ebben az iskolában.
Meghatározó élményem a II. világháború volt. A Brit Királyi Haditengerészet tagjaként részt vettem Németország leghatalmasabb csatahajójának, a Bismarcknak az elsüllyesztésében. A normandiai partraszállásban egy, a partot tűz alá vonó hajó kapitányaként vettem részt, valamint egy tengeri akcióban Walcherennél, ahol 24 rohamosztagból 23-at süllyesztettünk el. A háború végén visszatértem a tanításhoz és az íráshoz. A háború évei alatt jól megtanultam ógörögül.
Az életfilozófiámra és a stílusomra a következő volt jellemző: A modern világ torzulásának okait kerestem: legtöbb művemben az ember természetében, az eredendő gonoszságban véltem megtalálni az okot. Vallásosságom pesszimista; nem merül fel a megváltás optimista lehetősége, mégis megható őszinteséggel, mély humanizmussal ábrázoltam a hihető külső világot, a szereplők lelki motivációit. Regényeimnek szimbolikája, mesterien szerkesztett belső monológjai magával ragadják az olvasót.
1963-tól 1993-ban bekövetkezett halálomig egészen az írásnak szenteltem magamat. 1985-ben feleségemmel a cornwalli Perranarworthal-ba költöztünk. Itt hunytam el nyolc évvel később, szívelégtelenség következtében. Dél-Wiltshire-ben temettek el, Bowerchalke faluban.


A kedves öregember alakja lassan szertefoszlik, Jekatyerinában valószínűleg a kérdéssel, hogy ezzel az információval vajon mit kell majd kezdenie.
És végül a késő Cecilia előtt is megjelenik a mini emberkéje, aki nem más, mint William Shakespeare.

- Nem voltam soha egy egyszerű ember, már a születési és elhalálozási dátumomban sem voltak biztosak. Egyes feljegyzések szerint 1564. április 23-én születtem, keresztelési dátumom 1654. április 26. Julianus naptár szerint 1616. április 23-án, pont születésem napján haltam meg, a Gergely naptár szerint viszont 1616. május 3-án. Angol drámaíró, költő, színész voltam.
Az angol nyelvű drámaírás egyik legnagyobb alakjának tartanak. Világirodalmi örökségem és hatásom a világ minden táján fellelhető. Angliában mint a nemzet dalnokát tisztelnek. Műveimet az élő nyelvek majd' mindegyikére lefordították, és színműveimet folyamatosan játsszák a világ színpadain. Azon kevés drámaírók közé tartozom, akik mind a komédia, mind a tragédia műfajában számos maradandó művet alkottam.
A Stratford-upon-Avon nevű városkában láttam napvilágot, egy jómódú kereskedő, John Shakespeare és egy kisbirtokos leánya, Mary Arden gyermekeként. Az iskola dokumentumai nem maradtak fenn, így sem iskoláztatásomnak idejéről, sem eredményeimről nincsenek hiteles adatok.
1582. november 28-án, 18 éves koromban feleségül vettem a nálam nyolc évvel idősebb Anne Hathaway-t, aki ekkor már három hónapos terhes volt. A házasságomat követő esztendőkről hasonlóképpen kevés dokumentummal maradt fent. 1583. május 26-án Stradfordban megkeresztelték elsőszülött lányomat, Susannát, 1585 februárjában pedig az ikreket: fiamat, Hamnet-et és Judithot. Hamnet 11 éves korában, egy ismeretlen betegség következtében meghalt; 1596. augusztus 11.-én temették el. Egyes források feltételezik, hogy fiam halála befolyásolt a Hamlet (1601) megalkotásában.
Nevem 1592-ben bukkan fel először a londoni színházi körökben. 1585 és 1592 között Londonban megkezdtem karrieremet mint színész, író, majd résztulajdonosa lettem a „Lordkancellár Társulata” nevű színtársulatnak, melyet 1603-tól „Királyi Társulat”-nak neveztek el, az I. Erzsébet halálát követően trónra lépő I. Jakab adományának köszönhetően.
Mivel magánéletemről igen kevés adat maradt fenn, sok vonatkozásban a kutatók csak spekulációra tudnak támaszkodni, különösen ami szexualitásomat, általában a vallásról való nézeteimet, és műveimnek szerzői hitelességét illeti.
A Stradford-upon-Avon-beli Holy Trinity nevezetű templomban temettek el, két nappal halálom után. A sírom mellett álló mellszobrom alkotás közben ábrázol engem. Minden évben, születésém ünnepén, új lúdtollat helyeznek a szobor kezembe. Valamikor 1623 előtt emlékművet állítottak nekem a templom északi falában; a féldombormű írás közben ábrázol. A felirat Nestorhoz, Szókratészhez és Vergiliushoz hasonlít. Sírom kőfedelén a felirat megátkozza mindazokat, akik csontjaimat megkísérelnék eltávolítani nyughelyéről. A népszerű legenda úgy tartja, hogy a síromba, a testem mellé kiadatlan műveimet is eltemették, erre azonban senki nem talált még bizonyítékot. A sírt az általam írt sírfeliratban foglaltaknak megfelelően, az elmúlt századok folyamán egyszer sem nyitották fel.
Lányaim férjhez mentek, egyik halálom előtt, másikuk utána, születtek gyermekeik is, de amazok már nem házasodtak meg, illetve egyikük kétszer is, de egyiknek sem lett gyermeke, így a leszármazottaim sora velük véget ért.


Egy szempillantás alatt eltűnik alakja, a lányt is ott hagyva a sok információval.

Hirtelen egy taps téríti magukhoz a diákokat, ami nem mástól, mint a tanárnőtől származik, aki megint vidáman az asztal tetején üldögél.

- Úgy döntöttem, hogy nem a saját névszámukra vagyok kíváncsi, azt majd megcsinálják házi feladatnak. Mindenki annak az embernek a névszámát fogja kiszámolni, aki röviden elmondta Önöknek az életét - még mindig mosolyog, kíváncsi ötlete mennyire válik be. - A névszámok fejezetnél a könyveikben mindenki megtalálja az általános jellemzéseket.
- Munkára fel! Számoljanak, elemezzenek és aztán értékeljenek nekem!

Csend száll a tanteremre, ahogyan a tanárnő szó nélkül kezdi szemlélni a diákokat.



// A névszámok általános jellemzéseit itt megtaláljátok. ^^ //


A hozzászólást Főmesélő összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Dec. 06 2009, 02:16-kor.
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Dec. 05 2009, 16:47

*Dorothea szavaira felvonja a szemöldökét, másra sincs szüksége, mint arra, hogy itt valaki elemezgesse mindezt azért, mert medi-pszichológus. Ha azt akarja, akkor elmegy orvoshoz, és nem veszi fel a tárgyat. Igaz, végül is azért tette, mert kedveli a matematikát, és benne volt a csoportban. Izzyt kezdi irigyelni, hiszen a srác nincs itt, vagyis megúszta. Ki fog feküdni, ha itt orvosi szempontból fognak figyelni mindent, és be akarják majd neki bizonyítani, teljesen rossz irányba halad, váltania kell. Akkor már dacból sem tenné meg, hanem menekülne rögtön. Ez így már nem tetszik neki, ha tudományos alapnál maradnak, rábólint, de így már egyre szkeptikusabb, és már automatikusan tiltakozik.*

-Professzor, szerintem eleve nem lehet általánosítani, és ha igazán megnézzük, az ember maga vegyesfelvágott. Vagyis minden egyes jellemzésben található olyan, ami mindenkire igaz, annak ellenére, hogy elméletben teljesen más kategóriába sorolható. Rendben van, de mi van akkor, ha valaki nem kedveli, ám mégis azt mondja az elemzése, hogy ő aztán hajlamos rá? Ez az egész szerintem inkább egy skatulya, és inkább hasonlítom az asztrológiához, ahol mindenfélét magyaráznak a holdállásoktól kezdve a bolygókon át a csillagjegyekig. Nem mellesleg nagy túlzással mindenre rá lehetne fogni, hogy az aztán művészet. Azt mondja, a számok örök érvényűek, rendben. Persze, mert felfedezték őket, kifejlesztettek egy rendszert rá, ám nem mindegy az sem, hogy arab, vagy római rendszer. Utóbbinál más képet kapnánk, azt hiszem.

*Neki ez a véleménye, lehet érte megkövezni, de ő még mindig tartja azt, hogy a sorsát saját magának irányítja, és nem számokon, meg elemzéseken múlik. Ez az egész annak jó, aki hisz az ilyesmiben. A könyvre pillant, Eisntein alakján elvigyorodik, majd végighallgatja, amit mond. Így tesz a többiekkel is, aztán a feladatra összpontosít, és villámgyors számolásba kezd.*

A l b e r t

1+3+2+5+9+2=22

E i n s t e i n

5+9+5+1+2+5+9+5=41

22+41=63=6+3=9

-Albert Einstein névszáma a 9-es. A jellemzés szerint Einstein intelligens, energikus és kedves. Utóbbit nem tudhatjuk, nem ismertük. Intelligens volt, persze, mert az igazi zsenik mindig azok. Energikus? Dolgozott, tény, kutatott. Azonban nem hiszem, hogy naív és kiszolgáltatott lett volna, mert abban az esetben máris nem lehetett volna határozott, és nem lett volna biztos abban, amit csinál. Becsvágynak tekintendő az, hogy valaki hajt valamiért? Ez nem igaz, ez mindenkiben benne lenne akkor, és nem tartom becsvágynak azt, hogy valaki el akar valamit érni az életben, és ezért küzd, mert ezzel mindannyian így vagyunk. Továbbá az sem igaz, hogy megtorpant volna vagy elbizonytalanodott volna akkor, amikor valami nem ment simán, így azt már csak ferdítésnek tartom, hogy ezt akkor kiiktatjuk, és küzdünk tovább. Magyarán, az a tulajdonsága nem létezett. Aki megtorpan, az megtorpan, mások megerősítésére vár, nem lép át az akadályon, ez nem azon múlik, hogy kiiktatjuk vagy sem. Aki ilyen, az akkor is elakad, ha nem akarja, aki pedig nem, az soha nem is fog megtorpanni egy akadály miatt. Idegösszeroppanást pedig Einstein azért kapott, mert minden zseni őrült, és hajlamos az ilyesmire. Zseniként nem ide kellene esnie.

*Befejezte az elemzést, maximum kizavarják óráról, mert különbözik a véleménye a leírtaktól, és nem fogadja készpénzként, nem bólint rá. Ezen már csak azért is vigyorog, mert az ő névszáma is a 9-es, és akkor ezek szerint ő is hajlik olyanná válni, mint az öreg Albert. Már önmagában is röhejes, de sebaj. Elképzelte magát őrült zseninek, aki idegösszeroppan, továbbá megnősül, elválik, és valami olyat fedez fel, ami miatt cikkeznek róla. Kedves… természetesen, lerí róla, örökösen mosolyog, és rögtön barátkozik mindenkivel. Rá jobban illene más, ahogy így olvasgatja, illetve egy keveréket alkotna isten igazából.*
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeVas. Dec. 06 2009, 12:00

*Figyel, bár lehet hogy ez meglepő, végre egy tantárgy ami érdekes. Tanult éneket, szóval egy nagyszekund két hang távolsága, egy kis szekund is, és a kisterc pedig három hang távolsága.
Miközben a professzornő beszél, ő jegyzetel, és persze, lemásolja a táblát is. Legalábbis azt a részét ahol a rajz van. Természetesen a rajzal együtt. Miss Bristow kiosztja a könyveket, amik kinyílnak. Konidik nagy rémületére kiugrik belőle valami. Egy ember, de milyen pici, simán eltudná pöckölni. Ezen a gondolaton elvigyorodik. De az a kis pöttömség elkezd beszélni. Lejegyzi a nagy részét Konidik, bár nem érti, egy szám kiszámításához miért mond el ennyi adatot? Talán hogy többet tanuljunk? Bárhogy is legyen, Koni még mindig jegyzetel. Aztán, eltünik a fickó.*
~ Szegény, főbe kellett lőnie magát, hogy szabaduljon a depresszióból.~
*Meg is kapja a feladatot, pont ahogy sejtette, a névszámát kell kiszámolni.
Ernest Hemingway

Ernest=5+9+5+5+1+2=27


Hemingway=8+5+4+9+5+7+5+1+7=44

27+44=71 7+1=8



Ezt így leírja a pergamenre, aztán megszólal.*

- Ernest Hemingway névszáma, ha számításaim pontosak, nyolc. Ha valakinek nyolcas a névszáma akkor célja, hogy hatalma és elegendő pénze legyen. Gyakorlatias és céltudatos emberként biztos karrier vár rá. Azonban keménysége gyakran önzéssel párosul, és előfordul, hogy olyan dolgokkal éri el célját, melyek nem túl etikusak.

Kevés igaz barátja van, de ez egyáltalán nem zavarja. Ha nem tudja elérni céljait, összeroppan, magába fordul és eluralkodhat rajta a depresszió.

A végletek embereként feladja azt, hogy megtalálja az arany középutat.

Kiváló barátja, társa lehet: 2-es, 4-es és 7-es névszámú személy.

Ez szinte teljesen nem igaz Hemingway-re. Ahogy elmondta, nem volt célja hogy hatalma legyen, viszont, mondhatjuk hogy biztos karrierje volt, regényíró, novellista és újságíróként. Nem nevezném etikátlannak azt, ahogy elérte céljait.
Abban biztos vagyok hogy kevés igazi barátja volt, és abban is hogy ez nem zavarta. És eluralkodott rajta a depresszió, aminek rossz vége lett. Bizony, föladta az arany középutat.

*Ezzel befejezi a mondatát. Mivel föl sem ált, nem is ül le. Figyelmesen hallgatja a többieket és természetesen a professzornőt.*


A hozzászólást Konidik Longin összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Dec. 07 2009, 15:09-kor.
Vissza az elejére Go down
Jekatyerina Ithilion
Diák - Extremus
Jekatyerina Ithilion

nő Skorpió Jelige : Ulula cum lupis.
Hozzászólások : 99
Évfolyam : Első
Kor : 49

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeVas. Dec. 06 2009, 12:52

*Érdeklődve hallgatja a tanárnő magyarázatát, szorgalmasan jegyzeteli is, még a rajzot is gyorsan lemásolja. Már éppen nyitná ki a kapott könyvet, mikor az magától felcsapódik, s egy aprócska alak emelkedik ki belőle. Az apró féri nekilát elmesélni élettörténetét, egész részletesen, legalábbis Katyerina biztosan nem így mutatkozna be. Ezek után meg sem lepődik, hogy az ő névszámát kell kiszámolnia.

William
5+9+3+3+9+1+4=34

Gerald
7+5+9+1+3+4=29

Golding
7+6+3+4+9+5+7=41

34+29+41=104 1+0+4=5*

- Sir William Gerald Golding névszáma az ötös. Fontos számára a változatosság, a kalandot, mozgást keresi, az unalmat kerüli. Temperamentuma miatt az akadályoktól sem retten meg, a problémákat szinte gond nélkül ússza meg. Szereti az életet, annak színességét, de az egy helyben maradás rossz hatással van rá. Sir Goldingra nézve mindez találónak tűnik, gondolok itt a háborúban betöltött szerepére, szinte minden fontosabb akciónál jelen volt, vagy például arra, hogy a háború alatt megtanult ógörögül, vagy állatvédő aktivista volt. Az ötös névszámú ember számára fontos a racionalitás, két lábbal állnak a földön; Sir Golding neveltetésében ezt apja képviselte. A szarkasztikusság műveiben jelenik meg, de a kicsapongás az elmondottak alapján nem jellemző rá.

*Fejezi be az elemzést, majd érdeklődve a többiek felé fordul.*
Vissza az elejére Go down
Midorikawa Kumiko
Prefektus - Extremus
Midorikawa Kumiko

nő Halak Jelige : Mérgezett Fekete-Fehér
Hozzászólások : 2161
Tantárgy(ak) : Átváltoztatástan tanársegéd
Évfolyam : Második
Kor : 32

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeVas. Dec. 06 2009, 18:38

*Szorgalmasan jegyzeteli a tanár nő szavait, s a tálára kerülő rajzot is lemásolja a füzetébe. Igaz azt nem érti, hogy miért csak szekundok és tercek szerepelnek Püthagorasz rendszerében. Azt sem érti, hogy miért egymáshoz vannak viszonyítva a bolygók, és miért nem a központinak tartott Földhöz mért mindent az ókori matematikus. Pedig általában könnyen átlátja az összefüggéseket. De ez valahogy nem érthető számára. Az hogy Püthagorasz hallani vélte a szférák hangját, szerinte a férfi őrültségének oka lehetett, és egyáltalán nem irigyli érte, de ezt inkább nem említi meg. Valószínű, hogy a fintor az arcán, elmondja szavak helyett is a gondoltait.
Az mindenestre kellemesen meglepő, hogy Genevieve és Ed kis afférja nem elfogadott az órán... Nem mintha neki feltűnt volna, mielőtt a tanárnő szóba hozta, de jó tudni, hogy Miss Bristow figyelmét semmi sem kerüli el.
Az előtte felbukkanó könyvből kiemelkedő Benjamin Franklin igen szimpatikus személyiség. Szinte sajnálja, amikor eltűnik a férfi, hiszen rengeteg kérdést fel tett volna még neki... De a férfi eltűnik, s ő is megkapja a feladatot, hogy számolja ki a névszámát. Titkon reménykedik, hogy ugyanaz a névszámuk, hiszen az azt jelentené, hogy neki is meg vannak az adottságai, képességei ahhoz, hogy Mr. Franklinhez hasonlóan sokra vigye az életében.*


B E N J A M I N
2+5+5+1+1+4+9+5=32; 3+2=5

F R A N K L I N
6+9+1+5+2+3+9+5=40; 4+0=4

4+5=9


*Amint végez, még egyszer megnézi, hogy mindent potosan csinált-e, s csak akkor szólal meg, amikor már meggyőződött arról, hogy pontosan számolt.*

- Mr. Benjamin Franklin névszáma a 9-es... Az intelligenciája az kétségtelen, ez abból is látszik, hogy több területen is maradandót alkotott. Az energikusság is igaz lehet rá, nem hiszem, hogy a politikában lehet enélkül boldogulni. A kedvesség az relatív, de azt hiszem, hogy azzal, hogy részt vett a feketék elnyomása elleni küzdelemben ezt is elfogadhatónak tekinthetjük. Hogy naiv vagy kiszolgáltatott lett volna, azt nem tudom, de az idealizmus az egészen biztosan fontos tényező volt az életében. A 9-esről azt is írják még, hogy határozott és jó meggyőzőképességgel rendelkező személyek, s hogy ezt a tulajdonságukat remekül tudják kamatoztatni. Ez azt hiszem látszik abból, hogy több társaságot, egyetemet és akadémiát alapított. Külföldre is egész biztosan azért őt küldték, mert jól kommunikált... Ha vágyott a sikerre, akkor szerintem teljesült a vágya, hiszen a függetlenségi nyilatkozat is megszületett... Nekem ő nem tűnik olyan személyiségnek, aki könnyen elbizonytalanodott, szóval sikerült kiküszübölnie ezt az aprócska hibát és elérte a céljait.
*Amint végez gyors számítást végez, s némi csalódottsággal állapítja meg, hogy az ő névszáma nem a 9-es bár az azért örömmel tölti el, hogy ő is elérhet bármit, amit akar... Feltéve, hogy jól írta át a nevét latin betűkre...*
Vissza az elejére Go down
Dorothea Bristow
Karvezető - Pugnax
Dorothea Bristow

nő Bika Jelige : Néniiii ^^
Hozzászólások : 852
Tantárgy(ak) : Számmisztika, Mitológiák és Vallások tanár
Kor : 49

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 07 2009, 11:32

// Akinek van ideje, kérem, hogy írjon, mert a héten szeretném lezárni az órát. Köszönöm. ^^ //
Vissza az elejére Go down
Krisztyne Blackcat
Diák - Pilluamuleto
Krisztyne Blackcat

nő Hozzászólások : 907
Évfolyam : Második

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 07 2009, 13:22

Hát ennyire még egy órán sem nézhettem értelmetlenebbül. Halvány lila gőzöm sincs arról, hogy mi is folyik az órán, egyszerűen nem értem. Még szerencse, hogy olyan feladatot kaptunk, amihez megvannak az instrukciók a könyvben, s főképp csak összeadogatni kell. Az a kis bábú, ami elsorolja nekem az életrajzát elég mókás, s ahogy körbelesek mindenki előtt megjelenik egy ilyen híres emberke.
Lefirkantom egy pergamenre az íróm nevét, s pár infót róla, amihez majd viszonyítani szeretném a számok által kiadott elmezést, majd mikor végezve a feladattal reám kerül a sor, belekezdek mondandómba.

Edgar
5+4+7+1!+9=26 2+6=8

Allan
1+3+3+1+5=13 1+3=4

Poe
7+6+5=18 1+8=9

8+4+9=21 2+1=3


- Edgar Allan Poe. A szám, ami kijött nekem a három, amiről a könyv a következőt írja:
"Intelligens, sokoldalú és rendkívül merész vagy. Kellemes társalgóként, igen kifinomult humorral könnyen boldogulsz az ismerkedéssel. Kimagasló művészi hajlammal rendelkezel, érdemes lenne kipróbálnod magad valamelyik művészeti ágban. Rendkívül optimista vagy, könnyen alkalmazkodsz, egyenesen rajongsz az új lehetőségekért és kihívásokért. Általában a mának élsz, nem törődsz azzal, mi lesz holnap."
Véleményem szerint sok jellemző igaz az íróra ebből. Minden bizonnyal könnyen elérte céljait, alkalmazkodóképességét kamatoztatta az írói pályáján. Merészsége miatt azonban sokszor került bajba, kicsapták iskolájából kihágásai miatt, ami nem igazán utal a jó alkalmazkodó képességre, tehát itt már ellentmondás van. Inteligenciája viszont magas volt, ahogy azt a számmisztika is mutatja. Kiváló könyveiből, verseiből is erre lehet következtetni. Valószínűleg az írásban jelent meg a művészi vénája. A maga által felállított terveket, kitűzött célokat igyekezett elérni. Az, hogy mindig az aznapi teendőkkel foglalkozott, és nem törősött a jövővel is belesodorhatta az alkoholizmusába. Mert ha valóban optimista lett volna, akkor bízott volna felesége felgyógyulásában.
Ennyi lenne az, amit én el udok mondani, de közel sem biztos, hogy mindez jó, hely álló, mert ahogy már fentebb említettem, nem értem az egész számmisztikát.
Vissza az elejére Go down
Edward Lyons
Prefektus - Pugnax
Edward Lyons

Férfi Szűz Jelige : Az ördög elcseszett kisöccse
Hozzászólások : 682
Évfolyam : Első
Kor : 29

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 07 2009, 19:35

*Kicsit mélyebbre csúszik székében – hát ennyire nyilvánvaló? Rá sem mer nézni a lányra, ahogy hallja a neki szóló instrukciókat, meg a saját részét, paprikavörös arccal bólogat. Még jó, hogy ez hosszú hajától nem annyira látszik. Talán tényleg ideje a külvilágra koncentrálni…Ezt néhány perc toll padba vésés után tudatosítja is és megpróbál figyelni, bár a lány lábai szüntelen odavonzzák a tekintetét. Hallgatja a tanárnő magyarázatát, leragad bizonyos pontokon, például, hogy pszicho….húúúú….Lehet nem kéne ennyire lereagálnia, de igencsak meglepődik, s most az egyszer nem azért tátja el a száját a mert a mellette ülő szépséget nézi. Azért egyszer elmehetne a tanárnőhöz, ráférne egy két kezelés, bár szerinte tök jól kezeli a dolgait…és biztos benne, hogy Kvja nagyon kiakadna, ha hallaná a teljes sztorit…Nagyjából érti is ezt a névszám dolgot, nem kevéssé lepődik meg, mikor egyik kedvenc írója, Tolkien bukkan fel az orra előtt. Fél szemmel szomszédjára sandít, mennyire lepte meg a dolog, majd figyel a mini bácsira, s a végén hozzá is adja sokatmondó véleményét:*
-ÚÚÚÚhaaaaaa! *Nem is tudta, hogy Tolkien árva volt mint ő, meg hogy ilyen antihősies halált halt… Bár jelen jövőképe helyébe ő is szeretne ilyet elképzelni magának, meg hogy író lesz és a gyerekeinek ír majd…egyedül a kedélybetegséget nem szeretné magára venni… El is mereng így egy ideig, aztán mire már mindenki munkához lát, ő is becsukja a száját és veszi fel a gőgös gúnár gedeon képet, megint.*

John Ronald Reuel Tolkien

- A francba, hogy miért van ennek négy neve! *Szinte biztos benne, hogy el fog szúrni valamilyen számolást, ez sosem ment neki… De mivel így is lemaradt, gyorsan hozzálát, hátha padtársa is szőkének született, próbaképp rápillant, aztán gyorsan körmölni kezd, még mielőtt Kjva ráfogná, hogy dísznumerás, ami azért lehet, mert 13 évesen megtámadta két vérszívó, s számolni is elfelejtett. Megint csak olyasmire gondol, amire nem kéne, csak rázogatja a fejét, tényleg annyira elhúzza az időt, hogy Dorothea valóban azt fogja hinni nem tud számolni. Ír, ír, ír, de hogy értelmes-e, azt maga sem tudja.*
-
John

1 + 6 +8 +5 … 2O … 2

Ronald

9 +6 +5 +1 +3 +4 … 28 …1O…1

Reuel

9 +5 +3 +5 +3…25….7

Tolkien

2 +6 +3 +2 +9 +5 +5… 32…5

2 +1 +7 +5…15…6

-Nekem az jött ki, hogy a névszáma hatos…és hogy az családias, segítőkész ember… Végülis ja, stimmel, ha a gyerekeinek írta a babót elhiszem, de a Gyűrűk Urát? Lehet, hogy az orkokat róluk mintázta…Na szóval, az is stimmel, hogy művészlélek, meg hogy gyönyörködik a szépségben. A tündékében pl. *Fél pillantás a tünde lány felé, majd folytatja.*
-Annyira nem ismertem, de naiv és megfelelési kényszeres ezek alapján…Hát én nem hiszem, hogy Frodó atyja bizonyítani akart volna…de minden lehetséges..
*A sajátját nem akarja kiszámolni, biztos valami hülyeség jönne ki…*
Vissza az elejére Go down
Cecilia Thulile
Diák - Pilluamuleto
Cecilia Thulile

Nyilas Jelige : Meghódíthatatlan Vörösszem
Hozzászólások : 237
Évfolyam : Második
Kor : 31

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 07 2009, 19:59

*Nos igen, nem lehet tagadni a puszta tényt, hogy a kezdeti lelkesedése egy kicsit megtört, és még a válaszra sem hajlandó igazán, pedig nagyon is barátságos a hozzáintézett szófoszlány és rosszabb is lehetne. De ő csak néma ajkakkal mered a tanárra és inkább arckifejezésével próbálja sugallni, hogy valami ilyesmi lehet nála a gond, mint szavakkal. Aztán szép lassan valahogy róla kezd elfelejtődni, hogy itt van, így szemhéjai is haladnak a lecsukás állapota felé és bizony önnön hibájából kimarad a jóból, hogy megfogalmazhassa mindig kész válaszait. Bár most ő sem találta volna el, mert fél füllel, amit hall bizony sosem gondolt volna ilyen összefüggésre, ráadásul mi a frász az a medi-pszichológia? Mindegy, erre úgysem fog választ kapni és nem is tartozik annyira ide, így megtámasztva szépen a fejét figyel csendben, néha firkant maga elé valamit és próbálja a forgalomból kivonni magát, amennyire csak lehetséges. Ám az ember sosem azért ül órán legtöbb esetben, hogy ellegyen mint egy befőtt, hanem nagyon is várnak tőle teljesítményt. Így nem csoda, ha egy kicsit megrezzen, amikor egy könyv kerül eléje, de hát annyira elmélázott, hogy nem is igazán tudta követni az események sorozatát.
Rögtön valami érdekfeszítő olvasmányra gondol és kapná kezei közé, hogy közelebbről is megcsodálja, amikor hirtelen valaki alakja feltűnik a könyv egyik oldalán és beszélni nem kezd. Na ezek a dolgok töltik el néhanap meglepődéssel, de számítani lehet ilyesmire, így gyorsan a lényeges infókat lejegyzi azért, bár a memóriája mindig jó volt, de nem árt az óvatosság azért néhanap. Aztán mikor már átnézve a lapot az infók sokasága közül kihámozza, ami arra érdemes elkezd számolgatni.*

William
5+9+3+3+9+1+4=34 3+4=7

Shakespeare
1+8+1+2+5+1+7+5+1+9+5=45 4+5=9

9+7=16 1+6=7

- William Shakespeare. Nos nekem a számítások szerint a 7 jött ki. Az ismeretek szerint ez a szám azt tükrözi, hogy Shakespeare egy zárkózott személy volt, talán túlságosan is. Nagy intelligenciával rendelkezhetett és szerintem nyugodt szívvel mondhatjuk, hogy ő is egy zseni volt. Talán a műveivel igyekezett felénk megmutatni önmagát és ezáltal sikerült neki valamilyen szinten kitörni a magányosság állapotából. A műveivel igyekezett feltárni azt a titokzatosságot, ami körbelengte és talán valamilyen szinten az alkotások segítették abban, hogy ne érezze olyan elzártnak magát a világtól. Még azt is el tudnám képzelni, hogy azért igyekezett többfajta művet bemutatni a közönségnek, hogy megmutassa milyen az élet derűs és napos oldala. Még azt is el tudnám képzelni, hog yesetleg néha a saját keserű vagy jó tapasztalatait is belecsempészte alkotásaiba, persze ez csak fejtegetés. De az biztos, hogy sikerült kitörnie a holtpontjáról, hiszen elismert költővé vált, bár csak a halála után lett igazán elhíresült. Több ötletem nincs, azt hiszem jobban bele kéne még látnom ahhoz a rejtelmekbe. - *talán kezd leereszteni egy kicsit és ezért nem futja neki többre, de a lényeget kivesézte a többit meg majd hozzáteszi a tanárnő, ha gondol még valami fontosat. Talán még egy kicsit kéne kapislgálnia a tudományt, hogy áthatóbb képe legyen és jobban tudjon okfejtegetni.*
Vissza az elejére Go down
Dorothea Bristow
Karvezető - Pugnax
Dorothea Bristow

nő Bika Jelige : Néniiii ^^
Hozzászólások : 852
Tantárgy(ak) : Számmisztika, Mitológiák és Vallások tanár
Kor : 49

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 14 2009, 17:13

Elfeledkezve magáról, finoman lóbálja lábait, mindenféle nesz nélkül, és figyeli, ahogyan a diákok olvasnak, írnak, számolnak, serénykednek. Elégedetten bólint, hiszen valami ilyesmit akart elérni. Bármibe lefogadta volna, hogy ha a saját névszámukat kellett volna kiszámolniuk, és magukat kellett volna elemezniük, akkor kisebb lelkesedéssel kezdtek volna dolgozni.
És már meg sem lepődik, amikor Noel végez először a számításokkal. Miközben a fiú beszél, lazán lepattan az asztala tetejéről, és a fiúhoz sétál. Bólogat vagy éppen meglepetten, esetleg szórakozottan néz a fiúra időnként, közben pedig átnézi a számítását is.
- Először is, Mr Wyard, örülök, hogy odafigyelt a mondandómra, és a mesterszámot nem redukálta le, hanem úgy hagyta - bólint a fiú felé, majd visszasétál az asztalához, mert így mindenkit lát, miközben beszél.
- Mit is mondtunk, mi a névszám? - kérdezi. - A névszám az ember általános jellemére utal. Velünk született tulajdonságainkat, képességeinket és adottságainkat határozza meg. Így van? - néz a diákokra, majd Noel felé fordul. - A sikert nem csak a szakmában kell keresni - kezdi puhán és finoman. - Sikert elérhetünk egy barátunk felvidításával, a lelkünkben, ha segíteni tudunk valakinek, és egy házasság fenntartásában is sikerünk lehet, már ha nem torpanunk meg, vagy valami miatt letérünk utunkról. Einstein ezt megtette, hiszen elvált a feleségétől, nem igaz? - néz kérdőn a fiúra, majd bólint egyet. - Mindazonáltal az elemzésével, szkepticizmusa ellenére is, elégedett vagyok. Köszönöm, hogy próbálkozik, és továbbra is csak mondja el a véleményét. Ugyanolyan értékes az Öné, mint a többieké is - a végén elmosolyodik.
Most a fiú vagy felhúzza magát és morgolódni fog, vagy úgy érzi, hogy ő, mármint Dorothea, menthetetlen, ami az optimizmusát és életfelfogását illeti.
Kétes pillantást vet Konidikra, belepillant a számolásába, majd halkan sóhajt egyet.
- Mr. Longin, a számolása megfelelő. De. Azt hiszem, nem azt kértem, hogy olvassa fel, mi a jellemző a 8-as névszámú emberekre, hanem, hogy a kapott információkkal együtt elmondja, milyen lehetett Hamingway, és vajon igazak e rá a jellemzők. Máskor jobban figyeljen oda, hogy mi a feladat - néz megrovón a fiúra, végül megint sóhajt egyet.
Nem adott bonyolult feladatot, így aztán elvárja, hogy azt rendesen oldják meg. Ilyenkor nem számít, hogy az illető a karába jár, vagy hogy éppen a prefektusa. Ha tanulni kell, akkor figyeljenek oda, és tudásukhoz mérten hozzák ki magukból a legjobbat.
- Miss Ithilion, a válasza igazán tetszetős, ügyesen felhasználta a kapott információkat. Nem cifrázta túl, nem képzelt bele olyat, ami nem lehetséges, és azon jellemzőket, amikre nem kaphatunk választ, inkább figyelmen kívül hagyta - elégedetten mosolyog a lányra, miközben odasétál hozzá, és az ő számolásába is belekukkant. - Helyes, ez is rendben van, köszönöm Önnek is - biccent a lány felé, miközben Kumiko felé indul meg.
- Miss Midorikawa, látom, jó embert osztottam ki Önnek - csillan meg vidáman a szeme. - Remélem, hogy a továbbiakban is ilyen ügyesen és lendületesen fog majd hozzá a munkához - dicséri meg röviden Kumikot is. A lány pergamenjére is odapillant, it is elvégzi fejben a számítást, majd bólint egyet. - A számolás helyes itt is, mint ahogyan az elemzés is. Köszönöm - újabb biccentés, és már folytatja is tovább az útját.
- Miss Balckcat, az előbbi megállapításom, csak úgy, mint Mr. Longinnál, Önre is vonatkozik. Hogy mi van a könyvben, azt magam is tudom betéve. Én csak az Önök véleményére vagyok kíváncsi - dorgálja meg a lányt, de jóval kedvesebben, mint az előbb a fiút, hiszen Krisztyne utána próbálkozott. - A többivel viszont magam is egyet értek, ügyes, tetszetős véleményt kerekített ki - mosolyog halványan a lányra is, miközben pergamenjét kicsit maga elé húzva gyorsan számol, meglepően gyorsan.
A püthagorasz számkulccsal neki már nem nagy ördöngösség számolni, hamar megvan vele. Arcán félmosollyal közelít Ed felé, miközben elnézően csóválja meg a fejét.
- Talán azért kapott négy nevet összesen, Mr. Lyons, mert nem egyszerű, szegény családba született, hanem olyanba, ahol nem volt furcsa, ha több nevet kap gyermekük - hangja finoman okító, rosszallás nélküli. - A véleménye..., eléggé érdekes volt - megköszörüli a torkát. - Mindazonáltal volt benne...igazság, bár nem hiszem, hogy a gyermekeiről mintázta volna az orkokat - szája sarkában ott ül egy kis mosoly. - De a kényszeres megfelelési kényszer szerintem jelen volt az életében. Hiszen anyja után megrendült a hite, mégis kitartott a keresztény vallás mellett, csakis anyja emléke miatt - réved el egy pillanatra tekintete. Majd még mindig elgondolkodó arccal fordul a pergamen felé, ujjaival végig szánkázik a betűkön és számokon, majd bólint egyet. - Ez is helyes, köszönöm, Mr. Lyons - bólint egyet. - De örülnék, ha legközelebb részletesebben nyilvánítaná ki véleményét - fűzi még hozzá, majd lassan megindul Cecilia felé is.
- Miss Thulile, remélem, azért nem untattam annyira az órán, és így a vége felé azért fel is ébredt - hangja meglepően kedves, még csak nem is dorgál. - Bízom abban, hogy ha most nem is, következő órán jobban fel tudom majd kelteni az érdeklődését - néz a lány szemeibe célzatosan.
- A fejtegetésére mégis azt kell mondanom, hogy kiváló - jelenik meg egy mosoly az arcán. - Olyan átlátható elemzést tárt elénk, amit én pontosan elvártam ezen az órán - gyorsan a lány pergamenjére is vet egy pillantást, a számítás tényleg helyes volt. - És ez is rendben van, köszönöm Önnek is - bólint a lánynak, majd visszasétál az asztalához, és szembe fordul a diákokkal.
- A mai órán sok mindent tanultak, elméletet és gyakorlatot egyaránt - néz a diákokra. - Olykor nehezen érthető a számmisztika, de ha elég időt fordítanak rá, akkor meglátják, nem is tűnik majd olyan nehéznek számolni, elemezni, értelmezni - finoman elmosolyodik, majd lassan folytatja. - Akinek van valamilyen kérdése, felteheti nyugodtan az irodámban, az ajtóm mindig nyitva van Önök előtt. Most pedig menjenek, pihenjenek, későre jár már - mutat ki az ablakon, ahol már látszik, hogy odakint bizony korom sötét van.
- Viszontlátásra! - köszön el a diákoktól. - És várom Önöket a következő órán - teszi még hozzá, s ha mindenki távozik, rendbe teszi a tantermet, megpróbálja szét szortírozni pár bűbájjal a pergamen halmokat az asztalán, hogy aztán a termet elhagyva megkezdje ő is jól megérdemelt esti pihenését.


// Köszönöm mindenkinek az órai részvételt. ^^ Aki szeretne záró hszt írni, nyugodtan megteheti. A pontok pedig még a mai nap folyamán kiosztásra kerülnek. //
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 14 2009, 20:12

*Mivel végzett, és kielemezte Einstent is, hátradől, és megvárja, hogy a többiek is végezzenek. A saját névszáma megegyezik Einsteinével, és ha neki magát kellett volna analizálni, azt nem tudta volna megtenni komoly ábrázattal. Az értékelést hallván egy mosoly kúszik a szája sarkába. Nem morgolódik, ugyan miért tenné? Mindenkinek van véleménye, csak valaki kimondja, valaki nem. Ő az előbbi típus, és ha éppen a professzorral nem ért egyet, akkor vele, ám így tényleg érdekes, hogy ennyire különböznek az álláspontok. Figyelmesen végighallgatja Dorotheát, és csak utána szólal meg.*

-Köszönöm, professzor. Ám még mindig azt mondom, hogy nem egészen igaz, hogy a névszám teljes mértékben meghatározó, ugyanis az emberek többsége ebben az esetben nem egy szám alá esne be, ha valóban komolyan vennénk ezt az egészet. Azt sem hiszem, hogy Einstein számára letérést jelentett egy válás, mert mi van akkor, ha eleve nem az volt elrendelve, és pont az a házasság volt egy tévedés? Pontosan azért vált el, hogy a boldogságot megtalálja? Jobb bevállalni egy válást, mint szenvedni éveken keresztül valaki mellett, amikor érezzük, nem oké az a kapcsolat. Lehet, nem kellene, de továbbra is azt mondom, hogy nem létezett a megtorpanás és az elbizonytalanodás a jellemében.

*Tényleg olyan érzése van, hogy míg ő maga a szkepticizmus híve, addig Dorothea a mérhetetlen optimista, és ez elnyeri tetszését. Annak különösen örül, hogy a véleménye ellenére nem rúgják ki páros lábbal, hanem elfogadják, hogy ő nem hisz ezekben és nem veszi készpénznek. Szerinte ez egy általánosítás, amit mindenre rá lehet fogni, mindenbe bele lehet magyarázni, és az úgynevezett útmutatás is erőteljesen megkérdőjelezhető. Megvárja a többiek értékelését is, aztán becsukja a könyvet és elteszi a jegyzeteit. Nem tartja nehéznek a számmisztikát, könnyen érthető és számolható, a többi felfogás kérdése. Akkor áll fel, amikor lehet, felveszi a cuccát és Francist is.*

-Viszlát, professzor, sziasztok! Szia Krisztyne!

*A lánytól egy mosollyal búcsúzik, Casey-nek biccent, utána viszont sietősen távozik, no nem menekül, csupán nikotinhiánya van, amit szeretne minél előbb csillapítani. Kivételesen az udvar felé veszi az irányt, és nem ül ki egyik ablakpárkányra sem.*


//Köszönöm az órát! :-)//


A hozzászólást Noel Wyard összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Dec. 14 2009, 21:45-kor.
Vissza az elejére Go down
Krisztyne Blackcat
Diák - Pilluamuleto
Krisztyne Blackcat

nő Hozzászólások : 907
Évfolyam : Második

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeHétf. Dec. 14 2009, 20:30

Kicsit megszeppenve nézek a professzornőre, mikor az nekikezd engem letorkollni. VÓLegaláábbis azt hiszem, hogy erre készül. mikor lassan kiderül, hogy azért jót is mondtam.
- Elnézést hölgyem. Inkább magamnak mondtam én el azt ami a köyben áll, hogy tudjak mihez kötődni. Legközelebb megpróbálom e nélkül.
Mosolyát mosollyal viszinzom, s probálom felfogni, hogy miket is hordhattam össze, hogy később le tudjam jegyezni. De minden bizonnyal ezek a szavak már itt maradnak a teremben.
Amint mindenkit kiértékel a professzor, s utunkra enged minket megvárom amíg a két fiú feláll, és kilép a székek fogságából, és csak őket követve mászok én is elő. Ruhámon igazítok kicsit, két karommal összefogom magam előtt felszerelésemet, majd elindulok kifelé.
- Viszlát tanárnő, sziasztok.
A lépcsőkhöz érve nincs sok kedvem felfelé indulni, inkább a park felé veszem az irányt.


//Én is köszönöm az órát:)//
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeKedd Dec. 15 2009, 17:49

*Hát persze hogy rosszul oldotta meg a feladatot. Ez az ő formája… De ami megtörtént, az megtörtént, és ezen már nem lehet segíteni. Lehajtott fejjel, mondja következő mondatát.*
- Értem professzornő, legközelebb jobban fogok figyelni.
*Ez után már nem nagyon figyel. De az még is eljut a tudatáig, hogy más is elrontotta. Ettől nem kezd örülni, de legalább nem csak ő volt figyelmetlen. Szerencsére elmehetnek. Konidik, sietve távozik, de nem feledkezik meg a jó modorról sem.
- Viszontlátásra professzornő!
*Bár lehet, hogy nem a legilledelmesebb elköszönés, sőt biztos, hogy van ennél sokkal szebb is, de most megfelel. Gyorsan távozik a teremből, és szobája felé veszi az irányt…*
//Köszi az órát!//
Vissza az elejére Go down
Jekatyerina Ithilion
Diák - Extremus
Jekatyerina Ithilion

nő Skorpió Jelige : Ulula cum lupis.
Hozzászólások : 99
Évfolyam : Első
Kor : 49

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeSzer. Dec. 16 2009, 16:10

*Kíváncsian hallgatja, mire jutottak a többiek, majd a tanárnő válaszait is. Magában nyugtázza a dicséretet, s bár nem látszik kívülről, nagyon örül neki. Mivel a számmisztika teljesen új dolog a számára, így érthető, ha elégedettséggel tölti el, hogy az első akadályt jól vette. Nem rajong az absztrakt elvonatkoztatásokért, belemagyarázásokért, de szerencsére semmi hasonlót nem kell itt művelni. Holmiját összeszedve feláll, s az ajtó felé haladva elköszön.*

- Viszontlátásra, tanárnő! Sziasztok!

*Kilépve az ajtón az alagsor felé veszi az irányt.*


//Köszönöm az órát! Smile //
Vissza az elejére Go down
Edward Lyons
Prefektus - Pugnax
Edward Lyons

Férfi Szűz Jelige : Az ördög elcseszett kisöccse
Hozzászólások : 682
Évfolyam : Első
Kor : 29

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeSzer. Dec. 16 2009, 16:46


*Az, hogy jól számolt, őt magát lepi meg a leginkább, az, hogy egyáltalán beszélt, szintén, bár igaz, hasonlíthatta volna a gyerekeit a hobbitokhoz is.*
-Uruk haiok! *Bólogat vigyorogva, magában őszintén sajnálva Tolkient a gazdag család miatt. Egészen addig táncol szája szegletében pimasz kis vigyora, amíg Tolkien anyja szóba nem kerül, kicsit komolyabban néz le saját bukott cipőjére, apró biccentésben részesítve a tényt.*
-Aha...Majd igyekszem, legközelebb. *Innentől már csak minél hamarabb lelépni igyekszik, annak ellenére, hogy nehéz megvállnia a mellette trónoló gyönyörűségtől. Az éhség és a szükség szava győzedelmeskedik...Mielőtt kilőne, mint az ágyúgolyó, azért egy féloldalas vigyor kijut a modellnek.*
-Az ajánlat még áll, szólj, ha úgy gondolod kihasználod. *Ennyire futja, kénytelen látogatást tennie ott, ahová a király is gyalog jár, mint ő, hogy aztán felfalja a konyha egész aznapi készletét.*
-Viszlát hölgyem, sziasztok. *Vágja be a klisés elköszönést, aztán mindenkit megelőzve rohan, hogy kielégítse emberi szükségleteit.*

//köszi szépen az órát Smile //
Vissza az elejére Go down
Főmesélő
Mesélő
Főmesélő

Hozzászólások : 172

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 05 2010, 23:47

Második számmisztika óra


A terem ma kicsit másképpen funkcionál, mint általában. Az órára érkező diákokat az ajtó folyamatosan beengedi, hogy ne kelljen kint várakozniuk a folyosón. Ebben nincs is semmi meglepő, nem igaz? Hiszen minden alkalommal így szokott működni. De az ajtó kinyílása után a diákok egy újabb ajtóval találják szemben magukat egy picike, zárt térben. Innen csak akkor tudnak tovább jutni, ha felírják az ajtón kitűzött pergamenre a nevük alá a születési dátumukat és azt a számot, amihez köti őket valamilyen babona, esetleg érdekesség.
Az ajtón egyszerre csak egy diák juthat be, mivel a pergamenen is mindig csak annak a neve jelenik meg, aki részt szeretne venni az órán. Így az anonimitás megmarad, és a tanárnő is megkapja a kérdéseire a választ...
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 06 2010, 10:29

*Koni vidáman pakolja be a számmisztika tankönyvét a táskába, majd, nem olyan vidáman, húz egy talárt, de csak mert kötelező. Majd elindul. A kedvenc órájára megy. Ezt könnyen kitapasztalta ebben a pár hétben. Bár a bűbájtan sem volt rossz, meg akadtak még jó órák, de a számmisztika a kedvence. Halk léptekkel próbál menni, de azok visszhangzanak, az üres folyosókon. Rajta kívül, egy-két diák siet még valahova, ugyan úgy, kongó léptekkel. Hamarosan elér a szokott ajtóhoz. Tudja hogy be lehet menni, a tanárnő nem szokta kint váratni diákjait. Koni előtt feltárul az ajtó, ő be is lép. Egy kisebb terembe kerül. Körülnéz, nem ide kellett volna érkeznie. De tudja mit kell csinálni, ott a pergamen, ott a neve, már csak alá be kell írni a születési dátumát, meg egy számot, amitől tart, babona miatt. Előkotor gyorsan egy pennát, egy tintatartót, és írni kezd. Kicsit dőlt betűkkel ír, de olvashatóan. Pár pillanat múlva, már három dolog áll a papíron.*

Konidik Longin

1992. 09. 09.

13

*Hirtelen feltárul előtte, a másik ajtó is. Magabiztos léptekkel indul befelé. Körülnéz, de nincs még senki itt. Leül egy legelső padba, majd előveszi a tankönyvet, és elkezdi olvasgatni, lapozgatni.*
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 06 2010, 13:58

*Újabb óra, újabb számmisztika. Már most kíváncsi arra, megint mi az, ami bebizonyosodik, nem igaz rá. Az ajtó felé közeledve még semmi különöset nem tapasztal, sőt, még bőven van ideje megállni egy cigire is, így ki is használja az alkalmat, sehova nem rohan. Megáll az ablaknál, előszedi a tárcáját, abból is egy szálat, és rágyújt. Jól esően fújja ki a füstöt, az előző órán gondolkodik, semmit sem változott a véleménye. Annak ellenére, hogy azt mondta, nem szkeptikus, egyre inkább hajlik felé, hiszen a múltkori elemzések is rámutattak, szerencsétlen Einsteinre is inkább húzta volna rá a vizes lepedőt, illetve olyan általánosságokat takart, ami mindenkire igaz lehet. Ha saját magára vonatkoztatta volna, lehet, még egy vigyort is elejt, ez lett volna a minimum, mert abszurdnak találta az ott leírtakat.
Miután végez a cigivel, elnyomja a csikket, ellöki magát a faltól és a teremhez sétál. Az ajtó rendes, ezt meg is jegyzi, nem zsibbasztja a kezét, nyílik magától, s lőn újabb ajtó, mint valami erődítményben. A papír láttán halkan felnevet, kíváncsi lenne rá, ha más nevet írna fel, miként működne. Egyszer megvicceli Izzyt, hadd csodálkozzon, miért nem jut be a terembe. Kivételesen nem szórakozik… még, a saját nevét firkantja fel, és a születési dátumát. Már most jól mulat ezen, mert ha ez azért kell amire gondol, akkor lesz meglepetés.*

Noel Wyard

1993. 11. 01.

7

*Ugyan babona nem köti, de ez a kedvenc száma, és nem mellesleg ennyien vannak a csoportban, rajta kívül. Miután a második ajtó is úgy dönt, nem írt fals dátumot, már szabad az útja. Szórakozottan lép be rajta, Koninak odaint, és leül, szokásosan valahol a hátsó sorok szélén, külön a többiektől. Lassan ez lesz a védjegye, ha így halad. No nem mintha ez zavarná, ezt szokta meg. Francist az asztalra teszi, és hátradől, akár aludhatna is egy kicsit, amennyi idő van még kezdésig.*


A hozzászólást Noel Wyard összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Feb. 06 2010, 14:40-kor.
Vissza az elejére Go down
Midorikawa Kumiko
Prefektus - Extremus
Midorikawa Kumiko

nő Halak Jelige : Mérgezett Fekete-Fehér
Hozzászólások : 2161
Tantárgy(ak) : Átváltoztatástan tanársegéd
Évfolyam : Második
Kor : 32

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 06 2010, 14:11

*Újult erővel, kipihentnek nem mondhatóan, de beleveti magát ismét az iskolai életbe. Elég sok órát hagyott ki mostanában, de a számmisztika túlságosan is tetszett neki ahhoz, hogy kihagyja. Arról nem is beszélve, hogyha megint nem megy be egy órára csak a saját pótolandóinak számát növeli. Így inkább szépen felöltözik, magára teríti az iskolai talárt és a kitűzőit is kiteszi, hogy szépen csillogjanak a mellkasán. A talár alatt most fekete-fehér csíkos felső és fekete térdig érő szoknya van. A harisnyája szintén fekete, lábfejeit pedig egyszerű fekete topánba bujtatta. A haja már megint hullámos, nem is tudja, honnan jött ez az új őrület, de most nagyon tetszik neki, tehát így marad. A táskájába csak a szokásos dolgok: füzet, penna, könyv meg sok másik könyv. A pálcája most egy az övre akasztható tokban pihen. Viszonylag vidáman közelít a terem felé, egyrészt fenséges dolog, hogy a számmisztikához "csak" a második emeletre kell felmásznia, másrészt, ugye várja az órát. Az hogy nem tökéletes a kedve, a fáradtság miatt van. De remélhetőleg elmúlik majd ez is. Az ajtó elé érve, egy pillanatra megáll. Nem biztos benne, hogy be lehet-e menni. Először kopog, aztán mivel nem érkezik válasz, megpróbál benyitni, s az ajtó engedelmesen ki is nyílik. Ezen felbátorodva belép a terembe, ám ahelyett egész máshol találja magát. Egy újabb ajtó van előtte, s már épp elgondolkodna, hogy talán rossz helyre jött, amikor meglátja az ajtón a pergament, amire a nevét írták. Előkapja hát a pennáját, és még ráírja gyöngybetűivel a születési dátumát és azt a bizonyos számot.*

Midorikawa Kumiko (緑川 久美子)

1992年02月29日

8


*Ezt követően az ajtónak fel kéne tárulnia előtte, s ha ez megtörténik, immár a teremben találja magát, és nincs is egyedül tehát köszön.*
- Sziasztok
*Nem akarja zavarni őket, így leül a szokásos első padba és ő is olvasni kezdi a könyvét.*


A hozzászólást Midorikawa Kumiko összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Feb. 06 2010, 22:20-kor.
Vissza az elejére Go down
Erik von Schattental
Diák - Extremus
Erik von Schattental

Férfi Bika Jelige : Jöjj sűrű éjszaka, s pokolfüstbe öltözz
Hozzászólások : 208
Évfolyam : Első
Kor : 30

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 06 2010, 16:56

*Erik ma valami csoda folytán úgy döntött, hogy órára megy.
Felöltözik szépen, felveszi talárját, kitűzőjét, bepöccinti helyére a varázspálcáját hóna alá csapja jegyzetfüzetét kezébe fogja tintáját és acélhegyű pennáját ééés
Elindul így kicsinosodva. Mondjuk a fésűhöz nem nyúlt most sem, mert az kitudja, milyen súlyos következményekkel is járhat. Bár végül is az, hogy kócos, tulajdonképpen még jól is áll neki.
Szóval ez a kis fekete kócos ördög végigbattyog a folyosókon, és lépcsőkön, hogy felmenjen egy órára. Elhagyja saját kis birodalmát, hogy portyázzon. Vagy ha úgy tetszik, ez a kis fekete ördög új prédákat keres.
Lassan meg is érkezik oda ahova indult.
Benyit az ajtón, ahol még egy ajtó állja útját.
Természetesen a legjobb az lenne, ha most továbbmenne, csak úgy, de az ajtó nem engedi addig be, míg nem díszeleg pár szám a pergamenen.*
~Remek!~
*Lerakja a földre a füzetet hogy egyáltalán tudjon írni. Aztán kibontja a tintát, bal kezébe fogja, a parafa dugójával együtt. Ennek hála tintás lesz bal keze, nem baj, Erik ilyen apróságokkal nem szokott foglalkozni.
Márt, majd felírja a számokat a papírra.

Erik von Schattental
1993 05. 17.
15

Nem kell indokolnia a számot amit választott, így nem is fogja.
Visszaszenvedi a dugót a tintára, majd felveszi a füzetét is a földről, végül belép a terembe.
Vannak már bent, egy biccentés jár mindenkinek, többre senkit sem méltat, még Kumikot sem aki ott ül az első sorban.
Erik egy pillanatra eltöpreng azon, hogy a lány mellé üljön, vagy inkább egyedül.
Végignéz a teremben, eddig hol ülnek, így választása végül mégiscsak a leghátsó sor egyik legszélső székére esik, ahol a lehető legtávolabb ülhet mindenkitől.
Lepakol az asztalára, és hintázni kezd a székén.*
Vissza az elejére Go down
Sion Gavrail
Diák - Extremus
Sion Gavrail

Férfi Skorpió Jelige : Einmal ist keinmal.
Hozzászólások : 107
Évfolyam : Első
Kor : 32

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 06 2010, 20:39

*El se hiszi, hogy hajlandó bemenni Számmisztikára csak mert az Akane utáni kiszemeltje nem más, mint Dorothea, de hát.. Sion elől nincs menekvés. Azért ennyire mondjuk nem vészes a helyzet, a srác nem kifejezetten az a megszállottan egy ember után rohangálós típus, csak szeret magának megnézni másokat. (És 'sajnos' kedveli az idősebb nőket is.)
Meg teljesen mellékes okként itt tartózkodására megemlíthetjük azt is, hogy néha-néha be kéne járnia valamilyen órára, és nem csak lógni róluk. Egyik kezét fekete farmerzsebében nyugtatja, a másikban sima kockás füzetet, és golyóstollat tart, ő nem igazán használ olyan mágus-cuccokat, mint pergamen vagy tinta. Istenem, ez a XXI. század, lépést kell tartania korral. Amúgy sem értette soha, hogy a varázslók miért ragaszkodnak ezekhez a régies cuccokhoz. Ez olyan gőgös dolognak látszik, mintha nem lennének hajlandóak a szokásaikba belevenni a mugli találmányokat. Pedig azok is mennyire hasznosak. A második ajtó előtt megtorpan, egyik szemöldöke feljebb szökik, de aztán csak egy vállvonással felírja az adatokat.*


Sion Gavrail

1991.11.07.

69

*Elégedetten vigyorogva bólint egyet nyugtázva, hogy minden tökéletesen megvan, aztán belép a tanterembe, és valahova középrészre beül, hogy jól láthasson, de azért mégse legyen túlontúl közel. Ki tudja mi lesz a reakció, ha meg kell magyarázni a számot. Hátradől a székben, felcsapja a spirálfüzet elejét, és körbepillant az évfolyamtársakon. Mondjuk gondolhatta volna, hogy nem lesz túl sok ismerős arc, mióta elment eléggé kicserélődtek a diákok. A három srác annyira nem mozgatja meg, mondjuk kettő elég fura alaknak tűnik (de hát Sion vesse másokra az első követ), a lányt is lopva megnézi, de ez mondjuk természetes reakció egy fiúnál. Nem rossz, ráadásul Akane óta kedveli a japánokat. -Szép emlékek óh, szép emlékek.-*
Vissza az elejére Go down
Edward Lyons
Prefektus - Pugnax
Edward Lyons

Férfi Szűz Jelige : Az ördög elcseszett kisöccse
Hozzászólások : 682
Évfolyam : Első
Kor : 29

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 06 2010, 21:39

*Furcsa módon egy természetfeletti tárgyal a kezében jelenik meg. Könyvvel...Az életben senki nem láthatott még ilyet a kezében, kivéve a közel múlt nagy rajongói, de olyanból az iskola hibridsége miatt még mondhatni kevés van. Természetesen csak azért, mert nem tudják mi a jó. Ed legalábbis ezzel magyarázza a tökéletes képtelenséget. Most nem úgy jelenik meg az ajtóban, mint az iskola bajnoka, egyrészt mert olvas, másrészt, mert új jelszava, tojni a külsőségekre, bár azért megint rendesen és unalmasan felöltözött, fekete ingébe és sötét tépett farmerébe. A Neo kabát csak a hatás kedvéért, még mindig azt hiszi, hogy úgy néz ki benne, mint a Mátrix hőse, vagy Constantine a démonvadász. Napszemüveg is lehet csak azért nincsen nála, mert tényleg olvas, ugyanis amióta leszerepelt a Khvje kb minden óráján, sőt még speciálisan értelmiségének megfelelő kérdést is kapott megunta a hatökröt játszani. Kimondottan a marhasült a kedvence, nem a füzet lap, sőt tintát sem enne szívesen. Ezért aztán keserves lelki kínlódás után látogatást tett a könyvtárban, kivett egy rakás fekete...úgy értem számmisztika könyvet, bevitte a szobájába és lehatározta, hogy ezt ő szépen elolvassa, ő lesz Einstein reinkarnációja, amikor...elaludt. S aludt is egészen reggelig, s felébredt nagy fáradtan, karikás szemekkel, merthisz a narkolepsziás rohamok nem az intenzív álmokról híresek. Így jutott megint oda, ahol a part szakadt, így aztán reggel, úgysem volt mit csinálnia elővette újra, hogy legalább valami megragadjon fáradt elméjében, legalább út közben. Az ajtó előtt megtorpanva, összecsapja a könyvet. Születésiiii dátuuum? Csak semmi pánik...bár tény, amint tanterem elé ér, egyre sápadtabb. Nem bírja ő az iskolát...nem neki találták ki. Gyorsan szétnéz nem-e jön valaki, aztán gyorsan lefirkantja, hogy:

199O. 9. 11
3
Casanova

*Egy percig még gyönyörködik művében, mielőtt áthúná. A hármastól meg is ijed, azt húzza át először, a többit csak utána. Dorothea úgy is tudja hány éves....*

1994. 9. 11
11
Edward Lyons

*Írja le végül és lép a terembe. Már nem nyitja ki azt a könyvet, tekintetével áldozatokat keres, kit is idegesíthetne egész óra alatt. Kumiko ott ül elől az neki öngyilkosság lenne, Kondiket gyötörheti éjjel, a két Extrás...lehet megverné, bár egy párbajozás nem lenne rossz...Noel!Lehuppan a srác mellé, úgyis hátul van és ha szerencséje van, akkor őt észre sem veszik, nem kell beszélnie, számot adnia a nem tudásáról, sőt talán ezt az órát nem fogja tönkretenni.*
-Szia, nem akarod bűbájjal megnöveszteni Francist, hogy el takarjon? *Folyt el egy ásítást és fekszik rá a padra. Talán így nem kell majd sokat szövegelnie, habár általában nem szokta kibírni, hogy ne hívja fel magára a figyelmet, hátha, elvégre most fáradt. Mégiscsak jobb itt ülni, nyomi valakinek a szöveget, mint egyedül őrülgetni a szobában. Akkor már inkább felelés, tesz, vizsgaaa...*


A hozzászólást Edward Lyons összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 07 2010, 12:24-kor.
Vissza az elejére Go down
Darnay Hajnal
Diák - Pugnax
Darnay Hajnal

nő Bika Jelige : Pukkancs, Gumilány, Angyalka, Csiszolatlan gyémánt
Hozzászólások : 410
Évfolyam : Első
Kor : 31

Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitimeVas. Feb. 07 2010, 01:31

Egy Hajnal, két Hajnal, három Hajnal, négy Hajnal... Ja nem, csak egy Hajnal mászik lefelé a lépcsőkön. Egy-kettő egy-kettő, frissen, fiatalosan! Reggel van, ami annyira nem az én napszakom. Tornagyakorlatok fejben, hátha az mozgásra bírja még merőben alvó agyamat. Egy, kettő, három, kettő, ja nem, négy. Azért meg kell hagyni ironikus, hogy a nevem Hajnal, és mégis délig alszom ha tehetem. Lehet, hogy a hajnali fekvésekre utalna a nevem?
Egy kettő, előre, ne ess el, három négy. Ajtó, állj!
Egy óriási ásítást nyomok el. Számmisztika rejtelmei, hát... Nem vagyok teljesen bizonyos abban, hogy hiszek ebben az egészben, csak annyit tudok, hogy szükségem van rá céljaim eléréséhez. Ha muszáj, akkor muszáj, maximum nevethetek az eredményen, ha nem jól jön ki. Vagy ami közelebb áll hozzám, vitatkozhatok valakivel, hogy milyen hülyeség is ez az egész, és miért is kell nekem ilyeneket tanulnom. Benyitok az ajtón, és kicsit megdöbbenek, amikor egy újabb előtt találom magam. Nem vagyok benne biztos, hogy ez így volt a múltkor... És ott a nevem is. Szuper, elolvasom a cetlit, aztán előkaparok oldaltáskámból egy szép pennát, és ráírom a születési dátumom.

Darnay Hajnal - 1992.05.10.

Még egy szám kéne, amihez köt valami. Gondolkozom, de nem jut eszembe semmi. Sose választottam kedvenc barátnőt, kedvenc számot. Elkeseredetten kutatok emlékeimben, de számokat nem találok.
Végül elhúzom a szám, van egy szám, amihez két emlékem is fűződik...

12

Nah reggeli csodás kedvem oda is van, de ha már itt vagyok, bemegyek órára. Kinyitom az ajtót, köszönök gyorsan a bent lévőknek, és leülök az egyik hátsó sorban lévő szélre eső padon. Megigazítom gyorsan egyenruhát, mielőtt leülök. Könyvet veszek elő, és olvasok az óra kezdetéig.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Számmisztika tanterem - Page 2 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Számmisztika tanterem   Számmisztika tanterem - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Számmisztika tanterem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Tornerans Mágusképző Szakiskola :: Központi kastély :: Második emelet-


Free forum | ©phpBB | Free forum support | Visszaélés jelentése | Legfrissebb megbeszélés