Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Köszöntünk mindenkit az oldalon!

Amennyiben már regisztrált tag vagy, kérjük kattints a Bejelentkezés gombra, viszont ha vendég, nézz bátran körbe, itt is, és a főoldalon is (amit elérsz fent, a Főoldal gombra kattintva). Amennyiben regisztrálni akarsz, klikk a Regisztráció ikonra a fenti menüsortban, töltsd ki a tesztet, és pár nap után be lesz regisztrálva a karaktered!

Kellemes böngészést kíván: a vezetőség
Tornerans Mágusképző Szakiskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tornerans Mágusképző Szakiskola

Tornerans Mágusképző Szakiskola :: http://torneransmagusk.atw.hu/
 
Varázsfegyvertan terem - Page 5 75555681FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekKeresésFelvételizésBelépésRegisztráció

Megosztás | 
 

 Varázsfegyvertan terem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
SzerzőÜzenet
Amelie Clarkson
Diák - Pugnax
Amelie Clarkson

nő Halak Jelige : Leterézanyuzott álmodozó - Keleti boszorkány
Hozzászólások : 1449
Évfolyam : Második
Kor : 33

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeKedd Jan. 05 2010, 22:21

Az, hogy nem órán vannak, úgy látszik, régen elfelejtődött, legalábbis onnan látszik, ahogyan röpködnek a tréfás kedvű riposztok egymás felé. Ő maga elégedett az alakításával, igazán drámaira sikeredett, de úgy látszik, hogy ez a fiúnak egy kicsit sok volt. Gondolatban vállat von, és már mondja is a véleményét könnyed hangnemben.
- Tényleg nem aurornak készülök, nem vagyok híve az esztelen párbajoknak, és a brutalitásnak, még akkor sem, ha ezt egy felsőbb jóért teszik - szavai őszintén csengenek. - De, ha magamból indulok ki, mint laikus emberből, akkor én bizonyára először a vicces olda - elharapja a mondatot, és mentve a menthetetlent nyelvet ölt a fiúra. Gondolatban szépen fejbe kólintja magát, és úgy tesz, mint ha mi se történt volna, és beszél tovább. - De azért a szüleim nem biztos, hogy örülnének neki, hogy ilyen helyzetekbe önként és dalolva megyek bele, még akkor sem, ha iskoláról van szó. Tudod, az arisztokrácia másként néz még mindig a fiúkra és a lányokra - cseveg, mintha csak a társalgóban lennének. - A lányoktól az aranyvérűek még sokszor mindig azt várják el, hogy ne tegyék meg ugyanazon dolgokat, mint a fiúk, maradjanak meg a határok. Bár a szüleim jóval rugalmasabbak, azért náluk is vannak bizonyos határok - vonja meg a vállát, egyben magyarázatot adva, miért szeretne abban a helyzetben elsüllyedni.
Most már ő sem fogja vissza magát, utat enged mosolyának és jókedvének, főleg, hogy már nem remeg. Azért így mégis csak könnyebb beszélgetni, és a remegéshullámok sem zavarják meg a gondolkodásban.
- Még jó, hogy nem mondta senki sem - vágja rá, miközben eszébe jut az a vörös rózsa. Ajkán félmosoly jelenik meg, majd visszatérve a jelenbe Noelre vet egy csalfa pillantást, végül pedig kuncogni kezd.
- Ha kiterül, megvárjuk, míg magához tér. És hogyan tudjuk meg? Pergamennel és egy pennával odamegyünk hozzá, és kérdéseket teszünk fel neki, vagyis kianalizáljuk a helyzetet - mosolyodik el szélesen. - Tudod, gyógyító szeretnék lenni, nem ártana ezt is gyakorolni - súgja hangosan, és csak az nem hallja meg, aki nem akarja. Az utolsó állításra legyint egyet nevetve.
- Bölcs ember holtáig tanul, így még mindig azt mondom, hogy ráérünk - halkan nevetni kezd, vállai finoman rázkódnak közben.
Talán kicsit eltértek a témától, talán kicsit szemtelenebbek, mint azt szabadna, de most elmondhatja magáról, hogy ez az óra eddig tetszik neki. Kivéve a remegést persze. Az nem volt vicces.
Maximum egy kicsit.
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeKedd Jan. 05 2010, 23:08

*Azért eszébe jut, hogy órán van, hiszen Owaint figyeli, mielőtt repülne valami feléjük, azonban azt is meg kell beszélni, amiről éppen szó van. Jót mosolyog Amelie-n, ahogy bedurcázott amiatt, mert így kapta vissza a tárgyát, az tényleg aranyos volt. Dacosan, azért sem elfogadva, mert éppen el kell viselnie az ilyesmit. Ismét felé fordul, amikor megszólal, és most már vigyorogva hallgatja.*

-Ezt rögtön le lehetett vágni, olyan szinten felhúztad az orrod azért, mert ez megtörtént. Az aurorok nem eszetlenül dolgoznak, és nem is brutálisak, ha nem muszáj. Á, elszóltad magad. Csak viccesnek találtad te, csak a hiúságod volt az, ami nem engedte, hogy ezt elismerd. Kérdezted már a szüleidet erről? Megértem a társadalmi különbségeket, ám az, aki emiatt rosszallóan tekint bárkire is, az sznob. Most azt hiszed, hogy azért, mert te is kipróbáltad és én is, akkor már baj történt? Ugyan. Ennyire ágálnak ellene? Akkor miért irattak be ide?

*Elneveti magát megint, ez olyan, mintha két gyerek nem játszhatna, mert a szülők és a társadalmi elvárások ezt nem teszik lehetővé. Ha egyszer boszorkány a lány, akkor logikus, hogy találkozik a mágiával és ki fog próbálni néhány varázslatot is, így pedig természetes dolog, hogy találkozik olyannal is, ami rá hat. Vagyis nem burokban fogják tartani, mert éppen olyan közegből jön.*

-Na látod? Nincs ezzel semmi probléma. Megvárjuk, míg magához tér és meginterjúvoljuk. Nem vagy egyszerű. Utána pedig doktori disszertációt írsz belőle, értem én. Gyógyítónak készülsz, akkor is lehet részed olyanban, amit nem szeretnél. Van olyan fertőzés vagy varázslat, ami bizony érintés útján terjed, akkor pedig ugyanitt vagy, mint most. Amúgy ha érdekel egy tanár véleménye, miért nem kérdezzük meg most? Nem könnyebb? Professzor, elmondaná, hogy ön hogyan élte meg, amikor kipróbálta ezt a varázslatot, vagy bármelyiket?

*Nem szívbajos gyerek, Amelie-n csak mosolyog, felhőtlenül beszélget vele, és egyik pillanatról a másikra képes megkérdezni Owaint arról, hogy neki erről mi a véleménye. Ennyit arról, hogy elfelejtette, órán ül, bár tény, nem voltak éppen csendesek, a prof hallása pedig kicsit élesebb is, mint kellene jelen esetben.*

-Rá, de mire? A végén oda lyukadsz ki, hogy csak még ezt szeretném megkérdezni, csak még azt szeretném megkérdezni, és eltemetnek pergamennel, pennával, mert az a kezedben maradt.

*Ezen megint nevet, nesze neked fegyelem és néma csend. Kész teadélutánt csináltak az órakezdésből máris, bár ha jó a sejtése, ennek mindjárt vége is szakad. Nem szemtelenségnek szánta, de ahogy a lány kifakadt, ezt tényleg muszáj volt megbeszélni, pláne, hogy nem egyezett a véleményük. Bár amikor Amelie odalépett, először arra tippelt, fejbe fogja verni a táskával, de ez nem történt meg szerencsére, csak leült.*
Vissza az elejére Go down
Izzy Maddison
Diák - Pilluamuleto
Izzy Maddison

Férfi Kos Jelige : Az embernek az a sorsa, ami, és az élet különben is illúzió.
Hozzászólások : 439
Évfolyam : Első
Kor : 31

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeSzer. Jan. 06 2010, 01:32

*Szép nyugiban aluszkázik, mikor is érzi, hogy valaki megbökdösi a vállát.*
-Mivanmivanmivan?
*Ugrik fel, és mikor meglátja Leanne-t, elvigyorodik. Sokkal rosszabbra számított, azt hitte, hogy minimum Owain áll mögötte vérben forgó szemekkel, és ró ki rá valami nagyon durva büntetést.*
-Jah, még nincs óra, csak megérkeztél? Jól van! A szívbajt hoztad rám! Kell valamit csinálni?
*Zavarodottan nézi, ahogy a lány kikapja a hajából a csatot, majd odamegy ő is, hogy megnézze, mi is a feladat. Mára bekészített egy karkötőt, amint Sandy néni volt olyan kedves, és megvett neki az egyik születésnapjára. Annyira még csak nem is lenne ronda, inkább azért utálja annyira, mert mindig arra emlékezteti, akitől kapta. Nyugodt szívvel helyezi a sárga tálba, az sem érdekelné, ha teljesen tönkremenne. Picit még beszélget a Leanne-el, utána meg visszamegy a helyére, és újra bealszik, csak a sarkantyúk csilingelése ébreszti őt fel. ~Merlinre! Már óra van?~ Kissé még kábultan dörzsöli ki az álmot a szeméből, és zavartan pislog a mellette ülőkre. Megpróbál figyelni, szerencsére a lényeget még sikerül elkapnia. Kiderül, hogy a karkötő csak remegtetni fogja, és sajnos nem megy tönkre a folyadékban, így kissé lefittyed ajkakkal kapja el, mikor az odalebeg hozzá. Először megnézi, mit csinálnak a többiek, hogy jól szórakozzon. Leanne mozgása valóban lenyűgözi.*
-Kár hogy nem vagy Síva istennő, akkor nyolc karral csápolhatnál! Nos, akkor kezdődjön a tánc!
*Felveszi a karkötőt, és egyből érzi a hatást. Még jó, hogy nem nyakláncot kapott, mert akkor break-elhetne, így viszont tud rajzolni. Újabb horror képregény készül, sok-sok szellem alakkal. Viszont így hamar kifogy a papírból, úgyhogy amint Noel kirakja a krétáját, új ötlete támad.*
-Bocs haver, egy picit szabad lesz?
*Nyúl viccesen rángó kézzel a krétáért, ha igenlő választ kap, hiszen mennyivel mókásabb az, ha körberajzolja a termet, mintha csak úgy magában remegne. Na jó, igazából csak az előtte lévő szék háttámlájára nyom néhány felismerhetetlen képet.
Közben figyel azért a többiekre is, Amelie monológjára főleg, és már az jár a fejében, hogy itt bizony megint valami tréfa lehet a levegőben, hogy a lány úgy beszél, mintha valami fura, kissé régies nyelvezetű könyvből olvasná. Tényleg beválna színésznőnek, ezt meg is jegyzi magának, hogy alkalom adtán be ne dőljön neki.*
-Nos, akármit is mondasz Noel, én ezerszer jobban megjegyzem valaminek a hatását, ha azt a tanáromon látom. Pölö ha most Owain kezdene vad rángásba ott elöl, egyből tudnám, mi annak a trutymónak a neve, amibe az ékszerek voltak áztatva, most meg lesnem kell a papíromból.
*Ezt a részt egy kicsit halkabban mondja, bár azt már tudja, hogy Owain érzékei túlontúl finomak, de azt sem bánja, ha hall minden szót. Neki már olyan mindegy, Noellel az erdőben teljesen lejáratták magukat, ez már nem oszt, nem szoroz. Kicsit firkál még, és amikor elmúlik a hatás, akkor válaszol a kérdésre.*
-Nem is tudom… lehetne olyasmire is használni, hogy mondjuk ha valaki olyan helyzetbe kerül, amiről tudja, hogy nem lehet megúszni, akkor nem kell beteget szimulálnia, elég ha felveszi ezt az ékszert, és máris remeg, és nem kell szerepelnie.
*Ő konkrétan a vizsgákra gondolt, de nem mondja ki, hiszen egy mágus iskolában úgyis lebuknának.*
-A visszafele elülős trükköt meg lehetne használni mondjuk sportversenynél, csak kell egy olyan ember, aki elég ügyes ahhoz, hogy észrevétlenül beletegye a versenyző hajába. Kviddicsnél kifejezetten vicces. Vannak ezek a kis csipeszek, azok jobbak, mint a hullámcsatok. Azzal is működik, ugye?
Vissza az elejére Go down
Amelie Clarkson
Diák - Pugnax
Amelie Clarkson

nő Halak Jelige : Leterézanyuzott álmodozó - Keleti boszorkány
Hozzászólások : 1449
Évfolyam : Második
Kor : 33

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeSzer. Jan. 06 2010, 02:17

Az égre emeli a tekintetét, mintha segítséget kérne, majd szélesen mosolyogva néz vissza a fiúra.
- Nem húztam fel az orromat, csupán közöltem, hogy szerintem nem humánus ez a fajta bemutató. Tudtommal demokráciában elénk, Mr Wyard - ugratja a fiút. - És szólásszabadság van, amivel Ön is élt - még fensőbbséges grimaszt is vág, úgy kb két másodpercig, mire halkan elneveti magát.
- Persze, hogy a hiúságommal van a probléma - ismeri be egy újabb grimasszal, ami inkább önmagának szól, mintsem másnak. - De ez egy lánynál nem is olyan meglepő - villant fel egy meglepően..., talán szégyenlős mosolyt.
- A szüleim természetesen azért írattak ebbe az iskolába, mert _én_ itt akartam tanulni, ilyen egyszerű - pillantása egy pillanatra érzékennyé válik, az ok, amiért ide került szomorú, de már gyorsabban félre tudja tenni régi bánatát, ezért egy perc sem kell, s már újra vidáman csillognak szemei. - A szüleim természetesen rugalmasak, próbálnak a mai modernebb gondolkodás mód szerint viselkedni, de a régi neveltetést nem olyan könnyű levetkőzni. Még akkor sem, ha ők maguk aztán tényleg ellentmondanak saját maguknak - kuncogja el magát. De ez tényleg hosszú történet - és igazat is mond, hiszen az anyja hiába papol neki arról, hogy találnia kellene egy kedves fiút, férfit, aki mellett kicsit lenyugodna, ha közben az anyja eredeti szakmája auror, és a mai napig részt vesz különleges bevetéseken.
Amikor Izzy beszélni kezd, kicsit szemtelenül előrébb hajol, hogy jobban hallja a fiút, majd a szavaira lelkesen bólogatni kezd.
- Na látod, én is ezt mondom mióta - súgja nekik, mintha most talált fel volna valamit, majd visszadől, úgy beszél tovább.
- Ki mondta, hogy a lányok egyszerűek? - néz ál-meglepettséggel a fiúra. - De amúgy jól mondod, annak készülök, így már akár most is vállalnám a kockázatot, és pont ez a lényeg - mondja kicsit hangosabban, mint szeretné. - Hogy én ezt bevállalom, vállalom a kockázatot - szélesen mosolyog. Ahogyan ő kimondta, hogy viccesnek találja a helyzetet, úgy akaratlanul Noel is más irányba terelte a beszélgetést, és olyasmit hozott fel, amivel le tudta csapni a labdát. A tanár felé néz egy pillanatra.
- Inkább a lélektani oldalára vagyunk kíváncsiak, illetve arra, hogy kíváncsiságból próbálta ki, vagy esetleg egy durva tréfának esett áldozatul? - toldja meg a saját kérdésével Noelét a tanárnak, észre sem véve, hogy kezdi elvetni a sulykot, és kérdését így feltéve elég indiszkrétre sikeredett.
Noel replikájára vidáman felnevet, és legyint egyet, amolyan jaj már, te félét.
- Annyira kíváncsi azért még nem vagyok - akaratlanul is a plafont kezdi szemlélni, de a "csillagos ég" miatt fogalma sincs, hogy az megrepedt e. - Vagy csak egy kicsit - fűzi hozzá gyorsan, biztos, ami biztos alapon, hiszen egy ilyen iskolában bármi megtörténhet.
- Mellesleg nem csak én vagyok kíváncsi természetű, illetve ok-okozat kutató, mindenről van véleményem nebuló - mosolyodik el szélesen, tudva, hogy ezzel nem ütött semmit a fiún, mégis maradt egy kis szurka-piszka mondandója a végére.
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeSzer. Jan. 06 2010, 15:25

-Valóban, Amelie, nem emelted fel, akkor nem látnám, csak az álladat. Hidd el, onnan fentről nem jön semmi, esetleg ha megkéred a professzort, hullócsillagot biztosan beiktat neked. Humánus… ki mit tart annak? Szerintem nincs ezzel semmi baj, még mindig humánusabb eljárás, mint amikor az utcán találkozol össze vele, vagy a nagy nyilvánosság előtt. Jogos, te is elmondtad, én is, viszont még mindig tartom magam ahhoz, hogy a női hiúságod nem engedi, hogy így lássanak.

*Elneveti magát, főleg akkor, amikor a lány beismeri, hogy a sértettség beszél belőle. Előbb már lebukott, hiszen elismerte, viccesnek találta, csak ezt nem egyszerű kimondani. Ráadásul ha tudná, a lány édesanyja mivel foglalkozik, akkor hangosan röhögne, nem is kérdés, miért.*

-Aham. Nyomós indok lehetett, azért szerencse, hogy nem kötik az ebet a karóhoz, és elnézőek. Igaz, manapság nagyon ritka, hogy valaki tartsa magát a régi elveihez, mert nem nagyon lehetséges, valamennyire alkalmazkodni kell a változásokhoz.

*Bólint, ugyan nem tudja a lány honnan jön, csak így nagyvonalakban, amennyit erről most elárult. Izzyt eddig nem piszkálta, tudja milyen az, amikor félkómás az ember, és így kell valamire odafigyelni. Ki örülne ilyesminek? Azon viszont már vigyorog, amikor a fiú is átmegy break-esbe, mert szerinte ez igenis vicces. Miután haverja is Amelie pártjára áll, felvonja a szemöldökét.*

-Te is leszavazol? Ezt nevezik bajtársiasságnak? Komolyan mondom, ezt nem hiszem el. Itt csak én vagyok mazochista? Hova viszed a krétámat, Izzy? Az lehet, kelleni fog még.

*Legyint, nagy baja nem lesz attól, ha néhány ábrának nevezett, szürreális alkotás születik a felhasználásával, bár nem biztos, hogy a szék háttámláján kellene ezt gyakorolni, ám az is lehet, hogy ez egyszer új irányvonallá lesz, és távlatokat nyit a művészetben.*

-Megfejthetetlen népség vagytok. A kockázatvállalásod egyedi, elismerem. Máson megfigyeled, és kikérdezed, ez óriási. Szerinted ha durva tréfa volt, akkor Owain professzor ezt mosolyogva elárulja neked? Lélektani oldal, zseniális. Összetört? Nevetett? Esetleg azóta frusztrált és őrült? Vannak furcsa szokásai és fóbiái? Amelie, ne menj riporternek.

*Hangosan röhög, a lányból kinézi, hogy ezeket a kérdéseket képes, és felteszi, hogy analizálja a profot. Ugyan halkabban osztotta meg ezt a részt a lánnyal, azonban még mindig elég hangerővel bír egy érzékeny fül számára. Érdekes medimágus lesz így, ezt most akár kőbe is merné vésni.*

-Hogyne, ahogy nekem is. Á, nem vagy kíváncsi, az előbb cáfoltad meg, semmi baj. Nem hullanak le a csillagok, még nem, elég stabilan csücsülnek odafönt. Izzy, nem trutymó, Etremendo. Tudom, hogy tudod, csak direkt teszel úgy, mintha nem lennél tisztában vele.

*Bök felfelé, magában mosolyogva a lányon, aki ugyancsak a mennyezetet fürkészi, majd a tálak felé. Nem kicsit kanyarodtak el a témától, illetve ez sem igaz, hiszen azt beszélték és beszélik meg folyamatosan, csak az időpont nem mindegy. Hirtelen felpillant, fontos kérdése akadt.*

-Professzor, a legjobb felhasználási mód a kutatási terület, hogy a medimágusnak készülő, analizálást folytató diákok megismerhessék a fizikai és mentális hatást, hogy ez alapján csoportosíthassák a két főzet áldozatául esett szerencsétleneket. Lehetséges ez is?

*Van egy olyan érzése, hogy az utolsó benyögéséért nem fog dicséretet kapni, ahogy a többiért sem, ám ez sem egy utolsó szempont, pláne akkor nem, ha Amelie az, akit alapul vesz. Az elmondása után egészen biztos abban, hogy nem gyógyító lesz, hanem kutató.*
Vissza az elejére Go down
Izzy Maddison
Diák - Pilluamuleto
Izzy Maddison

Férfi Kos Jelige : Az embernek az a sorsa, ami, és az élet különben is illúzió.
Hozzászólások : 439
Évfolyam : Első
Kor : 31

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeSzer. Jan. 06 2010, 16:59

*Ahogy Amelie közelebb hajol, szemtelenül körbenéz, és feltérképezi a lányt domborzatilag. Persze azért megpróbál úgy tenni, mintha tényleg nem tudna máshova nézni, mert túlságosan közel vannak egymáshoz, és összehoz egy fölvörösödést is, de ez egy egészen más gondolatnak köszönhető, hiszen lélekben már nem itt jár.*
-Nem Noel, ezt szabad véleménynyilvánításnak nevezik. Attól mert barátok vagyunk, nem kell hogy folyton egyezzen a véleményünk. Arról már nem is beszélve, hogy most tulajdonképpen a tanárok kínzásáról beszélünk… na jó, azért mi sem szenvedtünk annyira, de jobban örültem volna, ha mondjuk Owain csinál graffitit.
*Tényleg kedveli Noelt, hogy mennyire, azzal még ő sincs tisztában, de van benne egy nagy adag rosszmájúság is, ami miatt szívesen elnézné , ha mondjuk nem őket piszkálnák.*
-Bezony, a lányok iszonyat bonyolultak. Ezért jobb, ha csak nézegeted őket, és nem csinálsz velük közös programot.
*Kaján vigyor terül szét az arcán, a nők számára valóban megfejthetetlen lénynek bizonyulnak. Amelie most is úgy hazudik, mint a vízfolyás, már percek óta folyamatosan, úgyhogy röhögve a feje fölé kapja a kezét.*
-Nem elég, hogy a csillagos ég fölött repedezik a plafon, de most az egész ránk fog zuhanni! Mit vétettünk?
*Miután már kiremegte magát, vissza is adja haverjának a krétát, ami lehet hogy meglepő, de egy darabban van, és csak egy kicsi kopott el a végéről.*
-Köszi szépen! Megnyugodhatsz, nem ettem meg, és nem esett baja.
Vissza az elejére Go down
Amelie Clarkson
Diák - Pugnax
Amelie Clarkson

nő Halak Jelige : Leterézanyuzott álmodozó - Keleti boszorkány
Hozzászólások : 1449
Évfolyam : Második
Kor : 33

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeSzer. Jan. 06 2010, 18:30

- Hm..., kikérem magamnak, nem húztam fel az orrom, csupán magasabban ültem, ezért a csalóka hatás - nevet fel vidáman, nem hagyhatja válasz nélkül a fiú szemtelen reagálását. - Az az igazság, hogy szerintem te mazochista vagy, és élvezed, ha rajtad kísérletezgetnek - kuncogja, és apró levegőket vesz, hogy ez csak kuncogás is maradjon, és ne kacagjon fel hangosan. Majd megrázza a fejét. - Ha az utcán tenne velem valaki hasonlót, az onnantól kezdve kezdhetne félni, mert maga vagyok a megtestesült jóság, de ha egyszer valaki megtámad, annak aztán lesz nemulass - sziporkázik vidáman. - Azt elkönyvelem tényként, hogy itt jobb, de akkor is, a megkérdezés sokkal humánusabbá tenné a dolgokat - vélekedik, mert miért ne mondjon ellent. - Persze, nem élhetek álomvilágban, tudom én azt, de na - nem lett valami értelmes a vége, el is neveti magát saját csacskaságán.
Az, hogy Noel nevet saját beismert vereségén, már nem zavarja, csak fejét rázva nevet a fiúra. A szülei tényleg sokszor bonyolultak, de azért nagyon rendesek is tudnak lenni, csak tudjon kiigazodni rajtuk.
- Óh, ők nagyon is alkalmazkodnak - motyogja egy halk nevetéssel fűszerezve. - De tudod, kiengedni a kiscsibéjüket a nagyvilágba, ez minden szülőnek nehéz lehet - forgatja meg a szemeit, rég nem kislány ő, de a szüleinek valószínűleg mindig az marad majd.
S hogy nem kislány már, az azt is bizonyítja, ahogyan Izzy végig méri. Meglepetten néz le, de megnyugszik, amikor látja, egyetlen gombja sem gombolódott ki, és arcán halvány rózsákkal néz fel újra, miközben halkan felkuncog, főleg, mikor látja, nem csak őt hozta zavarba ez a pillanat.
- Pontosan, teljesen egyet értek Izzyvel. Szabad világban élünk, ahol elmondhatjuk a véleményünket, még akkor is, ha a legjobb barátunk nem ért vele egyet - nevet először Izzyre, majd Noelre, de utóbbi nevetésben van valamiféle gyerekes, kedves diadalmasság is.
Izzy véleménye hallatán kipukkad belőle a vidám kacagás, oldalát fogja, miközben finoman rázkódik teste.
- Nem bonyolultak, csak mások - mutat rá a lényegre. - Ha más oldalról próbálnád megközelíteni őket, egy kis megértéssel fűszerezve, már nem is tartanád őket, vagyis minket olyan bonyolultnak - bölcselkedik nagy vidáman, a következő reakcióra pedig nemes egyszerűséggel egy nyelvöltés a válasz.
- Nem fog az leszakadni, lefogadom, hogy hallott már sokkal rosszabbat is - mosolyog vidáman, majd Noelre néz.
- De te se menj riporternek - kacsint a fiúra. - És különben is, Owain professzor a tanárunk, és mindenképpen arra törekszik, hogy megpróbálja minél jobban megértetni velünk a tananyagot. Ebbe az ő tapasztalata is beletartozhat akár - vonja meg kicsit flegmán a vállait, megmagyarázva a megmagyarázhatatlant. Noelre is nyelvet ölt. - Azért ennyire rossz nem vagyok, különben is egy ilyen esetben először csak a legszükségesebb kérdéseket kell feltenni, ha jól tudom - szégyenlősen mosolyog, kezdik túlságosan kiismerni.
Felpillant az égre, majd bólint egyet.
- Ajánlom is, hogy ne pont most kezdjen nekem csillaghullásba a plafon - még az ujjával is meginti a plafont, mint egy rossz gyereket.
Csak hogy aztán meglepetten nézzen Noelre, végül hitetlenkedve felnevessen.
- Óra utánra csak egy kívánságom van számodra. Remélem, hogy gyorsan tudsz futni - vigyorog a fiúra, látszik, hogy még mindig mókás kedvében van. A tanár felé fordul.
- És tanár úr, van már arról valamiféle dokumentáció, hogy a kísérletekben résztvevő diákok egy idő után szinte várják, hogy mikor fogják őket újra analizálni, ezért is múlik el egy idő után a félelmük és mindenféle tartásuk, és ezért vágnak bele olyan dolgokba, amikbe egy józan gondolkodású ember nem menne bele? - néz kihívóan a fiúra aztán.
Igen, ez egy célzás volt Noel felé. Bár ez már talán rá is igaz lehetne, hiszen elég szabadosak ezen az órán, még akkor is, ha valamennyire még kötődnek az óra tananyagához.
Vissza az elejére Go down
Tayler Thor Owain
Karvezető helyettes - Pilluamuleto
Tayler Thor Owain

Hozzászólások : 1071
Tantárgy(ak) : Rúnamágia, Varázsfegyvertan, Mitológiák és Vallások tanár

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeSzer. Jan. 06 2010, 20:10

//Na tessék, kellett nektek ennyit írni, most olvashattok Very Happy //


Tényleg nem lennék jelen?
Leanne bemutatótán mosolyognom kell, mert számomra kedves személyt juttat eszembe a lány. Tehát egy röpke pillanatra halvány mosoly fut végig arcomon, majd bólintok válaszára, ugyan nem nagyon merül bele válaszának kifejtésébe, de alapjában véve jó.
- Leanne kisasszony, nem tudom, hogy miért gondol ezzek a tárggyal kapcsolatban rosszra. Nem csak rosszat lehet vele elérni, még véletlenül sem. Mert ha lazábban venné a dolgot ön is rájönne, hogy vicces ám, hogy ellentétjét csinálta annak, amit akart. Tehát nem mindig rossz ez...
Felvont szemöldökkel hallgatom a diszkurzust, miután a kicsit megbűvölt ékszereket magurka vették drága diákjaim.
Első kérdés Amelie kisasszonytól érkezik, amire szeretnék is válaszolni, de Noel barátunk nekikezd ugyebár a magyarázatnak. Már megint nem tudom minek vagyok itt, de sebaj.
Érdekesnek igérkezik ez a beszélgetés, s a világért sem zavarnám meg őket, így halálos nyugalommal indulok el a széksorok felé, hogy a másodikba besétálva az eyik első szék támlájára felüljek, lábamat feltéve a második sor eggikénk ülő részére, lekönyököljek térdemre, s immáron szemben a kis csapattal kövessem figyelemmel a kisebb vitát. Bármennyire is meglepő nem szólok rájuk, nem vagyok mérges, hisz ha egy kicsit egyedien is, de a tananyagról beszélgetnek. Érvek és ellenérvek. Ha nem is ez volt a feladat, és ha nem istudnak róla, íly módon megközelítve a témát is elérik azt, hogy ne ideges, hanem elégedett legyek velük. Na jó, ezt azért az arcomról nem tudják ám leolvasni, mert most is összevont szemöldökkel, kicsit morcosan lesek rájuk, de olykor egy bólintás jelzi, hogy bizony egyetértek mindenkivel. Mikor már úgy érzem, hogy kezdenek kifogyni a szóból én is belekezdek a mondandómba. Mély levegőt véve, melytől oldalamba nyilall, így azt végigsimítva húzom ki magam ültömben, kicsit ráharapva ajkamra.
- Első az Amelie kisasszony, hogy megjegyezze, soha nem tennék olyat, ami káros lehet önökre nézve, leszámítva egy kis kellemetlenséget. Másodszor, ahogy Noel is mondta meg kell tapasztalniuk egyes dolgokat ahhoz, hogy tudják pontosan milyen. Harmadszor semmi nem kötelező, csakis ajánlott, így ha nem akarja kockáztatni nemesi származása adta önérzetét. Ez mindenkire vonatkozik, legfeljebb év végi vizsgáik, amik nem csak írásban, hanem bemutató jeleggel is fognak zajlani, nem sikerülnek.
Újabb mély levegő, hisz csaknem egy szuszra mondtam el az előzőeket, újabb nyilalás, de csak figyelmesek vehetnek észre arcomon bármit is.
- Noel, azért ha lehet hagyjon engem is szóhoz jutni, emlékezeteim szerint még meg tudom magam védeni, de köszönöm a szándékot. Mellékesen a gyerekes megjegyzésére, emlékeztetném, hogy a felnőttek sem mindig viselkednek felnőtthöz méltóan, különösen ha a szerelemről van szó. Sőt, egy féltékeny ember, tünde bármire képes, akár egy ilyen rossz tréfára, akár kegyetlenebb dolgokra is, és csak később gondolkodik tettén.
Ami a bemutatót illeti kérem, arra is adhatok önöknek esélyt. Majd én leszek az egyik óra áldozata, hogy a kedvükben járjak. Akkor aztán kielemezhetnek.

Hangom tele van szarkazmussal, hisz azért nem állhatom meg, hogy kedélyesen beszéljek arról, amit ők itt rólam, és a tanári karról elhordanak. Bár tudom jól, hogy minden diák fejében megfordul párszor a gondolat, hogy kiidegelje tanárát.
- Izzy örülök, hogy az óra előtt jól ki tudta piheni magát, és annak is, hogy művészi hajlamait itt éli ki, de majd takarítsa le a széket, még mielőtt e miatt kezdenék rángatózásba. Az ötlete tetszik, ki fogom használni, ha egy rendezvényre nem lesz kedvem feljönni. Igen, bármilyen hajba kapcsoltahó, tűzhető, csatolható ékszerrel, dísszel működik.
Nem győzöm kapkodni a fejem annyi kérdés érkezik. Nem csodálkoznék rajta, ha valamire nem válaszolnék, mert kimarad a sorból. De azért igyekszem.
- Ilyen felmérésről még nem hallottam, de Amelie kisasszony esetleg ír nekünk egy tanulmányt következő órára, abból amiket most lát. Esetleg Noel barátunkat szeretné analizálni, és ez őkelmének még kedvére való is lenne? Legalább nem csak az órámon röhögnének ilyen jóízűen.
Mogorva pillantásom mögött ott bújkál az is, hogy tetszik ám nekem, ha a diákok jól érzik magukat, és emlékezetem szerint az volt a beszélgetéssel a kikötésem, hogy figyeljenek az órára, és ezt teljesítik is. A végére hagytam azt, hogy én hogyan is vélekedtem ezekkel a varázstárgyakkal kapcsolatban. //Biztos, hogy kimaradt valami, úgyhogy bocsi:S//
- A hajékszerrel a számomra legkedvesebb személyt vicceltem meg, ezelőtt öt évvel. Ő a kishúgom volt, akkor 9 éves kicsi lányka. Amikor belecsatoltam a hajába egy kis pörgő katica csatot mindent fordítva művelt, mint ahogy akart ugyebár, és az ő csilingelő kacagásával volt tele a lakásunk. Ezért mondtam Leanne, hogy nem csak gonosz célokat szolgál. A remegéssel kapcsolatban én is azt éltem át, mint önök. Én is órán szembesültem vele, 14-15 évesen, és hát meg kell mondjam ugyanannyira volt mókás, mint amennyire idegesítő, hogy nem tudtam semit csinálni, amíg remegtem. Nos láthatják, hogy nem harapok, ha nem muszáj, így ha van még kérdés tegyék fel nyugodtan. Viszont ha nincs nem ártana továbblépnünk.
Várok pár illanatot, hogy érkezik e felém kérdés, s ha igen, akkor arra persze majd válaszolok is, s mikor ezzel is megvolnánk újra megszólalok.
- A következő tananyagot megkérnék mindenkit, hogy olvassa el csendben a könyvből, mert sokkkal egyszerűbb így. Mármint nekem. Izzy, mivel ön a legkipihentebb megkérném, hogy leplezze le azt a szoborcskát, amit önök már nálam láttak.
Magam is lemehetnék,de most valahogy szívesebben folytatom az órát itt ülve, olyan családiasabb, barátibb társalgásban. Hátra sem fordulok a Thor istent ábrázoló műalkotásra, hanem figyelem ahogy a diákok olvasnak.
- Nos ezek után esetleg már folytathatnák a két felvetett Isteni fegyverünkről a csevellyt. Kíváncsi lennék, hogy önök szerint miért használtak fegyvereket az isetenek, mikor ha belegondolunk nekik egy intés is elég lenne, hogy elseperjenek minket a földről? Lehet kérdezni egymást is, engem is.
Újabb nyújtózás után oldalamra tett kézzel magam mogorvaságával figyelem a társaságot.


//Aram, a következő hsz-ben játszd ki légyszi az első feladatot is Smile még lehet csatlakozni, ha valaki esetleg meggondolta magát, jah és persze ha szereti a futóhomokot.//
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeSzer. Jan. 06 2010, 22:15

-Hogyne, még a széket is megemelted, hogy biztos legyen a dolog, igaz? Nem versz át, Amelie, nem ám. Miért vagyok mazochista? Ne csináld már, azt nem mondtam, hogy beállok egy tüzes nyíl elé, hogy lásd, hogyan áll belém. Ennyire nem őrültem meg azért, ebben ne reménykedj. Tudom, lecsapod a pennáddal, és alaposan összefirkálod, azzal, amivel jegyzed a válaszokat. Eltaláltam?

*Szemtelen vigyorral pillant a lányra, ezt nem tudta kihagyni, ez is magaslabda volt a javából. Lesz nemulass, ő tudja, mondta is. Arra, hogy a megkérdezés humánusabb, az egy dolog, azért nem árt, ha akad páciens is hozzá, vagyis akkor máris bukik a humánus verzió.*

-Elhiszem, megértem. Nem bonyolultak, követnek mindent, ám azt nem néznék jó szemmel, ha a kislányuk menne a saját feje után, és kipróbálna mindent, amit csak lehet. Kiscsibe... szoktál csipogni is, vagy sárga színt veszel fel? Izzy, azt nem kértem, hogy mindig egyet is érts velem, erről szó sincs, ám arról sem szólt a fáma, hogy akkor beállítotok mazochista őrültnek, aki vigyorogva áll ki minden elé.

*Ismét elneveti magát, lehet, nem egyszerű eset, és kissé különc is, mégsem őrült, mégcsak nem is hülye. A riporteres taglalásra összevont tekintettel mered a kettősre. Komolyan úgy néz ki, mint aki annak készül?

-Á, erről van szó. Owain professzor hogyan tudja megértetni veled igazán az anyagot? Úgy, hogy a saját bőrödön tapasztalod. Nyertem, vesztettél, kész vége, én nyertem. Hullhat a csillag, nincs tovább, ez az én menetem volt. Gyors futó vagyok, sosem érsz utol.

*Felnőttesnek nem mondható, diadalmas vigyorral áll fel, majd ül is vissza ugyanolyan lendülettel, miután akivel szembetalálja magát, az nem más, mint a prof. Mekkora égés… inkább nem akarja tudni. Meg szeretne maradni abban a hitében, hogy azért annyira nem volt ciki a helyzet. Azért egy vigyort csal az arcára, amikor Owain is azt mondja, hogy részben igaza van.*

-Mondtam neked, Amelie, hogy így a jó. Nem hitted el, tessék, a professzor is megerősítette. Ugyan nem mindent, de ebben a humánus-nem humánus kérdésben nekem van igazam. Ne kérdezgess, tapasztalj. Izé… a gyerekes nem nyert.

*Magára erőlteti a komoly ábrázatot, a baj az, hogy nehezen megy. Egy kis mosoly akkor is ott bujkál a szája szélén, mert egyet kell értenie a szerelem kérdésében. Látta, tapasztalta, amikor Friminka is olyan volt, mint egy kis csitri, és azt is, amikor Owain volt olyan, mint egy sértett kiskölyök. Meg nem említi, hiába volt ott, akkor sem rá tartozik.*

-Ezt most úgy érti, professzor, hogy burkolt megfogalmazásban kaptunk feladatot? Milyen hatást kellene bemutatnom? Amelie, készülj, jegyzetelhetsz. Minimálisan doktori disszertációt kérek, cserébe minden információt elmondok. Nem egészen mindent.

*Helyesbít, mert van, amiről ő sem beszél természetesen. Reménykedik benne, hogy nem lesz megtréfálva nagyon, csak egy kicsit. A vicces résszel egyetért, ő annak találta ezt az egészet, nem másnak. A főzet összetételét mindenképp megkérdezné, anélkül nem lehet poénkodni igazán, bár ezt az óra utánra tartogatja. Felcsapja a könyvet, átfutja, és be is csukja.*

-Véleményem szerint azért, mert a halandók így tették még misztikusabbá az imádott isteneket. Ezek a tárgyak is olyan erővel rendelkeztek, amik természetfelettivel bírtak, ami viszont biztos, hogy mindig olyan fegyvereket tulajdonítottak nekik, amik illettek a róluk kialakult és kialakított képhez. Minél nagyobb hatalommal rendelkezett egy istenség, annál erősebb volt a fegyver is, amit használt, és mint tudjuk, mindegyiknek megvolt a funkciója. Thor istené a kalapács, mert a mennydörgés, viharok istenének tartották. Az pedig úgymond lecsap, mint a kalapács. Odinnak lándzsája volt, neki azért, mert ő a harcosok jelképe, Tyr kardot forgat, mert ő a háborúk istene, vagyis ebből is látszik, hogy mind személyre szabott, tisztségükhöz méltó tárgyat kaptak óriási erővel felruházva.
Vissza az elejére Go down
Aram Avadakian
Diák - Pilluamuleto
Aram Avadakian

Férfi Szűz Jelige : Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.
Hozzászólások : 319
Évfolyam : Első
Kor : 31

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeSzer. Jan. 06 2010, 23:10

//Bocs, a késői hsz-ért//

*Figyelmesen hallgatja Owain professzort, amint az elkezdi ecsetelni a két fajta főzet által keltett hatásokat. Érdekes, annak ellenére, hogy most már a szemei teljesen hozzászoktak a sötétséghez, mégis mennyire eltérő a hangulata ennek az órának, a többi tantárgyhoz képest. Mivel nem igazán kell jegyzeteljen, így kizárólag az érzékszerveire van utalva, főleg a füleire, amik szerényebb fényviszonyokban most jóval élesebbek.
Amikor a professzor odalebegteti hozzá a nyakláncát, nem is tétovázik tovább, egyből felteszi. Hamarosan az egész testét átjárja a remegés. Hát nem egy kellemes élmény, az biztos, de meg kell magában jegyeznie, hogy Amelie egy kicsit túldramatizálja a dolgot. Az egy dolog, hogy eleinte szinte leveri a táskáját a padról, mert még teljesen új neki az "élmény", de aztán sikerül egy olyan pozícióba helyeznie magát, amiben több-kevésbé képes ülve maradni, és nem verni le semmit a végtagjaival.
Szinte azonnal rájön, hogy mit kéne csinálnia Leanne-nek, hogy leszedje magáról a csatot, de nem szól, csak figyeli, hogy a Mixerazon főzet hatása miben nyilvánul meg a lányon.
Amíg "szenved" a lány, elgondolkodik azon, hogy az Etremendo-oldat mennyire lehet praktikus megoldás egy érzelméileg megsértett fél számára, de ebben a témában nem igazán van otthon, hogy önállóan képes legyen levonni a megfelelő konzekvenciákat. Noel véleménye erről az, hogy "gyerekes"... Talán az, talán nem, ő nem igazán tudja megítélni, bár az tény, hogy ha valakit meg akarna alázni, akkor azt sokkal rafináltabban, és eredményesebb módszerek segítségével tenné... az meg már semmiképpen sem lenne gyerekes a szó ama értelmében, ahogyan Noel megfogalmazta.
Nyilván megesik Noel szíve Leanne-n, vagy csak jó pont érdekében teszi mindezt, mert amikor felszólal, nem csak Amelie megjegyzésére reagál illetve fedi fel saját észrevételeit az Etremendo-oldattal kapcsolatban, hanem egyúttal fel is ajánlja az extremusos lánynak a megoldás kulcsát. Azért egy apró félmosolyt megenged magának, amikor Leanne mégsem veszi le a csattot, hanem csak szobormereven ül tovább, miután nagy nehezen sikerül feltennie kezeit a padra.
Noel álláspontja érdekes, de ő nem ebben a vonatkozásban látja az Etremendo-oldat praktikusságát, ráadásul egy ilyennel "átitatott" varázsfegyver nem egy hű de hatásos módszer a tolvajok kiszúrásához, maximum akkor, ha elég sötét a másik, valamint akkor, ha elég hamar bukik le ahhoz, hogy még ne múljon el a meglepetés-érzete.
Úgy dönt, hogy a többiekkel ellentétben nem várja meg, amíg elmúlik a hatása, ezért egy kicsit komikus körülményességgel, de végül sikerül levennie magáról az ezüstnyakláncát. Ahogy elmúlik a remegése, egy pillanatig megkönnyebülten elernyeszti magát, majd kinyújtózkodik hátratett kezekkel, hogy egy kicsit megropogtassa hátgerince csigolyáit.*

- Tanár úr, létezik olyan eljárás az Etremendo- illetve Mixerazon oldatokban áztatott ékszerek hatástalanítása érdekében, ami során úgymond nem szenved kárt az alany? Azt Ön is említette, hogy egy bizonyos idő szükségeltetik ahhoz, hogy elmúljon a hatásuk azokon, akik viselni kezdik. Ebből következne még egy kérdésem, ha szabad: vegyük a Noel által is említett felhasználási módszert, mi szerint az a célom, hogy megleckéztessem az illetéktelen felhasználót azáltal, hogy beleáztatom a féltett ékszert az Etremendo-oldatba, s majd elrejtem. Van-e egyáltalán hozzávetőleges, vagy meghatározott idő-intervallum, ami után meg kell ismételjem az eljárást annak érdekében, hogy ne múljon el az oldat hatása?

*Direkt választotta ezt a két kérdést, mivel ha az első kérdésére "nem" a válasz, akkor nem igazán praktikus egy drága holmi eképpen való megvédése, hiszen mi van akkor, ha mégsem fogja senki ellopni? A két feltett kérdés ugyanakkor összefügg, hiszen ha a második kérdésére is nemleges a válasz, akkor az ember a végén kénytelen lesz magán hatástalanítani. Szerény arckifejezéssel is vicces dolog ilyen kérdezni, de nem akar semmi konkrétat kijelenteni, pusztán csak kérdéseivel megüzenni a véleményét, ugyanakkor tisztázni néhány alapvető dolgot*

- Szerintem hasznos lehet akkor, ha olyan kivételes esélyünk adódik, hogy belemárthatjuk vetélytársunk/ellenfelünk ékszerét egy ilyen oldatba, ezzel szabotálva az esélyeit ellenünk.

*Elég tág megfogalmazás, de nem hajlandó konkrétabban fogalmazni. Sokkal jobban beindítja a fantáziáját az, hogy Owain megemlítette, hogy a Mixerazon oldat életveszélyes is lehet, ha a vérbe jut. Érdekes lenne tudni, hogy mit okozna egy tömény Etremendo oldat lenyelése, befecskendeződése az áldozatba.*

- Professzor, ha még egy kérdést megenged... Ön mennyire könnyen jönne rá, ha valaki ilyesmi tréfával próbálkozna Ön ellen?

*Kíváncsiságból megszagolja ezüstnyakláncát, hátha van valami különleges szaga.

Miután figyelmesen meghallgatta professzora válaszait, megjegyzéseit, csendben ül tovább, és amolyan "jófiúsan" de szerény visszafogottsággal mosolyog Noel, Amelie és Izzy viccelődésein. Láthatólag a professzort sem idegesíti, így ő sem idegesíti magát, hogy az óra egyre inkább kezd elbagatelizálódni.
Amikor Owain "megmenti az órát" azzal, hogy rátereli a szót a másik napirenden lévő leckére, Aram újult erővel fog bele a tankönyv olvasásába. Közben azért sikerül visszatartania egy hatalmas vigyort, amikor meglátja az Izzy által leleplezett Thort; neki még ez az első Varázsfegyvertan órája, ezért még új poénként éli meg az Owain termében lévő szobrot.
Miután elolvassa a leckét, és meghallgatja Noelt, megszólal, persze csak azután, miután egy feltűnőnek nem éppen mondható jelentkezést produkált.*

- Ahogyan Noel is mondta, az emberek... ~azért találták ki az isteneket~ az istenek így jobban meg tudták ragadni az emberek fantáziáját. Végülis, ha bele gondolunk, az egyszerű ember eképpen könnyebben tudott értelmezni kapni olyan jelenségeket, mint a mennydörgés, vagy a földrengés.
Vissza az elejére Go down
Izzy Maddison
Diák - Pilluamuleto
Izzy Maddison

Férfi Kos Jelige : Az embernek az a sorsa, ami, és az élet különben is illúzió.
Hozzászólások : 439
Évfolyam : Első
Kor : 31

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Jan. 07 2010, 11:54

*Majdnem felröhög azon, hogy Amele-t a szülei csak kiscsibeként emlegetik. Bizony, hogy nem az már, hanem egy igazi, bögyös csirke – legalábbis szerinte. Persze ezt a véleményét inkább nem osztja meg a lánnyal, mert valószínűleg egy akkora maflást kapna, hogy egy hétig búgócsigát játszana. Gondolatban pacsizik egyet a lánnyal, hiszen most Noelt tök jól szívatják.*
-Még mindig jobb, mintha azt hinnék rólad, hogy szadista őrült vagy! Bár, Francis miatt már olyan is volt…
*A helyzeten már csak rontani tud, de kedveli a haverját, és abba az is beletartozik, hogy piszkálják egymást. Legalább most törleszt a sírkő miatt, amit a nyakába akar aggatni, a többi nyúzásról már nem is beszélve. Ezzel együtt sincsenek egálban – legalábbis szerinte.*
-Nem Amelie. A baj a lányokkal az, hogy külön erőfeszítés és megértés kell egy szimpla beszélgetéshez is. Ez így olyan macerás.
*Arról már nem is beszélve, hogy a lányokat nézegetni szereti, de a cselekvés a fiúkkal sokkal izgalmasabb.*
-No mi van? Mégsem órán fogtok fogócskázni?
*Röhög egy nagyot, ahogy Noel egyből vissza is huppan a székre, mivel egy darab Owainnel találta magát szemközt. Csendben hallgatja az értékeléseket, és amint ki lett osztva a feladata, máris megragadja a talárja csücskét, és letörölgeti a székeket, amiket volt olyan ügyes, és összekrétázott. Úgysem ő mos, úgyhogy neki aztán mindegy, ha koszos lesz. Vidáman kacsint arra, hogy jó tippet adott Owainnek, csak azt az egyet sajnálja, hogy most kimarad a buliból, és nem vehet részt a tanulmánynak álcázott büntetőmunkában. Sebaj, majd máshol bepótolja.
A könyvet a megadott résznél csendben elolvassa, majd mikor végez feláll, és hogy ne taroljon le mindenkit a sorban, a széken mászik át, hiszen az utolsó sorban ülnek. Megy és lerántja a leplet Thorról*
-Szasz cimbora! Rég nem láttalak!
*Vigyorog a szoborra, hiszen mikor meglátogatták Owaint, akkor már volt alkalma megnézni.
Visszabattyog a helyére, és Aram után válaszol a kérdésre.*
-Szerintem ezek a fegyverek olyanok, mint a varázslóknál a fókusztárgyak, nem? Felerősíti a mágikus képességeket, hiszen eleve nem közönséges fegyverekről van szó.
Vagy a másik ötletem, hogy az istenek alkalmazkodtak az emberek igényeihez, tehát ugye akkoriban még inkább szükség volt arra, hogy kézzel fogható, úgymond emberi dolgokat lássanak az istenek kezében, hogy meg tudják magyarázni a dolgok működését. Nem mellesleg meg ez is a show része volt, tehát szerintem ez a kalapácsos mennydörgős előadás is sokkal nagyobb hatású volt, mintha csak csettint egyet.
Vissza az elejére Go down
Leanne Tert
Diák - Extremus
Leanne Tert

Vízöntő Jelige : Ijedt szemű lány
Hozzászólások : 60
Évfolyam : Első
Kor : 32

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Jan. 07 2010, 17:52


*A tanár kishúgáról szóló történeten elmosolyodik.*
- Igaz, erre nem is gondoltam.
*Valószínűleg azért mert neki inkább kellemetlen volt az élmény így elsőre mitn vicces. De más szituációban nyilván jobban nevetne. Nem hülye egyébként, le is venné a csatot szívesen, de azt hitte az volt a feladat, hogy várja ki amíg elmúlik, s ő így tesz. A mellette-mögötte folyó vitát hallgatja, de nem igazán szeretne hozzászólni. Őt nem háborítja fel, hogy kipróbálták magukon ezeket az ékszereket, sőt szerinte így tanulják meg a legjobban. Az ugyebár más kérdés lenne ha a kemény átkokat is rajtuk gyakorolnák a tanárok, de ez az eddigi két tanórás veterán torneransos múltja alatt (még) nem következett be.
Az Izzy féle "a baj a lányokkal..." kezdetű kinyilatkoztatásra már ő is hátrafordul, aztán vissza előre, amikor a professzor felteszi az újabb kérdést. Gondolkozik egy darabig, aztán, amikor ő következik, megosztja a saját véleményét.*
- Csak a többieket tudom igazából ismerni ~Mi van?~, mármint ismételni.
*Megakad egy kicsit a nyelvbotlás miatt, aztán folytatja.*
- Az istenek valószínűleg annyira felfoghatatlanok voltak az akkori emberek számára ~nem mintha most nem lennének azok...~, hogy muszáj volt kitalálniuk olyasmi dolgokat ami a saját életükhöz köti őket. Ezért ábrázolták őket emberi per állati alakban is... mert nem tudtak mást elképzelni.
*Mintha befejezné... de nem, eszébe jut még valami.*
- És akkor arról még nem is beszéltem, hogy a kovácsoknak ez mekkora biznisz volt. Az eredeti ár tízszereséért is elment egy-egy olyan kalapács vagy kard, amelyikre rámondták, hogy egy istené. Vagy legalábbis olyan mint egy istené, az ihlette.
*Igazából nem élt akkor, ez csak következtetés, de nyilván így kellett lennie.*
Vissza az elejére Go down
Amelie Clarkson
Diák - Pugnax
Amelie Clarkson

nő Halak Jelige : Leterézanyuzott álmodozó - Keleti boszorkány
Hozzászólások : 1449
Évfolyam : Második
Kor : 33

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Jan. 07 2010, 19:20

- Simán el tudnám képzelni, hogy a kíváncsiságod mindenbe belevigyen - bólogat nagy komolyan, szája sarkában egy félmosollyal. - De, ha szeretnéd, természetesen ott leszek, és kérdéseket teszek fel majd neked közben - felmutatja pennáját és szélesen mosolyog mellé.
Izzy szavaira nagyokat bólogat.
- Bizony, a mazochistákat a társadalom elfogadja, a szadistákra furcsa szemmel néz, illetve kevésbé tolerálja, szóval ne félj eme szerepkörben tetszelegni - tódítja, majd elnézően Izzyre mosolyog.
- Egyet tanulj meg, egy lány, illetve nő nem csak pokollá, de paradicsommá is tudja változtatni egy fiú, férfi életét - bólogat nagy bölcsen. - De, ha így állsz hozzá, nem csodálom, hogy ez a vélemény alakult ki benned - megremeg a szája széle, valahol egyet ért a fiúval, sokszor még ő sem érti saját magát. Még a végén majdnem megsajnálja a pasikat. Persze, csak majdnem...
Noel szavaira egy pillanatra tátva marad a szája, majd vidáman felnevet.
- Ha így is hívnak, én nem bánom. De most hogy mondod..., lehet hogy ezért vonzódom olyan nagyon sárga színű ruhákhoz? - néz ijedten a fiúra, eljátszva egy buta liba szerepét fél percben. - Megállj, megkergetlek én még egyszer - motyogja alig hallhatóan. - És különben is, nem hiszem, hogy vesztettem volna, csupán más a véleményünk - kuncogása miatt alig tudja végig mondani a mondatot, és csúfondáros kis vigyorral néz a fiúra.
A professzor szavaira bólint egyet.
- Azért jó tudni, hogy épségben maradhatunk az óráján - bólint előzékenyen, talán kicsit szarkasztikus, de ez van, ma ilyennek kell szeretni. - Nekem csupán azzal..áh, mindegy - legyint egyet, a pasikat lehetetlenség meggyőzni, ha éppen azt játsszák, hogy makacsul ragaszkodnak a véleményükhöz.
A feladat hallatán szélesen elmosolyodik, azért a tanárt is ki lehet hozni a béketűréséből. Bár azt meg kell hagyni, hogy tényként kezeli azt, miszerint egyik tanártól sem fél és tart annyira, mint Montmorency professzortól.
- Ó, nagyon szívesen írok erről az óráról, illetve a hatásokról. És Noelt is nagyon szívesen elemezném - néz a fiúra -, bár lehet, hogy ahhoz, hogy pontosan meg tudjak figyelni minden reakciót, a teljes két órára az oldatban kellene hagyni a medálodat - mosolyog bájosan a fiúra. - Akkor kaphatsz tőlem egy szép kis disszertációt - pislog ártatlanul, csak ne lenne az a széles mosoly az arcán.
Őt sem ütötte szíven, hogy plusz munkát kaptak. A professzor szavaira azért figyel, annyira nem makacskodik, a történeten elmosolyodik, majd Izzy felé néz kíváncsian, aki felfedi a szobrot. Érdeklődve szemléli, hiszen semennyire sem készült az órára, és amikor olvasásra szólítják fel őket, táskájából kihalássza azt is, és az anyagot gyorsan átfutja.
De még megszólalni sincs ideje, a többiek véleménye már záporozik is. Kicsit ficereg a székén, ő valahogy nem ezen az úton indult el, de azért elmondja a véleményét.
- Nekem ezek a fegyverek olyan fontosnak tűnnek az istenek számára, mint a mágiával rendelkezőknek a varázspálca. Úgy értem, hogy amíg nincs pálcánk, a vad mágiánk kontrollálatlanul bármiben kárt tehet. De amint megkapjuk a pálcánkat, és elkezdünk tanulni, rájövünk, hogyan irányíthatjuk a bennünk élő mágiát, amit a varázspálca használatával megnövelhetünk. Ez olyan - keresi a szavakat -, mint hogy ki milyen típusú pálcát használ. Engem például a gyógyítás érdekel, ezért szerencsémre egy gesztenyefa pálca választott engem, ami majd felerősíti kicsit a gyógyító varázslataimat a jövőben. Az isteneknél is így lehetett. Mindannyian kaptak egy velük született erőt, és ehhez kellett egy fegyver, ami az erejüket egy helyre koncentrálta és felnagyítva lecsaphattak vele - most nem érzi úgy, hogy sokat beszélt volna, hiszen mindannyian hosszan fejtegették a véleményüket.
A tanárra néz, szinte várja, hogy megcáfolják a szavait. Tudja, hogy más oldalról közelítette meg a dolgot. Vagyis egyáltalán nem onnan, hogy esetleg a muglik miatt kezdték így ábrázolni őket, hanem esetleg más nyomós, megmagyarázható oka lehetett ezeknek.
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Jan. 07 2010, 20:55

- Szóval az első jelzőt lecserélve őrültnek nézel? Gondolom valaki igen okos kitalálta, hogy én ezért öltem, vagy kiraboltam egy sírt. Bár mindig azt felelem arra a kérdésre, minek készülök, hogy természetesen sírrablónak. Legközelebb mondd azt, hogy átmentem mészárosba, és az dobja fel a napomat, ha fejeket kergetek, és Francisra esett a választásom a nagy válogatás után. Ennek tetszett a formája a legjobban. Legyen, de vigyázz, harapok is.

*Szemtelenül vigyorog a fiúra, olyat még amúgy sem tett, lehet, itt az ideje elkezdeni. Ütni már ütött, nem akkora a különbség. Leanne megszólalásán nevetni kezd, ez volt Freud bácsi, mondhatná hangosan is, ám a rovásán már így is van elég. Amelie magyarázata a paradicsom és a pokol kérdéséről újabb mosolyt csal az arcára, és egyre csak szélesedik.*

-Az első a paradicsom, utána jön a pokol? Kizsigerelitek a férfiakat, nem szép. Szegény ártatlanok. Nézz csak rám… kiscsibe.

*Nevetve dől hátra, élő példája a pokolba jutottak egyikének, hát hogyne. Rá van írva, azért van koponyája is, nem másért, teljesen természetes. Azzal szökött meg onnan, csak nem mondja. Megnézné, Owain mit szólna ahhoz, ha itt kezdenének kergetőzésbe, más sem hiányzik.*

-Most már csak majd egyszer? Akkor sem érsz utol. Látod, Izzy? Máris feladta, tudja, hogy nem kap el. Előtte még felkészül az analizálásra, mert nem lehet azt sem elkótyavetyélni. Az egy nagyon fontos folyamat kérem szépen, nem mindegy, mennyi papír van nálad, ahogy az sem, mégis milyen irányból akarod megközelíteni a problémát. Vagyis ebből következik, hogy ő maga a szadista, hiszen megvárja a hatást, és azt elemzi. Ezt nevezik bukásnak.

*Pláne amikor Amelie még hozzá is teszi, hogy két órára áztatgatna, bólint, ez a rejtett szadizmus, amit gyógyító és kutató szerepbe álcázva adnak elő. Sőt, ezt a gondolatmenetet tovább fűzi, vagyis besorolja az embereket két csoportba. Aki csinálja, az mazochista, aki nem, az a szadista. Egyszerű a képlet. Hallgatja a válaszokat, Aram fejtegetésére bólint, és csak egy rövidke megjegyzést fűz hozzá.*

-Gyanakvó vagy, akkor szerintem rögtön leleplezed, egyszerű varázslatokkal. Ha nem, akkor viszont azonnal érzékeled, amint felveszed, Aram, azt hiszem. Illetve igen, az embereknek szükségük volt valamire, amibe kapaszkodni tudtak, amiben hihettek, ahogy Leanne is mondja. Azt nem hiszem, Izzy, hogy fókusztárgy lett volna, ha egy csettintés is elegendő mindenre. Az más kérdés, hogy utána már elengedhetetlen kellék volt. Amelie, ezt sem hiszem, ugyanis ha utánaolvasol, akkor láthatod, a kezdeti ábrázolásokban nem szerepelt még náluk fegyver, csak később kapott szerepet. Vagyis a tulajdonságnak megfelelően alakították tovább őket.

*Rendes gyerek, még nyelvet is nyújt, mert az az igazi. Tökéletesen felnőttes a viselkedése, ahogy a többieknek is, persze vigyorog, mert a csipkelődés az jó. Thorn szobra ismerős, ugyan akkor sem lehetett hozzányúlni, és ha jó a sejtése, most sem lehet majd. Még romba döntenek mindent.*
Vissza az elejére Go down
Edward Lyons
Prefektus - Pugnax
Edward Lyons

Férfi Szűz Jelige : Az ördög elcseszett kisöccse
Hozzászólások : 682
Évfolyam : Első
Kor : 29

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Jan. 07 2010, 20:58


*Futóhomok futóbolondoknak...~Bizonyára nagyon fognak örülni nekem...~ Ez az első gondolata volt, ma valahogy, bizonyára valami miatt nincs egészen elemében, hogy ilyen depressziós gondolatai támadtak, hisz máskor a ki nem szarja le elvei szerint nem számít örülnek-e neki, vagy sem, akkor is megy, idegeket tépni...Most viszont csak bele a kátyúba. Éppen csak annyit mond ki:

-Sziasztok elnézést a késééé....*Máris nyakig bele a trutyiba...Normális körülmények között káromkodna. Most csak meglepődik, furcsa egyébként, hogy nem úgy jött be az ajtón, mint az istenkirály, arca, sőt tekintete meglehetősen üres volt, nem is mosolygott, de nem is durcált, sőt, ami a legfurább, hogy most is csak érdeklődve markol a homokba, egyáltalán nem vág képet a dologhoz, nem még megjegyzést...Nem, nem szellemek támadták meg megint, ez valami más. Felpillant Owainra, biztosra veszi, hogy lesz valami büntetése, örülne neki, addig is csinál valamit legalább. Különben is rákapott a tanulásra, úgyhogy reméli lesznek valami kérdések az órán, amiről fogalma sincs hol tart, sőt azt sem mit csinálnak a többiek. Mintha dimenziót váltott volna a gyerek...Várja az ítéletet, reméli halál- a viccet félretéve, kezd már hozzászokni a megrovásokhoz, úgyhogy várja.S semmi egyéb...Arcán a fáradt kifejezéstelenségen kívül semmi nem táncol. Mint aki menekült valahonnan...erre az órára. Persze, a feje már begyógyult, nincs rajta kötés, viszont horzsolások, sebek annál inkább, mintha megverette volna magát. Edet ismerve ez egyáltalán nem furcsa, ami furcsa csak az, hogy úgy tűnik nem érdekli...mármint, hogy beleragadt a homokba. Meg úgy tűnik a zúzódások sem...S csak bámul, mintha már nem kellene megjátszania a kifejezéstelenséget.*
Vissza az elejére Go down
Tayler Thor Owain
Karvezető helyettes - Pilluamuleto
Tayler Thor Owain

Hozzászólások : 1071
Tantárgy(ak) : Rúnamágia, Varázsfegyvertan, Mitológiák és Vallások tanár

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeSzomb. Jan. 09 2010, 17:32

Még az ékszerekhez Aramnak főleg.
-Nos kérdése jó Aram, mert így eszembe juttatja azt is, ami kimaradt az imént. Mivel nem lehet megszüüntetni, mert egyszerűsége, és rövid hatóideje miatt nem gondolkodott még senki ellenszerén, jelenleg nem tudjuk megszüntetni, csakis kivárni lehet a hatás végét, így Noel ötlete itt egy kicsit megfenekszik, hacsak nem szereti eme élvezetet a tulajdonos maga is. Természetesen van időkorlát, ami gátat szab a további erejének, de ez olyan tág határ, hogy nem sok értelme lett volna említenem. Ha senki nem háborgatja az ékszert évekig megmarad a hatása. ha mágis, akkor már ismételni kell. Harc során valóban meggyengítené áldozatunkat, ha elég ügyes ahhoz, hogy például a hajába csatoljon egy csatot, vagy nyakába dobjon egy láncot. Lasszónak fogja esetleg használni.
A láncon semi illatot nem érez, éppen azért, hogy ne lehessen felismerni.

Egy fejfordítás, már Noelnek beszélek újra, reménykedve, hogy Amelie nem kezdi el kergetni, mert az azért már túlzás lenne.
- Ha lehet maradjanak a fenekükön! Nem vagyok benne most biztos, hogy most versenyfutásba kezdenék önökkel, de azt hiszem nem is lenne ráá szükség! Burkolt célzás volt, de mindkettejükre csakis szorgalmi feladatként vonatkozik, ne vegyék kötelezőnek.
Nos kicsit a körítést mellőztem, s egyszerre válsszoltam a fiú mindenk kérdésére, majd a következő anyaghoz térek át.
- Nos mindenki elmondta a véleményét, s erre Noel reagált is, és most én jövök. Én valahol mindegyikkel egyetértek. Kérdezhetnék hogy miért, s én megelőzve válaszolok rá. Minden istenről, minden népnek más és más képe alakult ki, s ezzel egyidejűleg más misztikumok, hiedelmek is fűződtek hozzá. Előfordulhat, hogy az emberek ezzel akartak még erősebb hatalmat "adni" az isteneknek. Az is lehet, hogy valóban ezzel magyarázták meg a mennydörgéseket. Ahogy Leanne mondta biznisz is volt benne, és még most is van, hisz ahogy mögöttem is látják a szobrocskát is készítette valaki. Ezek az emberi nézetek, s most az, amit Amelie mondott. Noel ugyan azt mondta, hogy nem valószínú, hogy olyasmiként használták a tárgyaikat, mint mi a pálcánkat, mert nem volt a kezdetektől. Kérdem én ennek cáfolására, amit Amelie is mondani akart, hogy a kezdetekben a varázslók kezében volt pálca?
Utalhatnék itt a sensei módszereire, de most nem teszem.
- ....és végül Izzy. Azt hiszem, hogy az, aki valóban hisz az istenek létezésében bizonyos abban is, hogy eszközeik csakis saját hasznukra teremtődtek, így elképzelhető, hogy fókusztárgyként használták. De én minden vééleményt elfogadok, ugyanis erről órákig lehetne elmélkedni, mégsem jutnánk közös nevezőre. Misztikum marad az isteni lét.
Szavaimat befejezve az ajtó nyíllására leszek figyelmes. Odafordulva nézem, ahogy Edward süllyed bele a csapdámba. Nagyot sóhajva indulok el felé, miközben a többiekhez beszélek.
- Amíg Edet kiszabadítom szorult helyzetéből olvassák át a következő anyagot, s tegyenek javaslatot egy szellem megidézésére. Lehetőleg jussanak megegyezésre, és ne legyen személyes kapcsolata egyikőjükkel sem, arra még lesz lehetőségük később.
Egy intéssel megszüntetem a varázslatot, hogy Ed kiszabaduljon, miközben aggodalmas pillantást vetek rá. Nehéz ilyen esetben eldönteni, hogy egy embernek mi jó. Van aki a gyászban magányra vágyik, befordul, de ezt én nem tartom jó ötletnek, így aggodalmam mellé egy bátorító mosoly is siklik.
- Ülj le fiam, és tőled is szeretném még hallani, hogy milyen véleményed van az istenek fegyvereiről.
Vissza az elejére Go down
Tayler Thor Owain
Karvezető helyettes - Pilluamuleto
Tayler Thor Owain

Hozzászólások : 1071
Tantárgy(ak) : Rúnamágia, Varázsfegyvertan, Mitológiák és Vallások tanár

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeHétf. Jan. 11 2010, 19:33

//Khm...esetleg valaki írhatna ide is, hogy haladjunk!!!//
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeHétf. Jan. 11 2010, 22:27

-Ez most komoly? Nincs ellenszere?

*Ezen elképed, hiszen mindennek kell lennie. Ugyan ezek vicces varázslatok, így senki nem hal bele, ha kivárja, míg elmúlik a hatás, ám valami csak hatásos lehet. Ez így teljesen logikus lenne, kár, hogy Owain szerint ez nem így van. Mellényúlt, tippelt, van ilyen. A büntetés átfogalmazásán viszont halkan nevetni kezd.*

-Szorgalmi. Az az önkéntes alapon kötelező formula, ismerem.

*Nem kergetőzik, csak ugrásra készen várja Amelie rekacióját, de semmi kedve futkorászni a teremben. Ugyan megoldaná, elvégre a székeken keresztül sokkal gyorsabb a közlekedés. Mielőtt bármit is tenne, megvárja, Ed mit kezd a futóhomokban, mert az is érdekes látvány.*

-Erről beszélek, nem volt pálcánk sem, így elsősorban ez egy kitaláció volt arra, hogy még misztikusabbnak és legyőzhetetlennek hasson egy-egy istenség. Inkább a pozíció megerősítése volt a cél ezzel, nem más.

*Az értékelésekre bólint, ez tényleg érdekes lehet sokaknak, és mindenki másképp vélekedik róla. A szellemidézés említésekor, Owainra pillant, azt azért nem mondhatni, hogy hatalmas lelkesedés látszik az arcán, hiába kedvelt területe ez. A védelmet gondolja át, és azt, hogy hova rajzolja.*

-Védelem is lesz, professzor?

*Gyorsan átfutja az említett részt, aztán becsapja a könyvet, és a krétát veszi a kezébe. Mielőtt bárki idézgetne bármit is, ő elsősorban védelmet alkot, ez ezer százalék. Nem bízik senkiben sem, és ez a terület kissé necces ahhoz, hogy csak úgy meggondolatlanul bele merjen vágni.*

-Kit szeretnétek? Döntsetek, nekem mindegy, én alkotok.

*Jelenleg már rég mással van elfoglalva, mégpedig a rajzolással, amit lent ejt meg. A körrel kezd, bele a pentagram, és a megfelelő rúnajelek, amik a védelemben játszanak szerepet még. Jelen van minden, aminek lennie kell. Ellenőrzi, a sorrend jó, nem írta el, most már csak az aktiválás van hátra. Elkészült, részéről kezdődhet, a többieken a sor, hogy végre döntést hozzanak, és lehessen haladni is.*



//Vártam a többiekre, de akkor megszakítom a sort, és egy rövidet írtam.//
Vissza az elejére Go down
Amelie Clarkson
Diák - Pugnax
Amelie Clarkson

nő Halak Jelige : Leterézanyuzott álmodozó - Keleti boszorkány
Hozzászólások : 1449
Évfolyam : Második
Kor : 33

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeKedd Jan. 12 2010, 18:08

- Kikérem magamnak, én egy tündér vagyok, így aztán pokollá sem tudom senkinek az életét tenni - csicsergi. - Főleg nem azét, akit szeretek - fejezi be, majd előrehajol, és megböki Noel vállát. - Vigyázz, ne kiscsibézz itt nekem, különben megjárod, fiatalember - húzódik mosolyra ajka, miközben visszadől.
- Látom, most az a fő életcélod, hogy engem ugrass, de azt hiszem, elfelejtettél valamit - pillog rá bájosan. - Én foglak elemezni téged, szóval legyél jó, vagy egyszerre mindkét hatást kipróbálom rajtad - édesen mosolyog a fiúra.
Na, ilyenkor kell komolyan venni, mert tényleg meg tenné.
- Tudod, Noel, a kutatásért mindent - bazsalyog, miközben megigazgatja a padján a pergamenjét és a pennáját. Csak úgy célzatosan. - Az önkéntes kötelezőt én is ismerem, és hát egy ilyen jó mókát semmiért sem hagynék ki - néz a tanárra vidáman.
A válasza, úgy érzi egyedi, de koránt sem lehetetlen, de most nem nyit vitát, csak figyel a tanárra, majd diadalmasan elmosolyodik, és motyogni kezd.
- Na ugye, hogy ugye - gyorsan lefirkant egy-két dolgot, amire a tanár is rábólintott. Szép, hosszúkás betűivel ír, hogy később használni is tudja majd az órai anyagot.
Ajtó nyitódás és csukódás zaja zavarja meg, felkapja tekintetét, és Edet látja meg, amint eltűnik félig a futóhomokban. Ami a furcsa, hogy nem káromkodik, nem morog, csak...tűr.
Szemre veszi a fiút, de a fásultságon kívül nem lát rajta különösképpen semmit sem, így maga elé húzza a könyvet, és gyorsan átfutja az anyagot. A szellemidézés nem mindig jó móka, remélhetőleg a tanár még véletlenül sem rajzolja fel rosszul az ötágú csillagot.
Noel alkotása vonja el a figyelmét, lesétál hozzá és megkocogtatja a vállát.
- Figyelj, ahogy olvastam, ezt nem annak kellene felrajzolnia, aki a szeánszot vezeti? - néz rá értetlenül. - És pálcával, a koponya fölé, plusz még varázsige is kell hozzá - toporog. - Amúgy arra gondoltam, hogy esetleg megidézhetnénk Merlint, vagy Margaret Brownt, ő nő létére emberjogi aktivista és szüfrazsett volt - mosolyodik el. - Kíváncsi lennék, miket mondana nekünk - a kristálykoponya magára vonja a figyelmét, de megérinteni nem meri.


A hozzászólást Amelie Clarkson összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 17 2010, 14:55-kor.
Vissza az elejére Go down
Aram Avadakian
Diák - Pilluamuleto
Aram Avadakian

Férfi Szűz Jelige : Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.
Hozzászólások : 319
Évfolyam : Első
Kor : 31

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Jan. 14 2010, 00:17

*Nem éppen arra gondolt, hogy milyen lenne lasszózó csellel az ellenség nyakába "varázsolni" az ilyen nyakláncot, s nem is arra, hogy kezében egy csattal hajkurásszon valakit körbe-kereken. Hanem inkább úgy, hogy elérje azt, hogy az ellenség maga tegye fel saját -tudtán kívül megbarbrált- nyakláncát. Ezért is kérdezte meg, hogy van-e valamilyen különösebb jele annak, hogy egy ilyen eljárással bepreparált ékszer mennyire ellenőrizhető. De Owain már csak ilyen szarkasztikus, ő megy egy halvány félmosollyal bólint a profnak, hogy tudomásul vette válaszát. Továbbra is úgy gondolja, hogy ezek az ékszerek varázsfegyverként nem sok hasznos dologra használhatóak. Viszont a mérgek, amikbee mártották őket, sokkal inkább - viszont közel sem esett akkorát a fejére, hogy akár egy minimális jelét is adja, hogy mennyire izgatja e téma.

Egyszer csak nyilik az ajtó.
Ed toppan be, eléggé fásultan néz ki. Valóban az lehet, hogyha még nem is óbégat azért, hogy mindjárt nyakig van az Owain által felállított csapdában.
Ám meglepődik, amikor nem várt viselkedést tapasztal Owainnel kapcsolatban. Nemhogy leharapná Ed fejét, amiért elkésett, hanem még "fiamnak" is nevezi. Nyilván történt valami baj a fiúval, gondolja, amiről Owain is tud, hogy ennyire megértő vele. De azért majdnem biztos abban is, hogy Owain és Ed között sokkal több van, mint azt eddig gondolta volna. Persze, továbbra úgy csinál, mint aki éppen semmi különösön nem gondolkodna, és csak pusztán várakozó-érdeklődő tekintettel nézne hol a semmibe hol pedig a professzorra.
Amikor elérkeznek a "harmadik napiredni ponthoz", persze elolvassa a könyvben leírtakat. Aztán meg váratlan - de ha bele gondol, nem is olyan meglepő - cselekvést tapasztal Noel felől. A fiú nyilván tisztában van ilyesmikkel, mert az biztos, hogy nem a könyvben leírtakat végzi éppen. Azért nagyon kíváncsi rá, hogy tulajdonképpen miben mesterkedik alias "Antisignus" (bocs, de a user csak most vette észre "a jeligét":p), ezért nem titkolt kíváncsisággal fordul oda, amikor Amelie kérdése elhangzik.
Részéről mindegy, hogy melyik szellem fog megjelenni, de ha szavazni kell, akkor inkább Merlinre szavaz. Tisztában van azzal, hogy most nagyon "izgi" dolgot csinálnak, de ő nem izgul egyáltalán, inkább csak kíváncsi, hogy hogyan történik a szellemidézés, és hogy mekkora akaraterőt kell majd összegyűjtenie ahhoz, hogy működjön a varázslat. Ugyancsak kíváncsi arra, hogy mennyire lesz mindez számára megerőltető.*

//Karakter NJK marad ezután, további jó játékot Smile//
Vissza az elejére Go down
Izzy Maddison
Diák - Pilluamuleto
Izzy Maddison

Férfi Kos Jelige : Az embernek az a sorsa, ami, és az élet különben is illúzió.
Hozzászólások : 439
Évfolyam : Első
Kor : 31

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Jan. 14 2010, 03:36

*Leanne kérdő tekintetére hirtelen nem tudja, hogy mit is feleljen, ezért először elkezd tátogni, mint a partra vetett hal, utána meg össze-vissza kezd beszélni.*
-Jóvanna, tudod hogy a jelenlévők mindig kivételt képeznek, meg te nem is vagy olyan… és a haver kategóriába tartozol!
*Jó hogy nem azt mondja neki, hogy nem is nézné őt lánynak… minden esetre csak reménykedik benne, hogy a szövegelésével nem ront a helyzeten, bár erre nem sok esély van. Amelire meg csak értetlenül bámul, mikor közli, hogy egy lány akár paradicsommá is változtathatja az életét.*
-Tudtam… éreztem, hogy el akartok tenni láb alól, mondván a lelki szegényeké a mennyeknek országa, és nekem ott a helyem.
*Legalábbis más kapcsolatot nem vél felfedezni a lányok és a paradicsom között. Már így is fejébe vette, hogy Noel az életére akar törni, így jókat vigyorog, mikor belekezd a mondókájába.*
-Noel, ah mindenki normális lenne, belehalnánk az unalomba, tehát annak örülni kell, ha arra célzok, hogy nem tartalak annak. Ezt az én számból veheted akár dicséretnek is. Jól van, akkor ha kérdezik, pont ezt fogom mondani, hozzátéve azt, hogy eddig aki rákérdezett, az úgy járt, mint Francis. Hadd hozzam rájuk a frászt! Lécciii! Picit csak!
*Éhes kiskutya tekintettel kunyizik, bár úgyis tudja, hogy Noel nem veszi őt komolyan, hiszen ismeri már annyira, hogy tudja róla, csak viccel. A harapásra inkább nem mond semmit, csak nyel egy nagyot.*
-Igen, Amelie csúfosan megfutamodott. Legalább okos, hogy belátta, nem győzhet le.
*Arra inkább nem gondol, hogy van annyi esze, hogy ne rúgassa ki magát az iskolából. Ráadásul be is bukott. Üdvözlünk a klubban.
*Mármint a szadisták között. Vidoran kacsint a lányra, ezt azért nem gondolta volna, de úgy látszik, nem csak Leanne nem olyan, mint amilyennek a lányokat elképzeli.
Owain magyarázatát csendben hallgatja, neki elég volt az egyszeri szereplés, többet nem kíván szólani.
A szokásához híven nem szokványos módon érkező Eden már nem is csodálkozik. A múltkori részegesen éneklés óta kezd megedződni, de még neki is fura a fiú arckifejezése.
Túl sok ideje nincs ezen töprengeni, hiszen a könyvet kellene tanulmányozniuk, helyette pedig Noel gyors magánakciója tereli el a figyelmét. Odakocog melléjük, hogy bele tudjon kotnyeleskedni a „nagyok” dolgába. Amelie-vel ellentétben nem érti félre a helyzetet, mert fél füllel hallott már valamit a védelemről is, bár erről nem beszél, inkább viccet csinál belőle.*
-Persze Am, Noel lett a tanár, nem tudtad? Átírta a könyvet is, és a pálcánkra nem is lesz közben szükség! Kell egy kréta, amivel felrajzol ezt-azt, és a szellemek csak jönnek, mint a nyű!
Amúgy meg jó hogy nem Teréz anyát, vagy Mata Harit szeretnéd látni. Persze Jeanne d’Arc sem volt rossz bőr, ő is jöhet… de inkább tudjátok mit? Legyen Merlin, neki legalább jó hosszú volt a szakálla.
*Ami szerinte elsődleges szempont. Legalábbis direkt tesz úgy, mint akinek más eszébe sem jut a naaagy varázslóról.*
Vissza az elejére Go down
Leanne Tert
Diák - Extremus
Leanne Tert

Vízöntő Jelige : Ijedt szemű lány
Hozzászólások : 60
Évfolyam : Első
Kor : 32

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Jan. 14 2010, 17:53

*Amikor nyílik az ajtó, egyből odafordítja tekintetét és int Edwardnak, aki már bűbájtanról meg persze a Szabadítsátok ki Mikit! - akcióból is ismerős neki, és akinek valószínűleg kisebb baja is nagyobb annál, mint a neki címzett intések észrevétele, lévén már térdig süllyedt a homokban.*
~Szegény... ezt a megaláztatást... ráadásul most még biztos kap is a fejére, amiért késett, simán kinézem ebből a Microwave-ből, hogy felmossa vele a padlót. De hát végülis... ~
*Az órájára pillant, ami szerencsére semmilyen remegést okozó löttybe nem volt belemártva.*
~... jó sokat késett.~
*Figyeli, ahogy Owain simán kihúzza a homokból, aztán a legkisebb feddés nélkül a helyére vezérli.*
~Ez meg mi a fene volt? Ennél szigorúbbnak képzel...~
*Izzy szakítja meg gondolatainak folyását. Elvigyorodik a kissé ügyetlen mentegetőzésre.*
- Hát persze mókuskám, én más vagyok.
*Aztán a tanár is megemlíti a nevét, jó dolgot mondott, remek. Végülis tök logikus.*
- Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne zargatni Merlint... értitek, lehet nem veszi jó néven... akkor már inkább valami olyan muglit kéne, akinek abszolút nem volt mágikus hatalma.
*Nem tudja, hogy a mágikus hatalomnak köze van-e ahhoz, hogy tud e valaki ártatni a halálon túl is, de szerinte igen.*
- Margaret Brown már jobban hangzik. Jeanne d'Arc megint boszorkány volt, mindenféle pudingokat lebegtetett. Mata Hari!
*Felcsillan a szeme, na ez már érdekesebb lenne szerinte. Egyébként is szereti a kémeket, kisebb korában az is akart lenni.*
- Bár ha a többségnek jó a Merlin, az is oké...
*Teszi hozzá, nem akarja megszabni az egész csoportnak hogy mi legyen.*


//bocsánat a lassúságért, kicsit zsúfolt hetem van :s, igyekszem gyorsítani meg persze hosszítani is.//
Vissza az elejére Go down
Edward Lyons
Prefektus - Pugnax
Edward Lyons

Férfi Szűz Jelige : Az ördög elcseszett kisöccse
Hozzászólások : 682
Évfolyam : Első
Kor : 29

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Jan. 14 2010, 22:25

*Igen, egy kicsit talán furcsa lehet ez a nagy jóindulat egy tanár részéről egy olyan diákkal szemben, aki részegen állít be órára, vagy éppen verekedést kezdeményez egy másikon (igazából mindig kitesz valamit, lehet a tanáriban már csak a „rémként” emlegetik) Ez lehet, hogy még neki is megfordul a fejében, hiszen szívesen menne büntetőre, vagy csak a többiek döbbent tekintete ébreszti rá arra, hol van, mit csinál, meg ilyenek…Owain közeledtét szemmel láthatólag várja, mégis furcsa, amikor ösztönszerűen maga elé kapja kezeit, mintha a férfi meg akarná támadni, nem pedig kihúzni őt a süllyesztőből. Egy perc az egész, a következőben már döbbent zavarodott tekintetébe is beköltözik a felismerés, és elfogadja a férfi karját, hogy felhúzva magát rajta kikeveredjen a homokból. Homokos lett XD Még jó, hogy ez most nem jut el neki…lehet bevágna valami hülyeséget, vagy elkezdene homokvárat építeni...De csak belebámul a férfi szemébe, megköszöni a tekintetével, hogy kihúzta, biccent és leül. Közben Leannenak is bólint, meg mindenkinek aki ránéz, vagy valami. Aztán előre fordul és úgy csinál mintha roppantul érdekelné a nagy semmi…Megint egy perc, összerezzen és némileg életképesebb jeleket produkál azzal, hogy válaszol a kérdésre, na meg igyekszik felvenni az óra folyamát, igyekszik minél inkább arra koncentrálni ami a teremben folyik. Bár a hangja kicsit rekedt, sosem az a nagyon élénk, de mindig belecsempész valami rossz fiús kis fölényt. Most ez nincs meg, mintha kiesett volna a szerepéből (megnyugtatásképp, a többi órán visszatér csak ez még egy korai időpont)
-Mint például Zeusz villámai...vagy Poszeidón szigonya, amiből a ló lett a görögök szerint, vagy Thornak a kalapácsa, meg volt öve és fogata...esetleg Diána a vadászistennő nyilai...Hephaisztosz tüze...
*Hallgat el, s pillant Owainra, mennyire mondott hülyeséget. Közben már mennek a szellemidézgető diskuráció.
~Fenébe...azt hittem legalább a mai napot megúszom halottak nélkül!~
*Nincs most kedve ehhez, pedig máskor talán ő is beállna elhunytakra licitálni a többiekhez, de most...most ehhez tényleg nincs kedve. Megint csak az van, hogy halottak, meg rémtörténetek körül forognak agyának fogaskerekei, ebbe pedig inkább belezavarodik most. Lehet inkább idézetne ehető gumipandákat az órára, mint szellemeket...Bár rajzolni szívesen rajzolna, csak a halottak hagyják őt békén...Megpróbál nem erre gondolni, inkább a gumiból készült pandákra, miközben a padra dőlve figyeli a többieket, mint akinek fáj a hasa, vagy csak fél a szellemektől... Ha nem erre gondolt volna az elmúlt napokban talán még kapna is a témáért...De most csak figyel...de szeretne most ő is hülyéskedni velük, meg mellettük ülni, meg azon nevetni ki a szadista...meg, hogy ha Noelnek szakálla lenne úgy nézne-e ki mint Merlin...Még egyszer valaki kimondja a szellem szót és ő már fogja is be a fülét.*
Vissza az elejére Go down
Tayler Thor Owain
Karvezető helyettes - Pilluamuleto
Tayler Thor Owain

Hozzászólások : 1071
Tantárgy(ak) : Rúnamágia, Varázsfegyvertan, Mitológiák és Vallások tanár

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimePént. Jan. 15 2010, 19:06

Tehát Merlin...rendben, bár egyáltalán nem könnyű választás....
Ahogy azt mondtam az istenek fegyveréről órákat, sőt talán napokat el lehetne vitázni, így ezzel a témával jelenleg már nem foglalkozom többet. Éppen csak Ed válaszára reagálok egy felvont szemöldökkel, hisz nem az kértem soroljon fel isteni fegyvereket, hanem, hogy mondja el róla a véleményét.
- Ed, próbálj meg figyelni ha lehet!
Tudom jól, hogy ez elég nehéz lehet az elmult napok eseménye miatt, így hangomban nem a megszokott szarkazmu érezhető, hanem egy megnyugtató hangvétel.
Csalódást okozott volna Noel, ha nem kezd el védelméről gondoskodni, miután nekem is felteszi a kérdést, amire persze illendő is válaszolnom, a magam módján.
- Védelemnek már velem be sem éri? Ejnye kérem....
Ezt nem lehetett kihagyni, már hogy is lehetett volna, mikor tudom jól, hogy most még nem akarom oly mértékig belevinni őket a szellemvilág rejtelmeibe, hogy az bármiféle gondot okozzon. Felemelem a pálcámat, melynek oldalán védelmi rúnák sorakoznak.
- Komolyra fordítva a szót....nem tartottam most még szükségesnek a védelmet külön-külön, mert csak a pálcámat lerántom a koponya felől, és megszűnik a megidézés. Nem véletlenül mondottam különben, hogy ne akarjanak nagyon nehéz esetet megidézni. De aki úgy érzi, és jogosan, hogy ez kevés, az nyugodtan követheti a jó példát. Íme a védelmüket szolgáló rúnák:
Varázsfegyvertan terem - Page 5 Anglo_saxon_runes_thorn Varázsfegyvertan terem - Page 5 Anglo_saxon_runes_ing Varázsfegyvertan terem - Page 5 Anglo_saxon_runes_man
Oldalt, a sötétségből világítani kezdenek a jelek, melyek intésemre megjelennek.
- Álljanak a koponyán körbe, s rajzolják fel a pentagrammot ahogy Noel, majd a két alsó, és a felső csúcsba rajzolják bele a jeleket. Fentre kerül a Thorn, önöknek balra az Ing, majd jobbra a Man. Értelem szerűen önök kerülnek középre. Utóbbi csak azért, mert embert szeretnénk Merlin személyében megidézni, ha már a többség őt választotta.
Edre pillantok, akinek jelenleg nem biztos, hogy jó ötlet lenne csatlakoznia hozzánk, így elindulva felé folytatom szavaimat.
- Ed...rád nézve ez most elég veszélyes, mert a szervezeted is, lelked is sérült. Szeretném, ha megfigyelő lennél most, és beszámolnál nekünk, hogy mit tapasztaltál, mint kívülálló. Figyelnéd a többieket, hogy valaki esetleg nincs-e rosszul, nem ijedt-e meg túlzottan. Rendben?
Igen, jól látják a jelenlévők. Eddel valami különös kapcsolat van köztünk. Bár más esetben vele még szigorúbb lennék, mint a többiekkel, most ez nem fog menni. Félre értés ne essék, ha valaki másnak halnának meg a szülei is részvétemet fejezném ki felé a magam módján, de mivel Ed nagyon közel áll hozzám, s szüleinek halálát végignéztem, ez most nekem is nehéz, hát még neki...
Visszafordulva a többiekhez ismét megszólalok:
- Akinek nagyobb lelki sérülése van, az most szóljon, és inkább szintén kívülálló legyen! A feladatban nem kötelező részt venni, így ha nem akarnak, szintén jelezzék! Bármennyire is védjük magunkat közbejöhet olyan váratlan esemény, ami miatt egyesek elájulhatnak, transzba eshetnek! Ha nem is érzik magukat gyengének, legbelül valami bántó rejlik, ami már épp elég ahoz, hogy ez beteljesüljön. Ha kérdés van most tegyék fel, mert aztán már csak csendes koncentrációt kérnél, és a jel felrajzolását a koponyára pálcájukkal! Ha a szellemünk megjelenik, már ha megtisztel vele minket, feltehetnek neki néhány egyszerű kérdést, vagy egy nehezebbet külön-külön...Ne vágjanak egymás szavába ha lehet. A feladat elég kimerítő első ízben, így a megidézés után piheni fogunk kicsit, amihez kapnak egy kis frissítőt, süteményt. Minimum fél óráig senki nem mehet el a teremből! Aztán is csak az engedélyemmel. Nem árt, ha mindenki megiszik egy pohár vizet, vagy valami frissítőt már most is. Én is iszok, mert már annyit beszélek, hogy kiszárad a szám.
Miközben beszélek nagyon komoly a hangom, s arcom is, éreztetve, hogy bizony ha egyszerű is a szellemidézések között a mostani feladatunk, nem veszélytelen, így komolyan kell azt venni mindenkinek. Majd talán még sokan először látnak igazán mosolyogni, olyan biztatásképp, hogy nem kell megijedni, nem esik semmi bajuk sem. Olyan ne félj amíg engem látsz ábrázat ez. A munkaasztalon, ahol nemrég még a csapdahálót szőtték találnak poharakat, palackokban frissítőket, gyümölcslevet, teát, mellette édes- és sós rágcsákat, mikor odasétálok, s fény árasztja el azt. Öntök magamnak egy pohár baracklevet, majd megiszom.
- Ha felrajzolom a pentagrammot egy bólintással jelzem, hogy önök is kezdhetik a feladatot. Tehát pálcájukat hozzáérintik a koponyához, és rárajzolják a Jer jelet, miközben koncentrálnak Merlinre.
Amíg ők cselekednek, vagy éppen nem, én is közelebb lépek a koponyához, hogy felkészüljek a műveletre egy kis koncentrálással. S ha mindenki közelebb lép neki is kezdhetünk....
- Pentagrum!
Hangzik el a varázsige, miközben Merlinre koncentrálva felrajzolom a levegőbe a koponya felé a pentagramot, csúcsával felfelé persze! Pálcám körül színes kör jelenik meg, mint egy glória.
- Merlin...tisztelj meg szellemed jelenlétével bennünket!
Bólintok egyet a szellemidézésben résztvevőknek.


//Ha valami nem érthető szóljatok, mert képes vagyok megkavarni még magamat is...Ha ez a színösszeállításom nem jó, bántja valakinek a szemét szóljatok, és váltok. Várom a hsz-eket.//
Vissza az elejére Go down
Noel Wyard
Prefektus - Pilluamuleto
Noel Wyard

Férfi Skorpió Jelige : A halál csak a kezdet. Az Antisignus.
Hozzászólások : 1437
Évfolyam : Első
Kor : 30

Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitimePént. Jan. 15 2010, 20:24

*Amelie fenyegetőzésére továbbra is egy kis vigyor bujkál a szája sarkában, egyszerűen aranyos, amilyen komolyan adja elő. Halálra rémült attól, hogy mindkét hatást elemezni fogják rajta, tényleg, kifejezetten úgy fest most, mint aki kiakadt, hát persze. Vicces feladat lesz, már most elmondhatná mennyire mókás, sőt azt is hozzá tehetné, hogy ha muglik közé megy, akkor mindenképp jelentkezik valamelyik electric boogie tánccsoportba. Simán felvételt nyerne anélkül, hogy bármi jelentőset alkotna.*

-Rendben, akkor csak paradicsommá. Engem kedvelsz, Amelie? Tudományos elemzéshez komolyan kell venni a feladatot, másképp nem megy. Nem szép dolog, hogy rám akarsz ijeszteni, mert így nem reálisan fogod látni az esetet, hanem elfogultan. A kiscsibe nem jó, akkor nagycsibére kell váltani?

*Elröhögi magát, tényleg jó szórakozást talált mára, pontosabban nagyon is jól elheccelődnek a lánnyal. Leanne szemrehányó pillantása feltűnő, össze kellene kötni Amelie-vel, persze, lányok, még szép, hogy védik egymást. Ezen is csak somolyog, Izzynek bólint, természetes dolog, így van. Hogy el akarják tenni láb alól… ő ilyet nem mondott, a folyosón is csak a sírkövet tökéletesítette, pusztán a cél érdekében.*

-Izzy, te nem is vagy szegény lelkileg, egyértelmű, hogy nem felfelé kell menned, hanem lefelé. Nekem is. Az is egy túlélő túra lenne, ott lenne Fred, Francis és mi, mit szólsz hozzá? Francissal akarsz példát prezentálni? Hm… utána majd azt mondják, hogy mint párbajban szerzett ereklyét hordom magammal, mi? Sosem mosom le magamról, hogy az tényleg valamelyik ellenségem feje volt egykor, bár a kora nem stimmel hozzá, vagy az enyém.

*Ez a beleegyezését jelenti, ettől jobban nem fogják kinézni, nagyobb különc nem lehet belőle, pláne, hogy haverja sem tartja komplettnek. Csodás érzés, még a végén valaki közli vele, hogy tényleg őrült, és akkor mehet Dorotheához, ahogy a páncélok miatt is… kellene. Ám ki az, aki csak úgy beállít, hogy bocs, rettegek azoktól a vasaktól, mert az egyik majdnem kinyírt? Egyenes út vezet valamelyik ispotályba, ahonnan ki sem engedik többé. A többire nem reagál, mivel elvonult alkotni, ahhoz pedig koncentrálni kell.*

-Lehet, hogy felrajzolja a professzor is, sőt, biztos, ám amit te mondasz, az egyik lehetséges idézési módszer. Ez a védő rúna, amit én alkottam. Merlint, a jó öreg szakállast? Felőlem ő is lehet. Brown, Mata Hari, Teréz Anya, Jeanne d’Arc… nektek miért nők jutnak csak az eszetekbe? Ez Merlint leszámítva súlyos diszkrimináció, fel vagyok háborodva.

*Vigyorogva fordul vissza a védő rúnájához, Aram eltalálta, nem éppen azt teszi, ami le van írva. Az oka végtelenül egyszerű, ez az, amit elsőként megtanult, hogy ha biztosra akar menni, akkor magának kell megcsinálnia, nem engedheti át másnak, nem bízhatja rá magát másra. Nem is teszi, mert ha valamiben nem ismeri a tréfát, az ez. Egészen kiskora óta komolyan vett minden tanácsot és tanítást, tudja, mit okozhat az, ha valami félresikerül. Owain kérdésére felpillant, most mi a fészkes fenét mondjon? Megint nem azt csinálta, amit kellett, illetve kibővítette.*

-Elnézést, professzor, itt nem. Raul mindig azt tanította, hogy ez az egyetlen, ahol csak saját magamra számíthatok, és sosem engedhetem, hogy más alkossa meg, mert az már nem lehet tökéletes.

*Érdekesen hathat, hogy a finomabb leszúrás után kissé feszélyezve érzi magát, mégis komolyan beszél. Láthatóan nem véletlenül, mintha lett volna már rossz tapasztalata idézésnél, így nem veszi félvállról, ha ez most nem is komolyabb, bár megakad, mert ugye ez nem szerepelt a feladatok között. Amikor kiderül, még sem lesz leharapva a feje ezért, akkor felsóhajt, aktiválja a védelmet, utána jöhet a koponya. Követi a példát, megérinti a koponyát, rárajzolja a Jer-t, jöhet Merlin, már ha mindenki készen áll, és nem dől ki idő előtt, mint szerencsétlen Ed.*


//Az előző színösszeállítás jobb volt szerintem. Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Varázsfegyvertan terem - Page 5 Vide
TémanyitásTárgy: Re: Varázsfegyvertan terem   Varázsfegyvertan terem - Page 5 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Varázsfegyvertan terem

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
5 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Tornerans Mágusképző Szakiskola :: Központi kastély :: Földszint-


Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Visszaélés jelentése | Legfrissebb megbeszélés