Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tornerans Mágusképző Szakiskola

Tornerans Mágusképző Szakiskola :: http://torneransmagusk.atw.hu/
 
Hátsó kerti lugas - Page 10 75555681FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekKeresésFelvételizésBelépésRegisztráció

Megosztás | 
 

 Hátsó kerti lugas

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
SzerzőÜzenet
Ireth McAvoy
Diák - Pugnax
Ireth McAvoy

nő Szűz Jelige : Nincs máshoz jogod, csak hogy akaratod szerint tégy
Hozzászólások : 105
Évfolyam : Első
Kor : 29

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeVas. Nov. 08 2009, 22:12

* Figyeli a srácot és egyre jobban biztos benne, hogy nem fogja elküldeni, de nem is nagyon menne, tuti kitalálna valamit, hogy a fiú belássa nélkülözhetetlen a társasága.
Na persze az neki eszébe sem jut, hogy valaki csened magányt szeretne, neki az nem is nagyon menne, tuti hamar elunná magát és valamihez fognia kéne, ki ne nyírja magát nagy unalmában.
Kedvtelve szemlélgeti a szemben állót és elégedetten bólint, a döntés még meg sem született, de ő más sejti, hogy mellé csapódhat.
Milyen érdekes, mégsem olyan lehetetlen kijönni vele? Vagy még nem lendült bele, nem lehet azt tudni nála.
Egy pillanatra eszébe jut, hogy Dakotát elfelejtette megetetni, de a macskák elég élelmesek, csak talál valamit, ha más nem kifossza a lány csokikészletét.*
- Amúgy Ireth. * keze nyújt a fiúnak, amúgy nőiesen, kecsesen, ahogy az illik hozzá. Ha a srác keze nyújt finoman megszorítja, hogy ne tűnjön erőszakosnak, de gyengének sem. Elmosolyodik a feltevésen, kezeit hagyja szabadon, had fejezzenek ki érzelmeket.*
- Engem nem könnyű zavarni, szeretem a társaságot. Főleg ha az jó. * dühösen toppant, miért kell megint Ednek az eszébe jutnia? Oh, mennyire utálja, meg fogja gyilkolni, vagy csak úgy intézi, hogy kiessen az ablakon, lába törjön, vagy a nyaka egyből.
A BIT óra óta kell figyelnie, hogy ne látszódjon a mínusz 10 centi a hajából, jó, hogy hosszú a haja, és csak össze kell kuszálnia a tincseket.
Elmosolyodik, és igyekszik nem nagyon lenéző lenni, noha ez alaplételeme.*
- Köszönöm uram az engedélyezést, hogy maradhatok. Amúgy ez a hely nagyon romantikus, miért nem hoztad magaddal a barátnődet? * a mutatott pad felé lépked, hangja kedélyesen, csevegőn cseng, majd kecses mozdulatokkal leül a padra, egyenesre húzza hátát.*
- Hangosak a szobatársaid? Képzeld én egyedül vagyok a szobában. * ő ennek most még nagyon örül, de néha jó lenne valaki...*
Vissza az elejére Go down
Tessa Brightmore
Diák - Pilluamuleto
Tessa Brightmore

nő Halak Jelige : Nesze nektek Terézanyu!
Hozzászólások : 71
Évfolyam : Első
Kor : 31

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeHétf. Nov. 09 2009, 17:04

*Elküldeni? Ugyan már! Úriember a drága… a maga módján. A csend jótékony hatásairól pedig szívesen tartana beszámolót, de biztosan untatná vele a kisasszonyt, így ez most kimarad.
A felé nyújtott kézre pislant kettőt, majd hasonlóképp cselekszik. Milyen kecses, milyen puha a lány keze. Árulkodik a tulajdonosáról.*
- Samuel. Vagy csak Sam. * A Sammy-t és egyéb idiótaságokat kéretik mellőzni. Nem egy harcos jellem, ha csúfolják, csendesen, minden szó nélkül odébb áll, mintha ott se lett volna valójában. A bemutatkozás után elereszti a lány kezét, sajátját visszasüllyeszti farmerja zsebébe.
A lányra passog a varjú-séró alól, úgy figyeli minden szavát, a belőle áradó –egyeseket oly annyira meglepő - nyugalommal. Nem szól közbe, csak mikor már befejezte a lány, akkor szólal meg.*
Valóban az. *ért egyet, majd a kérdésre mintha mosoly szökne a szája szegletébe.* Ez nem is rossz ötlet. Majd ha lesz, elhozom egyszer ide. *Jegyzi meg némi iróniával, de somolyogva. Nem arról van szó, hogy nem lehetne barátnője. Hajajj! Csak eddig még mindig akadt valami, ami lekötötte a figyelmét, a csajok pedig nem igazán rajonganak az olyan témákért, mint például a relativitáselmélet, vagy a klónozás rejtelmei.
Helyet foglal ő is; a lány szöges ellentéteként, némi hanyagsággal „dobja le magát” a padra. *
- Ne akard megtudni… *fojt el egy újabb vigyort, arra, hogy a lány egyedül van, bólint.* Használd ki. Ahogy itt jönnek-mennek az emberek, előbb, vagy utóbb úgyis akad. Egyébként hova valósi vagy? *A lány nevéből próbálja belőni a helyet már pár perce, de nem jut egyről a kettőre. Hát rákérdez, csak nem eszik meg érte.*
Vissza az elejére Go down
Ireth McAvoy
Diák - Pugnax
Ireth McAvoy

nő Szűz Jelige : Nincs máshoz jogod, csak hogy akaratod szerint tégy
Hozzászólások : 105
Évfolyam : Első
Kor : 29

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeKedd Nov. 10 2009, 22:07

* Vidáman kezet ráz a fiúval. Figyel a módjára, erősségére, neki azt tanították, hogy mindennek jelentősége van egy kézfogásban. Kérdő pillantást küld felé, noha nincsen mit kérdeznie, mégis kíváncsi, mit tehet ő erről?
Azonnal látja, hogy a fiú elég csendes alkat, még nem tudja, hogy mit kezdjen majd vele, nem akarja kibeszélni a haja alól, de azt sem szeretné, hogy csendben üljenek egymás mellett. Biccent a fiú nevére, megjegyzi.*
- Sam. Elöljáróban örülök, hogy megismerkedtünk, remélem majd te is örömöd leled bennem. * a kijelentés lehet akár felhívás keringőre is, vagy csak egyszerű kedves kijelentés. Mivel a lány maga sem tudja... Nála amúgy sosem lehet tudni semmit, van, hogy elindul lovagolni és teniszezni kezd, vagy végül úszásba folytja lovaglási vágyait, de az sem kizárt, hogy leül olvasni és később döglik bele a sok energiába, mely a lábait mozgatja, és az agyát is.*
- Nincsen? Pedig sok csaj álma egy csened, helyes fiú. Kitűnő partner lehetsz. * mosolya olyan édes, hogy biztosan fogakat ront.
Lassú léptekkel indul a pad felé, cipője hangosan kopog a köveken. A lány kellemes hullámos haja, vállára omlik, miközben elhelyezkedik a padon, kezeit összekulcsolja az ölében. Nem zárkózik el, csak csajos szeretne lenni.
Mióta itt van Ireth minden terve elhódítani a pasikat, csókot akar kapni, és érezni, hogy nem Edre kell gondolni közben. Kapott már érzéki csókot, nem is egyet, volt már " barátja".
Noha azt már sejti, hogy erre Sam nem lesz alkalmas, nem kap semmit tőle, de addig kell ütni a vasat míg formálható. A lány a gondolaton kedélyesen elmosolyodik, neki mindegy, csak ne a férfi járjon az eszébe, aki a sövénykertben elrabolta a szívét, vagy ne a bunkó és rondácska Ed, de akkor miért zakatol a szíve a fiú gondolatátólé is?
~ Francba ~ * újabb édes mosolyt küld Sam felé, és vidáman bólint, hiszen tudja jól, hogy nem mindig lesz egyedül, ez nem lehet örök kiváltság, még neki sem, akkor sem ha ő szeretné, és hisz benne.*
- Igazad lehet, egyedül jó lenni, de lehet nem lenne baj az sem ha valaki beköltözne, lenne kit cikizni. * felkacag, hangja visszaverődik a láthatatlan falakról, vállát finoman simogatja egy lelógó ág. *
- Nem fogod elhinni, de skót vagyok, apám szemszögéből, az anyáméból pedig angol. Jó mi? Egy félvér, mondjuk mindig jobb, mintha teszem azt indián lennék, vagy pedig német. * itt már csak reméli, hogy a srác egyik sem, hiszen nem nézi le őket, na jó de, mit lehet tenni az angolok unalmasak szerinte, tuti, hogy vannak kivételek, de a lány kevéssel találkozott. Mosolya arcára ragad, nem szűnik meg csábosan pislogni sem.*
- És te? Honnan jöttél? * nem vallja be, hogy nem nagyon érdekli, de ő már csak ilyen, ha nem róla van szó, akkor kevés dolog izgalmas, vagy ha nem bosszanthat valakit, de egyenlőre úgy tűnik, hogy Sam nem nagyon lesz bosszantható fajta, cikis lenne, ha ő itt szenvedne a srác meg hidegen lekezelné.*
Vissza az elejére Go down
Tessa Brightmore
Diák - Pilluamuleto
Tessa Brightmore

nő Halak Jelige : Nesze nektek Terézanyu!
Hozzászólások : 71
Évfolyam : Első
Kor : 31

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeCsüt. Nov. 12 2009, 18:12

* A kérdő pillantásra felvonja szemöldökét ő is. Nem érti, mire fel van. Sok mindent ért, de a „nők” címszó alatt definiálható egyedek nem tartoznak ide.
És Ireth meglátásai ellenére –melyek valóban igazak- tud a fiú is sokat beszélni, ha arról van szó. Természetesen a saját, kellemes, szinte már megnyugtató stílusában.*
- Részemről a szerencse. *Jelenik meg újfent somolygós mosolya, ahogy a lány felé sandít. Azért férfiból van, és a szemei is a helyén. Ireth pedig csinos lány; tény.
A kijelentésre, amivel a lány jellemzi, felkacag halkan. De csak ennyit fűz hozzá:*
- Nem, tényleg nincs. *vigyorog, de nyilván a saját gondolatain, és nem azért, amiért más srácok akik a gatyájukban hordják az eszüket tennék.
A lány terveiről és egyéb dilemmájáról mit se tudva dől hátra a pad háttámlájának lazán. Elmosolyodik a cikizős mondatra, bár ő nem pártolja az ilyet, hisz nem egyszer került már a „cikizés” céltáblájának középpontjába eddigi nem túl hosszú élete során.
Végighallgatja a lányt. Német aligha lehetne a maga borzas, fekete üstökével és sötét szemeivel. Indián annál inkább, de a bőre színe nem stimmel igazán. *
- Én is brit vagyok. *közli* Doverből jöttem. A legközelebbi pontja Angliának Európához. *magyarázza, majd hozzáfűzi.* Mindkét szülőm angol, de állítólag az őseink olaszok voltak. De ebben nem sok rációt látok, és egyelőre nem is néztem utána. *mesélget ő, csak kérdezzék. Természetesen ő az a „kérdezni és megismerni” fajta, így megteszi ezt ő is.*
- Régóta vagy itt? Vannak már barátaid? *erős kifejezés ez a barát, legalábbis ő, akinek nem igazán vannak –szám szerint nulla – erősnek találja.*
Vissza az elejére Go down
Serenity Crusade
Prefektus - Pilluamuleto
Serenity Crusade

nő Skorpió Jelige : plüssnyuszíí alias Noel Wyard fogadott hugicája
Hozzászólások : 649
Évfolyam : Második
Kor : 31

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimePént. Nov. 13 2009, 21:50

///Koni még anno nagyon régről.///

*Megpróbál válaszolni a kérdésre, de megelőzik. Így csak kissé nyitott szájjal hallgatja a fiút. Elhiszi, hogy más tud akkor gondolkodni mikor nem önmaga, de ő nem. Őt így kell szeretni. Kész, ennyi. Valamiért csak beleszeret ez a fiú, hiszen megbocsátott neki. Legalábbis reméli. Persze, nem hagyja meghalni. Egyszer ha nincs ott úgyis meg fog halni. Na de semmi gond.*
-De ha nem leszel ott mikor meghalok, akkor nem tudod megakadályozni, nem?-Felhúzott szemöldökkel néz szerelmére, majd újra a föld felé fordul
*Figyelmesen hallgatja a fiút, de nem mond semmit arra, hogy visszafogadták. Most valahogy nincs kedve ígérgetni. Csak annyit tesz, hogy hirtelen odafordul a fiúhoz és megcsókolja. Majd rögtön a pad szélére húzódik, picire összehúzva magát. Olyan kis törékenynek látszik így, pedig aki ismeri tudja, hogy igen csak nagy erő van benne. Bűnbánó arccal fordul Koni felé.*
-Bocsánat. Csak annyira hiányzott. És milyen tantárgyakat vettél fel? Tudod hova fogsz menni iskola után.
*Ez neki fontos, mivel ő nem tud sehova se menni. De ez az ő gondja nem terheli még ezzel is a fiút. Hisz még csak most kapta vissza.*
-Azt mondtam, hogy Lyra is idejár? Meg hogy kitagadtak? Jó mi?-hisztérikusan felkacag, majd ijedten néz a fiúra, nem ijesztette-e el.
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeVas. Nov. 15 2009, 10:34

//Serenity//

- Ha nem leszek ott, akkor is megakadályozom a halálod! Legalábbis megpróbálom.
*Koni kicsi mosolyra húzza a száját. Ezt a cselekvést egyre gyakrabban csinálja. Nem is tudja miért. De azért szeret mosolyogni. Most viszont nem is tud nagyon ezen tűnődni, mert hirtelen megcsókolják. Erre számított Koni ezért nem érte teljesen váratlanul. De azért még is olyan gyorsan jött! Ami történt viszont, az megtörtént. A múlton nem lehet változtatni. És Koni teljesen egyet ért Seryvel, neki is hiányzott.*
- Nem kell bocsánatot kérned. Hiszen miért kellene? Nekem is hiányzott. Úgy hogy nem kell bocsánatot kérned. Hát hogy milyen tantárgyakat vettem fel? Átváltoztatástan, Bájitaltan, Bűbájtan, Mágiatörténelem, Sötét Varázslatok Kivédése, Varázsfegyvertan, Gyom- és Gyógynövénytan, Krisztallográfia, Természetmágia, Mitológiák és Vallások, Legendás Lények Gondozása, Számmisztika, Asztronómia. Azt hiszem ennyi. Most hogy így fölsorolom jó sok!
Én még nem tudom hova megyek. Még soha nem gondolkodtam rajta. És te hova fogsz menni?
*Sery már is újabb kérdéseket tesz föl, de ez Konit nem zavarja.*
- Lyra ide jött? És kik tagadtak ki? És Lyrával már találkoztál? Ha bármit csinál, veled szólj azonnal! Jó? És miért tagadtak ki?
*Konit könnyű elijeszteni, de most még sem hátrál meg. Inkább próbál majd segíteni szerelmének. Biztos nehéz neki. Teljesen biztos. De nem is ül csak egyhelyben! Közelebb húzódik a lányhoz és átöleli.*
Vissza az elejére Go down
Serenity Crusade
Prefektus - Pilluamuleto
Serenity Crusade

nő Skorpió Jelige : plüssnyuszíí alias Noel Wyard fogadott hugicája
Hozzászólások : 649
Évfolyam : Második
Kor : 31

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeVas. Nov. 15 2009, 20:17

*Na tessék, Koni is felvett egy csomó tantárgyat. Bár sok közös van benne. Mindegy, majd csak túléli valahogy. De ő nem fog tanulni, az biztos. Majd figyel órákon és kész.*
-Nem fogok tudni hova menni, hacsak addig nem veszek magamnak egy lakást.-hajtja le a fejét.
*Meglepődik, hogy még nem mondta pont Koninak, hogy itt van. Úgy dönt, részletesen beszámol róla*
-Hát tudod, már egy pár hónapja tudom, hogy jönni fog, de elvileg már itt van. Én még nem találkoztam vele, de nem is akarok. Azt írta levélben, hogy akármit csinálhatok, úgyis tönkretesz, és mindenkit elvesz tőlem akit szeretek. És akkor megint el kell mennem.-Kétségbeesetten bújik oda a fiúhoz, miközben tovább mesél.-Emlékszel, nyáron itt maradtam. Na küldtem anyámnak egy levelet, hogy nem megyek haza, mire két nappal később Alania felbontatlanul hozta vissza, a hátuljára ráírva, hogy ne menjek haza, mert ki lettem tagadva, hivatalosan is. Így hát, nincs többé családom, ami jó, csak így olyan egyedül érzem magam. És ne félj, nem fog történni velem semmi, meg tudom védeni magam, erős varázsló vagyok. Vagyis remélem. De ha mégis, azonnal szólok.
*Mesélés közben könnyek gyűltek a szemébe. Mivel már rég feladta azon elhatározását, hogy nem sír, most Koni nyakhajlatába fúrva fejét, csendesen sír. Pár perccel később, felnéz, és mosolyogva teszi fel az újabb kérdéseket.*
-És veletek minden rendben otthon? Képzeld, lett egy kutyusom is. Meg pótanyám, aki tényleg szeret. És lehet felköltözök hozzá. De csak ha lesz hely nála. Na ehhez mit szólsz?-Kíváncsian várja szerelme válaszát miközben apró puszikat ad a nyakára.
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeKedd Nov. 17 2009, 19:46

*Végre nem kell rágódnia azon, hogy megbocsásson-e. Bár még mindig nem teljesen biztos a döntésében, most minden szép és jó. Sajnos viszont Serynek nincs hova mennie.*
- Jöjjél hozzánk. Vagy majd bérlek lakást és akkor hozzám költözhetsz. Aztán majd csak lesz annyi pénzem, hogy vegyek lakást! Legalábbis remélem. Hozzám bármikor jöhetsz. És ha Lyra megpróbál tönkretenni, akkor csak, szólj és én beszélek vele! Jó?
*Figyelmesen hallgatja tovább a lányt. Mikor az odabújik hozzá Koni átkarolja és megsimítja a hátát. A fiú nagyon sajnálja szerelmét, hogy ilyen gondjai vannak. Nem érti, hogy lehet ilyen egy szülő? A saját lányával így bánni ez több a soknál!*
- Kitagadott? De hogy tehette ezt veled? Nem értem miért nem tud Téged szeretni. Szerintem nagyon rossz, ha valakinek nincs családja. Nincs senkije, aki előtt beszélhet akármiről. És én elhiszem, hogy erős varázsló, vagy de akkor is mindig jól jön, ha valakire számíthatsz, nem?
*Miután ezt kimondta megpuszilja a lány arcát. Csókot még nem képes adni. De tudja, hogy idővel az is meglesz.*
~Tudtam, hogy majd valaki megkérdezi, hogy minden rendben van-e. És most szégyenkezhetek, hogy még csak pennát sem tudok ragadni és leírni tíz sort!~
- Igazából nem tudom, hogy minden rendben van-e. Még nem írtam egy levelet sem. De nem is kaptam. Szerintem azt várják a szüleim, hogy én írjak először. De egyszerűen nem tudom, mit írjak! Lehajtott fejjel mondja, halkabban a szokott hangerejénél. – Annak viszont örülök, hogy lett egy pótanyád. Biztos jó fej, de a lényeg az, hogy szeret. Jó lenne, ha elmennél hozzá, legalább leszel valahol, bár jobban örülnék, ha velem laknál valahol. És hogy hívják a kutyád?
*Koni annyira boldog mert Sery is boldog. És ezért megcsókolja. Gyengéden, nem túl hosszan.*
Vissza az elejére Go down
Ireth McAvoy
Diák - Pugnax
Ireth McAvoy

nő Szűz Jelige : Nincs máshoz jogod, csak hogy akaratod szerint tégy
Hozzászólások : 105
Évfolyam : Első
Kor : 29

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimePént. Nov. 20 2009, 17:55

// Egy másik idősík Ireth és Samuel //

* Biztatóan mosolyog a fiúra, mintha ezt várnák tőle, noha tuti, hogy senkit nem érdekel, ő kit és mire biztatna. Karcsú kezei lassú mozdulatokat végeznek, ahogy a lány gesztikulálva beszél, noha ezt nem annyira lenne illedelmes, de manapság nem olyan feltűnő, ha valaki kissé mutogat, ő csak szavait szeretné nyomatékosítani. Átpillant Sam válla felett, hogy szemrevételezze a télen is viruló fákat. Na igen, van előnye annak ha valaki mágus ivadék, mindenféle csodálkozás nélkül megélhet ilyeneket. Azért ő külön örül minden kis ilyesminek, ettől lesz ő igazán boldog.*
- Reméljük, hogy mindkettőnknek öröme lesz benne, már az ismeretségbe. * újabb meggyőző mosoly, majd hallgatja a fiút, de nem akar arról fecsegni, ki honnan jött, az izgalmasabb lenne merre tart.*
- Hü, pedig azt hittem volna. * tér vissza egy kósza gondolat erejéig arra, hogy a fiúnak nincsen barátnője, majd a csodálkozástól lezuhan az álla és láthatólag elbambul valamerre Sam mögé.*
- Láttad? * * tuti, hogy hiszen a srác felé van fordulva, így hogyan is láthatta volna mi van mögötte? De azért a lány bőszen mutogat mögé, mert ő bizony látta, de maga sem tudja mit, de azt igen, hogy ott volt. Felpattan és cipő kopogva bevonul a fák és oszlopok közé, csak bízik benne, hogy Sam követi őt, mert egyedül egy kölyökmacskával sem szeretne szembenézni, főleg, hogy az ő világukban, a macskák, mégoly kicsik is nagyon veszélyesek tudnak lenni.*
Vissza az elejére Go down
Tessa Brightmore
Diák - Pilluamuleto
Tessa Brightmore

nő Halak Jelige : Nesze nektek Terézanyu!
Hozzászólások : 71
Évfolyam : Első
Kor : 31

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeVas. Nov. 22 2009, 13:31

// Ireth-tel //

*Halvány mosoly fut végig ábrázatán egy pillanat erejéig a lány mosolya láttán, mert mint mondani szokták a jókedv, a mosolygás ragadós, még az ilyen antiszoc géniuszok esetében is. Annyira talán mégsem elvont a srác, mint elsőre tűnhet…
Követi a lány pillantását érdeklődő tekintettel, de ő nem látja meg a dolgokban azt, amit Ireth. Arra, hogy azt hitte volna, hogy van neki, vállat von. Most erre mit mondjon? Ez van, és kész. Nem fogja szépíteni, és sajnáltatni se magát, ha nincs miért. Újfent követi az elfelé való pislogást. Vajon mit láthat a lány? De ő nem lát semmit, a kérdésre is fejcsóvál, miközben megvakargatja tarkóját.*
- Nem. Micsodát? *Fene tudja, lehet lázrémeket lát ez a csaj… Szemöldöke kétkedőn szalad a magasba, ahogy a lányra tekint, de az már ott sincs. Hangos sóhaj hagyja el ajkait, majd feltápászkodik, hisz a jó szíve nem hagyja egyedül kódorogni a lányt, a „ki tudja mi volt az” után eredve.*
- Várj már, lassíts kicsit! *éri be a lányt, majd körbepillant, mikor megtorpan mellette. Hangja még mindig kételkedő.* - Tulajdonképpen mit is láttál? *pillant le a hölgyre.*
Vissza az elejére Go down
Ireth McAvoy
Diák - Pugnax
Ireth McAvoy

nő Szűz Jelige : Nincs máshoz jogod, csak hogy akaratod szerint tégy
Hozzászólások : 105
Évfolyam : Első
Kor : 29

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeHétf. Nov. 23 2009, 18:12

* Nem sokat teketóriázik, sétál be a dühös fák közé, akik eltervezték, hogy akkor is nagyobbra nőnek a másiknál, ha fene fenét eszik is. Ágaik itt-ott összegubancolódtak, a lányt egy kósza pillanatra megbabonázza a látvány, az őrjítő illat, mely a hideg télben is a tavaszt idézi.
Jó kedélyű mosolyra húzza ajkait, és hagyja, hogy a fiú beérje, már maga sem biztos, hogy látott bent valamit.*
- Te nem láttad? Olyan volt... nem is tudom... * valóban nem tudja, de mondani sem akarja, mert ha meg nem jól látta, akkor Sam hülyének fogja nézni, azt meg nem nagyon szeretné.
Lassú léptekkel halad a fák között, ha nem jól látott, akkor meg egy kicsit sétáltak, itt elvégre nincsen annyira hideg, hogy ez baj lenne, majd ha kimennek, akkor jönnek rá, hogy milyen hamar sötétedik, és a kora este hozza magával a dermesztő hideget.
Arról jut ez az eszébe, hogy itt bent sem uralkodik már napsütötte tengerpart hangulat.
Forgolódik a fák törzsei körül, hallani is véli a hangját annak, amit látott.*
- Hallod? * úgy szól hátra, mint aki biztos benne, hogy Sam mögötte marad és nem kell majd bevárni a asrácot.*
- Minden évben járok apámmal vadászatra. Jó nem igazi vadászatra, ez amolyan csalfa vadászat. Elindulunk lovasok, mondjuk úgy 15-20-an, előtte kinevezünk valakit, aki a róka lesz. Kap 10 perc előnyt, aztán becserkésszük, na persze. * hátra pördül, hogy lássa, hol tart a fiú, hátha meglelte már amit keresnek.*
- nem lőjük le, csal elvesszük a farkát. * a kijelentéstől fülig elvörösödik, nem is tudta, hogy nem lovas körökben ez ilyen rosszul hangzik. Ott báeki tudná, hogy most egy olyan farokról van szó, amit egy róka egyszer már elhagyott és azt most a "róka" a lovára akasztotta. Aki elveszi az lesz a győztes.
Bizakodva pislog Sam felé, reméli a srác érti miről is van szó.*
Vissza az elejére Go down
Tessa Brightmore
Diák - Pilluamuleto
Tessa Brightmore

nő Halak Jelige : Nesze nektek Terézanyu!
Hozzászólások : 71
Évfolyam : Első
Kor : 31

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimePént. Nov. 27 2009, 10:55

* Ő meg követi a maga nyugodt lépteivel, mégis szaporázva azokat. Nem kapkodja el a dolgot, a lány után pár másodperccel fut be mellé.
Körbepillant, közben oldalra sandít a lányra, mikor az megszólal.*
- Nem, nem láttam. *jegyzi meg, majd újfent a „terep” pásztázásába kezd, azzal az istenverte nyugalommal a képén, amiből nagyon, de nagyon nehéz kizökkenteni.
Zsebre vágott kézzel halad a lány mellett, mert hát azért úriember a kölyök, nem hagyja, hogy bármily hebrencs nőszemély egyedül bóklásszon, olyasmi után kutatva, amiről azt se tudni, micsoda, vagy, hogy van e egyáltalán. A kérdésre megtorpan. Fülel.*
- A csendet, a fák levelének zizegését, vagy ezt a fura motoszkálást öt óránál? *firtatja kérdőn, de közben persze már fordul is az utóbb említett irányba. A lány – mily meglepő – gyorsabbnak bizonyul nála és ez halvány mosolyt csal az arcára. Reményei szerint csak valami apró jószág lehet, mondjuk egy téli álmára készülődő sün. No de… világukban a sünök se épp vendégszeretetükről híresek.
Hallgatja a lány, őszinte érdeklődéssel. Ha új információkhoz juthat, új dolgokat ismerhet meg, az számára mindig öröm. A végére azért egy tőle szokatlan, pimasz-fiús vigyor is kerekedik arcára. Talán annyira mégse reménytelen kocka a srác. Very Happy Mellesleg ő régen nem figyel már a keresett valamire, a lány mesélése perpill jobban lekötötte. Felpillant rá, nyugodt, barna szemeivel, mikor Ireth felé sandít.*
- És aztán mi lesz, ha mindez megvan? *hátha jár érte valami büntetés, vagy jutalom, vagy valami, hogy elkapták a „rókát”. *
Vissza az elejére Go down
Ireth McAvoy
Diák - Pugnax
Ireth McAvoy

nő Szűz Jelige : Nincs máshoz jogod, csak hogy akaratod szerint tégy
Hozzászólások : 105
Évfolyam : Első
Kor : 29

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeSzomb. Nov. 28 2009, 18:00

* Mohó képpel kutat a fák között, a bokrok alá meg be sem mer nézni, mert mi van akkor ha tényleg olyasmit lel meg amit nem is kéne?
Talán meg sem kéne találni amit keresnek? Mert addig izgalmas amíg ki nem szúrja az aprócska állatot, mely tuti nem örül annak, hogy megzavarják amit éppen kajálni készül.
Ireth ajkán édes mosoly villan, ahogy szembefordul Sammel, nem nagyon tudja, hogy folytassa a beszámolót, ráharap az alsó ajkára, majd megáll szemben a sráccal, akkor is ha nagyon jól tudja, hogy ezt a fiúk nem szereti, azt tanulta sokat látott apjától, hogy ezt támadásnak veszik.
Arca szépen vöröslik, főleg a srác pimasz mosolyától.*
- Hátő. Elsőnek le kell vadászni a farkát, majd aki megszerzi el kell, hogy jusson vele a célba, még útközben ő is levadászható. Az nagyon izgalmas. Tied a trófea, a lovad fáradt és neked el kell menekülnöd, lehet bujkálni is. Megvallom én ki szoktam várni az éjszakát, az olyan vicces, addig meg bóklászok a környéken. Nekünk otthon Timaruban van egy hagyományunk. Egy saját kupánk, és persze az elismerés, hogy te vagy a legjobb. Minden évben kétszer rendezünk versenyt. Csak neked elmondom, hogy én kétszer nyertem meg, egyszer mondjuk csaltam. * mindezt olyan természetesen mondja, mintha ez nem is lenne meglepő, hiszen Iretnek nem is az. Őt nem hatja meg, ha csalnia kell, hiszen ez egy játék és abban az évben összetörte a kupát, nem merte elmondani senkinek, idő kellett míg megjavította. Zavarba ejtő, hogy ilyen közel áll a fiúhoz, hogy szinte érzi illatát, leheletének melegét és ebben a zavarbeejtően szép pillanatnak a közepén kell, hogy eszébe jusson a tökfejű Ed.
Elátkozza a pillanatot amikor találkozott azzal a bugyuta sráccal. Francba is vele. Orrába tolul illata arcának vonásai szemeit mulattatják, dühösen összerándul. Majd elfordul, mielőtt olyat tesz amit mind ő mind Sam megbánnának.
Ireth sejti, hogy a csók amire vágyik Ed ajkáról kell, hogy elcsattanjon, minek keverné ebbe bele ezt a helyes, kedves srácot?*
- Ott! Nézd! * elfordul, de nem mozdul el, mert nem lát és nem is hall semmit, fülében hangos zenét dobol a szíve.*
Vissza az elejére Go down
Tessa Brightmore
Diák - Pilluamuleto
Tessa Brightmore

nő Halak Jelige : Nesze nektek Terézanyu!
Hozzászólások : 71
Évfolyam : Első
Kor : 31

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeKedd Dec. 01 2009, 13:16

*Lehet, meg se kellene találiuk. Ő se bánná, amíg tartalmasan ütik agyon az időt. Hát lépdel a lány mellett, zsebre vágott kézzel és figyel az erdő neszeire. Ha szól is, halkan teszi. A tőle már megismert kellemes tónusban.
Ahogy Ireth elé perdül, akaratlanul is végigpillant a lányon, hogy csokoládészín szemei az arcán állapodjanak meg végül. Nem adja jelét, hogy támadásnak venné a dolgot, talán még meglepettségét is remekül palástolja. No, de kap ma még választ a kérdésére? Kap ám!*
- Biztos érdekes lehet. *Számára minden érdekes, amit eddig nem ismert. A lány szavait is szinte issza; figyel rá, mint aki egyetlen hangot se szeretne, hogy kárba vesszen.*
- Hogyan? * A csalásban nincs semmi különös, ahhoz is ész kell. És olybá fest, ő inkább beszéltet, mint beszél.
Közben persze nem kerüli el figyelmét a lány zavara. De nem teszi szóvá, csak figyeli némán az elmerengő, majd hirtelen feleszmélő leány arcát.
Mikor az elfordul, felvonja szemöldökét és flegmán vállat von. Oké…*
- Valami baj van? *reagál tejesen „odaillően” Ireth szavaira. Mellé lép, olvadt csokoládészín tekintetében immáron kérdő kifejezés ül.*
Vissza az elejére Go down
Ireth McAvoy
Diák - Pugnax
Ireth McAvoy

nő Szűz Jelige : Nincs máshoz jogod, csak hogy akaratod szerint tégy
Hozzászólások : 105
Évfolyam : Első
Kor : 29

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeKedd Dec. 01 2009, 22:59

* Ami azt illeti Őt sem nagyon érdekli, hogy mi és hol bujkál, ha nem lennének itt, lehet el is felejtenék, lévén, hogy a lánynak minden időtöltés kellemes, ami kissé, na jó nagyon, de róla szól.
Elmerül a fiú tekintetében, hagyja, hogy az végigmérje és ettől még izgatott is lesz, hiszen szeretne tetszene, nem akarja azt látni a másik tekintetében, hogy nem tetszik. Megalázó lenne és azt Ireth nem nagyon díjazná. Viszonozza a kutató pillantást, gyomra megreszket, ha beszélne a hangja is elcsuklana, így csak a szája szárad ki.*
- Hogy mit? * bukik ki a száján a kérdés. Hogy mit csinált hogyan? Egy kósza pillanatra nem is érti, hogy miről van szó, elveszett a pillanatban, és a kérdés késéssel jut el az agyába, még meg is rázza kicsit a fejét, majd lezuhan neki, hogy miről is van szó.*
- Áh, jah a csalást? Hát a lehető legegyszerűbb módon. Elbújtam és így sokat pihent a lovam, nem volt sem esélyük sem utol érni, sem lefülelni, ezt elméletileg tilos, folytonos mozgásban kell lenned. De mit mondtam volna a hibás kupával? * játékosan elmosolyodik, sóhajtva tekint fel a fiúra újra. Most mit mondjon neki? Hogy azon agyal milyen jó lenne megcsókolni? Vagy csak csókot akar kapni? Hogyan mondhatná ezt ki? Mit szólna ehhez a srác? De komolyan. Megrázza a fejét, és újból felé fordul, érzi a fiú forró leheltét és a kellemes bizsergést a gyomrában. Ezek a helyzetek olyan izgalmasak, de .. valóban ezt akarja? Valóban egy csók kell neki Samtől? És mi van ha a fiú nem akarja? És nagyon megalázó helyzetbe kerül? Hogy mondja el, hogy csak egy csókot akar, és azt sem igazán tőle? Hogy lehet ezt elmondani úgy, hogy a másik ne sértődjön meg?
Sehogy. Ezt sehogy, főleg nem 10 perc ismeretség után. Azon is felkacagna legszívesebben, hogy ez eszébe jutott. Ehelyett csak áll szemben a sráccal és pislog rá, próbál rájönni mit gondolhat, mit érezhet.*
- Baj? Dehogy. Csak...* ráharap vékony ajkára, nehogy kicsússzon a mondat folytatása, jesszus Ireth. Kisördögei vitatkozni kezdenek, iszonyatos hangzavart keltve a lány fejében. Nem tudja mit mondhatna és miért kell megint közben Edre gondolnia.*
Vissza az elejére Go down
Tessa Brightmore
Diák - Pilluamuleto
Tessa Brightmore

nő Halak Jelige : Nesze nektek Terézanyu!
Hozzászólások : 71
Évfolyam : Első
Kor : 31

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeHétf. Dec. 07 2009, 11:03

* És nem is láthatja, hisz Ireth csinos, szép leányzó, azt meg minek tagadná a másik?
A visszakérdezésre csak felvonja a szemöldökét, szóra nyílik ajka, de a lánynak leesik a kérdés mibenléte. Barátságos, somolygós mosoly szökik erre arcára, majd hallgatja a részletekbe menő választ. Tulajdonképpen remek hallgatótársaság, az már egyszer biztos. Nem is kommentálja, csak egy kósza biccentéssel a mesét.
De aztán csak nem haladnak tovább, hanem a lány pislog rá felfelé, mint valami szende.*
- Csaaak? *Ezt annyira nem szereti és sose fogja megérteni a lányokban. Mi a búbánatért kell nekik semmitmondó félmondatokkal dobálózni, ahelyett, hogy valami értelmeset mondanának?! Szemöldöke kérdőn magasba szalad, kicsit még közelebb is hajol a lányhoz.*
- Szóval? *érdeklődik újfent, láthatóan zavarja, hogy a mondat nem lett befejezve és bár ötlete lenne annak végére… ki tudja, egyre gondolnak e Ireth-tel. Nyilván nem. :K*
Vissza az elejére Go down
Vendég



Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeSzer. Dec. 09 2009, 17:12

// Rosina, Noel //

*Nincs vészesen hideg, így hát Rosina is kimerészkedett a szobájából, és meg sem áll a hátsó kerti lugas egy kissé eldugott padjáig. Menet közben ügyesen kerülgeti a pocsolyákat, így sem fekete szövetkabátja, sem farmernadrágja nem lett sáros. Sötétbarna, már-már fekete haját ma szabadon hagyta, így az a széllel együtt száll utána. Kedveli a hideget, bár az évszakok közül leginkább a nyár áll közel hozzá. Viszont a tél is jó, mert a hó annyira szép...*
*Ezeken agyal, miközben odaér a padhoz, és lecsüccsen a szélére. Kicsit hideg, igen, meg is remeg, de nem áll fel. Jó ez így most. Talán még meg is ismer pár embert. Mégiscsak az első éve ez, és ha már ismerkednie kell, hát csak tessék.*
Vissza az elejére Go down
Noel Landon Doyle
Diák - Pugnax
Noel Landon Doyle

Hozzászólások : 55
Évfolyam : Első

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeSzer. Dec. 09 2009, 17:26

Azt hiszem itt az ideje, hogy kicsit felfedezzem a környéket. Nem árt tudni, merre felé lehet bajba keveredni, és merre nem érdemes menni, mert csak halálra unja magát az ember. Az elmúlt napokban már sikerült megtalálni a tantermeket, nah meg persze az étkezőt is - ez igenis fontos - de most itt az ideje, hogy a kinti világot is felfedezzem. Legutóbb épp csak kersztül szeltük a parkot és nem volt időm a kastély körüli területek felfedezésére.
Mivel a hó elolvadt, s most mindenhol pocsoják vannak, nem érzem szükségét, hogy összehúzzam magamon a majdnem földig érő fekete kordbársony kabátot. A sötétkék farmer, és a fekete Nike pulcsim is pont elég melegnek bizonyul. Sapkát sálat nem hoztam... Minek azt?
Ahogy arra ügyelek, hogy egy pocsolya se koszolja össze a fekete bőrcipőmet, egyszercsak egy lugasban találom magamat.
~ Egészen hangulatos... Most már csak egy lány kéne és... ~
No nem kell félre érteni nem gondolok semmi rosszra sem. Szimplán csak jó lenne megismerni valakit az ellenkező nemből, mert kezdem unni a "kanbulikat". Ahogy bolyongok a lugasban, úgy tűnik a kérésem is nyitott fülekre talál, mert egy padot pillantok meg, azon pedig egy lány ül.
~ Egész csinos! Köszönöm Istenem!~
Illedelmesen megköszönöm az égieknek, elvégre nem minden nap van ilyen szerencsém. Aztán a legszebb, legszerényebb mosolyomat elővéve megszólítom a szépséget.
- Üdvözletem Kisasszony! Szabad az a hely?
Kérdezem miközben a padon a lány mellé mutatok. Természetesen nem áll szándékomban magázódni, de gondoltam, az udvarias megszólítás, még jól jöhet ki. Ha megkapom az engedélyt akkor mellé huppanok, majd a kezemet nyújton neki, hogy be is mutatkozhassam.
- Noel Landon Doyle. És benned kit tisztelhetek?
A mosolyt nem tudom letörölni az arcomról, max akkor fog eltűnni, ha csúnyán visszautasítanak, de remélem, ez nem fog előfordulni.
Vissza az elejére Go down
Vendég



Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeSzer. Dec. 09 2009, 17:41

*A semmibe meredve élvezi, ahogy a szél az arcát simogatja, mikor tompa léptek zaját hallja, majd egy fiút lát meg, aki épp felé tart. Az ő arcán is apró mosoly jelenik meg, miközben bólint:*
- Hát persze.
*Kezet ráz a fiúval, és bemutatkozik:*
- Az én nevem Rosina Lower. Melyik kar diákja vagy? *kérdezi kíváncsían, mert még nem találkozott a fiúval. Igaz, nem is nagyon szokott járkálni... Na de mégis. Biztosan nem pillus, elvégre akkor már biztosan látta volna már legalább egyszer. Nos, nem is néz ki Extremusosnak, azok legalábbis nem ilyen közvetlenek általában. Na de ki tudja? Marad a Pugnax, és a Signumus.*
~ Hihetetlen, mennyire nem ismerem a diákokat ~ *Rosina kissé mérges is magára, legalább annyit illene tudnia, hogy ki hova tartozik. A fene az antiszociális formáját...*
*Miután megkapta a választ, fel is teszi a következő kérdést, ami épp foglalkoztatja:*
- Nem fázol? - *Rosinán legalább van egy jó meleg sál. Nem érti, Noel hogy nem fagy meg.*
Vissza az elejére Go down
Noel Landon Doyle
Diák - Pugnax
Noel Landon Doyle

Hozzászólások : 55
Évfolyam : Első

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeSzer. Dec. 09 2009, 17:53

Szerencse, szerencse hátán, hogy leülhetek, s a leányzó, akiről mostmár azt is tudom, hogy Rosinának hívják egészen beszédesnek tűnik. Mosolya is bíztató, hát nem is fogom magam vissza, s szépen válaszolok is mindenre.
- Rosina - ízlelgetem egy kicsit a nevet - szép név.
Mondom s a padon kicsit felé fordulok, hogy lássam is.
- Pugnax. Azt hiszem így mondják... Olyan fura nevük van a karoknak itt. És te?
Nekem sajnos fogalmam sincs, melyik karba milyen féle fajta emberek tartoznak, de talán majd most megtudok valamit. Az az igazság, hogy én még azt sem tudnám megmondani, hogy Rosina velem egy karba jár-e vagy sem. Hiába ha az ember, alig pár hete érkezett, akkor nehezen tudja beazonosítani az embereket. Nekem legalábbis nehezen megy, de azért ezt titkolni szoktam.
A következő kérdés egy újabb mosolyt csal az arcomra. Ezek szerint nem csak érdeklődő, de figylemes is...
- Nem nem fázom. Miért te fázol? Ha gondolod sétálhatunk egy kicsit.
Egyébként furcsa, de tényleg nem fázom, pedig a napbarnított bőröm másról árulkodhat. Valójában Új-Mexikóban is van tél... De aki nyáron folyton a szabadban van, arra ragad egy kis szín. Meg aztán alapból sem vagyok egy hófehérke. Az 5°C-szal semmi bajom nincs, de azt sem bánnám ha melegebb lenne.
A sétát pedig csak azért vetem föl, hogyha Rosina esetleg fázna, akkor ne fagyjon oda a padhoz. Elvégre, nem lenne jó rögtön elveszíteni egy beszélgető partnert. Ha sétálunk ha nem, felteszek én is egy kérdést.
- Te régóta vagy itt?


//Mostantól időn kívüli, a kisasszony kérésére Sad//


A hozzászólást Noel Landon Doyle összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Dec. 14 2009, 13:59-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég



Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeSzomb. Dec. 12 2009, 22:44

*Furcsa. Ő maga sosem találta valami szépnek a nevét, bár édesanyja választotta. Talán Noel is csak udvariasságból dícsérte meg, igen, biztosan.*
- Köszönöm. - *Újabb mosoly Rosinától, kicsivel élénkebb az előzőnél. Elvégre egy bókot kedvesen kell fogadni.*
- Örülj neki, hogy nem pilluamuletós vagy, annak a kimondása kész művészet! - *Rosina felkuncog, aztán hozzá teszi:* Én pilluamuletós vagyok. Inkább csak pillus, az könnyebb. *Még egy mosoly. Egészen jó kedvében találta Noel a lányt. Kész szerencse.*
*Közben Rosina hátraveti hosszú haját, és felhúzza álláig fekete sálát, bár már egészen felmelegedett.*
~ Pugnax... ~ *Rosina hiába póbál felidézni akárcsak egy pugnaxos ismerőst is, nem jut eszébe senki az újonnan megismert Noelen kívűl. Tényleg többet kéne emberek közé mennie...*
- Nem, nem fázom - *Mondja Noel kérdésére, és valóban egészen megszokta már az időtjárást, bár arca talán egy kicsit vörös lehet a csipős téli széltől.* - Inkább maradjunk.
*Bár elgondolkodott rajta, hogy talán jó lenne sétálni egyet, de aztán inkább a maradás mellett dönt, mert elég szélvédett helyen ülnek, és ez így jó.*
- Én? Úgy 4-5 hónapja. De elsős vagyok. És te mikor érkeztél?
*Rosina őszintén reméli, hogy Noel nem jár ide régóta, mert akkor bizony kínos lenne, hogy még egyszer sem találkoztak.*
- Egyébként szereted a telet? - *teszi fel azt a kérdést, amely először eszébe jut.*
Vissza az elejére Go down
Ireth McAvoy
Diák - Pugnax
Ireth McAvoy

nő Szűz Jelige : Nincs máshoz jogod, csak hogy akaratod szerint tégy
Hozzászólások : 105
Évfolyam : Első
Kor : 29

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeVas. Dec. 13 2009, 15:26

// Sam & Ireth //

* Ráharap az ajkára, nem szándékozik a mondatot befejezni. Minek tennék? Csak baj lenne belőle, olyasmi amit Ireth talán nem is nagyon szeretne, akkor meg mi a jó fenének?
Szép zöld szemeivel nagyokat pislog. Mit is gondolt? Hiszen a srácot most ismerte meg, az nem lehet, hogy neki jószerivel mindegy ki áll vele szemben? Ha meg az lenne akkor minek jutna folyton az eszébe a hülye prefektus, akiről igazából annyit tud, hogy a legváratlanabb helyzetekben bealszik, vagy hogy tök hülye, és nagy a feje. Mellé árva és elfogult és gonosz, maga a megtestesült leányálom, igaz kéne elé a rém szócska, hogy fedezze a valóságot.
Legyintve ellép Sam mellől, és újból a fák közé pislant, majd halkan felsóhajt.*
- Igazából mindegy, mire kimondtam már rájöttem, hogy nem is fontos amit szerettem volna hozzá fűzni.* kedvén csüggedtség vesz erőt, elkeseredetten ballag vissza a padhoz, de nem ül már le.*
- Mit is mondtál? Melyik házba jársz? * lehet, hogy Sam nem is mondta, de lehet, hogy csak Ireth nem figyelt, az meg nem lenne annyira meglepő, hogy akár egy kósza pillanatra is megfordulna a fejében ez a lehetőség.
Nem jellemző rá, hogy egy adott beszélgetésben minden pillanatban ott lenne, az nem is ő lenne, vele megesik, hogy elbambul, hogy sajátos kis világában tesz éppen rövidebb, avagy hosszabb sétát, miközben valaki teljesen mással áll szemközt, mint aki a fejében jár.
Az apja erre mindig azt mondja a lány meglehetősen figyelmetlen, és nem is bántja ezzel, megszokta már, hogy kevés dolog van ami leköti a figyelmét, és annak agy nagyon izgalmasnak, vagy rettenetesen romantikusnak kell lennie.
Ireth megszállottan üldözi a szerelem érzését, alig várja, hogy belekóstoljon, akkor is ha mindenki felhívta már rá a figyelmét, hogy szenvedni fog, sőt mi több sikoltozva a haját tépni, amikor majd elmúlik, vagy kiderül, hogy csak ő érzi, ilyetén egyoldalú.
De ez akkor sem lenne baj, mert akkor majd fene jól tudja sajnálni önmagát és készen áll az újabb őrületre, hogy feloldja azt ami fáj, mint minden egyes esetben, ahogy eddig is. Veszítsen el bármit a lány nem nagyon tud csüggedni... hiszen benne kevés hiba lehet, noha nem tökéletes, de közel áll hozzá.
Szép, csinos, kedves is tud lenni, aztán máskor maga a megtestesült gonosz, csíp, rúg, kapar, és mindent szavakkal teszi.
Ha kell egy kis frissítő szócsata akkor a lány erre kifejezetten alkalmas.
Válla felett hátra pillanat, majd lassú léptekkel elindul kifelé.*
- Köszöntem a társaságot Sam, biztos vagyok benne, hogy találkozunk még. * nem nagyon hiszi, hogy a srác feltartóztatja, így már azon gondolkodik, hol hagyta esernyőjét, és reméli kint már besötétedett az eső is elállt, de csalódnia kell. Kilép az esőbe, megpillantja ernyőjét és ha Sam valóban nem tartja vissza meg sem áll a kastélyig, onnan pedig irány a Minipe.*
Vissza az elejére Go down
Noel Landon Doyle
Diák - Pugnax
Noel Landon Doyle

Hozzászólások : 55
Évfolyam : Első

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeCsüt. Dec. 17 2009, 02:11

[Rosina, a szépség Wink & Noel]

*Lehet, hogy Rosinának korábban nem mondták, de szerintem tényleg szép a neve. Nem csak udvaraisságból mondom. Bár az is igaz, hogy általában udvarias vagyok, az őszinteség sokkal fontosabb - eltekintve bizonyos esetektől, amikor Noah-val játszunk... De az természetesen, teljesen más kategória. Rosina meg még csak nem is sejti, hogy van egy hasonmásom a kastélyban. Persze én ezt nem kötöm az orrára, legfeljebb ha megkérdezi.
A beszélgetés a karokról igen érdekesnek bizonyul vele. S ahogy a pilluamuletot mondja, az igazán édes, a számon lévő mosoly is élénkebb lesz tőle.*
- Jó a pillu-ig értem asszem, amit mondasz, úgyhogy maradok én is annál. *Visszamosolygok, és közben hálát adok az égnek, hogy Pugnaxos lettem, mert ezt tényleg meg tudom jegyezni, nem úgy mint a pillu... pillu izét. Mindegy. Nézem, ahogy felhúzza a sálját, s a hajával játszik. Igazán nehéz elhinni, hogy nem fázik, de ha azt mondja, akkor hiszek neki, és végül is a paddal sincs bajom. Sőt igazán kellemes, viszonylag szélvédett helyen van, és a társaság is megfelel. Ennél többre nincs is szükségem.*
- 4-5 hónapja? Hűűű... akkor majd segíthetsz, hogy ne tévedjek el visszafele. Én csak pár hete jöttem. És még fogalmam sincs, mi merre van. Ide is teljesen véletlenül keveredtem.
*Bár egészen jól emlékszem merre kell visszamenni, azért nem vetem meg a segítséget, főleg ha egy lánytól kapom. Meg aztán ismerkedni is kéne. Ha előbb vagy utóbb rászánom magam, hogy beüljek egy órára, akkor nem árt, ha ismerek valakit, akivel el lehet dumálni óra közben... mert figyelni ugye luxus. Amikor a télre kérdez rá Rosina, akkor ismét elmosolyodom. Oh igen... szeretem.*
- Igen szeretem. Bár a nyár az sokkal kellemesebb. Vagy nem?
*Kérdezek vissza, s kissé felhúzom a szemöldökömet is, hiszen nem ismerem még a velem szemben ülő lányt, így tulajdonképpen minden érdekel róla.*
Vissza az elejére Go down
Serenity Crusade
Prefektus - Pilluamuleto
Serenity Crusade

nő Skorpió Jelige : plüssnyuszíí alias Noel Wyard fogadott hugicája
Hozzászólások : 649
Évfolyam : Második
Kor : 31

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeVas. Dec. 20 2009, 20:47

Konidik Longin írta:
*Végre nem kell rágódnia azon, hogy megbocsásson-e. Bár még mindig nem teljesen biztos a döntésében, most minden szép és jó. Sajnos viszont Serynek nincs hova mennie.*
- Jöjjél hozzánk. Vagy majd bérlek lakást és akkor hozzám költözhetsz. Aztán majd csak lesz annyi pénzem, hogy vegyek lakást! Legalábbis remélem. Hozzám bármikor jöhetsz. És ha Lyra megpróbál tönkretenni, akkor csak, szólj és én beszélek vele! Jó?
*Figyelmesen hallgatja tovább a lányt. Mikor az odabújik hozzá Koni átkarolja és megsimítja a hátát. A fiú nagyon sajnálja szerelmét, hogy ilyen gondjai vannak. Nem érti, hogy lehet ilyen egy szülő? A saját lányával így bánni ez több a soknál!*
- Kitagadott? De hogy tehette ezt veled? Nem értem miért nem tud Téged szeretni. Szerintem nagyon rossz, ha valakinek nincs családja. Nincs senkije, aki előtt beszélhet akármiről. És én elhiszem, hogy erős varázsló, vagy de akkor is mindig jól jön, ha valakire számíthatsz, nem?
*Miután ezt kimondta megpuszilja a lány arcát. Csókot még nem képes adni. De tudja, hogy idővel az is meglesz.*
~Tudtam, hogy majd valaki megkérdezi, hogy minden rendben van-e. És most szégyenkezhetek, hogy még csak pennát sem tudok ragadni és leírni tíz sort!~
- Igazából nem tudom, hogy minden rendben van-e. Még nem írtam egy levelet sem. De nem is kaptam. Szerintem azt várják a szüleim, hogy én írjak először. De egyszerűen nem tudom, mit írjak! Lehajtott fejjel mondja, halkabban a szokott hangerejénél. – Annak viszont örülök, hogy lett egy pótanyád. Biztos jó fej, de a lényeg az, hogy szeret. Jó lenne, ha elmennél hozzá, legalább leszel valahol, bár jobban örülnék, ha velem laknál valahol. És hogy hívják a kutyád?
*Koni annyira boldog mert Sery is boldog. És ezért megcsókolja. Gyengéden, nem túl hosszan.*

*Jól esik neki, hogy átkarolják, de úgy érzi magát mint a kapcsolatuk legelején volnának. Mosolyogva hallgatja a fiút, de egy kicsit elhúzza a száját.
-Hodd el, nem örülnél, ha veled laknék, mert nagyon kiábrándító vagyok reggel. Plusz két óra alatt rájönnél, milyen unalma vagyok. Hát így lehet engem nem szeretni.
*Kicsit felhúzza magát, mikor kiderül a fiú "bűne". Azonnal magához hív egy pennát és egy pergamentekercset, és e a fiú orra alá nyomja.*
-És nem gondolod, hogy aggódnak. Nem szabad elhanyagolnod a családod, mert nem tudod milyen érzés ha nincs.-Csuklik el a hangja de folytatja.-Ha kell, segítek megírni a levelet, de írj nekik, mert rossz érzés ha nem tudod mi van a családod egy tagjával.
*Kissé meglepődik, mikor megcsókolják, de ettől függetlenűl visszacsókol, csak azután válaszol.*
-Cymrunak (kemri) hívják, és egy nagyon jó barátom adta neki a nevet, aki ott volt mikr sárkányból kiskutává változott.
*Most rajta a sor, hgy megcsókolja a fiút, de nem is engedi el, hanem az ölébe ül, és miután elhúzza a fejét, onnan néz szerelmére.*
-Szeretlek. Nagyon. És soha nem akalak elveszíteni.-Idegesen várja a fiú reagálását.
Vissza az elejére Go down
Konidik Longin
Prefektus - Pugnax
Konidik Longin

Férfi Szűz Jelige : Ki korán kel, az vagy pék, vagy hülye.
Hozzászólások : 1280
Évfolyam : Második
Kor : 31

Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitimeHétf. Dec. 21 2009, 10:16

*Koni szerint nincs igaza Serenitynek, biztos hogy nem utálná meg, hiszen az képtelenség!*
- Hidd el, én örülnék ha velem laknál. És nem én jönnék rá, hogy milyen unalmas vagy, bár szerintem nem vagy az, hanem te, hogy az én társaságomban nem lehet mást csinálni csak aludni.
*Kicsit elgondolkodik, aztán elmosolyodik, biztos hogy így van. Az viszont megdöbbenti kicsit később hogy Sery már is pennát és pergament nyom az orra alá.*
- Rendben, írok. De ha tényleg nem gond, akkor igénybe venném a segítségedet.
*Sery szemébe néz, kicsit kétségbeesett arccal, hiszen életében nem írt még levelet. Utána másra terelődik a szó.*
- Szóval Cymru? Jó kis név. De az nekem még mindig fura, bár már igazán megszokhattam volna, hogy hogyan változott át sárkányból kutyává?
*Tényleg fura Koninak, bár varázslás segítségével bármi megtörténhet. De nincs sok ideje tűnődni, vajon ki miért és hogyan változtatta át a sárkányt. Mert megcsókolják. És ez nagyon jó érzés. Legalább annyira, mint a következő szavak, amiket felé intéznek.*
- Én is szeretlek. És én sem akarlak elveszíteni, soha de soha!
*Hogy nyomatékot adjon szavainak ő is megcsókolja Seryt. Hosszan, az előző csókjához képest.*
- Remélem elhiszed ezt nekem.
*Mondja utána, és csak nézi a lányt, nem tud betelni látványával.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Hátsó kerti lugas - Page 10 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Hátsó kerti lugas   Hátsó kerti lugas - Page 10 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Hátsó kerti lugas

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
10 / 12 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Tornerans Mágusképző Szakiskola :: A kastély parkja :: Hátsó kert-


Free forum | ©phpBB | Free forum support | Visszaélés jelentése | Legfrissebb megbeszélés